HafBezObav.cz
21. Listopad 2019, 18:22:01 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 ... 10   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Ženská, chlap a pes... jak to vlastně máte?  (Přečteno 17980 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« kdy: 01. Září 2010, 20:16:58 »

Myslíš aby cvičil?

To by asi neklaplo, ona při těhle věcech respektuje mě, na něj prdí...

Já jen trochu OT, vy jste si Kike nepořizovali spolu? Je původně jen tvoje? Já si nějak tenhle typ soužití nedovedu představit - jako nechápu, jak může někdo žít v jedné domácnosti se psem, se kterým vůbec nepracuje a pes respektuje jen toho druhýho. Připadá mi to takový zvláštní... To jí třeba nedává ani žádný povely doma?
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #1 kdy: 01. Září 2010, 20:22:34 »

Já jen trochu OT, vy jste si Kike nepořizovali spolu? Je původně jen tvoje? Já si nějak tenhle typ soužití nedovedu představit - jako nechápu, jak může někdo žít v jedné domácnosti se psem, se kterým vůbec nepracuje a pes respektuje jen toho druhýho. Připadá mi to takový zvláštní... To jí třeba nedává ani žádný povely doma?

Jj, spolu - ale vyplynulo to ze situace takhle. Oni si spolu hrajou atp., ale i když jí dá třeba něco klidovýho, tak je jak na pérkách a čumí na mě, to samý máma, ona jí má ráda, pomazlí se s ní, jde si k ní lehnout, ale jak jí dá povel, kašle na ní.
Ona jako základní povely splní od kohokoli, ale už to nedotahuje (což zase nechci, aby mi někdo hrabal do psa, když ani neví jak...), ale neni tam takovej ten respekt, jestli mi rozumíte...
To samý přivolání, ona přichází, protože je na to zvyklá, ale pokud by šlo do tuhýho, tak jinýmu nepřijde..

A jinak Marek nikdy cvičit nechtěl, nijak mě v tom nepodporuje, je mu to jedno, takže já chápu, že někdo se psem nepracuje...
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 01. Září 2010, 20:30:30 »

Muž taky holky "neovládá", ale myslim si, že to v jeho silách asi nejni (dodržovat ten psí systém právě - povel, pochvala, odměna), takže holky nijak nepoveluje ani s nima nic neřeší. Já sem s tím smířená a všechno kolem nich zajišťuju já (on je teda zvládne nouzově vyvenčit před barákem a Morda z něj má asi trochu vítr, takže ho celkem poslechne, když jí výjimečně něco řekne, ale určitě to neni spolehlivý a nikam bych ho s nima nevysílala). Ale právě proto, že jim jakože nerozumí, tak ho k tomu nenutim, bylo by to asi pro obě strany horší, než takle.
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #3 kdy: 01. Září 2010, 20:32:55 »

Muž taky holky "neovládá", ale myslim si, že to v jeho silách asi nejni (dodržovat ten psí systém právě - povel, pochvala, odměna), takže holky nijak nepoveluje ani s nima nic neřeší. Já sem s tím smířená a všechno kolem nich zajišťuju já (on je teda zvládne nouzově vyvenčit před barákem a Morda z něj má asi trochu vítr, takže ho celkem poslechne, když jí výjimečně něco řekne, ale určitě to neni spolehlivý a nikam bych ho s nima nevysílala). Ale právě proto, že jim jakože nerozumí, tak ho k tomu nenutim, bylo by to asi pro obě strany horší, než takle.

Mrznu, tak už jsem se modlila, ať to dopíšeš Grin

Máme to v tomhle hodně podobně, jen je to zrádnější v tom, že Kike vypadá ovladatelně, ale třeba při tom přivolání zaváhá, člověk znejistí, ona to pozná a je schopná toho zneužít... A to nechci, aby se stalo, takže asi tak.
Zaznamenáno
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 01. Září 2010, 20:34:26 »

Jj, spolu - ale vyplynulo to ze situace takhle. Oni si spolu hrajou atp., ale i když jí dá třeba něco klidovýho, tak je jak na pérkách a čumí na mě, to samý máma, ona jí má ráda, pomazlí se s ní, jde si k ní lehnout, ale jak jí dá povel, kašle na ní.
Ona jako základní povely splní od kohokoli, ale už to nedotahuje (což zase nechci, aby mi někdo hrabal do psa, když ani neví jak...), ale neni tam takovej ten respekt, jestli mi rozumíte...
To samý přivolání, ona přichází, protože je na to zvyklá, ale pokud by šlo do tuhýho, tak jinýmu nepřijde..

A jinak Marek nikdy cvičit nechtěl, nijak mě v tom nepodporuje, je mu to jedno, takže já chápu, že někdo se psem nepracuje...

Aha, to je fakt zvláštní... Teda asi to není tak neobvyklý, mi došlo, že taky znám páry, kdy cvičí prostě jen ten jeden a druhej je úplně mimo. Musí to být pro tebe náročný, to já bych asi nezvládla. Pro nás je Cilka naše děcko a výcvik nás chytnul oba stejně, i když s tím začínáme (s tím loveckým). Když jeden nemůže, tak cvičí ten druhej a na všechny výcviky chodíme spolu (někdy si teda připadám jako jeho vocásek, páč hlavní psovod je on, ale on dycky půl věci zapomene), ale bez tý podpory toho druhýho bychom to nejspíš ani jeden nezvládli  Undecided
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #5 kdy: 01. Září 2010, 20:38:07 »

Aha, to je fakt zvláštní... Teda asi to není tak neobvyklý, mi došlo, že taky znám páry, kdy cvičí prostě jen ten jeden a druhej je úplně mimo. Musí to být pro tebe náročný, to já bych asi nezvládla. Pro nás je Cilka naše děcko a výcvik nás chytnul oba stejně, i když s tím začínáme (s tím loveckým). Když jeden nemůže, tak cvičí ten druhej a na všechny výcviky chodíme spolu (někdy si teda připadám jako jeho vocásek, páč hlavní psovod je on, ale on dycky půl věci zapomene), ale bez tý podpory toho druhýho bychom to nejspíš ani jeden nezvládli  Undecided
Tak já mám psy 3 (třetí Pollynku jsme si brali hlavně na Milanův popud). A cvičim a dělám s nima všechno jen já. Milan je jako vyvenčí, výjmečně, když ho o to poprosim s nima i jede na velkou procházku. Ale jinak s nima nedělá nic. Takže já si občas (dost často) připadám strhaná než všechno udělám a tak. Ale zase mám ten příjemnej pocit, že to jsou MOJE holky. Kiss A jsem za to vlastně ráda. Občas když M. na ně kvůli něčemu třeba zařve tak mi to vadí a je z toho pomalu hádka. Smiley
Zaznamenáno
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 01. Září 2010, 20:42:04 »

To jste fakt obdivuhodný všechny... Musí to být hrozně náročný, já bych to časově rozhodně nezvládla. Teda kdyby šlo o nějaký venčení a běžnej provoz, tak asi budiž, ale ten výcvik je hrozně časově náročnej  Roll Eyes A nejspíš bych se z toho i brzo zbláznila  Grin
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 01. Září 2010, 20:42:49 »

Mrznu, tak už jsem se modlila, ať to dopíšeš Grin

Máme to v tomhle hodně podobně, jen je to zrádnější v tom, že Kike vypadá ovladatelně, ale třeba při tom přivolání zaváhá, člověk znejistí, ona to pozná a je schopná toho zneužít... A to nechci, aby se stalo, takže asi tak.

No šedá taky vypadá ovladatelně, ale já vim, jak na tom oba sou (on psovsky neschopnej, ona trochu pošuk), takže jim primárně nevěřim a nechcu, aby spolu něco dělali (nevěřim tomu, že by dokázal včas a správně zareagovat v případě potřeby a zdruhý strany se bojim, že vona by se třeba spíš lekla, dyby na ní v tom stresu ňák houk a třeba by šla spíš na druhou stranu atd...), mam z toho prostě strach. Spousta "nepsích" lidí prostě reaguje špatně a pozdě (to sem viděla už tisíckrát, nedokážou chování psa předvídat ani na něj vhodně reagovat), nemůžou za to, ale nemaj to v sobě...

Aha, to je fakt zvláštní... Teda asi to není tak neobvyklý, mi došlo, že taky znám páry, kdy cvičí prostě jen ten jeden a druhej je úplně mimo. Musí to být pro tebe náročný, to já bych asi nezvládla. Pro nás je Cilka naše děcko a výcvik nás chytnul oba stejně, i když s tím začínáme (s tím loveckým). Když jeden nemůže, tak cvičí ten druhej a na všechny výcviky chodíme spolu (někdy si teda připadám jako jeho vocásek, páč hlavní psovod je on, ale on dycky půl věci zapomene), ale bez tý podpory toho druhýho bychom to nejspíš ani jeden nezvládli  Undecided
No, jako je to práce, ale já se o holky dost dlouho starala uplně sama, takže sem na to zvyklá. Je to pro mě asi menší zlo, než dybych viděla, jak s nima zkouší něco dělat a dělá to špatně (páč obě sou prostě dost citlivý) a vzájemně si nerozumněj.
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #8 kdy: 01. Září 2010, 20:43:01 »

To jste fakt obdivuhodný všechny... Musí to být hrozně náročný, já bych to časově rozhodně nezvládla. Teda kdyby šlo o nějaký venčení a běžnej provoz, tak asi budiž, ale ten výcvik je hrozně časově náročnej  Roll Eyes A nejspíš bych se z toho i brzo zbláznila  Grin
Tak proto taky ještě nejsme mistři světa viď! Grin
Zaznamenáno
Marek p.
Host
« Odpověď #9 kdy: 01. Září 2010, 20:45:51 »

Tak proto taky ještě nejsme mistři světa viď! Grin

Ty voe Grin
Zaznamenáno
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 01. Září 2010, 20:49:10 »

No, jako je to práce, ale já se o holky dost dlouho starala uplně sama, takže sem na to zvyklá. Je to pro mě asi menší zlo, než dybych viděla, jak s nima zkouší něco dělat a dělá to špatně (páč obě sou prostě dost citlivý) a vzájemně si nerozumněj.

Jo to ještě chápu, pokud sis je pořizovala sama a jsi zvyklá se o ně sama postarat, tak je to asi něco jinýho. Ale připadá mi strašně zvláštní, když si psa pořídí pár společně a pak to vlastně celý leží jen na tom jednom. Já to společný pořízení psa beru dost podobně jako pořízení dítěte a proto mi to nějak nejde do hlavy...
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 01. Září 2010, 20:51:38 »

Jo to ještě chápu, pokud sis je pořizovala sama a jsi zvyklá se o ně sama postarat, tak je to asi něco jinýho. Ale připadá mi strašně zvláštní, když si psa pořídí pár společně a pak to vlastně celý leží jen na tom jednom. Já to společný pořízení psa beru dost podobně jako pořízení dítěte a proto mi to nějak nejde do hlavy...

Jasný... já to tak beru taky, že sou moje tak se vo ně starám. Ale ideál by byl samozřejmě stejně kynologicky naladěnej člověk, o kterym bych věděla, že mě dokáže co se tejče psů "plnohodnotně zastoupit"...
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #12 kdy: 01. Září 2010, 20:57:21 »

Jasný... já to tak beru taky, že sou moje tak se vo ně starám. Ale ideál by byl samozřejmě stejně kynologicky naladěnej člověk, o kterym bych věděla, že mě dokáže co se tejče psů "plnohodnotně zastoupit"...
Ty jo, podle me chlap co by dokazal bejt 100% duslednej jako jsi ty neexistuje. Takze bud rada, ze mas Pepana! Wink
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 01. Září 2010, 21:00:52 »

Ty jo, podle me chlap co by dokazal bejt 100% duslednej jako jsi ty neexistuje. Takze bud rada, ze mas Pepana! Wink

Já vim Grin...

...ale třeba když sem viděla Martinu a Carla, jak fungujou se psama perfektně, tak sem si pomyslela, že by to bylo hezký Grin... (ale vim, že nereálný).
Zaznamenáno

Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 kdy: 01. Září 2010, 22:28:33 »

Markovi Kike vyběhla za kočkou uprostřed sídliště a jelikož on jí nemá tak zmáknutou, jako já, nemohl jí odvolat Undecided

Naštěstí si nemyslim, že to má tak silný, páč když se od Marka vzdalovala, asi jí došlo, že to není její běžný chování a zastavila se (je to závislák)...

Taky na tom bude hodně práce no Angry

My povídej, řešim teď něco obdobnýho, když ségra přišla z večerního venčení s tim, že potkali zajíce...jako jí vůbec nenapadlo to jakkoliv řešit a to se jí to snažim furt tlouct do hlavy, ať si na tohle dává velkýho majzla  Angry ...naštěstí ho teda neštvala, jen popoběhla po jeho stopě, ale kdo ví, jak to bylo...
my to máme doma podobně jako ty, akorát teda nemám přítele, ale mámu a ségru Roll Eyes ... máma se ségrou jí vyvenčej, když jsem v práci, i na větší prochajdu jí vemou, ale pracuju s ní já...a je to znát...je poslechne jen pokud jí maximálně namotivujou - máma je naštěstí tvárná a nechá si poradit, jak na ní, takže tam se tolik nebojim, akorát u ségry je to jak kdybych hrách na stěnu házela Angry...a to my jsme si Kessynku taky pořizovali jako společnýho pejska...
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
Stran: [1] 2 3 ... 10   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!