HafBezObav.cz
20. červen 2019, 03:50:32 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 ... 8   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nová vyhláška  (Přečteno 66913 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« kdy: 04. Srpen 2007, 14:09:14 »

Ahoj lidičky,
chtěla jsem se zeptat.Jsem Z Jihlavy,ale tedy nevím jak je to v ostatních městech/krajích,prý je nový nařízení ža pejsek při běžném venčení musí mít vždy košík a být na vodítku jak na veřejném prostranství,tak i třeba v lese na louce....a jsou za to vysoké pokuty
Nevíte někdo co je na tom pravdy?Platí to teď od srpna  Huh?
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #1 kdy: 06. Srpen 2007, 15:55:58 »

Já vím, že v každém městě je to jinak. Každé město má svou vyhlášku. Třeba v Praze se pes může volně pohybovat kdekoli, jedině kdyby to místo bylo označené. Ale třeba na Kladně mi policajti chtěli dát pokutu, protože jsem šla kousek od lesa se psem bez vodítka a bez košíku. (byl to zlaťák) Vím, že i v Ostravě je to něco podobného. Doporučila bych si zjistit jak přesně vyhláška ve tvém městě zní.
Zaznamenáno
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 13. Srpen 2007, 13:33:10 »

Já vím, že v každém městě je to jinak. Každé město má svou vyhlášku. Třeba v Praze se pes může volně pohybovat kdekoli, jedině kdyby to místo bylo označené. Ale třeba na Kladně mi policajti chtěli dát pokutu, protože jsem šla kousek od lesa se psem bez vodítka a bez košíku. (byl to zlaťák) Vím, že i v Ostravě je to něco podobného. Doporučila bych si zjistit jak přesně vyhláška ve tvém městě zní.

Díky moc,optám se ,ale je to šílený,přece jí nebudu držet jen na vodítku a ještě k tomu s košíkem...je to děs nechápu to. Huh?
Zaznamenáno

Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: 15. říjen 2007, 16:52:19 »

Pravda je, že každá obec má podle zákona o obcích právo vydávat obecně závazné vyhlášky a tímto způsobem tedy i upravit pohyb psů na území obce. V každé obci je to jinak a pokud chce člověk předejít problémům, měl by si v dané obci vždy zjistit u obecního úřadu, jak je to s pohybem psů.
V Praze je třeba pohyb psů skutečně omezen pouze v MHD, kdy pes v dopravních prostředcích musí být na vodítku a mít náhubek. Pak je dále pohyb psů omezen celorepublikově zákonem o myslivosti, který se ale týká jen oficiálních honiteb (tj. pozemků - většinou lesů, kde je zákonem povoleno vykonávat právo myslivosti). Konkrétně v Praze se tedy víceméně řídíme pouze těmito dvěma předpisy a pak dále různými cedulemi, které upravují volný pohyb psů např. v parcích ( viz. např.  Stromovka, kde jsou na zemi buď zelené značky, že pes smí být na volno, nebo červené a přeškrtnuté značky, kdy pes má být na vodítku).
Já často jezdím se psem na výlety všude možně "po vlastech českých" Smiley a mohu říci, že většina malých obcí pohyb ani venčení psů vůbec nijak neřeší. Zatím jsem se setkala pouze s jednou obcí, kde měli vyhlášku omezující pohyb psů ve vsi. Psi tam museli být voděni na vodítku. Vždycky, když někam přijedeme se psem, ptáme se, jak to s tím pohybem psů je, nejlépe na obecním úřadě a pokud ten má zavřeno, tak někoho z místních lidí. Právě v oné nejmenované obci jsem narazila zrovna na hodně sdílnou paní a ta mi řekla, že psi se tam mají vodit na vodítku podle vyhlášky od té doby, co starostovic čistokrevnou fenu zbouchnul na ulici jeden místní voříšek, který jen doprovázel svou paničku do samoobsluhy Grin Grin Grin
Zaznamenáno

Evík
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 06. Listopad 2007, 15:34:38 »

Tak to nevím..jsem z Jižňáku, čili Praha 11, a my tam máme zákaz volného pohybu psů...máme vyhrazeno 11 ploch, vlastně už jen deset, kde smí psi být na volno..mimochodem pět z nich je v blízkosti dětského hřiště, které ani není oplocené Roll Eyes
Zaznamenáno

Čím více poznávám lidi kolem sebe, tím více si vážím svého psa.
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 06. Listopad 2007, 18:59:03 »

Kde jste prosím zjistili jak zní ta pražská vyhláška? Já jí našla (z roku 2001) a tam píšou, že je zákaz volného pohybu psů na veřejné zeleni, pokud majitel veřejné zeleně nestanoví jinak. Předpokládám, že majitel veřejné zeleně je městská část, ale bohužel jsem se nedohledala jestli teda stanoví jinak nebo ne  Huh? Jsme z Modřan, to znamená Praha 12, nevíte prosím někdo jak tu je? A nevíte jestli to platí i na loukách nebo tam už platí něco jinýho? Nebo snad je louka veřejná zeleň? Jsem z toho jelen  Roll Eyes
Zaznamenáno

Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. Listopad 2007, 08:14:39 »

Kde jste prosím zjistili jak zní ta pražská vyhláška? Já jí našla (z roku 2001) a tam píšou, že je zákaz volného pohybu psů na veřejné zeleni, pokud majitel veřejné zeleně nestanoví jinak. Předpokládám, že majitel veřejné zeleně je městská část, ale bohužel jsem se nedohledala jestli teda stanoví jinak nebo ne  Huh? Jsme z Modřan, to znamená Praha 12, nevíte prosím někdo jak tu je? A nevíte jestli to platí i na loukách nebo tam už platí něco jinýho? Nebo snad je louka veřejná zeleň? Jsem z toho jelen  Roll Eyes

Já bych to zas až tak neřešila:) Jednou na mě sice chtěl jeden chlap poslat benga,ale nakonec nic....Když jsem mu řikala ať si je klidně zavolá, tak šel od toho....Pokud tě pejsek poslouchá na přivolání a nelítá někde jako zjančenej...tak proč by nemohl být na volno, ne?
Zaznamenáno

Čím více poznávám lidi kolem sebe, tím více si vážím svého psa.
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. Listopad 2007, 17:29:26 »

No, je mu 6 měsíců, na přivolání ve většině případů poslechne. Ale s tím lítáním - ano, všude a pořád lítá jako magor.. K dětem ho nepouštim, protože je strašně miluje a hned je olizuje. Malý psi taky miluje, ale oni nemilujou jeho. Jakmile vidí psa, začne kolem něj běhat v kruzích jako cvok. Pokud si ho pes nevšímá jde dál. Já vím, že nikomu nic neudělá, ale ostatní to vědět nemusej. Pak když někdo hudruje, tak bych ráda věděla, kde je pravda, abych se mohla bránit  Wink
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 07. Listopad 2007, 17:30:14 »

a to s těma veřejnýma zeleněma bylo myšleno jako vtip - jak je ten zákon jasně a srozumitelně napsanej  Grin
Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 08. Prosinec 2007, 22:26:12 »

Tak v Jihlavě je to teda zabitý,totálně nás pejskaře zkrouhli.Ve vyhlášce je napsaných několik míst v různých částech Jihlavy kde pes může být bez vodítka,kde může volně pobýhat..jinak po celém městě okolí je zákaz vodění psů bez vodítka,takže to je pěkně na prd...já to zrovna na takový schválený místo nemám daleko,ale např má sestra to má cca 30minut chůze aby tam vůbec došla a psa mohla pustit z vodítka  Sad
Vyhláška pěkně na.....!  Angry
Zaznamenáno

ajulik
Extra Super pes
**

Sally *29.4.2007, Geppetto *24.7.2010

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 10. Prosinec 2007, 11:10:06 »

Tak v Jihlavě je to teda zabitý,totálně nás pejskaře zkrouhli.Ve vyhlášce je napsaných několik míst v různých částech Jihlavy kde pes může být bez vodítka,kde může volně pobýhat..jinak po celém městě okolí je zákaz vodění psů bez vodítka,takže to je pěkně na prd...já to zrovna na takový schválený místo nemám daleko,ale např má sestra to má cca 30minut chůze aby tam vůbec došla a psa mohla pustit z vodítka  Sad
Vyhláška pěkně na.....!  Angry

já to mám na takové místo tady v Praze taky pěkně daleko, tak občas porušuju vyhlášku a utíkám před strážníky. Ale pšššt.
Zaznamenáno

"Chceš-li ovládat svého psa, musíš se nejprve naučit ovládat sám sebe."
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 kdy: 10. Prosinec 2007, 18:34:34 »

Tak to jsme na tom podobně..protože je toí vážně hloupost..taky vodítko nenasazuju..mám ho u sebe a "číhám" Grin  ale nechápu jak tohle mohli vymyslet.
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 10. Prosinec 2007, 20:14:24 »

Já ani nečíhám, protože ani nevim, kde smí lítat na volno a kde ne.. Kdyby se ke mě nějakej policajt blížil, tak si budu myslet, že se chce zeptat kolik je hodin. No a protože na venčení si kromě klíčů, pamlsků, pytlíku a míčku neberu vůbec nic, tak by si mě asi musel odvést na stanici a fakt nevim co by tam se mnou dělal  Tongue
Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 11. Prosinec 2007, 13:11:33 »

Já ani nečíhám, protože ani nevim, kde smí lítat na volno a kde ne.. Kdyby se ke mě nějakej policajt blížil, tak si budu myslet, že se chce zeptat kolik je hodin. No a protože na venčení si kromě klíčů, pamlsků, pytlíku a míčku neberu vůbec nic, tak by si mě asi musel odvést na stanici a fakt nevim co by tam se mnou dělal  Tongue

já nosím v podstatě to stejné co ty kromě toho míčku,ale k tomu ještě vodítko..v ruce  Cheesy
já takhle už policajta potkala,zapsal si moje jméno,adresu,narození.. a říkal že pokud se to bude opakovat..bláblá a že příště už to bude pokuta...
od té doby jsem zatím měla štěstí..
Zaznamenáno

karca
Super pes
*

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 07. Leden 2008, 11:00:06 »

ahoj, ja jsem se o tom venceni psu bez voditka jednou bavila se znamou, ktera si to dopodrobna zjistovala, a v Praze je to pry tak, ze pes musi byt na voditku pouze ve verejne zeleni, a jako "verejna zelen" jsou v Praze definovane jen asi 4 nebo 5 oblasti (patri tam Stromovka, Šárka, a nevim co jeste, zkusim zjistit). JInak normalne parciky na sidlistich jsou "zelen v bytove zastavbe" (nebo tak nejak Smiley), a tam psi mohou navolno
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 8   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!