HafBezObav.cz
23. Listopad 2019, 00:45:56 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Značkování psa v bytě  (Přečteno 13636 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Rossib
CAC
*

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
« kdy: 29. říjen 2007, 13:36:44 »

Prosím kdo by mi mohl poradit,přivezli jsme si psa z útulku,začal nám značit v baráku dá se to odnaučit??nebo mu budem muset udělat kotec venku?? Huh? jsou mu 3 roky.
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 29. říjen 2007, 14:28:35 »

Prosím kdo by mi mohl poradit,přivezli jsme si psa z útulku,začal nám značit v baráku dá se to odnaučit??nebo mu budem muset udělat kotec venku?? Huh? jsou mu 3 roky.

Dá se to odnaučit, ale jedině důslednou výchovou s tím, že ho budete pořád hlídat a při každém náznaku značkování dát povel FUJ a upevnit to např. hozením řetízkového obojko po psovi. Ale chce to čas a trpělivost. Pokud máte možnost mít psa v době Vaší nepřítomnosti na zahradě, pak je to ideální řešení. Můžete-li udělat kotec (bojíte-li se, že by jen ze zahrady zdrhnul), tak v něm psa nechávejte po dobu Vaší nepřítomnosti a bude-li pak s Vámi v domě, sledujte ho a učte důsledně ten povel FUJ.
A jak dlouho pejska máte? Já mám totiž taky jednoho psa z útulku a když jsme si ho přivezli, první, co udělal, že počůral botník Grin Prostě jen nevěděl, že v domě se to dělat nesmí a jakmile také pochopil, že barák je jeho domov, přestal se tam venčit sám od sebe. Ale jestli jde u Vašeho pejska o značkování v tom pravém slova smyslu, pak pomůže jedině to důsledné hlídání. A již počuraná místa důkladně umyjte např. Savem či jinou agresivní desinfekcí, aby pes neměl dále tendenci to přeznačkovávat. Wink
Zaznamenáno

Evík
Rossib
CAC
*

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 29. říjen 2007, 14:59:35 »

máme ho teprva od dneška ráda bych ho měla doma,jestli ale se to neodnaučí tak mu postavím kotec.Za jak dlouho se to odnaučil ten tvůj čůrat doma?
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: 29. říjen 2007, 17:52:52 »

máme ho teprva od dneška ráda bych ho měla doma,jestli ale se to neodnaučí tak mu postavím kotec.Za jak dlouho se to odnaučil ten tvůj čůrat doma?

No tak to je jasné....Já bych řekla, že tomu musíš nechat čas, podle toho, jak se k tobě pejsa staví, ho vychovávat. Teď aby to nevyznělo blbě nebo jinak než chci...Pokud máš zato, že je pejsek dostatečně sebevědomý a vyrovnaný, tak používej k tomu povelu FUJ to hození řetízákem po psovi a v ideálním případě se snaž ho trefit či aby mu to dopadlo před čumák. Pokud je ale nejistý či se dokonce bojí, pak bych s tím trestáním byla asi opatrnější, ale mohl by stačit možná ten zvýšený hlas. ...ale s tímhle zkušenost nemám.
Ten náš "útulkář" sice značkuje vždy a všude, ale doma ne. To udělal vlastně jen jednou a jakmile zjistil, že to je jeho domov, tak toho nechal sám. Za to prvotní počurání botníku byl samozřejmě "vyfujován", ale podruhé už to neudělal.
Dej tomu čas, měj trpělivost a pokud máš možnost nechat psa venku na zahradě, když nejsi doma, tak ho tam nech, tam si může značkovat jak chce, a doma už ho budeš mít pod dozorem. Zdravý dospělý pes udrží moč hodně dlouho, takže jakékoli močení doma, pokud bude přes den venku, prostě bude FUJ a ze strany psa jen "lumpárna", kterou odnaučíš....On si pejsa po pár pokusech, kdy na něm přistane dobře mířený řetízák, uvědomí že panička má "prodlouženou ruku" a dá si pozor. Ale záleží to taky hodně na tom, jestli Tě ten pejsek vůbec vnímá jako autoritu. Máš ho chviličku, takže si jí budeš muset asi nejdříve vybudovat. Prostě pejsovi nastavit mantinely.
S tím naším nám to trvalo skoro rok, než začal mě a především mého partnera uznávat jako opravdovou alfu omegu svého žití. Ale on byl trochu problémový případ. Jeho přesný věk neznáme, ale když jsme si ho v květnu 2005 brali, mohlo mu být cca 6 -8 let. Původní majitel ho týral a pes neuměl vůbec nic, socializace veškerá žádná, všechno se učil postupně a pomalu. Dneska je ale celkem pohodář a mého přítele poslechne na slovo. Mně taky, ale tak nějak mu to déle trvá. Prostě páník je větší autorita Grin Akorát tedy nedůvěřuje cizím lidem a sáhnout na sebe nechá jen, když on sám chce, nebo když má po ruce někoho, komu už bezvýhradně věří.
Tak přeji hodně úspěchů a hezký vztah s novým pejskem. Wink
Zaznamenáno

Evík
Rossib
CAC
*

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 29. říjen 2007, 18:03:35 »

Děkuju za zprávu od 13hodin doma nic nepočůral a na zhradě značkuje jak divý,tak myslíš,že už to pochopil?A myslíš že nevadí,že když nebudem doma,že by byl na zahradě v takovém přístřešku a když budem doma tak ho mít doma?zima by mu neměla vadit chlupatý je až moc Grin zatím je hodný vrtí ocáskem furt,ale občas na mě vyskočí a zavrčí tiše,ale stejně přitom vrtí
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 30. říjen 2007, 07:36:55 »

Děkuju za zprávu od 13hodin doma nic nepočůral a na zhradě značkuje jak divý,tak myslíš,že už to pochopil?A myslíš že nevadí,že když nebudem doma,že by byl na zahradě v takovém přístřešku a když budem doma tak ho mít doma?zima by mu neměla vadit chlupatý je až moc Grin zatím je hodný vrtí ocáskem furt,ale občas na mě vyskočí a zavrčí tiše,ale stejně přitom vrtí

No to já nemůžu soudit, jestli už Tvůj nový pejsa pochopil Grin To chce ho pořád sledovat a teprve když se to doma neudělá pár dní, tak bych teprve asi řekla, že pochopil, že se doma nečurá.
A co je to za hafíka? Jestli je dostatečně chlupatý, tak přístřešek, kam na něj nebude pršet a ve kterém není průvan, by mu na dobu, po kterou nebudete doma, měl stačit. Ale s tím střídáním chození domů a venku, na to pozor. Pokud budeš chtít mít psa i doma, pak by v něm rozhodně nemělo být přetopeno, protože tím střídáním "doma - venku" by pes mohl zchoulostivět a nastydnout. Já mám přes den psy taky na zahradě a na noc chodí domů když je hnusně nebo už větší zima, ale oba spí na svém pelíšku v chodbě, kde se netopí a do místností, kde se topí, nesmí.
No a s tím "vrčením"...jak se u toho pes tváří??? Je spousta druhů vrčení, které je třeba naučit se rozlišovat. Jinak pes vrčí při hře (např. přetahování o hračku), jinak bude vrčet, bojí-li se a zase jinak, pokud se třeba chystá k útoku.....
Jinak na svém prvním psovi (střední knírač, již zemřel) jsem poznala i jedno takové "srandovní" vrčení. Náš Ferda byl velká osobnost a jistý si sám sebou. Když jsme odcházeli do školy či do práce a následně se vraceli. Vždycky nás vítal zajímavým způsobem. Vrčel na nás, ale současně vrtěl ocáskem a radostně nás obíhal...Prostě měl v sobě rozpor, jestli má páníky vítat, nebo se zlobit, že mu přes den zase někam odešli  Grin Občas vyhrála radost z návratu a občas se urazil a zalezl třeba do boudy Grin
U Tvého pejska Ti nemůžu takhle říci, oč u něj jde, ale zkus ho pozorovat a sama selským rozumem posoudit. Pokud Ti dělá problémy orientace v psí mimice, tak vřele doporučuji tyto knížky: Vladimír Mikulica - Poznej svého psa; Roger Abrantes - Řeč psů. Ty alespoň mně hodně pomohly, když jsem potřebovala doplnit psí vzdělání Wink
Zaznamenáno

Evík
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 02. Leden 2008, 13:20:54 »

Takhle značkoval kamarádky pes,byli mu už teda 3 roky a řešila to docela dlouho až jí veterinář poradil kastraci (pes) tak ho nechala vykastrovat a vážně byl klid přestal značkovat a byl i klidnější..
každopádně to je uplně jiný případ než tu byl řešený...tak snad nevadí že jsem se trhla trochu od tématu..
Zaznamenáno

Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!