HafBezObav.cz
14. Prosinec 2019, 03:12:01 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4 5   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nadpočetné vrhy  (Přečteno 13227 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 03. Září 2010, 09:06:51 »

Tak to bych se vůbec nedivila, kdyby to ti lidi tajili a štěňata pak prodávali jako bez PP. Jako platit za to, že se jich narodí víc? To se posrali ne Angry? Tydle organizece už taky nevěděj co by Roll Eyes...
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 kdy: 03. Září 2010, 09:11:48 »

Já myslím, že je to tak, že neplatíš za to že se jich narodí víc, ale za to, že jich necháš víc.
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 03. Září 2010, 09:14:55 »

Já myslím, že je to tak, že neplatíš za to že se jich narodí víc, ale za to, že jich necháš víc.

No tak dyby se nenarodili tak jich nemůžu víc nechat, ne?
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 kdy: 03. Září 2010, 09:19:36 »

No tak dyby se nenarodili tak jich nemůžu víc nechat, ne?

Tak máš limit stanovený klubem, např. 7 štěňat na vrh.
Když se ti narodí 1-7 štěňat je to ok.
Když se ti narodí 7 a více štěňat a necháš je, zaplatíš za každé nadpočetné peníze.
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 03. Září 2010, 09:24:05 »

Tak máš limit stanovený klubem, např. 7 štěňat na vrh.
Když se ti narodí 1-7 štěňat je to ok.
Když se ti narodí 7 a více štěňat a necháš je, zaplatíš za každé nadpočetné peníze.

No já to chápu, chtěj prachy za to, že se narodilo víc štěňat prostě. Co mi má ňákej klub co regulovat, kolik já nechám štěňat?? Copak voni vědi, jak mléčná je ta která fena a kolik štěňat bude mít problém uživit? A kdyby měla, tak jim můžu najít kojnou fenu atd... podle mě do toho žádnej klub nemá co mluvit, zvíře je moje a štěňata taky. Vůbec se nedivim tomu, jak to ty lidi řešej. Abych utrácela zdravý štěňata, který můžou normálně vyrůst a existovat? Proč proboha??
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 kdy: 03. Září 2010, 09:29:43 »

No já to chápu, chtěj prachy za to, že se narodilo víc štěňat prostě. Co mi má ňákej klub co regulovat, kolik já nechám štěňat?? Copak voni vědi, jak mléčná je ta která fena a kolik štěňat bude mít problém uživit? A kdyby měla, tak jim můžu najít kojnou fenu atd... podle mě do toho žádnej klub nemá co mluvit, zvíře je moje a štěňata taky. Vůbec se nedivim tomu, jak to ty lidi řešej. Abych utrácela zdravý štěňata, který můžou normálně vyrůst a existovat? Proč proboha??

Já myslím, že to není proto, že by to neutáhla fena.
Myslím, že je to kvůli tomu, aby se redukoval počet populace plemene a nedošlo to tam kam došel třeba RR se stovkama štěňat s PP ročně a stovkama bez PP.
Já nevím ten pravý důvod, ale myslím, že takhle nějak to bude.
Jen upozorňuji, že to neobhajuju, i když některým plemenům by to prospělo.
Zaznamenáno

Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 03. Září 2010, 09:31:36 »

A určitě to takhle je? To je nějaký divný, to se mi nezdá, vždyť to je fakt jak za komančů  Roll Eyes Na to se musím přiležitostně někde zeptat, protože to se mi fakt nechce věřit.
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 kdy: 03. Září 2010, 09:50:59 »

A určitě to takhle je? To je nějaký divný, to se mi nezdá, vždyť to je fakt jak za komančů  Roll Eyes Na to se musím přiležitostně někde zeptat, protože to se mi fakt nechce věřit.

Iva od výmarů to myslí u minulého vrhu nějak řešila či co. Ale nevím přesně.
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 kdy: 03. Září 2010, 10:19:23 »

Teda regulace chovu mi připadá jako blbost... Dyť ze zákona je jasně daný, že když se naroděj tak je utratit nesmíš a to taky ve stanovách všechny kluby mají zdůrazněný. Pokud je nemůžeš utratit, tak je jasný, že si je necháš...

Podle mě to je spíš nějakej pozůstatek z komunismu. Dřív se to řešilo jinak a pokud si je člověk nechal (tehdy měl na výběr), tak musel platit nějakou pokutu, jak psala šimona. Vůbec o tom nic nevím a nechci ty kluby nijak hanit, věřím, že se někam posunujou, ale co si budem namlouvat, je to teprve dvacet let a jestli jsou ve vedení klubů lidé, kteří ten klub vedli už předchozích třicet let, tak ty změny jdou asi docela pomalu... Nevim no, navíc vzhledem k tomu, že na tom klub profituje, tak třeba ani nemaj potřebu to měnit.

Chtělo by to někoho, kdo tomu rozumí, taky by mě zajímalo, jak to ve skutečnosti je.
Zaznamenáno

Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 kdy: 03. Září 2010, 10:22:30 »

Teda regulace chovu mi připadá jako blbost... Dyť ze zákona je jasně daný, že když se naroděj tak je utratit nesmíš a to taky ve stanovách všechny kluby mají zdůrazněný. Pokud je nemůžeš utratit, tak je jasný, že si je necháš...

Chtělo by to někoho, kdo tomu rozumí, taky by mě zajímalo, jak to ve skutečnosti je.

Souhlas. Já co vím, tak se veterinářům ani moc nechce utrácet zdravá štěňata voříšků, takže pochybuju, že by se utrácela zdravá zvířata navíc s PP.
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 kdy: 03. Září 2010, 11:15:17 »

Tak mám nové a čerstvé zprávy z chovu VOK:

Hranice je stanovena na 6ti štěňatech - pokud máš vícepočetný vrh, nemůžeš na čubině chovat dříve, než 12 měsíců od data narození daného vrhu... ale je možné, že se to teďka nějak změnilo... docela jsem koukala, že nový poradce chovu zrušil povinnost kontroly DKK u importů...

Takže ono je to asi s každým novým vedením klubu či s každým novým poradcem jinak Wink

Ale potvrdilo mi to, že jde nejspíš o redukci počtu štěňat plemene. Tohle bych zavedla u RR Wink
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 kdy: 03. Září 2010, 11:30:13 »

Tohle jsou věci, který právě kluby stanovujou sami - i to, kolik štěňat na fenu je hodně. Dřív to bylo zřejmě daný plošně na 6, ale teď si to kluby můžou upravit, stejně jako upravujou případnou cenu za ty nadpočetný...

Tu redukci myslíš jak? Jako v té 12-ti měsíční pauze? Mě to připadá spíš jako pokus o ochranu tý feny. Aby třeba nějakej "chovatel" poté co mu fena porodí 12 štěňat, tak aby jí nekryl dřív než se z toho pořádně vzpamatuje. Ten počet štěňat na fenu právě vycházel z toho, že víc jak těch 6 dřív brali jako přehnanou zátěž...
Zaznamenáno

Lestat
Host
« Odpověď #27 kdy: 03. Září 2010, 11:31:35 »

ako ano, myslim ze to ma logiku v tej regulacii chovu. samozrejme, klub je rad ze ma nieco do kapsy (ale ved je to nas klub, treba ho podporovat). no skutocne by som to tak velmi neodsudzovala...

btw, feny sa mozu nakryvat raz rocne tak ci tak
Zaznamenáno
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 kdy: 03. Září 2010, 11:39:29 »

Já nechápu v čem vidíte regulaci chovu?? Vždyť v dnešní dobře prostě NEMŮŽETE utratit nadpočetná štěňata. Kolik se jich narodí, tolik jich je a tolik jich dostane PP, jen si za to chovatel připlatí... Já na tom nic regulačního nevidím  Huh?
Zaznamenáno

Lestat
Host
« Odpověď #29 kdy: 03. Září 2010, 11:41:47 »

Já nechápu v čem vidíte regulaci chovu?? Vždyť v dnešní dobře prostě NEMŮŽETE utratit nadpočetná štěňata. Kolik se jich narodí, tolik jich je a tolik jich dostane PP, jen si za to chovatel připlatí... Já na tom nic regulačního nevidím  Huh?
nie utratit Cheesy paneboze... ale tym ze clovek ma zaplatit za toho psa navyse celkom vysoku sumu, tak si to moze rozmysliet, ci mu vystavi papiere. akoze, napokon ho aj tak preda ako bezpapieraka, no v dalsom chove sa uz pouzivat nebude

k tym RR som pocula akurat to, ze aj v dnesnej dobe chovatel utrati stena hned po narodeni s DS, pretoze je to dedicne tak aby mu to nepoznamenalo vrh. cize este predtym nez si to pride skontrolovat poradca Sad

* oprava: nepoznamenalo vrh = nepokazilo statistiku. takto je to vystiznejsie
« Poslední změna: 03. Září 2010, 12:09:18 od Ovculiatko » Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!