HafBezObav.cz
17. Listopad 2019, 14:35:40 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Antištěkač  (Přečteno 19341 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Marek p.
Host
« Odpověď #15 kdy: 07. Duben 2011, 20:22:07 »

Díky!!! To jsem potřebovala vědět. Cheesy

Wink
Zaznamenáno
lenprov
Total Ultra Super pes

Pohlaví: Ženské

.

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 07. Duben 2011, 20:28:04 »

tak jasně. no pokud by k tomu soused byl svolnej tak předpokládam že si to pro svýho psa pořídí sám. jako jasně chápu, dá se to řešit i daleko hůř to máš pravdu. proto řikam že na jednu stranu to chápu, na druhou stranu udělat to někdo bez dohody semnou tak budu asi vzteklá (i když teda já bych svý psy v noci na zahradě štěkat nenechala)
to jsem se ti prave snazila naznacit v moji min. reakci, ze je to na domluve..

podle me nikdo neni snad takove de..., ze by at sousedovymu ci jinymu - proste CIZIMU psovi nasazoval el. protistekaci obojky (ci jiny kraviny atd atd).. no leda v pripade, ze by chtel zacit sousedskou valku  Grin
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #17 kdy: 08. Duben 2011, 07:26:09 »

Já jen nechápu proč se tady bavíte o obojcích, tohle má být přístroj na bázi ultrazvuku (který je psovi nepříjemný), který ten pes nemá na krku, ale je v dosahu. Takže ho může mít pán u sebe v obýváku či ložnici (jen příklad, nevím přesně jaký to má dosah apod...) a bude fungovat na toho sousedovic psa - tedy pokud to vůbec funguje.
Zaznamenáno

lenprov
Total Ultra Super pes

.

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 08. Duben 2011, 08:33:55 »

z těch stránek co tu byly hozené - nabízejí dva druhy
Antištěkač Periodic
Tento Antištěkač je plně automatický a je vyvinut pro náročné uživatele. Jeho přednost tkví v tom, že není aktivován psím štěkotem, nýbrž se spouští periodicky sám a tak se stává velice účinným a spolehlivým přístrojem, odnaučující Vašeho pejska bezdůvodně štěkat. Další jeho výhoda je velice nízká cena.

Cena: 599 Kč

--------------------------------------------------------------------------------

Antištěkač Hard
Antištěkač Hard je určen především pro venkovní prostory a neodbytné pejsky. Je aktivován psím štěkotem, kdy vyšle krátký silný ultrazvukový impuls.

Cena: 999 Kč

--------------------------------------------------------------------------------
bud to uplne blbe chapu a nebo jim zprerazela hnaty vsem, kteri tohle vymysleli a vytvorili.. ale asi to jen blbe chapu, protoze jinakby to snad melo bejt i nezakonne..  Roll Eyes
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #19 kdy: 08. Duben 2011, 08:48:32 »

z těch stránek co tu byly hozené - nabízejí dva druhy
Antištěkač Periodic
Tento Antištěkač je plně automatický a je vyvinut pro náročné uživatele. Jeho přednost tkví v tom, že není aktivován psím štěkotem, nýbrž se spouští periodicky sám a tak se stává velice účinným a spolehlivým přístrojem, odnaučující Vašeho pejska bezdůvodně štěkat. Další jeho výhoda je velice nízká cena.

Cena: 599 Kč

Antištěkač Hard
Antištěkač Hard je určen především pro venkovní prostory a neodbytné pejsky. Je aktivován psím štěkotem, kdy vyšle krátký silný ultrazvukový impuls.

Cena: 999 Kč

bud to uplne blbe chapu a nebo jim zprerazela hnaty vsem, kteri tohle vymysleli a vytvorili.. ale asi to jen blbe chapu, protoze jinakby to snad melo bejt i nezakonne..  Roll Eyes

U toho prvního tedy z tebou uvedeného textu není jasné na jakým principu funguje, zda taky ultrazvuk či co. V tom je dost rozdíl.
« Poslední změna: 08. Duben 2011, 08:52:08 od Pavla+RaF » Zaznamenáno

lenprov
Total Ultra Super pes

.

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 08. Duben 2011, 08:53:28 »

Já zase nechápu tebe... v čem je to jiné než třeba elektrický či sprejový obojek? (U toho prvního tedy z tebou uvedeného textu není jasné na jakým principu funguje, zda taky ultrazvuk či co).

predem rikam, ze jsem zadnej "vycvikovej" obojek v ruce nemela ..

nicmene ziju v domneni, ze si clovek sam urci, kdy je treba striknout, ci dat impuls.. - u protistekacich, ze to funguje na ty vibrace hlasivek nebo neco v tom smyslu.. nicmene v situacich, kdy je to konkretni reakce na psovo chovani..

kdyz to prirovnam tak mi ten antištěkač periodic přijde JAKO el.obojek, kterej bude vysílat na procházce ránu po 30 min - jako pro jistotu aby pes treba nezdrhl .. 

ale rikam - snad to chapu blbe to - neni aktivovam psim stekotem, nybrz se spousti PERIODICKY sam.. snad mi to nekdo vysvetli..
Zaznamenáno

Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 08. Duben 2011, 08:57:02 »

nicmene ziju v domneni, ze si clovek sam urci, kdy je treba striknout, ci dat impuls.. - u protistekacich, ze to funguje na ty vibrace hlasivek nebo neco v tom smyslu.. nicmene v situacich, kdy je to konkretni reakce na psovo chovani..

kdyz to prirovnam tak mi ten antištěkač periodic přijde JAKO el.obojek, kterej bude vysílat na procházce ránu po 30 min - jako pro jistotu aby pes treba nezdrhl ..  

ale rikam - snad to chapu blbe to - neni aktivovam psim stekotem, nybrz se spousti PERIODICKY sam.. snad mi to nekdo vysvetli..

ne vždy to koriguje člověk ... vem si ohradníky - pes má na krku obojek (podobný EO) a po obvodě plotu je přidělanej "drát" ... když se pes přiblíží blízko plotu, obojek dá zvukovej signál (podobnej tomu "prozvonění", jaký člověk vysílá na klasickym EO), když to pes neakceptuje a i přes to se přiblíží k plotu, dostane impulz - je to jen hodně hrubej popis teda...nemá to s protištěkacim nic společnýho, jen jsem chtěla říct, že ne vždy ten impulz primárně vychází z ovladače v ruce člověka...
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
lenprov
Total Ultra Super pes

.

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 08. Duben 2011, 09:00:17 »

ne vždy to koriguje člověk ... vem si ohradníky - pes má na krku obojek (podobný EO) a po obvodě plotu je přidělanej "drát" ... když se pes přiblíží blízko plotu, obojek dá zvukovej signál (podobnej tomu "prozvonění", jaký člověk vysílá na klasickym EO), když to pes neakceptuje a i přes to se přiblíží k plotu, dostane impulz - je to jen hodně hrubej popis teda...nemá to s protištěkacim nic společnýho, jen jsem chtěla říct, že ne vždy ten impulz primárně vychází z ovladače v ruce člověka...
tohle chapu co pises a takhle to beru - ale opet to je ve chvili, kdy ten pes dela co nema - primarne v ten okamzik..
tohle mi prijde furt o necem jinem - neco jako "prevence" (fuj se mi tohle slovo nechtelo psat, ale nenapadlo me jine)

Antištěkač Periodic

Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 kdy: 08. Duben 2011, 09:02:25 »

Jasně, chápu co je perioda... taky si dovedu představit situaci kdy se takový zařízení (obojek či dálkový ultrazvukový vysílač) dá použít.
Franco když byl doma v kleci strašně řval. Půjčila jsem si klasický protištěkací elektrický obojek. Rychle přestal štěkat, ale začal kňourat až výt. Na tyhle zvuky obojek nereagoval, jelikož intenzita vibrací hlasivek nebyla tak silná jako u štěkotu. Nakonec tam vyli duety s Rustym a barák byl vzhůru nohama. Takže v takovéhle situaci si dovedu představit zařízení, které se v mé nepřítomnosti zapíná periodicky.
Použití pro "prevenci" je kravina.
Zaznamenáno

lenprov
Total Ultra Super pes

.

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 08. Duben 2011, 09:05:24 »

Jasně, chápu co je perioda... taky si dovedu představit situaci kdy se takový zařízení (obojek či dálkový ultrazvukový vysílač) dá použít.
Franco když byl doma v kleci strašně řval. Půjčila jsem si klasický protištěkací elektrický obojek. Rychle přestal štěkat, ale začal kňourat až výt. Na tyhle zvuky obojek nereagoval, jelikož intenzita vibrací hlasivek nebyla tak silná jako u štěkotu. Nakonec tam vylo duety s Rustym a barák byl vzhůru nohama. Takže v takovéhle situaci si dovedu představit zařízení, které se v mé nepřítomnosti zapíná periodicky.
jo, to mas pravdu..

jen teda - jak potom ale clovek zamezi tomu, aby pes nebyl "trestanej" prestoze uz mlci - kdyz je to v panickove nepritomnosti..  - nespoji si tento "vycvik" spise s pobytem v kleci nez s vychovou na ticho ? kdyz pak bude ticho a stejne dostane?
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 kdy: 08. Duben 2011, 09:11:42 »

jo, to mas pravdu..

jen teda - jak potom ale clovek zamezi tomu, aby pes nebyl "trestanej" prestoze uz mlci - kdyz je to v panickove nepritomnosti..  - nespoji si tento "vycvik" spise s pobytem v kleci nez s vychovou na ticho ? kdyz pak bude ticho a stejne dostane?

Nestudovala jsem manuál k tomuto výrobku ani přesný princip jeho použití a funkčnosti. Z téhle věty, co jsi sem dala, se moc nepozná. Tohle byla situace co mě napadla, že by se to např. dalo použít. Ono vše se musí pořádně promyslet a poradit se s odborníkem. I klasickou elektriku může pes špatně pochopit a to jsi u toho.
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 08. Duben 2011, 10:49:40 »

Já jen nechápu proč se tady bavíte o obojcích, tohle má být přístroj na bázi ultrazvuku (který je psovi nepříjemný), který ten pes nemá na krku, ale je v dosahu. Takže ho může mít pán u sebe v obýváku či ložnici (jen příklad, nevím přesně jaký to má dosah apod...) a bude fungovat na toho sousedovic psa - tedy pokud to vůbec funguje.

Přesně... Thumb Up
Zaznamenáno

Stran: 1 [2]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!