HafBezObav.cz
23. říjen 2019, 18:38:53 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 2 [3] 4   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Ceny štěňat  (Přečteno 8746 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
iwule
Dogus Suprus
*

Pohlaví: Ženské

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #30 kdy: 16. Září 2010, 10:23:55 »

K těm cenám lovečáků... Taky mě překvapilo, že parádní spojení NKO za 7 lidi komentovali slovy "to nemůže prodat". Myslím ale, že ceny u těchhle typů psů jsou takhle nízko proto, že se je pořizují především myslivci a ty by za ně 20 asi nedali... Proto taky ceny MOK a VOK jsou vyšší, protože to jsou modní plemena, který si pořizujou i jiný lidi. Českýho fouska, NKO, VMO, MMO apod. to člověk u nemyslivců moc nevidí  Wink U pointerů to bude asi taky tak, i když bych řekla, že ty jsou taky trochu módnější...

asi máš pravdu ale teda že je poi moderní si nemyslim. teda rozhodně je nijak výrazně nepotkávam a když tak to sou lidi co maj třeba už 2.,3. a buď k němu přišli jak slepej k houslím a zamilovali si je a nebo maj něco společnýho s myslivostí.
Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #31 kdy: 16. Září 2010, 10:27:00 »

asi máš pravdu ale teda že je poi moderní si nemyslim. teda rozhodně je nijak výrazně nepotkávam a když tak to sou lidi co maj třeba už 2.,3. a buď k němu přišli jak slepej k houslím a zamilovali si je a nebo maj něco společnýho s myslivostí.

No já právě nevím, ale taky je nepotkávám... Jak jsi psala, že tě překvapuje, že jsou tak levný, tak jsem myslela, že tě to překvapuje kvůli tomu, že jsou třeba módnější než jiný lovečáci. Pokud tohle není pravda, tak mě teda vůbec nepřekvapuje, že jsou takhle levný  Wink Grin Grin
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #32 kdy: 16. Září 2010, 10:34:03 »

No já právě nevím, ale taky je nepotkávám... Jak jsi psala, že tě překvapuje, že jsou tak levný, tak jsem myslela, že tě to překvapuje kvůli tomu, že jsou třeba módnější než jiný lovečáci. Pokud tohle není pravda, tak mě teda vůbec nepřekvapuje, že jsou takhle levný  Wink Grin Grin

ne tak sem to nemyslela. jen sem tim chtěla říct že třeba když sem si pořizovala prvního psa měla sem prostě ten dojem že velkej pes stojí přirozeně víc peněz. jasně že je ta cena různá s ohledem na modnost a početnost plemene ale tak nějak sem si nikdy neuměla představit že třeba kdy vemu toho stafbula za 30 a oproti tomu pointra za 5. a oboje jsou to výborný spojení. no ale to je jen takovej příklad. a přijde mi že pointr je víc pracovní plemeno než sbt. nebo používá se víc pro práci v praxi než sbt (jasně že to neni pravidlo). ale jak píšeš asi je to fakt tim že "veřejnost" si tydle psy prostě nekupuje
Zaznamenáno

Majda22
Třída vítězů

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #33 kdy: 16. Září 2010, 10:41:57 »

presne toto som si vravela aj ja.... ze vzacne plemeno (NKO) by malo byt drahsie ako modne, ktorych sa rodia mraky.

S těma NKO pozor, zdání klame...NKO není moc vzácné plemeno, je jich u nás strašně moc. Zrovna ted na zkouškách jsem koukala na tetovací číslo NKO a bylo kolem 78.000 (MOK 3-4000)...je jich u nás strašně moc, akorát nejsou vidět a hlavně teda jsou u nás už hodně dlouho. Bohužel pokud by byla cena dražší, nikdo by si je nekupoval  Sad
Zaznamenáno

Maďaráček Adar od Klenovických lomků (Bax), York Michell a fretka Dixie :-)
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #34 kdy: 16. Září 2010, 10:56:13 »

Podle mě se teda ceny za psy fakt řídí poptávkou... Takže pokud si pointery kupujou jenom lidi, kteří si nemůžou dovolit dát za ně víc jak 10 000, nemůže prostě chovatel dát cenu 20 000 i kdyby mu to přišlo sebesprávnější.

Faktem je, že třeba u loňských maďarů se něco takového stalo (modří už vědí  Grin), ale takový člověk musí prostě zvolit jinou strategii prodeje - zacílit na trošku jinou skupinu a prostě to nenabízet výhradně myslivcům, který nemaj prachy, ale jinde a jinak  Wink I to se dá, ale mě tohle nepřipadá správný. Pokud budeme někdy chovat štěňata lovečáků, tak si dovedu představit dát třeba slevu lidem, kteří se psem budou dělat loveckej výcvik a budou to v něm podporovat...
Zaznamenáno

Naďa K.
Ultra Extra Super pes

Aimee 28.7. 2009 Beri 1.1. 2010

Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 16. Září 2010, 10:59:44 »

PP u rodičů jsem neviděla, stačilo mi, že jsem viděla tatínka (Bruno Imperio Dorado), jak se umístil na výstavách v ČR, takže jsem předpokládala, že bezpapíráky tam nehodnotí a matka (Ura Strážnický ráj) byla od dobrých známých přítele, kteří potvrdili původ od chovatelské stanice, od které jsem původně měla štěně zamluvené (od téhož otce), proto jsem neměla důvod nevěřit.
Zaznamenáno

pro SZ "nak"
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #36 kdy: 16. Září 2010, 12:11:24 »

no jako že dělá to co by dělat měl. že zkrátka nějakým způsobem, kontroluje chov jako takovej a snaží se o daný plemeno "starat" nebo jak to napsat. prostě řeší třeba takový věci co tu píšete. fungující klub si představuju prostě jako instituci spravedlnosti a záštity daného plemene. potřebuješ info-napíšeš na klub, máš problém-napíšeš na klub. něco se děje v souvislosti s plemenem-klub informuje. koná se akce plemene-klub organizuje. takhle naivně si to holt představuju

Ono kdyby v tom klubu byl jeden člověk, který by dělal vše, tak by to tak asi i klapalo (ale jeden to nezvládne).
Ve více lidech s jiným přístupem, jinými metodami, jiným vkusem, jinými hodnotami, apod... to jde těžko. Vidím to u RR, kdy se do čela dostal člověk, kterýmu fakt jde o plemeno, udělal by pro něj první a poslední, jeho plány a představy jsou naprosto skvělé, ale stejně s tím prostě v mnoha věcech nehne.... Sad
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #37 kdy: 16. Září 2010, 12:14:44 »

PP u rodičů jsem neviděla, stačilo mi, že jsem viděla tatínka (Bruno Imperio Dorado), jak se umístil na výstavách v ČR, takže jsem předpokládala, že bezpapíráky tam nehodnotí a matka (Ura Strážnický ráj) byla od dobrých známých přítele, kteří potvrdili původ od chovatelské stanice, od které jsem původně měla štěně zamluvené (od téhož otce), proto jsem neměla důvod nevěřit.

Tak to pak ano. Smiley
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #38 kdy: 16. Září 2010, 12:15:52 »

Ono kdyby v tom klubu byl jeden člověk, který by dělal vše, tak by to tak asi i klapalo (ale jeden to nezvládne).
Ve více lidech s jiným přístupem, jinými metodami, jiným vkusem, jinými hodnotami, apod... to jde těžko. Vidím to u RR, kdy se do čela dostal člověk, kterýmu fakt jde o plemeno, udělal by pro něj první a poslední, jeho plány a představy jsou naprosto skvělé, ale stejně s tím prostě v mnoha věcech nehne.... Sad

tak já sem to viděla třeba s tim demodexem. prostě jim to je uplně jedno, problémy se neřeší (ne jen v mym případě) prostě mi to příde jen klub "na oko". tak by mě právě zajímalo jestli některej třeba funguje. já právě o žádnym takovym nevim
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #39 kdy: 16. Září 2010, 12:25:49 »

tak já sem to viděla třeba s tim demodexem. prostě jim to je uplně jedno, problémy se neřeší (ne jen v mym případě) prostě mi to příde jen klub "na oko". tak by mě právě zajímalo jestli některej třeba funguje. já právě o žádnym takovym nevim

Jako u RR si myslím, že ČKRR funguje a snažej se (moravský nevím), jen bych zpřísnila bonitace (vylučující vady) a zavedla testy povahy, v tom ročním množství štěňat je z čeho vybírat, tak proč pouštět každého.
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 16. Září 2010, 14:49:41 »

Demodexe podle mě neřeší žádnej klub. Dělaj že to neviděj, případně to bagatelizujou. Jako většina lidí, kteří postiženýho psa neměli doma nebo v okolí...
Zaznamenáno

Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #41 kdy: 18. Listopad 2010, 11:04:44 »

Demodexe podle mě neřeší žádnej klub. Dělaj že to neviděj, případně to bagatelizujou. Jako většina lidí, kteří postiženýho psa neměli doma nebo v okolí...
no ja si treba myslim, ze u border se to resi, ze je vyrazuji normalne s chovu...stejne tak s epilepsii atd...
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #42 kdy: 18. Listopad 2010, 11:17:35 »

no ja si treba myslim, ze u border se to resi, ze je vyrazuji normalne s chovu...stejne tak s epilepsii atd...

fakt jo? každopádně je to neprokazatelný, psa přeléčíš zbonituješ ve chvíli kdy je Demodex pod kontrolou, nebo když nemá záchvat a máš chovného psa  Cry
Zaznamenáno

Šimona
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #43 kdy: 18. Listopad 2010, 11:19:57 »

fakt jo? každopádně je to neprokazatelný, psa přeléčíš zbonituješ ve chvíli kdy je Demodex pod kontrolou, nebo když nemá záchvat a máš chovného psa  Cry
jasny...ale tak i kdyz mas chovneho psa a dostane treba az pozdejc epilepsii, tak je stejne vyrazen z chovu...
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #44 kdy: 18. Listopad 2010, 11:21:59 »

jasny...ale tak i kdyz mas chovneho psa a dostane treba az pozdejc epilepsii, tak je stejne vyrazen z chovu...

Pokud se to o něm ví  Wink
Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] 4   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!