HafBezObav.cz
20. říjen 2019, 09:48:28 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 ... 11   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Místa vyhrazená pro volné pobíhání psů  (Přečteno 33017 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
ajulik
Extra Super pes
**

Pohlaví: Ženské

Sally *29.4.2007, Geppetto *24.7.2010

Zobrazit profil WWW
« kdy: 18. Prosinec 2007, 14:29:11 »

Ahoj všem, našla jsem ve svém okolí (Praha 4, Nusle, Pankrác) pár míst, které jsou vyhláškou povoleny k volnému pobíhání psů.
Nestačím se ale divit, co je to za místa... Za prvé jsou hrozně malinké, za druhé je jich hodně málo, a za třetí? Dneska jsem byla u Jezerky, je tam takový oplocený prostůrek, hned u silnice  Angry Vešla jsem tedy tam a nestačila jsem se divit, nepořádek, smetí, lahve, zbytky jídla... ale taky sklo, sutiny a kdovíco další... Moc mě to zamrzelo a rozhodla jsem se na Městskou část Praha 4 napsat stížnost. Nepředpokládám ale, že se někdo nad tímto zamyslí, škoda...

Ještě k tomu oplocení.. na půlce je tak malé, že náš Šemík by přes něj stejně přeskočil, i když možná by se nemohla dostatečně rozeběhnout na tak malém prostůrku  Undecided

Zaznamenáno

"Chceš-li ovládat svého psa, musíš se nejprve naučit ovládat sám sebe."
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 19. Prosinec 2007, 09:25:57 »

Ahoj všem, našla jsem ve svém okolí (Praha 4, Nusle, Pankrác) pár míst, které jsou vyhláškou povoleny k volnému pobíhání psů.
Nestačím se ale divit, co je to za místa... Za prvé jsou hrozně malinké, za druhé je jich hodně málo, a za třetí? Dneska jsem byla u Jezerky, je tam takový oplocený prostůrek, hned u silnice  Angry Vešla jsem tedy tam a nestačila jsem se divit, nepořádek, smetí, lahve, zbytky jídla... ale taky sklo, sutiny a kdovíco další... Moc mě to zamrzelo a rozhodla jsem se na Městskou část Praha 4 napsat stížnost. Nepředpokládám ale, že se někdo nad tímto zamyslí, škoda...

Ještě k tomu oplocení.. na půlce je tak malé, že náš Šemík by přes něj stejně přeskočil, i když možná by se nemohla dostatečně rozeběhnout na tak malém prostůrku  Undecided

My bydlíme na Jižním městě. Také jsem se pídila po volných prostorech, protože všude jenom potkávám ceduli s přeškrtnutým pejskem. V našem časopisu Klíč jsem se dověděla, že na JM je 11 volných ploch vyhrazených pro psy a že mi je prozradí na OÚ. Šla jsem tedy na OÚ. Paní za přepážkou minejdřív řekla, že svým způsobem jí to vlastně hrozně otravuje, ale že se mi teda podívá, když už jsem tam.
Jedna plocha je metro Opatov. Denně tam chodí X lidí včetně dětí a je to hned v blízkosti vestibulu metra...no dobrá. Další je u chodovské tvrzi. Tato plocha je obrovská, ale v blízkosti velmio frekventované silnice a samozřejmě, že zde nechybí neohrazené dětské hřiště. Další plocha pro psy je prý palouček kousek od Metra Chodov, kde jsou všude cedule "Pozemek DP Metro, zákaz vstupu", ono stejně není o co stát.
Abych tady nevypisovala všech jedenáct ploch. Nechodili jsme a ani nechodíme na ani jednu z nich. Spoléháme na vychování našeho hafa a necháváme ho lítat, kde se mu zachce. Až za mnou jednou příjde benga a bude chtít pokutu, tak mu jí zaplatím....nic jiného mi stejně nezbyde....A pro pó..nejste tady někdo z JM???

Zaznamenáno

Čím více poznávám lidi kolem sebe, tím více si vážím svého psa.
Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 19. Prosinec 2007, 09:53:27 »

Ještě že u nás v Tróji nemusím nic takovýho řešit - tady jsou okolo lesíky a louky, kde všude pobíhaj psy na volno - sice teda nevím, jestli je to povolený nebo zakázaný, ale přeškrtnutýho psa jsem na ceduli nikde neviděla. Dokonce i mezi barákama běhaj na volno - teda jen ty nešpagátový Smiley Ale když to čtu jak je to jinde, tak je to fakt strašný - asi bych byla trošku na nervy, kdyby mi chtěli dát cajtí pokutu za to, že mám El bez vodítka.
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #3 kdy: 19. Prosinec 2007, 10:43:10 »

Ivčo, na Kladně mi chtěli dát pokutu za Sushi, že je bez vodítka a bez košíku. Grin Jsem na ně koukala jak z jara. Cituji: "No tak si ho přivažte."  Grin Já: "Nemám na co tak pozor ať vás nepokouše..." A nic.... asi se báli.  Grin Grin Grin
Zaznamenáno
ajulik
Extra Super pes
**

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 19. Prosinec 2007, 11:00:53 »

V Jezerce se dneska ráno objevily na zemi piktogramy přikazující psa na vodítku, tak to už se mi asi bude těžko vymlouvat, že jsem neviděla přesprejovanou cedulku  Angry
Asi se budu muset přestěhovat  Wink

I když možná mám jednu variantu, Sally běhá se stopovačkou, tudíž je na vodítku a vlastně neporušuje piktogram, že jo? Nikde není napsáno, že konec vodítka musím držet, uvidím, jestli mi to tak projde  Grin Zítra ráno si to ještě jednou prohlídnu, jestli tam není vidět i namalovaná ruka a pokud ne...
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 19. Prosinec 2007, 11:58:51 »

takhle to taky obcas resim... Grin
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 19. Prosinec 2007, 14:15:23 »

V Jezerce se dneska ráno objevily na zemi piktogramy přikazující psa na vodítku, tak to už se mi asi bude těžko vymlouvat, že jsem neviděla přesprejovanou cedulku  Angry
Asi se budu muset přestěhovat  Wink

I když možná mám jednu variantu, Sally běhá se stopovačkou, tudíž je na vodítku a vlastně neporušuje piktogram, že jo? Nikde není napsáno, že konec vodítka musím držet, uvidím, jestli mi to tak projde  Grin Zítra ráno si to ještě jednou prohlídnu, jestli tam není vidět i namalovaná ruka a pokud ne...

Aby tam zejtra nebyl další piktogram  Grin
Zaznamenáno

barb1978
Třída šampionů

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 19. Prosinec 2007, 17:59:07 »

Ahojda,

ja jsem take z Pankrace a na volno Dracka nechavam behat jen v parcicich mezi barakama a to jeste jen v noci, kdy tam nejsou deti. Kazdopadne na vetsi vychazku se vyplati dojit az na Kavci hory...tam je pejsku spoustu a aspon se spolu probehnou Smiley Park na Pul cesty je ted v zime snad taky ok, policajti nikdy pokutu nedali, ale rikala, ze si stezovali lidi, ze kdyz tam v lete sedi na trave, ze nechtej, aby je obtezovali psi....tak ted tam nikdo nesedi Smiley a policajta jsem tam nevidela ani nepamatuju Smiley
Zaznamenáno

Barb & Dráček
Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 20. Prosinec 2007, 00:27:18 »

To je děsný - ty policajti fakt nemaj co na práci nebo co. Sushinku si s košíkem snad ani neumím představit, ale to víš - když z ní jde takovej strach, tak to asi budeš muset nějak řešit Grin Grin Grin
Zaznamenáno

Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 20. Prosinec 2007, 08:26:34 »

To je děsný - ty policajti fakt nemaj co na práci nebo co. Sushinku si s košíkem snad ani neumím představit, ale to víš - když z ní jde takovej strach, tak to asi budeš muset nějak řešit Grin Grin Grin
A víte na co se těším nejvíce??? Uvažují o databázi DNA všech pejsků, jako to mají v Amstru....tak nejvíce se těším, až budou chodit ty bengáši a odebírat ty vzorky hovínek Grin
Jinak samozřejmě na Jižňáku i v okolí je spousty míst, kam chodit venčit, takže jim na tyhlety jejich povolení a zákazy kašlu..chodíme na Hostík do lesáče nebo jezdíme na zříceniny a podobné úchylky Wink
Zaznamenáno

Axell
Super pes
*

Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 20. Prosinec 2007, 08:32:00 »

Jak tak na to koukám, zlaté Vršovice Smiley Chodím s Axem na volno i po ulicích, v Heroldových sadech, na grébovce a pohoda. Pravda, v těch dvou zmíněných sadech je sice cedule s pánem a psem spojeným nějakou čárkou, ale já ji nerozumím Smiley Ne, vážně, pokud to jde, chodíme bez vodítka. Samozřejmě se snažím předcházet problémům a nedorozuměním, když vidím děti, nebo psy (s obojím si moc rád hraje), většinou si jej připnu (na ulici, v parku se snažím upoutat jeho pozornost, případně jej odvolat) a pustím jej, až když se domluvím s majitelem psa (k dětem na pohlazení jde s vodítkem Smiley ). Policajty moc nepotkáváme, ale když už, nikdy mi neřekli, že bych si jej měl dát na vodítko - možná je to tím, že je to přeci jen roztomilý 22kg vážící štěně, v dospělosti to možná bude horší.
CO se týče volného pobíhání, mým favoritem je krčský les, je tam krásně a mám to kousek Smiley
Zaznamenáno
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 20. Prosinec 2007, 08:36:14 »

Jak tak na to koukám, zlaté Vršovice Smiley Chodím s Axem na volno i po ulicích, v Heroldových sadech, na grébovce a pohoda. Pravda, v těch dvou zmíněných sadech je sice cedule s pánem a psem spojeným nějakou čárkou, ale já ji nerozumím Smiley Ne, vážně, pokud to jde, chodíme bez vodítka. Samozřejmě se snažím předcházet problémům a nedorozuměním, když vidím děti, nebo psy (s obojím si moc rád hraje), většinou si jej připnu (na ulici, v parku se snažím upoutat jeho pozornost, případně jej odvolat) a pustím jej, až když se domluvím s majitelem psa (k dětem na pohlazení jde s vodítkem Smiley ). Policajty moc nepotkáváme, ale když už, nikdy mi neřekli, že bych si jej měl dát na vodítko - možná je to tím, že je to přeci jen roztomilý 22kg vážící štěně, v dospělosti to možná bude horší.
CO se týče volného pobíhání, mým favoritem je krčský les, je tam krásně a mám to kousek Smiley

Krčský les je taky super, ale od té doby, co tam dali na tu stezku nějaký bílý prášek či co (vypadá to jako rozdcenej Itong), tak už tam moc nechodíme...Albi se v tom velmi rád válí a pak ho svědí celý tělo:)
Já samozřejmě neřikám, že potkávám benga denodenně, ono spíš jde o lidi, než o benga...jeden hodný pán už je na mě zavolal...protože si Albi k němu čuchnul....
Zaznamenáno

Axell
Super pes
*

Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 20. Prosinec 2007, 09:10:23 »

Měla sis čuchnout taky, ať má double Smiley Jinak, samozřejmě je třeba respektovat lidi, kterým pozornost psů vadí, vždycky (ok, tak většinou Smiley ) se dá v klidu domluvit Smiley
Zaznamenáno
ajulik
Extra Super pes
**

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 20. Prosinec 2007, 09:51:37 »

Ahojda,

ja jsem take z Pankrace a na volno Dracka nechavam behat jen v parcicich mezi barakama a to jeste jen v noci, kdy tam nejsou deti. Kazdopadne na vetsi vychazku se vyplati dojit az na Kavci hory...tam je pejsku spoustu a aspon se spolu probehnou Smiley Park na Pul cesty je ted v zime snad taky ok, policajti nikdy pokutu nedali, ale rikala, ze si stezovali lidi, ze kdyz tam v lete sedi na trave, ze nechtej, aby je obtezovali psi....tak ted tam nikdo nesedi Smiley a policajta jsem tam nevidela ani nepamatuju Smiley

Na Kavčí Hory to mám pěšky tak 20minut, to bych musela ráno vstát v pět, abych tam stihla dojít, půl hoďky proběhnout a zas zpátky... Ale jinak je to tam super a o víkendech, nebo v létě, když je dlouho světlo tam chodíme.
Prosím, kde je Park na půl cesty? Já se v těch názvech nevyznám...

Jinak dneska jsem si prohlídla ten piktogram a na konci té čáry co vede od pejska je nějaká lopata, či co, takže asi ruka, no škoda...
Zaznamenáno

Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 20. Prosinec 2007, 10:10:46 »

Měla sis čuchnout taky, ať má double Smiley Jinak, samozřejmě je třeba respektovat lidi, kterým pozornost psů vadí, vždycky (ok, tak většinou Smiley ) se dá v klidu domluvit Smiley

Jojo jasný, ale tenhle člověk to nemá v hlavě v pořádku, nejdřív na Alberta cukruje a když sik němu čichne, tak má kecy, že musí bejt na vodítku a nejlépe ještě s košíkem.

Jinak pokuta za vodění psa bez vodítka v ulicích je 1000,-
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 ... 11   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!