HafBezObav.cz
22. říjen 2019, 04:34:42 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Ženská, chlap a pes... jak to vlastně máte?  (Přečteno 17746 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Marek p.
Host
« Odpověď #15 kdy: 02. Září 2010, 07:09:35 »

My povídej, řešim teď něco obdobnýho, když ségra přišla z večerního venčení s tim, že potkali zajíce...jako jí vůbec nenapadlo to jakkoliv řešit a to se jí to snažim furt tlouct do hlavy, ať si na tohle dává velkýho majzla  Angry ...naštěstí ho teda neštvala, jen popoběhla po jeho stopě, ale kdo ví, jak to bylo...
my to máme doma podobně jako ty, akorát teda nemám přítele, ale mámu a ségru Roll Eyes ... máma se ségrou jí vyvenčej, když jsem v práci, i na větší prochajdu jí vemou, ale pracuju s ní já...a je to znát...je poslechne jen pokud jí maximálně namotivujou - máma je naštěstí tvárná a nechá si poradit, jak na ní, takže tam se tolik nebojim, akorát u ségry je to jak kdybych hrách na stěnu házela Angry...a to my jsme si Kessynku taky pořizovali jako společnýho pejska...

No jasně, já nechci, aby můj muž vypadal jako ingnorat, to vůbec ne, nakrmí jí, dá jí léky, pohraje si s ní, vyvenčí, mají se rádi, ale prostě tam není ten vztah, kterej by zaručoval, že ho plně respektuje, jestli mi rozumíte...
Třeba úkony jako veterinu, čištění uší atp. absolvuju já, protože vím, jak na ní a ona mi důvěřuje, ví, co ode mě může čekat a to jí podle mě dává takovou tu jistotu. On mi třeba sem tam řekne, jak se chovala venku a já jí nepoznávám - prostě není v chování tak stabilní a důslednej a ona má povahu, že toho okamžitě využije...
Já si nějak nedovedu představit, že bychom psa měli "napůl", střídali se ve cvičení atp. Stejně si myslim, že by to dopadlo tak, že bychom si pořídili druhýho a každej by jel na svoje triko... Ale vim, že Marka by to nebavilo, jemu stačí, že pes je nekonfliktní a funguje (v rámci možností...).
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 kdy: 02. Září 2010, 07:21:31 »

Tak já se už marně 6 let (co mám Rustyho) snažím najít chlapa, který by moje psí aktivity a psiska toleroval natolik, že by je když je potřeba alespoň sám od sebe nakrmil či vyvenčil.
Bohužel takový asi už žádný volný není či co Sad
Takže jsem taky na všechno sama a na jednu stranu to zase neni taky tak špatný, jelikož si s psiskama jedu kdy chci a kam chci, apod. a nikdo mě neprudí: "Jééé, to už zase jedeš na víkend na výcvikáč Sad." , apod..
Vlastně jsem si uvědomila, že mi to tak i vyhovuje a nějak se už moc nesnažím to změnit. O to horší pak bude dělat ústupky v tom zaběhlém životě, až se zase nějaký ten chlap najde.
Zaznamenáno

Katkak
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 02. Září 2010, 07:52:19 »

Já si třeba moc nedovedu představit, že by někdo Dinu cvičil se mnou, ani rodiče mi do ní nehrabou, ty o to teda nemaj zájem, ale stejně. Když je potřeba tak nakrmí, vyvenčí, ale na vodítku, protože vím, že občas mám co dělat já a Dina je nevyzpytatelná co se týče cizích hraček, psů, apod.
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 kdy: 02. Září 2010, 07:54:03 »

Já si třeba moc nedovedu představit, že by někdo Dinu cvičil se mnou, ani rodiče mi do ní nehrabou, ty o to teda nemaj zájem, ale stejně. Když je potřeba tak nakrmí, vyvenčí, ale na vodítku, protože vím, že občas mám co dělat já a Dina je nevyzpytatelná co se týče cizích hraček, psů, apod.

Jenže já nemůžu sehnat ani někoho kdo by je občas nakrmil a vyvenčil navodítku Sad
Zaznamenáno

Airen
Super pes
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #19 kdy: 02. Září 2010, 07:59:35 »

My to teda mame taky tak, ze s Cassem cvicim jen ja- zavedli jsme to tak po tom, kdy jsem zjistila, ze se nedokazem shodnout na nekterych vecech a povelech, ale Cass Ondru teda poslechne, obcas si zacvicej jen nejaky kravinky ale jinak samotnej vycvik delam jen ja- oni spolu vencej, hrajou si atd.
Zaznamenáno
Katkak
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 02. Září 2010, 08:04:12 »

Jenže já nemůžu sehnat ani někoho kdo by je občas nakrmil a vyvenčil navodítku Sad
To je pak blbé, no  Sad. Já už ani nehledám, sice to bude náročné, až nebudu u rodičů, ale bude to muset jít.
Zaznamenáno

Cessy a Koule
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 02. Září 2010, 08:05:10 »

My povídej, řešim teď něco obdobnýho, když ségra přišla z večerního venčení s tim, že potkali zajíce...jako jí vůbec nenapadlo to jakkoliv řešit a to se jí to snažim furt tlouct do hlavy, ať si na tohle dává velkýho majzla  Angry ...naštěstí ho teda neštvala, jen popoběhla po jeho stopě, ale kdo ví, jak to bylo...
my to máme doma podobně jako ty, akorát teda nemám přítele, ale mámu a ségru Roll Eyes ... máma se ségrou jí vyvenčej, když jsem v práci, i na větší prochajdu jí vemou, ale pracuju s ní já...a je to znát...je poslechne jen pokud jí maximálně namotivujou - máma je naštěstí tvárná a nechá si poradit, jak na ní, takže tam se tolik nebojim, akorát u ségry je to jak kdybych hrách na stěnu házela Angry...a to my jsme si Kessynku taky pořizovali jako společnýho pejska...

jj, my to máme stejně. Když jsme si pořizovali psa, tak to bylo tak, že se rodiče rozvedli a máma řekla, že po prázdninách si pořídíme psa, jako rodina. Předem nás upozornila, že ona se venčit bojí, ani na to nemá čas,tak to bude na mně a ségře. Takže když jsme měli malou Cessynku, tak jsem se se ségrou poctivě střídali. Jenže sestru to po čase omrzelo, pak přibyla i Koule a na mně zbyl cvičák i venčení. Ale teď už bych holky ani sestře nepůjčila, páč už vidim, jak by se vrátila domů s nějakým průšvihem, páč já vim co čekat, co dělat, když vidim takovýho psa nebo takovýho. Dokonce i máma se mě ptala, jak to můžu poznat, že když vidim psa, tak v 99% případů vim, jak holky budou reagovat. Takže holky venčim jenom já, máma je nakrmí, pohraje si s nima, pustí na zahradu, prostě všechno, akorát venčit se je bojí, což docela chápu. Ségra si s nima hraje, nakrmí je jenom když jí zavolám bo tak, protože jí to samozřejmě nenapadne, venčit jí je už nenechám. A to jsme si pořizovali psa taky jako rodina, všichni...
Zaznamenáno

pro  SZ : cessyakoule
Marek p.
Host
« Odpověď #22 kdy: 02. Září 2010, 08:06:51 »

Já to mám tak, že Kike naopak chce ven skoro každej, páč vypadá mile, ale já jí nedávám (a pak jsem za megeru), protože vim, že ty lidi na ní prostě nemaj a neumí řešit situace - jako představa, že přijdou domů s pokousaným psem, bo se psem, kterej třeba skočil na dítě s míčem, bo je někde pod autem - prostě mi to za to nestojí.
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 kdy: 02. Září 2010, 08:14:09 »

Já to mám tak, že Kike naopak chce ven skoro každej, páč vypadá mile, ale já jí nedávám (a pak jsem za megeru), protože vim, že ty lidi na ní prostě nemaj a neumí řešit situace - jako představa, že přijdou domů s pokousaným psem, bo se psem, kterej třeba skočil na dítě s míčem, bo je někde pod autem - prostě mi to za to nestojí.

Ono to není (v případě mých dosavadních chlapů) tak, že by se báli je venčit.... je to ani nenapadlo, ani nakrmit či vyměnit vodu je nenapadlo. Martin seděl doma u mě na gauči než jsem přišla z práce, já popadla psiska a když jsem se vrátila tak tam seděl pořád nebo se přesunul k PC. Ani s námi dohromady nešel, natož aby je vzal vyčůrat kolem baráku sám. Za celý rok ho to ani jednou nenapadlo. Na výletě s námi byl asi 3x. Když jsem měla nějaké zařizování a věděla jsem že se někde zdržím, tak šel spát domů, jelikož by musel být u mě celé odpoledne sám. Ale nabídka, že mezitím třeba vyvenčí kluky nebo tak něco..... to bych se načekala.
Zaznamenáno

Airen
Super pes
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 kdy: 02. Září 2010, 08:20:36 »

Ono to není (v případě mých dosavadních chlapů) tak, že by se báli je venčit.... je to ani nenapadlo, ani nakrmit či vyměnit vodu je nenapadlo. Martin seděl doma u mě na gauči než jsem přišla z práce, já popadla psiska a když jsem se vrátila tak tam seděl pořád nebo se přesunul k PC. Ani s námi dohromady nešel, natož aby je vzal vyčůrat kolem baráku sám. Za celý rok ho to ani jednou nenapadlo. Na výletě s námi byl asi 3x. Když jsem měla nějaké zařizování a věděla jsem že se někde zdržím, tak šel spát domů, jelikož by musel být u mě celé odpoledne sám. Ale nabídka, že mezitím třeba vyvenčí kluky nebo tak něco..... to bych se načekala.
Chlapovi nemuzes naznacovat chlapa musis rovnou kopnout:D tudiz mu vrazit voditko a rict at jde vyvencit psy Grin Grin
Zaznamenáno
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 kdy: 02. Září 2010, 08:22:19 »

Tak taky přispěju.
Kerri je asi dost přispůsobivá jak jsem zjistila.Kerri jsem si pořizovala s bývalím přítelem(ten se nestaral,ani žrádlo nebyl schopný dát,krátké čůrací procházky)S nynějším přítelem to tedy bylo tak že už jsem psa měla.Přítel má kladný vztah k psům jeho rodiče vždy měli psy a teď má jeho táta Vlkodava  Kiss
U nás je to asi tak že mi přijde že Kerri má větší respekt s přítele a naklonec ho poslouchá možná i více,aspoň mi to tak občas přijde.Je na ní tvrdší.Když je potřeba nechá si jí u sebe v Pha a stará se "jako o vlastní" velké procházky,sport-běhání,jezdí z sní na in-lainech).
Poveli dává důsledně odměňuje.Nic jí nedá(pamlsek)aniž by nedal nějaký povel.Ještě mě kontroluje zda jsem jí dala nažrat a když chodíme na tůry do hor bo někam na výlety kontroluje zda máme vše i pro ní(misku,vodu...)Ptá se kdy byla naposledy venku,jestli je potřeba ještě venčit atd.
Z prvu mi přišlo že nebyl moc nadšený,každopádně teď už to bere tak jak to je. Smiley
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 kdy: 02. Září 2010, 08:30:27 »

Chlapovi nemuzes naznacovat chlapa musis rovnou kopnout:D tudiz mu vrazit voditko a rict at jde vyvencit psy Grin Grin

Jenže to nemůžu chlapovi, který je evidentně nepřijal - tedy přijal jen na hraní doma v teple Smiley Nějak jsme z něj cítila, že o ně moc nestojí no. Proto spolu taky nejsme.
Zaznamenáno

Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #27 kdy: 02. Září 2010, 08:33:50 »

Tak já mám v tomhle asi neskutečný štěstí. Abby sem si pořizovala, když sem ještě bydlela s bejvalcem, tam sem ani pomoc nečekala. Přítel odešel, přišla Easy, holky sem měla já sama a sama sem se starala a bylo nám dobře (i když občas náročně díky Easynčiným nožkám). No a pak nový přítel - nepejskař, kočkař! Ale děda má psa, rtw, předtím no, takže zvyklej psi venčit, zvyklej na to, že psi i loví či se perou, takže ho to moc nepřekvapí a hned od začátku vztahu mi pomáhá, ze své vlastní iniciativy. Vyvenčí, krátký procházky i dlouhý, kdy naloží holky do auta a vyjede s nima ven za Prahu, nakrmí, pohlídá (a to i víc dnů, kdy měl na krku i psa kamarádky - venčil, krmil atd.) a chce i cvičit, s Abby ho moc baví agility, ale chtěl by dělat i poslušnost či obranu, což s Abby je dost náročný a Easy mu půjčovat nechci Grin takže mu budeme muset časem pořídit vlastního psa Grin
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 kdy: 02. Září 2010, 08:58:42 »

Tak já mám v tomhle asi neskutečný štěstí. Abby sem si pořizovala, když sem ještě bydlela s bejvalcem, tam sem ani pomoc nečekala. Přítel odešel, přišla Easy, holky sem měla já sama a sama sem se starala a bylo nám dobře (i když občas náročně díky Easynčiným nožkám). No a pak nový přítel - nepejskař, kočkař! Ale děda má psa, rtw, předtím no, takže zvyklej psi venčit, zvyklej na to, že psi i loví či se perou, takže ho to moc nepřekvapí a hned od začátku vztahu mi pomáhá, ze své vlastní iniciativy. Vyvenčí, krátký procházky i dlouhý, kdy naloží holky do auta a vyjede s nima ven za Prahu, nakrmí, pohlídá (a to i víc dnů, kdy měl na krku i psa kamarádky - venčil, krmil atd.) a chce i cvičit, s Abby ho moc baví agility, ale chtěl by dělat i poslušnost či obranu, což s Abby je dost náročný a Easy mu půjčovat nechci Grin takže mu budeme muset časem pořídit vlastního psa Grin

To máš super, toho se drž  Cheesy
Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #29 kdy: 02. Září 2010, 09:02:12 »

My to teda mame taky tak, ze s Cassem cvicim jen ja- zavedli jsme to tak po tom, kdy jsem zjistila, ze se nedokazem shodnout na nekterych vecech a povelech, ale Cass Ondru teda poslechne, obcas si zacvicej jen nejaky kravinky ale jinak samotnej vycvik delam jen ja- oni spolu vencej, hrajou si atd.

O tom to právě je... Je to složitější, páč se na všechno musí oba dohodnout a musí se hledat kompromisy, ale podle mě teda, pokud nejsou dva lidi schopný se shodnout na výchově psa, tak si nedovedu představit, že spolu vychovávají dítě  Undecided Teda samozřejmě tohle myslím tak, když jsou to oba aspoň trochu pejskaři, pokud prostě jeden o psy vůbec nejeví zájem, tak to je jiná...

My se třeba hádáme jen kvůli výcviku  Grin Grin Vždycky se nakonec nějak dohodnem, ale už jsme spolu kolikrát několik dní nemluvili  Grin
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!