HafBezObav.cz
19. Srpen 2019, 19:19:34 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: prevoz psa ze zahranici  (Přečteno 14624 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
wendyzek
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« kdy: 11. Září 2010, 17:34:04 »

Dobry den,
 muj dotaz se tyka prevozu psa ze zahranici.
 Dostala jsem v Italii stenatko, ktere bych si chtela dovest do ceske republiky.
Bohuzel na jihu Italie nemaji absolutne zadny vztah ke psum, takze veterinarni ordinace zde taky nejsou. Nevite co je potreba vse zaridit a jak? Nemate nekdo s timto zkusenosti? Vim ze je potreba pas, a samozrejme i ockovani. Cip je uz taky povinny? Pojedeme 33 hodin autobusem nebo poletime zpet letadlem. Predpokladm ze by bylo nejlepsi pro psa sehnat nejake prasky, aby byl prevoz pro ni lepsi..Jen doufam, ze se mi vse podari sehnat a zvladnu ji dopravit do ceska bez problemu Sad
Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 11. Září 2010, 18:52:23 »

štěně do určité váhy lze převážet v letadle v kabině a nemusí být v zavazadlovém prostoru, kde by tlumeno být mělo, každopádně bych ho nevozila autobusem, kde bude muset být po celou dobu ve schráně a bude pod sebe močit a kálet, je to zcela nevhodné

jaké podmínky k vývozu jsou v Itálii je nutno zjistit na úřadech tam
Zaznamenáno
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 19. Září 2010, 08:24:53 »

štěně do určité váhy lze převážet v letadle v kabině a nemusí být v zavazadlovém prostoru, kde by tlumeno být mělo, každopádně bych ho nevozila autobusem, kde bude muset být po celou dobu ve schráně a bude pod sebe močit a kálet, je to zcela nevhodné

jaké podmínky k vývozu jsou v Itálii je nutno zjistit na úřadech tam
s tím nesouhlasím...moje teta docela pravidelně přepravovala psa letadlem a tak vím, že pes naopak nesmí dostat žádný prášky na uklidnění a to proto, kdyby náhodou nastalo něco neočekávaného a bylo by třeba, aby pes/zvíře vnímalo...
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 19. Září 2010, 17:24:14 »

s tím nesouhlasím...moje teta docela pravidelně přepravovala psa letadlem a tak vím, že pes naopak nesmí dostat žádný prášky na uklidnění a to proto, kdyby náhodou nastalo něco neočekávaného a bylo by třeba, aby pes/zvíře vnímalo...
Já už dlouho se psem neletěla, ale ještě před deseti lety mohli psi už nevim - do pár kilo do schrány do letadla a jinak do přepravky či klece do zavazadl. prostoru a aby nejančili, měli bejt zklidnění. Jenže dnes asi už tam taky chodí za nima průběžně nějakej stéward...
Eště po revoluci se velkej pes převážel i uspanej, ale nevim, jestli se to muselo nebo chtělo.
Každopádně opakovaně jsou případy, kdy psi z neznámýho důvodu při převozu letadlem umřeli, přisuzuje se to nějakým tlakovým změnám...
Zaznamenáno
Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 20. Září 2010, 11:50:25 »

já jsem si také dřív říkala tlumit psa v zavazadlovém prostoru není dobré, co když mu zapadne jazyk a tak. Ovšem mě kamarád vyvedl z omylu, když mi řekl, že pokud zvíře začne dělat problémy má ten někdo kdo sleduje převážená zvířata v zavazadlovém prostoru právo je uspat a to jakože navždy, slyšel jste o tom už někdo?
Zaznamenáno

Šimona
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 20. Září 2010, 11:52:54 »

já jsem si také dřív říkala tlumit psa v zavazadlovém prostoru není dobré, co když mu zapadne jazyk a tak. Ovšem mě kamarád vyvedl z omylu, když mi řekl, že pokud zvíře začne dělat problémy má ten někdo kdo sleduje převážená zvířata v zavazadlovém prostoru právo je uspat a to jakože navždy, slyšel jste o tom už někdo?
mě to přijde, jako blbost...to by majitelé museli před tím podepsat nějaký souhlas ne? Nejsem si vědoma, že by teta o něčem takovém věděla....
říkala, že nesmí být něčím uklidněni, že je tam chodí pravidelně někdo kontrolovat, že mají spešl přepravky, který musí odpovídat pravidlům atd...
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 20. Září 2010, 12:34:33 »

mě to přijde, jako blbost...to by majitelé museli před tím podepsat nějaký souhlas ne? Nejsem si vědoma, že by teta o něčem takovém věděla....
říkala, že nesmí být něčím uklidněni, že je tam chodí pravidelně někdo kontrolovat, že mají spešl přepravky, který musí odpovídat pravidlům atd...

no prej že pokud je agresivní a nezvladatelný a tudíž by mohl ohrozit let (což hysterickej štěkající pes dobývající se ven z přepravky může být brán jak agresivní) tak musejí udělat takové opatření,no říkala jsem si že je to divné, ale prý seto stalo u koní. No nevím tak nebudu dělat chytrou, pokud o tom někdo něco opravdu ví zajímalo by mě to
Zaznamenáno

Šimona
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 21. Září 2010, 09:46:26 »

Tak je jasné, že pokud by k ohrožení došlo tak to právo asi mají, přeci jen je lidský život cenější (v tomhle případě nejeden).
Zaznamenáno

Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 21. Září 2010, 09:49:46 »

Tak je jasné, že pokud by k ohrožení došlo tak to právo asi mají, přeci jen je lidský život cenější (v tomhle případě nejeden).

no jde o to co je pokládáno za ohrožení, zda už to když pes v přepravce vyvádí
Zaznamenáno

Šimona
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 21. Září 2010, 12:08:21 »

no jde o to co je pokládáno za ohrožení, zda už to když pes v přepravce vyvádí

Tak pochybuju, že by ho někdo v tomhle případě uspávala napořád, max. jen přispal.
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 21. Září 2010, 14:58:11 »

pokud zvíře začne dělat problémy má ten někdo kdo sleduje převážená zvířata v zavazadlovém prostoru právo je uspat a to jakože navždy
Shocked Shocked Shocked

no prej že pokud je agresivní a nezvladatelný a tudíž by mohl ohrozit let (což hysterickej štěkající pes dobývající se ven z přepravky může být brán jak agresivní)
Tak to doufám, že před tim uspáním ten pes rozhryže mříže přepravky a pozře kus authanázisty!!
Zaznamenáno
Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 16. Listopad 2010, 22:56:11 »

nebyl jste někdo se psem ve Finsku, nebo nevíte někdo co požadují za vyšetření jestli vůbec nějaké?
Zaznamenáno

Šimona
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 16. Listopad 2010, 23:06:11 »

nebyl jste někdo se psem ve Finsku, nebo nevíte někdo co požadují za vyšetření jestli vůbec nějaké?
ja akorat vim, ze ve finsku byla letos Nikol od borderek...ale myslim si, ze nic spesl mit teda nemuseli...
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 16. Listopad 2010, 23:08:41 »

ja akorat vim, ze ve finsku byla letos Nikol od borderek...ale myslim si, ze nic spesl mit teda nemuseli...

no dobrej tip, dík se jí voptám. Vím že některý severský státy chtěj hladinu protilátek na vzteklinu, ale zda Finsko konkrétně  Huh? snad ne, nebo jo a aspoň to Beaerneymu udělám a bude to mít doživotně pro cestu kamkoliv
Zaznamenáno

Šimona
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 kdy: 16. Listopad 2010, 23:10:23 »

no dobrej tip, dík se jí voptám. Vím že některý severský státy chtěj hladinu protilátek na vzteklinu, ale zda Finsko konkrétně  Huh? snad ne, nebo jo a aspoň to Beaerneymu udělám a bude to mít doživotně pro cestu kamkoliv
hele to chteji do irska a do anglie - moje teta to ted resi, takze ted musi byt Zoe v pul rocni karantene, nez muze vycestovat do Irska....
Jinak pokud bys mu to delala, tak to pak stejne musis obnovovat...
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Stran: [1] 2 3   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!