HafBezObav.cz
10. Prosinec 2019, 06:00:25 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 ... 5   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nadpočetné vrhy  (Přečteno 13206 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« kdy: 02. Září 2010, 14:42:37 »

Chci se zeptat zda je pravda že klub českého fouska reguluje počet štěňat po narození tím že nadpočetní jedinci nedostanou PP! Nevíte to někdo? Zkoušela jsem to hledat na stránkách klubu, ale tam nic takového není.

Dost pochybuju - to bejvalo dřív, za komančů...
Zaznamenáno

kokr
Super pes
*

Chainie (30.3.2008) Bety (12.9.2001)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 02. Září 2010, 14:47:20 »

Dost pochybuju - to bejvalo dřív, za komančů...

taky myslím že je to blbost a rozčilují mne rádoby chovatelé který se tímhle ohánějí
Zaznamenáno
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 02. Září 2010, 17:37:10 »

Všimla jsem si jednou, že u KCHHM jsou taky zmiňovaný nějaký nadpočetný štěňata, což jsem nepochopila. Teď jsem si to teda našla a my tam k tomu máme toto: "Podle zákona na ochranu zvířat proti týrání je zakázáno utrácet tzv. nadpočetná štěňata, nebo štěňata, která vykazují nežádoucí exteriérové znaky pro dané plemeno (např. nestandardní zbarvení). Za deváté a každé další štěně (desáté, jedenácté, atd.) zaplatí chovatel klubu poplatek 2000,- Kč za každé takové štěně. Toto platí i tehdy, byla-li kryta fena zahraničním psem." Hádám, že u fousků to bude nějak podobně...

Je možný, že by třeba "chovatel" takový nadpočetný štěně nepřiznal, aby nemusel platit ten poplatek a to štěně by tudíž nemohlo mít PP? To jen taková úvaha, co mě teď napadla...
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 02. Září 2010, 17:55:49 »

Všimla jsem si jednou, že u KCHHM jsou taky zmiňovaný nějaký nadpočetný štěňata, což jsem nepochopila. Teď jsem si to teda našla a my tam k tomu máme toto: "Podle zákona na ochranu zvířat proti týrání je zakázáno utrácet tzv. nadpočetná štěňata, nebo štěňata, která vykazují nežádoucí exteriérové znaky pro dané plemeno (např. nestandardní zbarvení). Za deváté a každé další štěně (desáté, jedenácté, atd.) zaplatí chovatel klubu poplatek 2000,- Kč za každé takové štěně. Toto platí i tehdy, byla-li kryta fena zahraničním psem." Hádám, že u fousků to bude nějak podobně...

Je možný, že by třeba "chovatel" takový nadpočetný štěně nepřiznal, aby nemusel platit ten poplatek a to štěně by tudíž nemohlo mít PP? To jen taková úvaha, co mě teď napadla...
Proč platěj chovatelé za devátý a další štěně? To je divný Roll Eyes (tím samozřejmě nezpochybňuju tvůj příspěvek, ale spíš zvláštní praktiky klubu..)
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #4 kdy: 02. Září 2010, 18:02:57 »

Proč platěj chovatelé za devátý a další štěně? To je divný Roll Eyes (tím samozřejmě nezpochybňuju tvůj příspěvek, ale spíš zvláštní praktiky klubu..)
Aby si moc nenamastili kapsu! Roll Eyes
Zaznamenáno
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 02. Září 2010, 18:07:23 »

Nevím  Undecided Taky mě to překvapilo... zvlášť když u maďarů jsou vrhy deseti štěňat docela obvyklý.

Nejdřív jsem jen nějak gůglila "nadpočetné štěně" a někde na mě vykouklo, že třeba u barvářů je ten počet jen 6. Asi je to nějaký pozůstatek z minulosti - zřejmě se dřív ta nadpočetná utrácela kvůli tomu, že je pro fenu moc náročné se o tolik štěňat postarat.

Edit:
Tak jsem našla toto: "Pojem "nadpočetné štěně" má základ v počtu potomků, které je fena schopna v jednom vrhu uživit. Dříve byl tento počet přesně stanoven chovatelskými předpisy (většinou na šest štěňat) a vše, co tento počet přesahovalo se muselo utratit. Dnes se ,v souladu se Zákonem na ochranu zvířat proti týrání, problém řeší jiným způsobem (kojná, přikrmování)" (http://w.rozhlas.cz/psi/porizeni/_zprava/51196?f_od=0&f_num=50)

Nicméně mě pořád nenapadá, proč má chovatel klubu platit. Bych spíš pochopila, kdyby klub chovateli přispěl na to přikrmování  Tongue
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 02. Září 2010, 18:38:27 »

Tak mi to nedalo a zatím jsem poplatky za nadpočetná štěňata našla u většiny klubů loveckých psů (i třeba u amerických kokrů a zlaťáků). U fousků se mi to tam najít nedaří, tak už na to prdím... Nicméně ostatní kluby mají celkem normální ceny, 2000 u kchhmo je fakt celkem úlet  Roll Eyes
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 02. Září 2010, 18:39:36 »

Tak mi to nedalo a zatím jsem poplatky za nadpočetná štěňata našla u většiny klubů loveckých psů (i třeba u amerických kokrů a zlaťáků). U fousků se mi to tam najít nedaří, tak už na to prdím... Nicméně ostatní kluby mají celkem normální ceny, 2000 u kchhmo je fakt celkem úlet  Roll Eyes
stejně je to fakt legrační pravidlo. To je jak kdybys za to, že se ti narodí fenka, platila kubu 1000, protože o feny je obecně větší zájem než o psy  Roll Eyes
Zaznamenáno

Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 02. Září 2010, 18:41:44 »

stejně je to fakt legrační pravidlo. To je jak kdybys za to, že se ti narodí fenka, platila kubu 1000, protože o feny je obecně větší zájem než o psy  Roll Eyes
no, ale vždyt hodně chovatelů dává fenu za víc, než psa...
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Lestat
Host
« Odpověď #9 kdy: 02. Září 2010, 18:44:52 »

pockaj, takze ked a ti narodi desat madarkov, tak bud tie posledne dva nedostanu papiere alebo za nich chovatel zaplati 4 litre, hej?
tyy jo, esteze nasa chovatelka bola mila a tomu mojmu poslednu PP dala Smiley mne sa to nezda... spytam sa jej
ja som akurat pocula toto:
kupujes si stena po rodicoch s pp a ich argument ze preco pes pp nema, je ze sa narodilo nad limitny pocet, preto ich nema. ale vsetky pred nim maju. no a nasledovalo varovanie, ze nikdy tomuto neverte, to sa v cechach nerobi Cheesy
Zaznamenáno
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 02. Září 2010, 18:54:56 »

pockaj, takze ked a ti narodi desat madarkov, tak bud tie posledne dva nedostanu papiere alebo za nich chovatel zaplati 4 litre, hej?
tyy jo, esteze nasa chovatelka bola mila a tomu mojmu poslednu PP dala Smiley mne sa to nezda... spytam sa jej
ja som akurat pocula toto:
kupujes si stena po rodicoch s pp a ich argument ze preco pes pp nema, je ze sa narodilo nad limitny pocet, preto ich nema. ale vsetky pred nim maju. no a nasledovalo varovanie, ze nikdy tomuto neverte, to sa v cechach nerobi Cheesy

Jo, tyhle poučky jsem taky četla... Ale očividně ve všech (které jsem vygůglila) chovech lovečáků pojem nadpočetný štěně existuje. Před rokem 1990 se prostě utrácely, což se teď nesmí. Nevím, jestli jde nevystavit nějakým psům PP, ale řekla bych, že když to člověk zatají, tak mu nijak nedokážou, že se jich narodilo víc.
Je to tady: http://www.ohar.cz/index.php?modul=clanky&tema=zacatecnikum dole - administrativa spojená se zápisem vrhu...

Zaznamenáno

Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 02. Září 2010, 19:02:52 »

chovatel psa mého táty byl v tomhle průkopníkem, odmítl zabít zdravá štěňata a prostě je nechal, tenkrát to bylo v černých ovcích. taky kritizoval zkoušku ostrosti- zabití kočky. Dostal tenkrát pokutu za ty štěňata co nezabil, tak třeba tímto dostali nápad, že než je nechat zabíjet a pak být popotahováni v médiích jako tyrani, namastěj si kapsy  Wink
Zaznamenáno

Šimona
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 03. Září 2010, 08:07:15 »

Chodí dvakrát poradce chovu, tam by to asi nezamlčel ne? Nebo jo?

Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 03. Září 2010, 08:51:14 »

Chodí dvakrát poradce chovu, tam by to asi nezamlčel ne? Nebo jo?

No já nevim, právě jsem někde četla, že v tý době, kdy se ty nadpočetný utrácely, tak lidi, který to nechtěli udělat, tak ty štěňata prostě někam schovali, aby se tomu vyhli... Nepřipadá mi tak problematický zatajit štěně, ale já vůbec nevím, jak to chodí. Ani jsem nevěděla, to o tom poradci chovu...
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 kdy: 03. Září 2010, 09:03:12 »

No já nevim, právě jsem někde četla, že v tý době, kdy se ty nadpočetný utrácely, tak lidi, který to nechtěli udělat, tak ty štěňata prostě někam schovali, aby se tomu vyhli... Nepřipadá mi tak problematický zatajit štěně, ale já vůbec nevím, jak to chodí. Ani jsem nevěděla, to o tom poradci chovu...

Tak předpokládám, že poradce chovu musí kontrolovat vrh, kvůli vadám (např. u RR jsou to DS a rozštěpy, zálomek, příliž bílé barvy, chby ridge - to vše dělá už štěně nechovné - tudíž nestandardní). DS a rozštěp se samozřejmě uspávají - proto ta kontrola celkem brzy po narození a pak v 6 týdnech další.
Myslím, že kontrolu vrhu mají všechna plemena.

Jasně problém zatajit štěně asi není no.
Nevím jaký jsou třeba u VOK podmínky, ale tam je nějaká výjimka kdy se za nadpočetné platit nemusí, ale už nevím jaká. Kamarádka mi to kdysi říkala.
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 ... 5   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!