HafBezObav.cz
30. Březen 2020, 10:33:46 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 34   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Bezpapíráci  (Přečteno 73981 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #390 kdy: 25. říjen 2010, 14:57:42 »

Tak on každej "to svoje plemeno" vždycky vnímá hůř, protože zná povahy, temperament a hůř to prožívá....

Když vidím dobrmana u řetězu, říkám si, jaká mu musí bejt zima, jak je nešťastnej, že není se svým pánem, jak se musí nudit... další vnímá něco u borderky, další u flatíka - prostě každej máme "to" svoje...

Já jsem třeba teď smutná, že tady u práce máme fakt zanedbanýho baseta, je neustále venku (jen na noc ho zavírají do garáže), nikdo si ho nevšímá, je očividně nemocnej se srstí a s očima...., jak jsem o basetech vůbec nic nevěděla, neprožívala jsem to tolik, jako když jsem teď v PK přečetla, jakou mají povahu Cry
jj a co teprv já, vlčáka má u baráku na řetězu skoro každej...
Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #391 kdy: 16. Listopad 2010, 14:19:20 »

http://www.nasesteniatka.estranky.cz/
Zaznamenáno
Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Pohlaví: Ženské

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #392 kdy: 16. Listopad 2010, 17:19:41 »

pořídíš si? máš málo starostí? Grin
Zaznamenáno

SZ: Dustin
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #393 kdy: 16. Listopad 2010, 19:23:38 »

pořídíš si? máš málo starostí? Grin
No jasně! Nevim co s prachama, dědictví tloustne, bych si zahrála na chvíli na záchranáře.
Zaznamenáno
Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #394 kdy: 16. Listopad 2010, 19:30:19 »

Jdi do toho, ty na to máš Wink Grin psychicky, hlavně Cheesy

(ty jo, to co jsem napsala zní dost divně, ale mylím to fakt hezky Kiss )
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #395 kdy: 16. Listopad 2010, 20:34:03 »

Jdi do toho, ty na to máš Wink Grin psychicky, hlavně Cheesy

(ty jo, to co jsem napsala zní dost divně, ale mylím to fakt hezky Kiss )
petrb je takový jedno velký psycho hafba, kerý to celý myslí fakt hezky
 Kiss
Zaznamenáno
Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #396 kdy: 17. Listopad 2010, 18:02:53 »

myslela jsem jako, že ti druhým pejskem ubydou nervy...  Smiley

to taky nedává smysl, no Roll Eyes
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #397 kdy: 17. Listopad 2010, 19:58:56 »

myslela jsem jako, že ti druhým pejskem ubydou nervy...  Smiley

to taky nedává smysl, no Roll Eyes
No, to nedává. U nás nervy neubejvaj.
Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #398 kdy: 27. Listopad 2010, 17:23:33 »

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1670696534637
Zaznamenáno
Wolfice
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #399 kdy: 29. Listopad 2010, 01:00:03 »

Před koupí štěněte přišlo v potaz mnoho plemen, ale já měla v hlavně jasno, že to bude pes s PP i když sem výstavy neplánovala. Jakožto mi ho kupovala mamka, moc se ji nechtělo do financí vložených za psa s PP, ale nakonec to tak naštěstí dopadlo. Chtěla sem psa s PP nebo bez PP po rodičích s PP, taky jsem nehleděla na to, po kom pes je, prostě to PP mi přišlo jako záruka, postupem času zjišťuji, že to PP není všechno a právě štěňata po rodičích s PP jsou bez PP z určitého důvodu - u mého plemene se zkoušky nedělají, takže v tom musí být něco jiného, zřejmě nějaká vada nebo se jim hold nechtělo psa uchovňovat, což dnes už také nechápu, proč si neuchovnit fenu, když chci po ní štěňata a je zdravá. Dneska už není potřeba chovná stanice, stačí tzv. pod ochranou chovky, štěňata budou vlastně nést její jméno a budou jakoby po ní, vím o jedné paní, co to takhle udělala. ALe musím říct, že i jako laik sem narazila na dobré chovatelské stanice (nešlo mi o vzdálenost od domova, ale pro psa jsme si nakonec jeli jen nějakých 150 km). Před koupí sem to nezkoumala, šlo mi jen o to PP, ale po koupi a trochy začlenění do těchto problémů sem začla zpětně zkoumat, co že sem to vlastně chtěla kupovat. Z první chovky mi štěňata nevyšla, ale po téhle feně bych moc chtěla štěně, jenže po dostudování už asi nebude mít štěňata, takže si odchytnout nějakého potomka. Pak přišla náhradní chovka s dlouhou tradicí, ale tam se jim narodilo jen jedno štěně. Nakonec se mi poštěstilo v třetí chovatelské stanici, odkud mám tedy psa doma, fena měla štěňata podruhé, předchozí vrh měl 6 štěňat, kromě jednoho jsou všichni chovní, 4 DKK 0/0 a 1 DKK 0/1, ten poslední je asi jen jako společník. Nakonec to dopadlo tak, že na výstavu se přeci jen chystáme, teď nám je 10 měsíců, takže problémy se snad žádné neukážou, povahou je to v první řadě hlídač, ale když na to přijde, je ze sebe udělat i gaučáka, který o ničem neví. Cheesy Ohromuje mě ale inteligencí, stačí aby to jednou pochopil a už to nezapomene, jen se to dopiluje, jen takový ty "manipulační" cviky mu nejdou nebo to spíš já nedokážu naučit, za boha nám nejde obrat u nohy do leva - necouváme, jen se trochu posunem a zkončíme uplně jinde, než u nohy. Ale to s PP nemá už nic společného. S chovatelkou sem ve stálém kontaktu i s některými sourozenci.

Doma máme ještě westíka bez PP, ale nepatří nám. Prý má jedno varle nějak zarostlé nebo něco takového říkali, ale nic s tím dělat asi nebudou. Ono o toho psa není celkově postaráno, jen sem se chtěla zmínit o tom problému, mají ho od nějakého kamaráda, tohle je podle mě to nejhorší spojení. Pes bez PP - štěňata - vezme si to kamarád. Tam vlastně nikdo nezkoumá, co ten pes je zač, je přece od kamaráda. Je ale značně komflikní, ale netuším, zdali je to výchovou nebo dominancí. Porve se s každým, jde i přes feny, nezajímá ho, co je pes zač,zdali je to pes, fena nebo štěně. U žrádla pokouše i pána, což si můj pes nedovolí.  

Ještě má rodina nějakého křížence x plemen, který má bohužel nějaký problém se srdcem, musí být v klidu, nesmí se nějak udřít, takže ani na extra procházky nechodí, dostává na to i prášky, ale netuším, jestli je to dědičné. Je z útulku.

Naši sousedi mají také psa bez PP, kříženec z útulku většího rázu. Nemá žádné vyšetření, ale kromě očkování nevím o tom, že by na veterinu jeli. Se psy není komflikní, problémy pohybového aparátu sem na něm nezpozorovala, pokud nějaké má, tak mu nepřekáží. Ani zbytečně neštěká za plotem, jako většina psů.
« Poslední změna: 29. Listopad 2010, 01:08:13 od Wolfice » Zaznamenáno
Lucietka
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil
« Odpověď #400 kdy: 23. červen 2011, 18:45:23 »

Nevím kam s tím, prdnu to sem:

našlo se 6 štěnat v lese, dostali se do útulku, je jim cca 4-5týdnů, je podle vás správné je už v takhle nízkém věku oddělit od sebe a dát novým majitelům? Nebo by je měli mít aspoň do 8mi týdnů v karanténě, aby byla štěnata spolu? no nevím co si o tom myslet..
Zaznamenáno
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #401 kdy: 23. červen 2011, 18:48:03 »

našlo se 6 štěnat v lese, dostali se do útulku, je jim cca 4-5týdnů, je podle vás správné je už v takhle nízkém věku oddělit od sebe a dát novým majitelům? Nebo by je měli mít aspoň do 8mi týdnů v karanténě, aby byla štěnata spolu? no nevím co si o tom myslet..

myslim že prvotně měli bejt u mámy. jako jestli je oddělej nebo ne mi už nepřijde zas tak podstatný. já osobně bych to nedělala ale myslim že víc škody nadělá že nejsou s mámou než sourozenci. i když kdo ví
Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #402 kdy: 23. červen 2011, 18:49:53 »

Nemám na to ucelenej názor, ale v podstatě souhlasim s iwulí - měly bejt u mámy...a když už nejsou tak jim asi bude líp u rozumných lidí, který je budou úměrně věku rozvíjet...
Zaznamenáno

Lucietka
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil
« Odpověď #403 kdy: 23. červen 2011, 19:13:46 »

Bohužel je někdo vyhodil  Sad Já jsem jen koukala, že je dali do nových domovů tak brzo, ale tak snad vědí co v Troje dělají, ale ještě nebyli ani očkovaný, tak nesměj tejden ven. Známá si ho brala, tak mi to říkala, asi je chtěli udat, když byl o ně zájem. Hlavně že mají všichni domov.
Zaznamenáno
Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #404 kdy: 23. červen 2011, 19:22:54 »

podle mě je lepší, že se o ně bude starat náhradní máma - novej majitel, než aby byly v útulku.
Zaznamenáno

Šimona
Stran: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 34   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!