HafBezObav.cz
23. Září 2019, 03:28:25 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 2 [3] 4 5   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Péče o dlouhosrstý v tomto počasí :)  (Přečteno 20219 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
greenangel
Host
« Odpověď #30 kdy: 14. říjen 2009, 10:08:53 »

petrb: Myslim, ze jsem pochopila co jsi tim chtela rict. A prave, ze se mi to moc libilo a pobavilo me to. Wink
Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 14. říjen 2009, 10:20:49 »

petrb: Myslim, ze jsem pochopila co jsi tim chtela rict. A prave, ze se mi to moc libilo a pobavilo me to. Wink

To je príma, jen to fakt nechápu furt já. Ale to neřeš, to takhle lidi maj, že začne ťukat stáří na mozek, tak je to furt horší a lepší už to nebude.

Wink
Zaznamenáno
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #32 kdy: 22. únor 2011, 10:02:51 »

Nepatří to uplně sem, ale se srstí u dlouhosrstých to má něco společného Smiley
Jak často psi vyčesáváte, když mají období nadměrného línání?
Jsem Jackie česala minulý týden a vyčesala jsem z ní celou tašku, ale pak už mi přišlo, že i když chlupy pořád pouštěla, tak zároven po tom česání už měla i takovou jak bych to řekla, hrubší srst.. prostě mi přišlo, že kdybych česala dál, tak by ji to spíše k neprospěchu, než obráceně...
Každopádně po týdnu z ní ty chlupy padaj fakt hafec, takže by se dalo každý den luxovat, ale nevím, jestli ji zase mužu takhle extra vyčesat, když už i minule, se mi to pak moc nezdálo?
Nevím, jestli chápete, co tím chci říct...Ale snad to někdo aspon trošku pochopil  Smiley
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #33 kdy: 22. únor 2011, 10:09:00 »

Nepatří to uplně sem, ale se srstí u dlouhosrstých to má něco společného Smiley
Jak často psi vyčesáváte, když mají období nadměrného línání?
Jsem Jackie česala minulý týden a vyčesala jsem z ní celou tašku, ale pak už mi přišlo, že i když chlupy pořád pouštěla, tak zároven po tom česání už měla i takovou jak bych to řekla, hrubší srst.. prostě mi přišlo, že kdybych česala dál, tak by ji to spíše k neprospěchu, než obráceně...
Každopádně po týdnu z ní ty chlupy padaj fakt hafec, takže by se dalo každý den luxovat, ale nevím, jestli ji zase mužu takhle extra vyčesat, když už i minule, se mi to pak moc nezdálo?
Nevím, jestli chápete, co tím chci říct...Ale snad to někdo aspon trošku pochopil  Smiley

já sem prvního psa taky mohla vyčesávat ob den a luxovat se mohlo dvakrát denně ... jí jsem teda vyčesávala jen když z ní šli podsadový chlupy, což byl v období línání masakr, ty "vrchní" chlupy (nebo jak to nazvat) padaly furt a celoročně...
...jako jestli se ti nezdá, jak srst vypadá, tak bych s vyčesáváním dala na chvíli pauzu a možná bych přemejšlela o nějaký výživě na srst - měla jsme od Fitminu, ta byla celkem dobrá, teď máme pivovarský kvasnice od šimony Smiley...
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #34 kdy: 22. únor 2011, 10:11:58 »

já sem prvního psa taky mohla vyčesávat ob den a luxovat se mohlo dvakrát denně ... jí jsem teda vyčesávala jen když z ní šli podsadový chlupy, což byl v období línání masakr, ty "vrchní" chlupy (nebo jak to nazvat) padaly furt a celoročně...
...jako jestli se ti nezdá, jak srst vypadá, tak bych s vyčesáváním dala na chvíli pauzu a možná bych přemejšlela o nějaký výživě na srst - měla jsme od Fitminu, ta byla celkem dobrá, teď máme pivovarský kvasnice od šimony Smiley...
no ona má srst jako pořád pěknou, takovou lesklou atd...ale na ohmat není tak jemná, jako než začala tak línat a já ji začala vyčesávat...
Tak nevím...už aby měla vyměněnou srst  LOL
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #35 kdy: 22. únor 2011, 10:14:17 »

no ona má srst jako pořád pěknou, takovou lesklou atd...ale na ohmat není tak jemná, jako než začala tak línat a já ji začala vyčesávat...
Tak nevím...už aby měla vyměněnou srst  LOL

tak jí zkus teď chvíli nevyčesávat a uvidíš...vyčesáváš furminátorem? ... ono tu víc lidí řikalo, že když se to s nim přežene, že ta srst je taková na omak jakoby zlámana....
Zaznamenáno

Kessy *28.11.2008

pro SZ lenkarambo
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #36 kdy: 22. únor 2011, 10:16:04 »

tak jí zkus teď chvíli nevyčesávat a uvidíš...vyčesáváš furminátorem? ... ono tu víc lidí řikalo, že když se to s nim přežene, že ta srst je taková na omak jakoby zlámana....
No já si říkala, že ji zkusím třeba večer vzít jen klasickým hřebenem, abych ji vzala fakt jen trošku...
Jojo furminátorem a to je přesně, jak píšeš...se mi zdá taková zlámaná jakoby no...Asi si od furminátoru chvilku odpočineme Smiley
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #37 kdy: 22. únor 2011, 10:19:43 »

No já si říkala, že ji zkusím třeba večer vzít jen klasickým hřebenem, abych ji vzala fakt jen trošku...
Jojo furminátorem a to je přesně, jak píšeš...se mi zdá taková zlámaná jakoby no...Asi si od furminátoru chvilku odpočineme Smiley

tak uvidíš no ... taky bych to na chvíli vyměnila za normální hřeben... Smiley
Zaznamenáno

Kessy *28.11.2008

pro SZ lenkarambo
elina
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 22. únor 2011, 10:21:37 »

Tohle přesně mělo Zeliště od toho trimovacího kartáče, tak jsme vyčesávali zlehka jenom tu podsadu a ty vrchní uvolněné chlupy sbírali růčo. Pomohlo pak vykoupání a nastříkání nějakým spešl olejových sprejem nebo co to bylo  Smiley
Zaznamenáno
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #39 kdy: 22. únor 2011, 10:30:05 »

Tohle přesně mělo Zeliště od toho trimovacího kartáče, tak jsme vyčesávali zlehka jenom tu podsadu a ty vrchní uvolněné chlupy sbírali růčo. Pomohlo pak vykoupání a nastříkání nějakým spešl olejových sprejem nebo co to bylo  Smiley
ok, koupání mužu taky zkusit:)
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Ahsia
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 22. únor 2011, 10:36:31 »

Furminátor není na časté česání, já s ním vždy vezmu tu podsadu (ta jde opravdu hromadně) a na udržovací česání pak už používám obyčejný kartáč. A v době nadměrného línání mám pomáhá olej od Kronche a biotin. Asi taky záleží na typu srsti a kvalitě. Já mám labíka medvěda, hustá, tvrdá srst.
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #41 kdy: 22. únor 2011, 10:45:30 »

No, to je tim, to sem tehdá udělala kočce Lips Sealed... naštěstí v létě...
Zaznamenáno

Barush
Total Ultra Super pes

Berry 20.2.2008

Zobrazit profil
« Odpověď #42 kdy: 22. únor 2011, 12:31:45 »

Ja furminator pouzila jednou a stacilo...od ty doby lezi v psich vecech a vim, ze uz ho nepouziju, podle me na dlouhy chlupy je to mor...jak psaly holky, desne je lame a trha. Ja mam tedka "slicker brush" jsou to takovy ty vycesavaci dratky, ty jsou skvely na podsadu  Wink  ja se dost bojim, az bude hezky a Berry pusti podsadu, se zblaznim  Bang head
Zaznamenáno

www.berrycz.webnode.cz

pro SZ barapalkoskova
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #43 kdy: 22. únor 2011, 12:49:01 »

Ja furminator pouzila jednou a stacilo...od ty doby lezi v psich vecech a vim, ze uz ho nepouziju, podle me na dlouhy chlupy je to mor...jak psaly holky, desne je lame a trha. Ja mam tedka "slicker brush" jsou to takovy ty vycesavaci dratky, ty jsou skvely na podsadu  Wink  ja se dost bojim, az bude hezky a Berry pusti podsadu, se zblaznim  Bang head
No já jsem s furminátor zatím vždycky byla strašně spokojená, když to stačilo jen prostě prohrábnout..ale v tom línání už to fakt nepoužiju..
Ale jsem ráda, že jste mi to potvrdili, že to muže být z toho, jsem si připadala jak blázen... Roll Eyes
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Barush
Total Ultra Super pes

Berry 20.2.2008

Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 22. únor 2011, 12:51:31 »

No já jsem s furminátor zatím vždycky byla strašně spokojená, když to stačilo jen prostě prohrábnout..ale v tom línání už to fakt nepoužiju..
Ale jsem ráda, že jste mi to potvrdili, že to muže být z toho, jsem si připadala jak blázen... Roll Eyes

Zkus Jackie vykoupat, ale poradne - sampon i kondicioner, ta zima jim na chlupy taky nedela uplne nejlip Wink ja koupala v nedeli a Berry ma krasnou srst tedka, uplne mu ozila  Grin
Zaznamenáno

www.berrycz.webnode.cz

pro SZ barapalkoskova
Stran: 1 2 [3] 4 5   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!