HafBezObav.cz
23. Září 2019, 03:38:29 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 ... 5   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Péče o dlouhosrstý v tomto počasí :)  (Přečteno 20221 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Pohlaví: Ženské

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« kdy: 12. říjen 2009, 17:46:38 »

Takové malé témátko pro majitele dlouhosrstých psů bojujících s podzimním počasím Smiley
Jako první mám dotaz, jakej šampon používáte svoje psy a jestli je vůbec myjete po každé procházce šamponem, nebo jen vodou? Já mám pocit, že Easy, když jí opláchnu jen vodou, tak v ní zůstane spousta písku a jinýho bordelu Sad
A pak, když koupete a pes má v sobě přítuly, bodláky a podobně, vyčesáváte před, během nebo po koupání po vysušení???
Zaznamenáno

Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 12. říjen 2009, 18:00:45 »

Tak když myji šamponem, tak bud nolvasanem, ale to spíš Peggy, kže to sem nepatří a nebo šamponem od značky gimborn.  ALe určo nešamponuji po každý prochajdě. Ona má většinou zasraný jen břicho, nohy a ocas, takže to se relativně dá opláchnout...mi přijde zbytečný, ji celou namáčet..:-) Jinak bodláky atd se snažím vyndavat hned, což je před koupelí. Ptž pak mi přijde, že to jde ještě daleko huř jak je to ještě víc mokrý...
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 12. říjen 2009, 18:07:56 »

Tak když myji šamponem, tak bud nolvasanem, ale to spíš Peggy, kže to sem nepatří a nebo šamponem od značky gimborn.  ALe určo nešamponuji po každý prochajdě. Ona má většinou zasraný jen břicho, nohy a ocas, takže to se relativně dá opláchnout...mi přijde zbytečný, ji celou namáčet..:-) Jinak bodláky atd se snažím vyndavat hned, což je před koupelí. Ptž pak mi přijde, že to jde ještě daleko huř jak je to ještě víc mokrý...
jájí nenamáčím celou, jen břicho, ocas a nohy, ale i když jí to pořádně opláchnu vodou, tak tam pořád má jakoby písek, takže beru břicho i nohy vždy šamponem  což je opruz Undecided
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 12. říjen 2009, 18:14:29 »

Koupávala jsem v hypoalerg. šamponu a po spláchnutí vodou ještě přelila srst slabou octovou vodou..NO nekoupu od určité doby šamponem nikdy, pakliže by se nevyváleli např. v močůvce apod.Nejde o psy dlouhosrsté, ale nikoliv krátkosrsté.
Vyčesávám zásadně na sucho. Po procházce v mokru vytírám srst do sucha ručníky a nechávám volně proschnout.  Vysušuji zvláště dobře meziprstí.  V případě, že je pes opravdu hodně zabahněný, opláchnu ho sprchou - bez šamponu a vysuším. Krátkosrstého psa zásadně otírám vlhkým hadrem a poté suchým ručníkem.
Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 12. říjen 2009, 18:16:31 »

jájí nenamáčím celou, jen břicho, ocas a nohy, ale i když jí to pořádně opláchnu vodou, tak tam pořád má jakoby písek, takže beru břicho i nohy vždy šamponem  což je opruz Undecided

Písek padá i po omytí. Stačí psa nechat po nějakou dobu  po vytření na určitém místě a písek z něj odpadá.
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #5 kdy: 12. říjen 2009, 18:22:02 »

Ja teda omejvam jen vodou. Samponuju jenom kdyz jsou vod nakyho smradu. Bodlaky se snazim vyndavat hned jak si jich vsimnu nebo pred koupanim, namoceny se vyndavaj dooost blbe. Pri umyti co nejvic vysusim (bezne tak 5-6 velkych osusek) a pak jeste vycesavam. Po hodinovym procesu, dalsi pulhodinu myju koupelnu...

Z cehoz plyne... dlouhosrstyho psa uz NIKDY!!! Sláva rotvajlerům!!! Kiss Kiss Kiss
Zaznamenáno
Barush
Total Ultra Super pes

Berry 20.2.2008

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 12. říjen 2009, 18:38:56 »

Tak ja davam psa do vany, jen kdyz je faakt hodne spinavej (jako tuhle sobotu, treba Grin ). Pokud je takhle strasne moc spinavej, tak jde i pod sampon, a hlavne pak ho poradne vycesu, cese se lip, kdyz je vysamponovanej. Pokud ma po normal prochajde mokry jen nohy, tak mu je oplachnu v kyblu s vlaznou vodou, obcas tam dam kapicku (fakt pidi) samponu. A pak ho drzim na jednom miste na rucniku, aby se hodne ta voda vsakla.

Uprimne, strasne si preju, aby uz zacalo mrznout  Roll Eyes Jaro a podzim jsou fakt sileny  Roll Eyes Grin
Zaznamenáno

www.berrycz.webnode.cz

pro SZ barapalkoskova
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 12. říjen 2009, 19:48:25 »

Písek padá i po omytí. Stačí psa nechat po nějakou dobu  po vytření na určitém místě a písek z něj odpadá.

Tak tak, taky si nemyslim že by se šampónem písek vymyl. Normálne vyperu kožešinu vodou a vysušim ručníkem, přípa. pročešu a vyfoukám. Jináč mordu meju šampónem (hypoalergenním) minimálně, báču tou její kosmetikou vo něco častějc a stříkám jí tim spešl sprejem.
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #8 kdy: 12. říjen 2009, 20:25:58 »

...ostříhat?

Grin Grin Grin
Zaznamenáno
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 12. říjen 2009, 20:29:05 »

Tak tak, taky si nemyslim že by se šampónem písek vymyl. Normálne vyperu kožešinu vodou a vysušim ručníkem, přípa. pročešu a vyfoukám. Jináč mordu meju šampónem (hypoalergenním) minimálně, báču tou její kosmetikou vo něco častějc a stříkám jí tim spešl sprejem.
já teda šamponem vymeju písek vždy, pod easy pak nic když uschne na jednom místě nezůstane...

Tak ja davam psa do vany, jen kdyz je faakt hodne spinavej (jako tuhle sobotu, treba Grin ). Pokud je takhle strasne moc spinavej, tak jde i pod sampon, a hlavne pak ho poradne vycesu, cese se lip, kdyz je vysamponovanej. Pokud ma po normal prochajde mokry jen nohy, tak mu je oplachnu v kyblu s vlaznou vodou, obcas tam dam kapicku (fakt pidi) samponu. A pak ho drzim na jednom miste na rucniku, aby se hodne ta voda vsakla.

Uprimne, strasne si preju, aby uz zacalo mrznout  Roll Eyes Jaro a podzim jsou fakt sileny  Roll Eyes Grin
baruš, jakej šampon ty používáš? Já mám teď Hery pro dlouhou srst

...ostříhat?

Grin Grin Grin
asi tak nejlepší varianta  Grin
Zaznamenáno

Barush
Total Ultra Super pes

Berry 20.2.2008

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 12. říjen 2009, 20:39:49 »

baruš, jakej šampon ty používáš? Já mám teď Hery pro dlouhou srst

Mam ten samej, jeste pak mam i kondicioner, ale to uz me vetsinou nebavi ho na nej placat  Grin na bily znaky pouzivam sampon od Lush, jmenuje se Daddy O´ (je to prirodni kosmetika, sezenes ve velkej nakupnich centrech), moc hezky voni, chlupy jsou krasne bily a mam pocit, ze i se tolik nechyta spina.
Spousta lidi jeste doporucuje kosmetiku BioGroom  Wink
Zaznamenáno

www.berrycz.webnode.cz

pro SZ barapalkoskova
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 12. říjen 2009, 21:08:26 »

já teda šamponem vymeju písek vždy, pod easy pak nic když uschne na jednom místě nezůstane...

No jako písek sou drobný kamínky, žejo, takže na ty podle mě šampon nemá moc vliv (nerozpustí je stejně, jako voda), takže je zbytečně nemydlim. Navíc šampónovat je pokaždý, když jsou od písku (báča furt), tak jim asi slezou pokožky za chvílu Grin... ale esi ti na to šampón pomáhá, tak proč ne Wink.

...když nemusim, snažim se šampóny (ale i různý jary atd.) moc nepoužívat, sem zjistila že i v bytě jde spousta věcí umejt třeba takovou tou spešl utěrkou a teplou vodou (teda nemyslim třeba kuchyň po pepově vaření Grin)...
« Poslední změna: 12. říjen 2009, 21:13:26 od radecha » Zaznamenáno

Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 12. říjen 2009, 21:39:13 »

Mam ten samej, jeste pak mam i kondicioner, ale to uz me vetsinou nebavi ho na nej placat  Grin na bily znaky pouzivam sampon od Lush, jmenuje se Daddy O´ (je to prirodni kosmetika, sezenes ve velkej nakupnich centrech), moc hezky voni, chlupy jsou krasne bily a mam pocit, ze i se tolik nechyta spina.
Spousta lidi jeste doporucuje kosmetiku BioGroom  Wink
aha, to zní dobře to na bílou srst, super, podívám se po tom, díky moc Smiley Mě právě teď šampon dochází, tak sem si říkala, jestli vzít něco jiného než hery, ale asi u toho zůstanu Wink

No jako písek sou drobný kamínky, žejo, takže na ty podle mě šampon nemá moc vliv (nerozpustí je stejně, jako voda), takže je zbytečně nemydlim. Navíc šampónovat je pokaždý, když jsou od písku (báča furt), tak jim asi slezou pokožky za chvílu Grin... ale esi ti na to šampón pomáhá, tak proč ne Wink.

...když nemusim, snažim se šampóny (ale i různý jary atd.) moc nepoužívat, sem zjistila že i v bytě jde spousta věcí umejt třeba takovou tou spešl utěrkou a teplou vodou (teda nemyslim třeba kuchyň po pepově vaření Grin)...
nevím, prostě když jí vemu šamponem, tak pod ní pak nic nezůstane... taky jí nešamponuju zbytečně, ale v neděli i dneska měla bílé tlapky černé a fakt z ní tekla černá voda, běhala po poli, válela se v loužích, po normálních procházkách jen čistím ručníkem do sucha... Abbyna šampon neviděla už rok Grin ale u easy mi to přijde lepší i kvůli udržení bílý srsti opravdu bílý, když nevemu packy šamponem, má je vždy žlutý
Zaznamenáno

Barush
Total Ultra Super pes

Berry 20.2.2008

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 12. říjen 2009, 21:49:19 »

aha, to zní dobře to na bílou srst, super, podívám se po tom, díky moc Smiley Mě právě teď šampon dochází, tak sem si říkala, jestli vzít něco jiného než hery, ale asi u toho zůstanu Wink
nevím, prostě když jí vemu šamponem, tak pod ní pak nic nezůstane... taky jí nešamponuju zbytečně, ale v neděli i dneska měla bílé tlapky černé a fakt z ní tekla černá voda, běhala po poli, válela se v loužích, po normálních procházkách jen čistím ručníkem do sucha... Abbyna šampon neviděla už rok Grin ale u easy mi to přijde lepší i kvůli udržení bílý srsti opravdu bílý, když nevemu packy šamponem, má je vždy žlutý

Hele, nevim, jak by reagovala, kdybys ji tim samponem vzala celou...aby si pak nepripadala moc vonava a nesla to necim prepatlat  Grin Hery je dobra znacka, jen tedka zase koumaj rady a zase to meni, nastesti mam doma 2L samponu  Wink

Berry ma taky packy takovy nazloutly, to je normalni a taky ho kvuli tomu neberu porad samponem, bily psi proste existujou jen na vystavach a za hezkyho pocasi  Grin  Ja Berryho beru samponem hlavne pred velkym cesanim, aby ho to tolik netahalo a nelamala se mu srst  Wink
Zaznamenáno

www.berrycz.webnode.cz

pro SZ barapalkoskova
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 12. říjen 2009, 21:54:25 »

Na Báčinu jemnou srst se mi Hery vůbec nevosvědčil. A kondicionér musim používat pořád, daleko líp se pak kožich udržuje a nemusim koupat tak často.
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 ... 5   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!