HafBezObav.cz
17. Listopad 2019, 11:59:18 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Bezpapíráci  (Přečteno 68118 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #270 kdy: 18. říjen 2010, 14:12:03 »

Řeším teď stejný problém, ale se svým psem - kříženec. Mají o něj zájem kamarádi na krytí jejich feny - kříženky (taky za cca 2 roky). Taky si myslím, že je v tom co dělá úžasnej a narazit v útulku či jinde na druhého takového, neváhala bych ani chvilku. Zatím jsem více nakloněna nejít do toho, i přesto že bych chtěla po něm štěně. A to z toho důvodu, že žádné s těch štěňat nebude jako on. A to vím 100% Wink
« Poslední změna: 18. říjen 2010, 14:27:35 od Pavla+RaF » Zaznamenáno

Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #271 kdy: 18. říjen 2010, 14:12:42 »

já vím, je to složitý... já nechci VUBEC odsuzovat chov s PP,to určitě ne!!! jediný co jsem na toto téma řekla,že ani to není 100%,páč jsem byla bohužel svědkem toho,co všechno se dá vyřešit "bílou obálkou"..Sad jasný,že všichni kdo chtějí štěně,si ho nevezmou, s tím počítám,ale jak jsem sama psala, pokusila bych se udělat maximum pro to, aby to se štěndy dobře dopadlo..zase "za každou cenu" rozhodně připouštět nechci...  ale na to mám ještě tak 2roky čas:)  třeba bude potom všechno jinak...
tak či onak, vořech,pp nebo bezPP, stejně je všechny milujeme a je zbytečný tady na sebe "prskat"  Wink
ty chceš poprvý krýt v jejich pěti letech? jestli to tedy počítám správně a jedná se o tu ovčandu
Zaznamenáno

SandynkaM
Třída šampionů

Zobrazit profil
« Odpověď #272 kdy: 18. říjen 2010, 14:15:02 »

trochu nechápu proč tady lamentujete nad někým kdo chce množit voříšky a má pro ně budoucí majitele. Tihle voříšci asi těžko v budoucnu pokají protějšek stejných genů. Takže pokud má zájemce a rozumné zájemce tak na tom nevidím nic špatného. J sice sázkou do loterie co z toho vznikne, ale pokud jsou s tím budoucí majitelé smíření proč ne  Wink

Přesně s těmi geny jsem to tak myslela:) a hned je ze mě pán Pokuston,co vypustí psy na louku a MNOŽTE SE Grin jen sem tím příkladem chtěla říct, že kdyby záleželo na pudech psů,vybrali by si jinak a během chvilky by vymizela všechna plemena, protože matička příroda by to těm příbuzným genům pěkně natřela:) tím ale netvrdím, že s tím souhlasím,jen je to tak trochu " na zamyšlenou" těm,kteří jdou tvrdě jen za čistou plemenitbou..Smiley
Zaznamenáno

Sandy
SandynkaM
Třída šampionů

Zobrazit profil
« Odpověď #273 kdy: 18. říjen 2010, 14:21:01 »

ty chceš poprvý krýt v jejich pěti letech? jestli to tedy počítám správně a jedná se o tu ovčandu

kecám z hladu, už rok jí tvrdím,že musí 2 roky počkat a on už je to vlastně rok jeden:) ale uvidím,byla bych moc ráda,ale záleží taky na spoustě dalších okolnostech, zatím je to tak na 40%...možná mě do tý doby přivede do Bohnic a ze štěnd nebude nic:))
Zaznamenáno

Sandy
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #274 kdy: 18. říjen 2010, 14:22:53 »

kecám z hladu, už rok jí tvrdím,že musí 2 roky počkat a on už je to vlastně rok jeden:) ale uvidím,byla bych moc ráda,ale záleží taky na spoustě dalších okolnostech, zatím je to tak na 40%...možná mě do tý doby přivede do Bohnic a ze štěnd nebude nic:))
no sem si říkala, bych fenu později než ve 4 letech asi nekryla, pokud by to mělo být její první krytí
Zaznamenáno

SandynkaM
Třída šampionů

Zobrazit profil
« Odpověď #275 kdy: 18. říjen 2010, 14:30:14 »

No kamarádka na jaře kryla LB, v 5ti letech a radila se i s doktory,a říkali, že těch 5 je ještě ok,ale dýl at nečeká... a vše bylo naštěstí ok:) z Fida ( štěndo,který si nechala) už je půlroční buldozer a má se čile k světu:)
já osobně s tím krytím Asty ještě nevím, muselo by nám přát ze všech stran..Smiley
Zaznamenáno

Sandy
Marek p.
Host
« Odpověď #276 kdy: 18. říjen 2010, 17:00:32 »

Já bych se u vořechů bála majitelů jako jsem já - klidně bych vám řekla, že si po vašem psovi štěně vezmu, klidně bych to i myslela vážně, ale kdybych se pak přišla podívat a nebylo to dle mýho gusta, nevezmu si ho. Áno, pokrytec atd., ale nemyslím, že jsem na světě taková jediná, tak bacha na nás Wink.
Zaznamenáno
Naďa K.
Ultra Extra Super pes

Aimee 28.7. 2009 Beri 1.1. 2010

Zobrazit profil
« Odpověď #277 kdy: 18. říjen 2010, 18:57:25 »

Jenom bych chtěla trochu "vyvrátit" tu pasáž o DKK-DKL, Aimee rodiče měli 2/3 táta a 3/3 máma (oboje jsem zjistila až nějaký ten pátek poté, co jsem ji měla doma, nějak jsem tuhle část neřešila, blahá nevědomost a hloupost mládí), ale mám to úžasné štěstí, že Aimee je 0/0...to k tomu, že mám-li nulky, rodiče určitě na tom nebyli o moc hůře.
Zaznamenáno

pro SZ "nak"
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #278 kdy: 18. říjen 2010, 19:04:58 »

Dost věcí se dědí ob generaci, takže Aimee by měla se vší pravděpodobností štěňata s pozitivním nálezem na kloubech. To jen příklad.
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #279 kdy: 18. říjen 2010, 22:35:21 »

trochu nechápu proč tady lamentujete nad někým kdo chce množit voříšky a má pro ně budoucí majitele. Tihle voříšci asi těžko v budoucnu pokají protějšek stejných genů. Takže pokud má zájemce a rozumné zájemce tak na tom nevidím nic špatného. J sice sázkou do loterie co z toho vznikne, ale pokud jsou s tím budoucí majitelé smíření proč ne  Wink

No chtěla bych vidět těch patnáct budoucích majitelů čekajících leta na štěně křížence NO... prostě já lamentuju nad tim, že psů je MEGANADBYTEK - každej, kdo chce štěně křížence, ho najde v útulku. Takže nevidim jako rozumný produkovat další a další budoucí bezdomovce... lidí, kteří si tyhle ztroskotance berou, není nekonečně mnoho prostě (občas udáváme něco na veterině, takže mám trochu představu, jak tyhle zvířata "frčej" Roll Eyes)...
Zaznamenáno

Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #280 kdy: 19. říjen 2010, 09:18:57 »

No chtěla bych vidět těch patnáct budoucích majitelů čekajících leta na štěně křížence NO... prostě já lamentuju nad tim, že psů je MEGANADBYTEK - každej, kdo chce štěně křížence, ho najde v útulku. Takže nevidim jako rozumný produkovat další a další budoucí bezdomovce... lidí, kteří si tyhle ztroskotance berou, není nekonečně mnoho prostě (občas udáváme něco na veterině, takže mám trochu představu, jak tyhle zvířata "frčej" Roll Eyes)...

a proč ty jsi nešla do útulku a zbytečně tyhle lidi podpořila? v útulku nevíš co má pes za sebou, je to taková charita vzít si psa z útulku a udělat z něj normálního psa. Kolikrát pak máš úžasnýho psa, ale je to risk. v útulku maj i psy s PP kolikrát. Já měla vyhozenýho dalmatina v době kdy dalmatin tady byl ještě vzácný plemeno.
Přijde mi to trochu zbytečný se tady navážet do někoho kdo přemýšlí dopředu, to je naopak dobré. A ještě jeden případ, když já jsem měla nechtěně borderkodobrmany štěňata byla hned pryč, některá byla zamluvená už chvíli po narození. Moje chovatelka v tu dobu dávala slevu na borderky co jí zbejvali doma. Takže lidí co chtěj voříška je podle mě stále dost  Wink
Zaznamenáno

Šimona
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #281 kdy: 19. říjen 2010, 09:21:44 »

a proč ty jsi nešla do útulku a zbytečně tyhle lidi podpořila? v útulku nevíš co má pes za sebou, je to taková charita vzít si psa z útulku a udělat z něj normálního psa. Kolikrát pak máš úžasnýho psa, ale je to risk. v útulku maj i psy s PP kolikrát. Já měla vyhozenýho dalmatina v době kdy dalmatin tady byl ještě vzácný plemeno.
Přijde mi to trochu zbytečný se tady navážet do někoho kdo přemýšlí dopředu, to je naopak dobré. A ještě jeden případ, když já jsem měla nechtěně borderkodobrmany štěňata byla hned pryč, některá byla zamluvená už chvíli po narození. Moje chovatelka v tu dobu dávala slevu na borderky co jí zbejvali doma. Takže lidí co chtěj voříška je podle mě stále dost  Wink

Lidí co chtějí ušetřit na pořizovací ceně je stále dost Wink Bohužel pak se jim to mnohdy vrátí i s úrokama - jako třeba mě Sad (když vezmu psa bez PP v mém případě).
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #282 kdy: 19. říjen 2010, 09:26:30 »

Já si brala štěně narozené "omylem", nebylo to plánovaný krytí. Podobně jako tvoje borderodobrmaňata. Ale rozdíl je v tom, že sama bych úmyslně žádný vořechy (ani s papírama) neprodukovala prostě. Nechtěnejch zvířat tu btw. několik mam.
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #283 kdy: 19. říjen 2010, 09:27:22 »

Přijde mi to trochu zbytečný se tady navážet do někoho kdo přemýšlí dopředu, to je naopak dobré. A ještě jeden případ, když já jsem měla nechtěně borderkodobrmany štěňata byla hned pryč, některá byla zamluvená už chvíli po narození. Moje chovatelka v tu dobu dávala slevu na borderky co jí zbejvali doma. Takže lidí co chtěj voříška je podle mě stále dost  Wink
To sorry, ale štěně po dvou tak vyjímečných psech bych brala taky, kříženec-nekříženec... tam to bylo podle mě něco jinýho Wink
Zaznamenáno
Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #284 kdy: 19. říjen 2010, 09:30:26 »

Lidí co chtějí ušetřit na pořizovací ceně je stále dost Wink Bohužel pak se jim to mnohdy vrátí i s úrokama - jako třeba mě Sad (když vezmu psa bez PP v mém případě).

moje voříšky si nebrali lidi co chtěli ušetřit na ceně, ale lidi co chtěli voříška, jedněm např. zrovna voříšek umřel a chtěli dalšího. Nemluvíme tu o bez PP, ale o křížencích dvou a víc ras
Zaznamenáno

Šimona
Stran: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!