HafBezObav.cz
23. říjen 2019, 19:01:42 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 4   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Ceny štěňat  (Přečteno 8747 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« kdy: 15. Září 2010, 20:44:51 »

Jestli si to dobře pamatuju, tak jí právě řekli, že jí nemůžou dát PP a ani oni moc nemůžou zveřejňovat, kdo je otec a tak, protože kdyby se profláklo, že měli nadpočet, štěně by jim vzali a utratili...no no comment...
Ty jo já nevim, to se mi zdá divný. I kdyby za nadpočetný štěně byl příplatek dva tisíce, tak to štěně přece chovatel prodá dráž než psa bez PP, ne? A to o víc než dva litry.. To sou podle mě jen praktiky některejch množitelů, že všem tvrděj, že zrovna jejich štěně je nadpočetný...
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 15. Září 2010, 21:02:06 »

Ty jo já nevim, to se mi zdá divný. I kdyby za nadpočetný štěně byl příplatek dva tisíce, tak to štěně přece chovatel prodá dráž než psa bez PP, ne? A to o víc než dva litry.. To sou podle mě jen praktiky některejch množitelů, že všem tvrděj, že zrovna jejich štěně je nadpočetný...

S tou cenou to u lovečáků možná nebude tak horký... Ceny u některých plemen ohařů jsou prý okolo 6 000, což podle mě není moc. U maďarů byla vloni cena mnohem vyšší (módní plemeno, asi vysoká poptávka), mezi 10-20 (byli i extrémní výjimky přes dvacet a i ty se prodali bez potíží). Letos v létě ale poptávka očividně byla někde jinde a některé chovky se zbavovaly štěňat za 4 000!! Což mi teda připadá jako naprostej extrém. Za 4 to člověk ani neodchová, natož kdyby to bylo desáté štěně a platil by 2000...
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 15. Září 2010, 21:14:49 »

S tou cenou to u lovečáků možná nebude tak horký... Ceny u některých plemen ohařů jsou prý okolo 6 000, což podle mě není moc. U maďarů byla vloni cena mnohem vyšší (módní plemeno, asi vysoká poptávka), mezi 10-20 (byli i extrémní výjimky přes dvacet a i ty se prodali bez potíží). Letos v létě ale poptávka očividně byla někde jinde a některé chovky se zbavovaly štěňat za 4 000!! Což mi teda připadá jako naprostej extrém. Za 4 to člověk ani neodchová, natož kdyby to bylo desáté štěně a platil by 2000...
Jako papírovýho psa za 4000 bych asi vidět nechtěla - jak píšeš, za tu cenu to člověk ani neodchová. A že se jich potřebovali zbavit? To bych je radši vybranejm majitelům dala zadarmo, než je střelit za 4000, protože se mi jich narodilo moc a nemůžu je mít doma.

Jinak máš pravdu v tom, že nevim jak se pohybujou ceny lovečáků, když jsme kupovali Goofíka tak relativně dobrý papírový štěně maďárka stálo 10 - 12tis (což taky neni moc).

Stejně se mi to s těma nadpočetnejma bez pp nějak nezdá (minimálně se tim ten chovatel degraduje na chovatele - množitele, když tomu svýmu kvalitnímu spojení, který určitě pečlivě vybíral, nedopřeje papíry a šanci se dál cvičit, vystavovat, množit. Resp. dopřeje jen těm dříve narozeným.)
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: 15. Září 2010, 21:24:47 »

Jako papírovýho psa za 4000 bych asi vidět nechtěla - jak píšeš, za tu cenu to člověk ani neodchová. A že se jich potřebovali zbavit? To bych je radši vybranejm majitelům dala zadarmo, než je střelit za 4000, protože se mi jich narodilo moc a nemůžu je mít doma.

Jinak máš pravdu v tom, že nevim jak se pohybujou ceny lovečáků, když jsme kupovali Goofíka tak relativně dobrý papírový štěně maďárka stálo 10 - 12tis (což taky neni moc).

Stejně se mi to s těma nadpočetnejma bez pp nějak nezdá (minimálně se tim ten chovatel degraduje na chovatele - množitele, když tomu svýmu kvalitnímu spojení, který určitě pečlivě vybíral, nedopřeje papíry a šanci se dál cvičit, vystavovat, množit. Resp. dopřeje jen těm dříve narozeným.)

No jasně, taky jsem se radši moc nepídila po tom spojení, už to, že napsali cenu do inzerátu mi přišlo trochu šílený... Myslím, že standardní cena za kvalitní štěně je tak těch 10-12, ale to je u maďarů. U jiných ohařů je to mnohem míň, slyšela jsem o NKO a MMO kolem těch šesti.

K tomu poslednímu odstavci... Chovatel MUSÍ nechat zapsat všechna štěňata, je na to zřejmě nějakej zákon (nechtělo se mi v tom tak detailně šťourat), ale odnesla jsem si ze svého gůglení to, že registrovaná ChS prostě nemůže produkovat štěňata bez PP. Takže ty hlášky nějakejch prodejců, že štěně nedostalo papíry je prostě nesmysl. Buď si to ten člověk vymyslel totálně a nebo ty štěňata utajil a fakt nezaregistroval kvůli vyššímu poplatku, v obou případech je to nehorázný jednání, takže je asi jedno, kde je pravda...
Zaznamenáno

Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 15. Září 2010, 21:29:14 »

U AUO za tuto cenu prodávala jedna "chovatelka" štěňata (normální cena AUO s PP je kolem 15-20 tisíc i více), ovšem díky různým akcím si dokázala vybudovat takovou pověst, že poslední dva vrhy DAROVALA!!!! za pytle granulí až některá štěňata skončila i u překupníků.... to jen tak ot... bych se asi zase akorát rozčílila Cry
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 15. Září 2010, 21:29:29 »

No jasně, taky jsem se radši moc nepídila po tom spojení, už to, že napsali cenu do inzerátu mi přišlo trochu šílený... Myslím, že standardní cena za kvalitní štěně je tak těch 10-12, ale to je u maďarů. U jiných ohařů je to mnohem míň, slyšela jsem o NKO a MMO kolem těch šesti.

K tomu poslednímu odstavci... Chovatel MUSÍ nechat zapsat všechna štěňata, je na to zřejmě nějakej zákon (nechtělo se mi v tom tak detailně šťourat), ale odnesla jsem si ze svého gůglení to, že registrovaná ChS prostě nemůže produkovat štěňata bez PP. Takže ty hlášky nějakejch prodejců, že štěně nedostalo papíry je prostě nesmysl. Buď si to ten člověk vymyslel totálně a nebo ty štěňata utajil a fakt nezaregistroval kvůli vyššímu poplatku, v obou případech je to nehorázný jednání, takže je asi jedno, kde je pravda...
No tak sláva, takže ať je to jak je, tak že má někdo štěně bez PP, protože se narodilo poslední znamená, že nalít nějakýmu vykukovi.
To jsem ráda, moje základy zůstaly neotřeseny  Grin
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 15. Září 2010, 21:32:38 »

No tak sláva, takže ať je to jak je, tak že má někdo štěně bez PP, protože se narodilo poslední znamená, že nalít nějakýmu vykukovi.
To jsem ráda, moje základy zůstaly neotřeseny  Grin

Jasně  Wink Pokud tohle někdo prohlásí, tak má do chovatele daleko a je jedno co za šmelináře to je...

Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 15. Září 2010, 21:48:15 »

Jak jako? Jako že bys jich pár prodala za "plnou cenu" a zbytek dala zadara? Nebo všechny? To já teda chápu, že když to neprodaj za x tisíc, tak tu cenu snížej, přece náklady s tim ňáký spojený jsou... navíc bych se bála, že štěněte zadara by si někdo mohl mít tendenci "nevážit", když za něj neplatil (nemluvim o známejch).
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #8 kdy: 15. Září 2010, 21:52:20 »

Jak jako? Jako že bys jich pár prodala za "plnou cenu" a zbytek dala zadara? Nebo všechny? To já teda chápu, že když to neprodaj za x tisíc, tak tu cenu snížej, přece náklady s tim ňáký spojený jsou... navíc bych se bála, že štěněte zadara by si někdo mohl mít tendenci "nevážit", když za něj neplatil (nemluvim o známejch).
Tenhle rok je tohle problém snad u všech plemen mi přijde. Spojení kde bych cenu čekala min 20tis se snižuje a snižuje... kdo si doma nechá x štěňat že jo..
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 16. Září 2010, 07:18:27 »

VOK jsou zase podle mě výš.
U RR se zase drží cena dost vysoko u psů s PP. Je tam dost velký rozdíl v ceně s PP a bez PP a proto se stále s popularitou plemene zvyšuje poptávka bohužel po psech bez PP. A taky kam to pak vede, že? Sad
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 16. Září 2010, 07:44:46 »

Tenhle rok je tohle problém snad u všech plemen mi přijde. Spojení kde bych cenu čekala min 20tis se snižuje a snižuje... kdo si doma nechá x štěňat že jo..

Šak jo, to vim a aj to chápu (taky je ideální finanční čas na nákup štěňátka Sad), ale nepochopila sem uplně tu úvahu než je prodávat za nižší cenu, tak je dávat zadara... i když prodejní cenu štěňat beru (aspoň u velkejch pracáků či sporťáků) jako něco milýho na přilepšenou, v porovnání s nákladama... Jinak teda obdivuju ty, kdo v týhle době vůbec krejou, bych měla fakt strach.
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 kdy: 16. Září 2010, 07:56:15 »

já byla překvapená když sem vybírala štěndo že pointři šly cca 5-12tis. většinou kolem těch 8. a oproti tomu stafbul kterejch je jak nas... za 15-30tis. přijde mi pointr jako větší "vzácnější pes" než stafbul a tak mě ta cena poměrně rozhodila. přitom pointři bych řekla že se kupodivu docela prodávaj narozdíl od stafbulů. stafíci jsou sice momentálně děsně módní ale je jich fakt mraky a chovatelům zbejvaj.
Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 16. Září 2010, 08:05:37 »

RR si taky léta drží cenu 10. - 25. tis. a popravdě už štěně za 10. tis. s PP je "podezřelé" a nebo je to nestandard.
Taky to nechápu a bohužel jak jsem psala nahrává to prodeji a množení psů bez PP, kteří se prodávají už od 5. tis.
Jinak Rusty je bez PP a před 6 lety stál 7. tis. a byl z těch levnějších.

I Píňata - vořechy - jsem dávala za 1 - 1,5 tis., abych měla trochu jistotu, že si je nevezme jen tak někdo a že mu na nic bude alespoň trochu záležet (jak psala Radecha). Nakonec má většina super páníčky Smiley
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #13 kdy: 16. Září 2010, 08:07:17 »

Tohle byla komplet výmluva - celej ten vrh neměl papíry Wink
Zaznamenáno
Naďa K.
Ultra Extra Super pes

Aimee 28.7. 2009 Beri 1.1. 2010

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 16. Září 2010, 08:09:41 »

Já mám Aimee (fila) bez papírů taky, ale stála mě 10 tis., jinak papírové, které mají buď brazilskou krev, nebo aspoň jedou krýt mimo republiku průměrně 25 tis.Kč. Já se spokojila s tím, že máme tatínka s PP import Brazílie a matka též s PP, ale u starých lidí, kteří nejezdili na výstavy a svody a tak, takže nemohou "papírově" chovat. A stejně chtěli jen jednou.
Zaznamenáno

pro SZ "nak"
Stran: [1] 2 3 4   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!