HafBezObav.cz
09. Prosinec 2019, 21:23:59 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 2 3 [4] 5   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nadpočetné vrhy  (Přečteno 13204 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #45 kdy: 03. Září 2010, 16:34:26 »

Ten text k tomu fouskovi (viz hafani v nouzi) je teda dobrej úlet  Lips Sealed
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #46 kdy: 03. Září 2010, 16:55:31 »

Tak jsem vygůglila něco k těm fouskům a jsem poněkud v šoku... je to přijato v roce 2003 (http://www.westland.cz/fousek/phprs/view.php?cisloclanku=2006011601 - nevím, jestli je to důvěryhodný zdroj) Dole tučně je jakési vysvětlení...

Nicméně si teda myslím, že takhle napsané to jasně vybízí k utrácení nadpočetných štěňat, což je protizákonné... Stejně tak je zřejmě protizákonné, aby ChS produkovala štěňata bez PP...

Ve vrhu může být ponechán následující počet štěňat:

a) Fena, která splnila stanovené podmínky pro zařazení do chovu smí mít ve vrhu 6 štěňat.

b) Fena, která je hodnocena z exteriéru jako "výborná" a má úspěšně absolvovány VZ, MFH či MDrK minimálně ve III.ceně, může mít ve vrhu 8 štěňat, pokud se pro to chovatel rozhodne. O ponechání tohoto počtu štěňat nemusí nikoho žádat a takový vrh se nepovažuje za nadpočetný.

c) Poradce chovu může povolit nadpočetný vrh 7 štěňat u fen, které nejsou výborné ani všestranné za těchto podmínek:

- fena musí mít absolvovány PZ v I.ceně

- fena musí být hodnocena na výstavě jako "výborná" nebo "velmi dobrá"

- fena musí mít kohoutkovou výšku alespoň 59 cm

- nesmí se jednat o první vrh feny. Nadpočetné štěně smí být ponecháno až nejdříve ve druhém vrhu, aby byl znám stav osrstění feny v době kojení štěňat

- chovatel musí o povolení nadpočetného vrhu požádat oblastního poradce v době, kdy jej žádá o vystavení doporučení ke krytí, aby povolení o ponechání 7 štěňat ve vrhu mohl poznamenat v záhlaví doporučení ke krytí

- chovatel musí za nadpočetné štěně zaplatit do pokladny KCHČF stanovený poplatek 1000,- Kč.

d) Pokud chovatel nechce dodržet výše uvedená rozhodnutí KCHČF o omezení počtu štěňat ve vrhu [viz body a) až c) tohoto odstavce], KCHČF jej nemůže k utracení nadpočetných štěňat donutit a všechna nadpočetná štěňata, musí být zapsána do plemenné knihy. V takovém případě musí být splněny následující podmínky:

- další vrh štěňat nemůže mít fena dříve než za dva roky  po vrhu nadpočetném

- štěňata z nadpočetného vrhu musí být vyhodnocena na jarních svodech, kde musí dosahovat standardní výšky a musí být hodnocena jako jedinci s minimálně středně silnou kostrou

- štěňata z nadpočetného vrhu musí úspěšně složit zkoušky z loveckého výkonu

- chovatel a jméno jeho feny musí být zveřejněno v klubovém zpravodaji, aby případný prodej feny po nadpočetném vrhu nezpůsobil komplikace novému majiteli. Nadpočetný vrh štěňat nesmí být při prodeji feny jejím majitelem utajen.

- za každé nadpočetné štěně uhradí chovatel do pokladny KCHČF stanovený  poplatek 1000,- Kč.

Poplatek za nadpočetná štěňata může výbor KCHČF svým rozhodnutím upravit.

Toto usnesení sleduje zachování dobrého zdravotního stavu feny a řádného, standardního vývinu štěňat, která by měla dávat plné záruky dalšího řádného vývinu ve zdravé a silné jedince se všemi předpoklady pro plnohodnotné využití jak při výkonu práva myslivosti, tak také v dalším chovu českých fousků.

Český fousek je pracovní plemeno s pracovním využitím při výkonu práva myslivosti zejména v listopadu a prosinci. V těchto měsících probíhá lov drobné zvěře při společných honech a zároveň je v tomto období nebo bezprostředně po něm, většina fen kryta za účelem další reprodukce. To vše představuje zvýšenou zátěž organizmu.
« Poslední změna: 03. Září 2010, 17:05:20 od TerezaK. » Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 03. Září 2010, 17:14:11 »

To mi příde teda docela vostrý.
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #48 kdy: 03. Září 2010, 17:16:04 »

To mi příde teda docela vostrý.

To teda... Jsem původně myslela, že má někdo na webu zkopírovaný něco starýho, ale píšou, že to bylo přijatý 2003  Lips Sealed
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #49 kdy: 03. Září 2010, 17:17:52 »

v roce 2003 to ještě tuším protizákonné nebylo. Nový zákon na ochranu zvířat je jestli se nepletu od roku 2004.
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #50 kdy: 03. Září 2010, 17:19:02 »

v roce 2003 to ještě tuším protizákonné nebylo. Nový zákon na ochranu zvířat je jestli se nepletu od roku 2004.

Aha, takže je možné, že je to přecijen nějaká stará verze... Uff. Na stránkách fousků se mi vůbec žádnej takovej dokument nepodařilo najít (teda přestala jsem se snažit docela záhy).
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #51 kdy: 03. Září 2010, 17:20:50 »

Aha, takže je možné, že je to přecijen nějaká stará verze... Uff. Na stránkách fousků se mi vůbec žádnej takovej dokument nepodařilo najít (teda přestala jsem se snažit docela záhy).

jako nezkoumala jsem to, ale tuším, že to tak je.
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #52 kdy: 03. Září 2010, 17:24:04 »

jako nezkoumala jsem to, ale tuším, že to tak je.

By to podporovalo mou verzi - že to co původně bylo v těch směrnicích vedený jako pokuta za nadpočetný štěňata, tam prostě po vyškrnutí té části o utrácení zůstalo jako poplatek. Když z toho kluby profitujou, tak proč to měnit...
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #53 kdy: 03. Září 2010, 17:30:10 »

Já všude narážím na to, že utrácení nadpočetných štěňat upravuje už zákon z roku 1992. Ale prdním na to už, snad to tady časem rozlouskne někdo, kdo se vyzná...
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #54 kdy: 03. Září 2010, 17:37:32 »

Tak sorry, ten zákon je takto:

Zákon České národní rady č. 246/1992 Sb.na ochranu zvířat proti týrání, novelizovaný Zákonem ČNR č. 162/1993 Sb.

Zaznamenáno

Bígl Max
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 04. Září 2010, 15:41:57 »

tak jsem se ptala jak to je s nadlimitními vrhy. Dříve u loveckých plemen byla regulace vrhu, ale to už je cca před 15-ti lety, pokud se někomu narodí vrh třeba o 10 štěňatech tak dostanou papíry všichni a nikdo neplatí žádné peníze navíc za štěňata při zápisu. Pokud někdo z vrhu nechá 6 štěňat a zbylé 4 utratí, tak je to proti zákonu na ochranu zvířat. Je pravda, že některé kluby si mohou stanovy upravit podle svých potřeb, ale zabíjení štěňat není povolené. Pokud je štěně nestandardní, tak to znamená, že dostane papíry, ale pro svou vadu nebude nikdy uchovněn.
Zaznamenáno

LOVU ZDAR  :-))
Fredina
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #56 kdy: 10. Září 2010, 10:44:26 »

Pěkný den,

žádná štěnata (nadbytečná) se již dáááááávno  neutrácejí a ani se za ně nijak neplatí! Je to jen výmysl pokoutných "chovatelů" - odpovědi typu, jo je to po rodičích s PP ale ono bylo už 5 té, (6té atd) a tak PP nemá - znám. Od takových lidí pryč. A píšu z vlastní zkušenosti - chovám psy už přes 20 let a mé feny rodí běžně 9štěnat, nyní dokonce 11. Vše záleží na chovateli, výmysly, že se fena zničí když má víc štěnat je hloupost. Pokud chovatel má fenu podvyživenou, nezdravou a nedá ji to co potřebuje, nechá veškerou pečí o štěnda jen na ni...tak ji může zničit i u 4 štěnat!! Chce to jen hybnout zadkem, dát feně co potřebuje, štěnda pohlídat a eventuelně dokrmit, nekoukat na prachy co do nich vrazím a garantuji vám, že fena s 9-11 štěnaty bude zářit štěstím a zdravím a blbnout na zahradě se štěnaty. Grin
Zaznamenáno
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #57 kdy: 15. Září 2010, 18:01:50 »

Pěkný den,

žádná štěnata (nadbytečná) se již dáááááávno  neutrácejí a ani se za ně nijak neplatí! Je to jen výmysl pokoutných "chovatelů" - odpovědi typu, jo je to po rodičích s PP ale ono bylo už 5 té, (6té atd) a tak PP nemá - znám. Od takových lidí pryč. A píšu z vlastní zkušenosti - chovám psy už přes 20 let a mé feny rodí běžně 9štěnat, nyní dokonce 11. Vše záleží na chovateli, výmysly, že se fena zničí když má víc štěnat je hloupost. Pokud chovatel má fenu podvyživenou, nezdravou a nedá ji to co potřebuje, nechá veškerou pečí o štěnda jen na ni...tak ji může zničit i u 4 štěnat!! Chce to jen hybnout zadkem, dát feně co potřebuje, štěnda pohlídat a eventuelně dokrmit, nekoukat na prachy co do nich vrazím a garantuji vám, že fena s 9-11 štěnaty bude zářit štěstím a zdravím a blbnout na zahradě se štěnaty. Grin

Asi nechováte lovecké psy... U většiny lovečáků na jejichž podmínky chovu jsem koukala, se za nadpočetná štěňata platí více peněz. Stačí se podívat na webové stránky jednotlivých klubů.

Zaznamenáno

Lestat
Host
« Odpověď #58 kdy: 15. Září 2010, 18:27:40 »

Pěkný den,

jo, a tiez sme tu preberali to, ze o to zdravie feny nejde Smiley
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #59 kdy: 15. Září 2010, 18:32:58 »

Tak jsem přemýšlela kam to dát, zda sem nebo "co mě dokáže pobavit", ale dám to sem.
Dneska jsme potkali ve Stromovce celkem hezkého ridgebacka (až na brutálně strmé zadní nohy)... po chvilce jsem zjistila, že to je fena.... to už tak pěkná nebyla....
Pak jsme se s paničkou tak bavily a ptám se jí: "Odkud je?"
"Z jížních čech."
"Je s PP?"
"Není, narodila se jako předposlední, tak PP už nedostala."
Nereagovala jsem, nemělo by to smysl.

Setkávám se s tím u loveckých psů převážně - ohaři, retrívři...... ale u RR jsem se s tím setkala poprvé.
Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 [4] 5   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!