HafBezObav.cz
23. Září 2019, 03:51:30 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 ... 34   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Bezpapíráci  (Přečteno 66871 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
greenangel
Host
« kdy: 16. říjen 2009, 16:16:49 »

Zakládám nové téma.... především pro majitele psů bez PP.

Co vás vedlo k tomu pořídit si psa bez PP?
Jste v kontaktu s "chovatelem" vašeho bezpapíraka?
Pořídili by jste si znovu psa bez PP?

Co se týká mě... Sushi je bez PP. Nebyl to sice můj první pes, ale předchozí zkušenosti pro mě měly trošku jiný hodnoty... (prvního psa - křížence NO mi můj vlastní děda-myslivec zastřelil, druhýho, fenka - RTW jsem byla nucená po 2letech dát pryč... Cry ) takže když se pořizovala Sushinka, konečně jsem bydlela mimo spáry mojí rodiny a v té době jsem si myslela, že papíry jsou potřeba jen na výstavy, tak proč dávat desítky tisíc když na výstavy nechci. (byla jsem blbá Undecided ) První štěstí v neštěstí asi bylo, že můj ex mi zakázal pořídit si argentinskou dogu nebo bulíka a prosadil zlaťáka... Další bylo, že jsem nenarazila na množitele, ale na mladou holku s fenkou s PP, která se nechtělo dělat lovecké zkoušky k uchovnění. Bohužel, nedělala ani RTG. (K čemu když nemá čuba žádné problémy? - Dnes v 7letech nevyskočí ani sama do auta...) S Janou jsme do dnes ve styku a jsem ráda, že to vlastně dopadlo tak jak to dopadlo. Že se aspoň můžem pochlubit s úspěchy i trápením...

Každopádně psa bez PP již nikdy více.
« Poslední změna: 16. říjen 2009, 16:50:41 od Barunka » Zaznamenáno
Marek p.
Host
« Odpověď #1 kdy: 16. říjen 2009, 16:24:11 »

Co se týká mě... Sushi je bez PP. Nebyl to sice můj první pes, ale předchozí zkušenosti pro mě měly trošku jiný hodnoty... (prvního psa - křížence NO mi můj vlastní děda zastřelil, druhýho, fenka - RTW jsem byla nucená po 2letech dát pryč... Cry ) takže když se pořizovala Sushinka, konečně jsem bydlela mimo spáry mojí rodiny a v té době jsem si myslela, že papíry jsou potřeba jen na výstavy, tak proč dávat desítky tisíc když na výstavy nechci. (byla jsem blbá Undecided ) První štěstí v neštěstí asi bylo, že můj ex mi zakázal pořídit si argentinskou dogu nebo bulíka a prosadil zlaťáka... Další bylo, že jsem nenarazila na množitele, ale na mladou holku s fenkou s PP, která se nechtělo dělat lovecké zkoušky k uchovnění. Bohužel, nedělala ani RTG. (K čemu když nemá čuba žádné problémy? - Dnes v 7letech nevyskočí ani sama do auta...) S Janou jsme do dnes ve styku a jsem ráda, že to vlastně dopadlo tak jak to dopadlo. Že se aspoň můžem pochlubit s úspěchy i trápením...

Jak Tě napadlo otevřít toto téma? Já se snad ani nebudu rozepisovat, to by bylo na román Grin
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #2 kdy: 16. říjen 2009, 16:28:25 »

Jak Tě napadlo otevřít toto téma? Já se snad ani nebudu rozepisovat, to by bylo na román Grin
Asi ze zvědavosti. Smiley Vesměs všichni bezpápíráky odsuzujem. Tak jsem si řikala, založit téma, co nás k tomu vlastně vedlo. Smiley
Zaznamenáno
Nie
Třída šampionů

Pohlaví: Ženské

Fleur *22.1.2009 +26.11.2012

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 16. říjen 2009, 16:35:50 »

Když jsme se rozhodovali pro psa, já trvala na psovi s papírama, protože jsem si načetla, že je to vhodné a tak... Pak jsme se dozvěděli o vrhu flatů bez PP (v té době jsem ani nevěděla, jak flat vypadá), ale oba rodiče měli rentgeny kyčlí i loktů (obojí 0/0) a navíc i rentgen páteře, takže jsem nakonec ustoupila, protože psa s papírama jsem chtěla vlastně jen kvůli tomu zdraví... Navíc většina vrhů zlaťáků (původně jsme chtěli a hledali zlaťáka), na které jsem narazila bylo ze spojení, kdy jeden z rodičů měl DKK 2/2 a druhý 1/1, takže jsem si říkala, že tohle snad bude lepší...

No uvidíme za pár měsíců, kdy bych chtěla s Fleur jít na rentgeny, zatím to vypadá snad dobře (snad jí ty klouby moc neodrovnávám agilitěním a běháním za míčkem)

Jinak i po téhle zkušenosti bych asi do psa bez papírů už znova nešla, jen bych asi dýl čekala na vhodný vrh, připadá mi totiž, že Fleur není povahově typický flat (úplně jistě to teda nevím, protože vlastně jiného flata moc neznám). Už to její "typické" přenášení, odnášení (a ničení cizích hraček) mě vytáčí a je jenom otázka, jestli je to tím, že ani jeden z rodičů nebyl veden k aportu (a lovu), nebo jsem to v ní ubila já...
Zaznamenáno

Renča, občas Martin a Fleur
greenangel
Host
« Odpověď #4 kdy: 16. říjen 2009, 16:46:50 »

Nie: Ty víš jakej je Sushi míčko-magor. Před 3rokama když byla na kastraci+RTG kyčlí, byl výsledek DKK 3/2. Takže nic příznivého... Ale musim říct, že i při sebevětši zátěži zatím nikdy (ťuk, ťuk) nekulhala. Zatím se ani žádné jiné zdravotní problémy neobjevily, takže ještě jednou ťuk, ťuk. A i povaha se docela povedla. Smiley
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #5 kdy: 16. říjen 2009, 16:50:21 »

Já se snad ani nebudu rozepisovat, to by bylo na román Grin
Stejně by mě ten román zajímal!
Zaznamenáno
Marek p.
Host
« Odpověď #6 kdy: 16. říjen 2009, 17:06:44 »

Stejně by mě ten román zajímal!

Fakt?

Oki.
První pes s PP - nalezenec, dohledanej za pomoci poradkyně chovu. Když chovatelka zjistila, že Bubču máme, jedinej její zájem byl, zda-li si jí může vzít na krytí, že jí pak vráti. Že jsme psa našli v naprosto zuboženým stavu (zápal plic, zlámaný uši, vykopaný zuby atp.) jí vůbec nezajímalo, takže do té doby můj jedinej zážitek s chovateli byl špatnej.
Psa jsem pak dlouho nechtěla. Když jsem se rozhodla, že chci, bylo jasný, že dobrmana. Jedinou chovku, kterou jsem v tu dobu znala, byla z Helfštýna. Štěňata měly, nicméně jsem pak na jejich stránkách našla hodně dospělých psů na prodej, což se mi nelíbilo a říkala jsem si, že prostě nechci psa odněkud, kde berou zvířata jako věci (teď mám asi už jinej názor, nechci kydat na chovku, prostě jsem to takhle tenkrát měla).
Takže jsem prostě jela podle inzerátů a kde pro mě byly moc přehnaný údaje EKG apod. (co laikovi nic neřekne), automaticky jsem vylučovala. Vlastně jsem na to alergická dodnes, páč mám pocit, že přesně toto laiky odpuzuje. Na co to někomu pro začátek je...ráda bych si přečetla něco ve smyslu "pracovní spojení, vhodné na sport, práci, nikoli do rodiny atd..."
Až jsem se dopracovala k paní, jejíchž fence se narodila Kike. Ač oba rodiče bydlí vedle sebe, nikdy jsme tam nebyli a s nikým nejsme v kontaktu. Myslím, že by si to ta rodina ani nepřála. Bylo mi upřímně fuk, jestli má rodokmen, či ne. Měla jsem to jako ty - říkala jsem, že na výstavy jezdit nebudu. Tenkrát jsem fakt netušila (blbá!! nechápu!!), že by mohla existovat nějaká příbuzenská plemenitba (ač kámoška má psa s PP pod UCI a matka tam má štěňata se svým synem Roll Eyes) a záležitosti tomu podobné.

Na jednu stranu, už vždy bych volila psa s PP, na stranu druhou, když do toho víc a víc pronikám, je mi z toho zle. V tuhle chvíli jsem ráda, že to mám tak, jak to mám. Že nevím, po kom Kike je a jaké nemoci v rodokmenu jsou. Užívám si sladkou nevědomost...
Načetla jsem spoustu případů, např. kdy otec není ve skutečnosti otcem štěnat, znám psi, kteří padli na DCM, ale nikde to oficiálně nenajdeš. Jó, když se udělají zdravotní testy a vylezou dobře, to vidíš všude. Že by ale napadlo někoho ty testy za čas zopakovat, to už ne...Když pak pes v šesti letech lehne na DCM, radši se to zakamufluje a to, že po něm běhá sto štěňat, u kterých je dalších x uchovněno, to už nikoho nezajímá... a takhle by se dalo pokračovat dál.

Lidem, kteří se svými psi dřou, sledujou zdraví a dělaj to fakt z lásky, fandím a ty bych množila. Lidi, co to dělaj pro prachy, mrví plemeno atd. bych nakopala a opravdu - raději si opět vzala bezpapíráka, než je podporovala.

Avšak bezpapírové chovatele (typu půlroční zkušený plemeník) bych regulérně zavírala...

Takže asi tak.
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 16. říjen 2009, 17:16:43 »

Co se týká mě... Sushi je bez PP. Nebyl to sice můj první pes, ale předchozí zkušenosti pro mě měly trošku jiný hodnoty... (prvního psa - křížence NO mi můj vlastní děda-myslivec zastřelil, druhýho, fenka - RTW jsem byla nucená po 2letech dát pryč... Cry ) takže když se pořizovala Sushinka, konečně jsem bydlela mimo spáry mojí rodiny a v té době jsem si myslela, že papíry jsou potřeba jen na výstavy, tak proč dávat desítky tisíc když na výstavy nechci. (byla jsem blbá Undecided ) První štěstí v neštěstí asi bylo, že můj ex mi zakázal pořídit si argentinskou dogu nebo bulíka a prosadil zlaťáka... Další bylo, že jsem nenarazila na množitele, ale na mladou holku s fenkou s PP, která se nechtělo dělat lovecké zkoušky k uchovnění. Bohužel, nedělala ani RTG. (K čemu když nemá čuba žádné problémy? - Dnes v 7letech nevyskočí ani sama do auta...) S Janou jsme do dnes ve styku a jsem ráda, že to vlastně dopadlo tak jak to dopadlo. Že se aspoň můžem pochlubit s úspěchy i trápením...

Chtěla jsem maďárka a věděla jsem, že nebudu dělat lovečák (tudíž nebudu uchovňovat). Doufala jsem, že většina bezpapírových vrhů po papírových rodičů bude právě kvůli nesložení zkoušek a nedělání loveckého výcviku. Původně jsem vybírala i mezi PP psama, ale odradila mě jednak cena a jednak důraz na lovecké pudy u rodičů (což já právě nechtěla).

Goofík je po nepříbuzných rodičích s PP, otec má i rentgeny, matka nemá.
V kontaktu s chovatelkou jsem - skoro bych ho nazvala úzký Smiley
A jestli bych si ho pořídila znova? Kdyby znova maďar tak klidně, ale znova bych chtěla PP rodiče, nepříbuzné spojení a tentokrát i všechny potřebné zdravotní testy (ačkoli Goofík je zdravý, teda nevíme že by nebyl).

Měla jsem asi sakra štěstí na strašně zodpovědnou "chovatelku" co dělala téměř výběrové řízení na majitele štěňat, takže jak říkám, Goofy je prvotřídní bezpapírák a já mám psa přesně jakého jsem chtěla Smiley

Jiné plemeno mám s PP Smiley
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #8 kdy: 16. říjen 2009, 17:23:49 »

Chtěla jsem maďárka a věděla jsem, že nebudu dělat lovečák (tudíž nebudu uchovňovat). Doufala jsem, že většina bezpapírových vrhů po papírových rodičů bude právě kvůli nesložení zkoušek a nedělání loveckého výcviku. Původně jsem vybírala i mezi PP psama, ale odradila mě jednak cena a jednak důraz na lovecké pudy u rodičů (což já právě nechtěla).

Goofík je po nepříbuzných rodičích s PP, otec má i rentgeny, matka nemá.
V kontaktu s chovatelkou jsem - skoro bych ho nazvala úzký Smiley
A jestli bych si ho pořídila znova? Kdyby znova maďar tak klidně, ale znova bych chtěla PP rodiče, nepříbuzné spojení a tentokrát i všechny potřebné zdravotní testy (ačkoli Goofík je zdravý, teda nevíme že by nebyl).

Měla jsem asi sakra štěstí na strašně zodpovědnou "chovatelku" co dělala téměř výběrové řízení na majitele štěňat, takže jak říkám, Goofy je prvotřídní bezpapírák a já mám psa přesně jakého jsem chtěla Smiley

Jiné plemeno mám s PP Smiley

Nechci to rozpatlávat, jo, ale proč teda potom ohař? To je lovka...

Tohle je právě průser u dobrmanů. Lidem se líbí a potlačují jejich pracovní vlohy na úkor vzhledu a "upotřebení v rodině", ve finále z všestrannýho pracovního psa kolikrát je jakýsi dogoman s naprosto klidnou povahou, což je vlastně už jiný plemeno Embarrassed
Zaznamenáno
Marek p.
Host
« Odpověď #9 kdy: 16. říjen 2009, 17:27:11 »

Jo a ještě jsem k tomu chtěla napsat, že někteří chovatelé spojují i psy, kteří mají v kombinaci smrtelné povahy (dominantní pes x bojácná fena)...Kike je magor, neříkám, že ne, ale nevylučuju, že by něco takovýho dalo pořídit i v PP chovu a to mi přijde humus Sad
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 16. říjen 2009, 17:30:43 »

Nechci to rozpatlávat, jo, ale proč teda potom ohař? To je lovka...

Tohle je právě průser u dobrmanů. Lidem se líbí a potlačují jejich pracovní vlohy na úkor vzhledu a "upotřebení v rodině", ve finále z všestrannýho pracovního psa kolikrát je jakýsi dogoman s naprosto klidnou povahou, což je vlastně už jiný plemeno Embarrassed
Protože jinej pes prostě neni takovej, nesplňuje požadavky, který jsme měli. Dobrman je mu v něčem podobnej, ale já tenkrát chtěla psa pro začátečníka (což dobrman bezesporu neni), chtěla jsem dobrosrdečnýho psa (nebo jak to nazvat, abych nemusela použít slovo bezproblémovýho), kterýho se lidi nebojej, krátkosrstýho, velice sportovního, středně velkýho, nevěděla jsem že budu dělat sportovní výcvik (jestli se tomu co provozuju tak dá říkat) - chtěla jsem dělat jen sporty a vycházkovat.

Jinýho než ohaře jsem nenašla a ani teď o žádným nevím.
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 16. říjen 2009, 17:48:06 »

1.Co vás vedlo k tomu pořídit si psa bez PP?
2. Jste v kontaktu s "chovatelem" vašeho bezpapíraka?
3. Pořídili by jste si znovu psa bez PP?

1.
Přivedl mne k tomu před sto lety můj kdysi přítel, dávno choť a jeho k tomu vedlo to, že jsem namítla, že si koupíme psa – s papírama – jedno z mých oblíbených plemen.

On tedy zašel do tržnice a přinesl za dvě kila štěně vlčáka. Pětitýdenní cirka, kerý se nejvíc třáslo zimou a bylo největší. Nejprve to vypadalo,ž e to nepřežije, poté, že to bude vořech jak vyšitej, nakonec z toho vyrostl 50 kilový obrovský něm.ovčák, vlkošedý, s bílou náprsenkou, kvadratický s širokou hlavou.
Celý život měl atopickou alergii, naprosto zdravé klouby a zuby, vyrostl šílenou rychlostí na přírodní stravě s tunou mléčných výrobků, povahu měl flegmatickou a geniální. Neměl jedinou vadu, jen byl notorickým honičem zvěře, když moh.

Byl nádhernej a měl několikrát štěňata, který jsme udali bez problémů, protože nás otravovali lidi s fenama.

Odešel na páteř ve 12 letech.

2.
Chovatele tohoto bezpapíráka jsme nikdy neviděli. Štěňata prodával kluk kolem 12 let.
Byli tak začervení, že toho bylo moc i na veterináře.

3.
Kvůli tomu, že byl tenhle pes stále nemocnej, jsem už nikdy nechtěla psa bez PP a ani vlčáka.
Po naléhání manžela a mém pečlivém zvážení a informacích a doporučeních jsme si pořídili naposledy zase vlčáka. S PP pro tentokrát.
Ze super luxusního chovu napůl výstavy napůl policie, klouby na vraždu, povaha mírně do hysterčova, imunita nazdar.

Je nádhernéj, furt nás otravujou lidi s fenama, ale nemnožim DKK ani 0,0001, natož víc.

Sice mu nehnijou 12 let packy mezi prstama, ale zase něco jinýho a jak minulej vyšel za jeho život jen v ordinaci na jedno auto, tento za půl života už na dvě.

Jo,jo, ceny se zvyšujou…..a taky kvalita.

Klidně bych si pořídila znovu psa bez PP. Vždy je to sázka do loterie.
PP ani bezpapírák čo vořech není zárukou zdraví a dobrý povahy. A za to nedám ruku do ohně, ale klidně si tam na půl dne dřepnu.

Zaznamenáno
Kadous
Třída vítězů

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 16. říjen 2009, 18:00:26 »

No tak já mám taky bezpapíráka ... nechtěla jsem chodit na výstavy, skládat nějaké zkoušky a tak jsem si myslela, že PP pes nepotřebuje. Navíc jsem chtěla mít pejska doma prostě co nejdřív. Nicméně, jak tu už bylo někde napsáno, byla jsem blbá, protože ono to tak úplně není. Náš pes je sice po rodičích, kteří mají PP, jeden z nich dokonce výstavní, ale byli to sourozenci, což se myslím u bez PP psů stává docela často, že to střihnou prostě mezi sebou... :-( Dozvěděli jsme se to až když jsme toho našeho měli 2 měsíce doma. Měli jsme s ním trochu trable, takže jsem pořád někde něco řešila, studovala apod.  a při té příležitosti jsem se od jedné jiné chovatelky dozvěděla, že ten náš pesánek pochází z přímé příbuzenecké plemenitby. Důsledkem toho je, že pes nemá povahu typickou pro své plemeno. Bohužel, jedná se spíš o jeho "negativní" povahové rysy, pokud se to tak dá napsat. S paní, od kterého psa máme se nestýkáme. Myslím, že není o co stát. Štěňata byla naprosto nesocializovaná, zavřené celé 3 měsíce někde v jedné místnosti, skoro nic neznali. No děs. Stýkáme se ale s rodinou, kteří mají bráchu našeho pesana a ti si s ním taky teda užili svý. V podstatě se u nich projevilo to samé co u nás. Jak jsou na tom ostatní pesani z tohoto vrhu nevím. Takže příště bych volila určitě papírového psa od dobrého zkušeného chovatele. Měla jsem nedavno možnost podívat se na štěňátka u jendé chovatelky a jejich chování bylo naprosto nesrovnatelné s chováním toho našeho, když byl v jejich věku. Už jsem měla nutkání si jedno vzít, ale nakonec jsme si to rozmysleli. Tomu našho je teprve rok a teď do toho vzít ještě jendoho nezbedu, to už by nám asi sežrali v domě všechno  Sad
Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 16. říjen 2009, 18:04:45 »

Takže příště bych volila určitě papírového psa od dobrého zkušeného chovatele. Měla jsem nedavno možnost podívat se na štěňátka u jendé chovatelky  Sad
Zaznamenáno
Marek p.
Host
« Odpověď #14 kdy: 16. říjen 2009, 18:05:15 »

No tak já mám taky bezpapíráka ... nechtěla jsem chodit na výstavy, skládat nějaké zkoušky a tak jsem si myslela, že PP pes nepotřebuje. Navíc jsem chtěla mít pejska doma prostě co nejdřív. Nicméně, jak tu už bylo někde napsáno, byla jsem blbá, protože ono to tak úplně není. Náš pes je sice po rodičích, kteří mají PP, jeden z nich dokonce výstavní, ale byli to sourozenci, což se myslím u bez PP psů stává docela často, že to střihnou prostě mezi sebou... :-( Dozvěděli jsme se to až když jsme toho našeho měli 2 měsíce doma. Měli jsme s ním trochu trable, takže jsem pořád někde něco řešila, studovala apod.  a při té příležitosti jsem se od jedné jiné chovatelky dozvěděla, že ten náš pesánek pochází z přímé příbuzenecké plemenitby. Důsledkem toho je, že pes nemá povahu typickou pro své plemeno. Bohužel, jedná se spíš o jeho "negativní" povahové rysy, pokud se to tak dá napsat. S paní, od kterého psa máme se nestýkáme. Myslím, že není o co stát. Štěňata byla naprosto nesocializovaná, zavřené celé 3 měsíce někde v jedné místnosti, skoro nic neznali. No děs. Stýkáme se ale s rodinou, kteří mají bráchu našeho pesana a ti si s ním taky teda užili svý. V podstatě se u nich projevilo to samé co u nás. Jak jsou na tom ostatní pesani z tohoto vrhu nevím. Takže příště bych volila určitě papírového psa od dobrého zkušeného chovatele. Měla jsem nedavno možnost podívat se na štěňátka u jendé chovatelky a jejich chování bylo naprosto nesrovnatelné s chováním toho našeho, když byl v jejich věku. Už jsem měla nutkání si jedno vzít, ale nakonec jsme si to rozmysleli. Tomu našho je teprve rok a teď do toho vzít ještě jendoho nezbedu, to už by nám asi sežrali v domě všechno  Sad

Hecky napsané...nedávno jsem v nějaké psychologické literatuře četla, že chybami se člověk učí (to známe), ale že z té chyby se člověk musí poučit, aby ji neopakoval...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 34   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!