HafBezObav.cz
23. Září 2019, 03:48:53 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4 ... 34   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Bezpapíráci  (Přečteno 66870 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 16. říjen 2009, 18:11:36 »

Takže příště bych volila určitě papírového psa od dobrého zkušeného chovatele. Měla jsem nedavno možnost podívat se na štěňátka u jendé chovatelky  Sad

To sem blbá, zas to posílám bez textu.......

Takhle jsem přemýšlela už ikskrát. A udělala to. Musím říci, že to nedopadlo vždy dle očekávání.

Nic víc než sázka do loterie.

Bez komentáře.

Ať se to týče zdraví, vzhledu, povahy, genetiky.

Buď pes bude v poho nebo nebude. 50 : 50.

Takže vlastně větší šance než loterie. Pro mne osobně to je ale loterie na druhou, protože narážim dycky na těch blbejch 50%. Možná se to ke mně valí, poněvač se ví, že se vo to budu starat jako blbec zase znovu dokola furt věčně...........
Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 16. říjen 2009, 18:15:41 »

Hecky napsané...nedávno jsem v nějaké psychologické literatuře četla, že chybami se člověk učí (to známe), ale že z té chyby se člověk musí poučit, aby ji neopakoval...

No, já to mám půl na půl.
Buď luxusní papírák chcípák nebo bezpapírák chcípák či papírák ňuňu nebo bezpapírák taktéž. Nikoliv v mých rukách. Rasy různé.

Fakt bych se ráda poučila chybama, abych ji neopakovala.

Tak snad nakonec už si konečně koupím klasickýho vořecha před dvacet generací, kerej eště dneska žije dvacet let a je v klídku stejně jako pán.
Zaznamenáno
Kadous
Třída vítězů

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 16. říjen 2009, 18:20:37 »

To sem blbá, zas to posílám bez textu.......

Takhle jsem přemýšlela už ikskrát. A udělala to. Musím říci, že to nedopadlo vždy dle očekávání.

Nic víc než sázka do loterie.

Bez komentáře.

Ať se to týče zdraví, vzhledu, povahy, genetiky.

Buď pes bude v poho nebo nebude. 50 : 50.

Takže vlastně větší šance než loterie. Pro mne osobně to je ale loterie na druhou, protože narážim dycky na těch blbejch 50%. Možná se to ke mně valí, poněvač se ví, že se vo to budu starat jako blbec zase znovu dokola furt věčně...........

To jo, asi se stane i u psů s PP,že prostě nejsou úplně fit a povahově jak by měli být, ale přece jen je u psů s PP vyšší šance že budou OK než u psů bez PP. Si teda myslím. Nejsem žádnej expert.
No každopádně bych toho našeho stejně nevyměnila. I přes to co nám všechno nachystal. Ke mě se přece jen chová skvěle a je to moje zlatíčko.
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 16. říjen 2009, 18:24:02 »

To jo, asi se stane i u psů s PP,že prostě nejsou úplně fit a povahově jak by měli být, ale přece jen je u psů s PP vyšší šance že budou OK než u psů bez PP. Si teda myslím. Nejsem žádnej expert.
No každopádně bych toho našeho stejně nevyměnila. I přes to co nám všechno nachystal. Ke mě se přece jen chová skvěle a je to moje zlatíčko.
Podle mě se ten rozdíl u některejch plemen už výrazně stírá, pokud už to někde není naopak Roll Eyes
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #19 kdy: 16. říjen 2009, 19:03:02 »

Podle mě se ten rozdíl u některejch plemen už výrazně stírá, pokud už to někde není naopak Roll Eyes

Takhle, pokud už bych si brala psa s PP, tak si ten rodokmen prostuduju a minimálně toho, abych tam měla incesťáky, bych se pokusila vyvarovat. Druhá věc je povaha rodičů, resp. prarodičů a pak až to zdraví, protože to je největší sázka do loterie. S tím, že dneska Ti kryjou i dva roky starý (tady je na místě mladý) psi, těžko budeš vědět, na co v x generacích umřeli předci,když žijou, či jaké jsou tam problémy, když zvířata nejsou testována...Ale to je na strááášně dlouhou diskuzi a asi tak milionkrát víc práce Undecided
U dobroušků jsou problémy i s barvama. Když pes nemá test na předávání barev, u vrhu se to ani nemusí projevit, ale se štěňatama už se to veze...no, radši vlastně nepřemýšlet Embarrassed

Martí, ta citace nebyla na Tebe, ale na příspěvěk:Takhle jsem přemýšlela už ikskrát. A udělala to. Musím říci, že to nedopadlo vždy dle očekávání.
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 kdy: 16. říjen 2009, 19:15:40 »

Takže já si pořizovala svého prvního psa tak, že jsem zavolala na první inzerát v MF Dnes. Štěňata byla bez PP - tenkrát jsem nechtěla psa na výstavy a nechtěla jsem chovat (nechci ani teď Smiley), takže na co papíry, že? Zároveň jsme vůbec netušila, že u RR existuje něco jako standard a nestandard. Takže kdybych si pořídila psa s PP nestandarda byla bych na tom MOŽNÁ líp. Navíc u mě rozhodovala cena bez PP byli skoro stejně drazí jako nestandardi. Kromě nic moc povahy, kterou ještě víc pokazil můj přístup, nevzdělanost apod., v dnešní době i chatrného zdraví a vzhledu nepřipomínající RR je to můj největší mazlík Smiley Ještě jsem se asi v Rustyho 3 letech (když už jsem do RR trochu viděla) dozvěděla, že Rusty má otce s PP, jehož rodiče má v rodokmenu do 4 kolene snad každej RR narozený v republice. Tenkrát majitelům nejak nevycházela výstavní kariéra a nebyl o psa na krytí zájem, byl zbonitovaný. Tak si domluvili krytí vedle v ulici s fenou bez známého původu.
Každopádně už vím, že bez PP nikdy.
Druhý pes je vořech, a po zatím dvouletých zkušenostech můžu říct, že příště už jen vořech nebo kraťanda s PP Wink Grin

Jinak s chovatelkou od Rustyho jsem v kontaktu, několikrát jsme se i sešli, mám kontakty i na sourozence, které jsem se snažila několikrát kontaktovat a ve stálém kontaktu jsem se třema. Dokonce jsem v kontaktu i s neteřema a synovcema Smiley
« Poslední změna: 17. říjen 2009, 08:53:08 od Pavla+RaF » Zaznamenáno

TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 16. říjen 2009, 19:19:32 »

Tak my máme dva psy, oba s PP. První je ale trochu "chcípák", resp. ve dvou letech to bylo hodně vážný, vylízala se z toho, ale následky už má na zbytek života. Nicméně tahle hrozná choroba není dědičná, takže to byla prostě jen smůla  Cry

Když jsme se s přítelem rozhodli, že si pořídíme psa, tak on měl teorii: "papíráci jsou hloupí, kříží se mezi sebou... naopak vořeši jsou od přírody chytrý" (měli kříženku ohaře). Já jsem chtěla s PP, ale on mě postupně udolával. Pak jsem potkala jednu kamarádku ze školy, která když slyšela, že chceme bez PP, tak mi povyprávěla o jejich psovi (chtěli jsme původně labradora) - ona má labradora bez PP a ještě jako půlroční štěně začal kulhat a po vyšetření zjistili, že klouby naprosto v prdeli. Nařídili jim speciální dietu (což není zrovna levná záležitost) a pejsek nesmí běhat, chodit do schodů, skákat... Prostě hrůza. Já jsem se potom šprajcla a kvůli zdraví jsem psa bez PP nechtěla. Vrhy jsem vybírala hlavně podle výsledků DKK.
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 kdy: 16. říjen 2009, 19:54:36 »

taky mám bezpapíráka....
vedlo mě k tomu v podstatě to že jsem byla blbá abych to zkrátila.  Grin zkrátka asi jako většině se mi nechtělo vynaložit tolik financí když chci psa na mazlení. strašně dlouho jsem toužila po psovi a prostě musel bejt co nejdřív a jakejkoliv. dlouho sem vybírala to správný plemeno, zjišťovala informace jak blázen aa jednoho dne jarda řekl že jedině bígl že jinýho psa nechce. pamatuju si jen že se mi zatmělo před očima a jediný co mě napadlo, takovýho debila ne. no ale jelikož touha po psovi byla tak silná, sedla sem znovu na net a hledala jestli jde s bíglí povahou něco změnit. už v týdobě sem narazila na hafbo a hltala informace.

nejdřív jsme měli mít štěně z moravy ale holčička se narodila jen jedna a někdo jí měl už zamluvenou. tenkrát sem hrozně naštvaná sedla na net a řekla že odepíšu na první inzerát kterej najdu. no a narazila sem na janu od Maxe. na každej inzerát sem vždycky odepisovala emailem ale janě nevim proč (asi z toho vsteku) jsem volala. a vyšlo to. byli jsme první. za nějaký ten měsíc sme se jeli na štěníse podívat a pak už jen čekali kdy ho budem mít doma. no a s chovatelkou jsem v kontaktu do dnes  Grin Grin Grin

plánuju pořízení druhýho psa a jelikož je jistý že to bude lovečák (výběr zůžen na bígla a pointra  Grin) chtěla bych papíráka kvůli loveckým zkouškám. to je opravdu jediný co mi u niki hrozně vadí. výstavy mě hrozně ubíjej a můj koníček by to nikdy nebyl ale ta lovečina mě chytla. jak tak ale koukam po bígl chovkách myslim si že zkončim znovu u bez PP (pokud to bude bígl). dnešní psi se mi nelíbí ani vzhledově ani povahově ani inteligenčně nebo jak to napsat. je to všechno krytý stejnejma psama se stejnejma genetickejma dispozicema prostě hnus. a o opaku mě nikdo asi hned tak nepřesvědčí. přece jen ty bezpapíráci (s rizikem že je to kříženec) jsou rozmanitější. pokud si pak člověk přinese domu něco jinýho než chtěl může si akorát říct "sem debil, měl sem vzít papíráka" . pokud si ale vezme agresivního nebo bázlivýho jedince z chovku neudělá s tim nic. Takže takhle nějak to vypadá u nás

ještě bych dodala že pode mě neni důležitý jestli je pes s PP nebo bez. důležitý je jak důkladně člověk vybíral a jakejch se mu dostalo informací (zda všech a jestli pravdivých). pokud je pes bez PP po rodičích které znám šla bych do něj radši než do psa s PP kde chovku neznám. (pokud bych s ním nechtěla dělat aktivity co můžou jen psi s PP)
« Poslední změna: 16. říjen 2009, 20:16:14 od iwule » Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 kdy: 16. říjen 2009, 20:09:54 »

Takhle, pokud už bych si brala psa s PP, tak si ten rodokmen prostuduju a minimálně toho, abych tam měla incesťáky, bych se pokusila vyvarovat. Druhá věc je povaha rodičů, resp. prarodičů a pak až to zdraví, protože to je největší sázka do loterie. S tím, že dneska Ti kryjou i dva roky starý (tady je na místě mladý) psi, těžko budeš vědět, na co v x generacích umřeli předci,když žijou, či jaké jsou tam problémy, když zvířata nejsou testována...Ale to je na strááášně dlouhou diskuzi a asi tak milionkrát víc práce Undecided
U dobroušků jsou problémy i s barvama. Když pes nemá test na předávání barev, u vrhu se to ani nemusí projevit, ale se štěňatama už se to veze...no, radši vlastně nepřemýšlet Embarrassed

Martí, ta citace nebyla na Tebe, ale na příspěvěk:Takhle jsem přemýšlela už ikskrát. A udělala to. Musím říci, že to nedopadlo vždy dle očekávání.

ono to ne vždycky je uplně na škodu. dělá se to docela často už jen proto aby se "upevnili" nebo jak to napsat určitý specifika plemene. má to samozřejmě "vedlejší účinky" ale nejde to brát striktně jako u lidí. přece jen někdo kdo má znalosti co se genetiky týká a jde do takového spojení zodpovědně nemusí mít bezpodmínečně špatné výsledky. pokud je přímá příbuzenská plemenitba výsledek náhodný tak neni co dodat  Roll Eyes stejně tak se mohl k feně přimotat i jakejkoliv jinej pes.
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 16. říjen 2009, 20:27:16 »

Tak se musim trochu zamyslet a vezmu to rovnou vod podlahy, tedy vod naší ulice a naši okolní kámoši.

Bazpapírovej jorkšír, zdravej jako řípa, 17 let, trošku větší, pravda, povaha super.
Bazpapírovej kokr, věk 16 let, naprosto zdravej, poslušnej, poslední rok trošku sešel, co ho pokousal dost vážně vlčák.
Kříženej labrador (děda ovčák), drobnej, DKK i DLK 0/0, povaha flegmatická, v celku zdravej až na prostatu v poslední době, ale už mu je osm, dříve pyodermie
Retrívřice křížená, drobná, poslušná jak hodinky, žádná choroba, 8 let.
Mops bezpapírovej, zdravej 6 let, povaha morčete.
RTW bez PP, agresivita-kvůli nevychovanosti, dysplázie 1OO/1OO, obezita, 6 let.
NO, 16 let, bez PP, DKK O/O, menší vzrůst, exémy pysků, jinak zdravej.
něm.doga bez PP, 6 let, rve se, zdravá
pitbul, bez PP, rve se, zdravej 4 roky
vořech 3x, zcela zdravej, tuláci, věk 6, 15, 18 let
kříženec boxera, 19 (!!!!!!!!!!!) let, zcela zdráv, rval se, v posl. době už děda
NO bez PP, rve se, fena, zcela zdravá
něm. pinčbez PP, glaukom, astma, chronicky zvýš. bílý krvinky
kříženec pitbula, 9 let, rváč kalibru sto, zcela zdravej
NO, 10 let, zcela zdravej, menší, benkofliktní
kříženec dobrmana, 11 let, ve špatných podmínkách, zcela zdravá, v posl. půlroce na noce nádor, povaha dobrá
vořech fena, 17 let, zcela zdravá, trochu pomalejší
voříšek, 9 let, zcela fit, agiliťák
briard  bez PP, zdravej, rve se
labrador kříženej, vyšší, bez PP, hodnej, štítka od malič, 4 roky
vořech, 13 let, z děsných podmínek,  volezlej stafylokokem,krmen zbytky, začíná ochrnovat, povaha klidná
NO fena, 8 let, špatný srdce, hodná
fena belg.ovčák bez PP, zdravá, hod, cirka 5 let
NO, fena, rvavá,bez PP, exémy, cukrovka, 6 let
NO, fena, bez pp,zdravá, mnohokrát štěňata, 14 let, zač. rakovina
labrador, tele, přerostlý, bez PP, spíš s něčím zkříženej, 7 let, zcela zdráv, rváč

Bišon, PP, 9 let, po operaci 2 rak. nádorů, povaha ok.
RTW s PP, operace kyč.kloubů, 5 let, nesnáší psy samce
krysařík, PP, zdravej jako řípa, hysterka
jorkšír,PP roční, zdravej, bázlivej
retrívřice, PP, 9 let, štítka, exémy, povaha skvělá
NO, dvouletá, PP, zdravá jak řípa, DKK nulová, rve se
pitbul, PP,10 let, začíná pokulhávatdosud zdravej, nelze pustit, rve se
labradorka, 8 let,PP povaha zcela klidná, 2x operovanej vaz, chronický selhání ledvin, je špatná
labrador 7 let, PP, rve se jak šílenej, DKK a DLK
dobrman, PP, srdeční choroba, rvavej
jorkšír, PP, 2x operace čéšky
2 pudlové,PP zcela zdravý, 9 a 5 let, posluš, šampioni
buldočci, feny, PP, zdravý, 9 a 10 let, chovný
briard PP, zdravej, rve se
něm.doga, PP, 12 PP, epilepsie
špringšpaněl, 16 let, zdravej, fena, párkrát po štěňatech, PP
něm.ohař, fena 3 roky, zdravá, klidná,PP
NO, PP,exémy, štítná žláza zcela nefunkční, povaha klidná
pudlice toy, 5 let, zdravá, bojácná,PP
dalmatin, PP, zcela zdráv, zcela nezvladatelný, nepere se
no a my, PP, strach. averze, klouby a imunita fujová

Tak buď bydlim v divný čtvrti, nebo ti, kteří maj bezpapíráky neřešej choroby ani povahy a ti, co maj papíry jsou hysteričtí šílenci hypochondři. Vzala jsem jen psy, který znám a u kterejch vím věk, papíráků je tu míň.Když se na to tak podívám nahoru, vypadá to u nás, bohužel, že bezpapíráci jsou fakt nějak celkově zdravější. Povaha půl na půl, spíš jak je to vychovávaný.

Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 16. říjen 2009, 20:29:14 »

ono to ne vždycky je uplně na škodu. dělá se to docela často už jen proto aby se "upevnili" nebo jak to napsat určitý specifika plemene. má to samozřejmě "vedlejší účinky" ale nejde to brát striktně jako u lidí. přece jen někdo kdo má znalosti co se genetiky týká a jde do takového spojení zodpovědně nemusí mít bezpodmínečně špatné výsledky. pokud je přímá příbuzenská plemenitba výsledek náhodný tak neni co dodat  Roll Eyes stejně tak se mohl k feně přimotat i jakejkoliv jinej pes.

Jé, ště sem zapomněla na dva bígly u nás.
Jeden zcela zdravej, mladej, papíry nemá, ale je krásnej, hodnej, neposlušnej, neb ho nikdo necvičí.
A eště jeden, papírák, zdravej, hodnej, ale tulák.
Zaznamenáno
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 kdy: 16. říjen 2009, 20:33:20 »

Jé, ště sem zapomněla na dva bígly u nás.
Jeden zcela zdravej, mladej, papíry nemá, ale je krásnej, hodnej, neposlušnej, neb ho nikdo necvičí.
A eště jeden, papírák, zdravej, hodnej, ale tulák.

takže bígl standard  Grin Grin Grin zapomenout na bígla, jak si mi to mohla udělat  Grin Grin
Zaznamenáno

Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #27 kdy: 16. říjen 2009, 21:12:49 »

Tak i já bych asi měla přidat svou trošku do mlýna...našla jsem skoro u každého něco, co máme společného...Prvního psa jsem měla NO fenu, celočernou s PP, brala jsem si jí v jejích 8letech, jako dědictví po prarodičích, které nikdo nechtěl, do té doby naprosto zdravá, od 9 let to už bylo trochu horší - zánět dělohy, nádory na mléčné žláze, nádory kůže, v necelých 13 letech jsme ji nechali uspat po ošklivých záchvatech s následky, důvodem pravděpodobě mozková mrtvice nebo epilepsie nebo obojí...jinak super pejsek, pokud nebylo nablízku malé dítě, jiný pes nebo fena nebo chlap...měla PP, ale nikdy to nikdo nevyužil...výcvik měla základní...její odchod byl naprosto nečekaný, o to víc bolestivý...

proto jsem, dá se říci hned, začala hledat pejska nového...pro MOK jsme se rozhodly z podobných důvodů jako píše Goofyovka - povaha, větší pes, ale nic obr, sportovní a fenku...i když jsem psa už jednoho měla, kynologii jsem se nevěnovala tak jako teď a neměla jsem takové informace jako mám teď, takže když jsme se rozhodovaly jestli s PP nebo bez PP, padly nám na mysli hlavně ty výstavy, jak tu také hodně z nás píše, kterým jsme se věnovat neplánovaly...rodiče Kessyny jsou s PP, maminka je neuchovněná, protože nemá lovecký výcvik...s chovatelkou jsem vedla celkem dlouhý rozhovor, jak naživo, tak po emailech, ale kdo mi zaručí, že mluvila pravdu Sad... v kontaktu se snažím být spíše já, ale ona o tom evidentně nemá zájem, na emaily mi odpoví málokdy Sad...takže už jí pomalu přestávám řešit, i když mě to mrzí...povahě je to pohodářka (podle mě), možná trochu strašpytel Wink...za ten rok, musim zaťukat, zdraví zatím bez probémů...a tak budu doufat, že na tom bude v budoucnosti aspoň tak, jako náš první pejsek...

a poučení do budoucna?...určitě je...a příští pejsek?..na 99% bude s PP
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 16. říjen 2009, 22:27:08 »

takže bígl standard  Grin Grin Grin zapomenout na bígla, jak si mi to mohla udělat  Grin Grin

No.... jak??? .... normálně...... takovej mrňavý, flekatý psi, bez chorob, nerve se to, svéhlavý to je, blbě se to cvičí .... no prostě takový nezajímavý................ Wink
Zaznamenáno
Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 16. říjen 2009, 22:31:45 »

Aby jsme tu nechyběli.. Wink Muj příběh je nejvíc podobnej tomu Lenčinýmu..

Měli jsme psa, bobtaila s PP, od mých osmi let. Bylo to děsný číslo! Když jsme ho vezli domu od chovatelky počůral auto, následně měl z auta celoživotní trauma. Do půl roku jsme měli zničenej celej byt.. Všechno rozkousaný.. Hrůza.. Ale byl to pes, kterýho si máma vysnila a hotovo! Pamatuju nějaký výstavy s tim, že pes je moc velkej a moc tmavej.. Tim jeho výstavní kariéra hasla. Pak následovala moje puberta, rozvod rodičů a máminý omrzení se o psa starat. Wilby zbyl na mě.. ho krmila a přihlížela na to jak se mu kupujou tesco granule a horší, s nim chodila ven, ho stříhala, koupala, na něj byla zlá když neposlouchal (páníček byl táta a pes se po rozchodu rodičů zabejčil), jsem u něj spala když celou noc prokňučel stezkem, se o něho starala když na tom už byl ve stáří špatně, ho nosila z procházek domu když už nemohl chodit, jsem mu vyndavala červy z kožichu když měl bolák u zadku a jednoho krásnýho letního dne mu tam mouchy nakladly vajíčka (zní to strašně ale tomuhle se nedalo zabránit), po něm doma uklízela když to nevydržel a nakonec jsem rozhodla o jeho smrti.. Takže po tom všem jsem byla rozhodnutá, že psa už nikdy, nikdy, nikdy!!

Vydržela jsem to 14 dní a šla hledat "Ferdu". To už jsem věděla, že to bude MUJ pan pes, že to budu zase , kdo se bude starat, že mu (si) vynahradim všechny ty nedostatky, špatnosti a křivdy z neznalosti, co se děly Wilbymu.. Protože jsem chtěla aby byl všude se mnou, chtěla jsem opak předešlýho = malej, krátkosrstej, aktivní pes = bígl.. Učaroval mě! Naprosto maximálně mě učaroval! A teď už vim, že muluju jeho povahu! Jo, je občas na roztrhání, ale tak strašně se mi podobá.. Grin

Papíry jsem řešila docela hodně, četla jsem kdejaký články typu "proč psa s PP", "pes s PP nebo bez", "proč je pes s PP o tolik dražší".. To byl vlastně asi hlavní důvod proč je bez papírů.. Pořizovala jsem ho sama za peníze ušetřený z kapesnýho a letních brigád a docela jsem si udělala obrázek o tom, že peníze "za psa" nejsou rozhodně ty poslední, co za něho utratim. Že je to vlastně i v případě papíráka ta nejmenší částka..

Myslim, že jsem jedna z mnoha, co narazili na množitele - v mém případě množitelku.. Měla najednou dva vrhy, psů habaděj.. Já za tim roztomilym klubíčkem jezdila a pořád pani otravovala aby psala, jak se maji, aby mu dala k psí mámě deku, co jsem mu přivezla a která s náma pak jela domu.. No a pak to přišlo - jelo se pro Ferdu! Loni na Štědrej den! Od začátku byl zlatej! Chvíli koukal z okýnka a zbytek cesty z Plzně mi prospal na klíně! Doma o něm nevěděli až do doby, co jsem ho večer vypustila pod stromeček! Ani jednu noc až do dneška nezakníkal! Spinkal hezky od prvního dne bez problému ve svym pelíšku (v tom jsem už polevila Wink)! Doma se počůral max. 8x, pokakal jednou! V životě (jen dvě věci, ale ne doma) mi nic nezničil! To, že je potřeba být doma chvíli sám, bylo automatický. Je to úžasnej pes a i když je bez PP nikdy bych ho neměnila a kdybych se měla rozhodnout znova jestli jeho a nebo psa s PP, rozhodnu se stejně! Ale jenom proto, že je to Ferda, MUJ pan pes!

I tak si myslim, že většina lidí, co si pořizují prvního psa a vyberou psa bez PP, to dělají z nevědomosti a pokud se z nich stanou pejskaři a proniknou do toho kouzla, jakym život se psem je, tak jejich další pes bude na 90% pes s PP.. I muj asi bude přesto že teď nelituju! Wink
« Poslední změna: 16. říjen 2009, 22:35:14 od Barushka » Zaznamenáno

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
J.Werich
Stran: 1 [2] 3 4 ... 34   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!