HafBezObav.cz
05. Duben 2020, 10:05:00 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: troufalost  (Přečteno 16397 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
minik
Host
« Odpověď #75 kdy: 21. Září 2009, 14:41:36 »

Ahoj lidicky,

tak po precteni teto diskuze jsem uplne rozklepana. Mam totiz 3-mesicni fenku jorksira a jelikoz z ni chci mit spravneho pejska a ne "gaucaka" nebo "kabelaka", chodime do skolky pro stenatka. Do naruce ji neberu, ale jsem stale v pozoru, kdyby bylo treba zakrocit. Rostanda mala je odvazna a nema problem si hrat i s vetsima stenatkama (chuderka moc nema na vyber, kdyz jsou vsichni vetsi;D). Kdyz na ni nektere slapne, ona jen kvikne a hraje si dal. Na sidlisti vim, ke kterym pejskum ji muzu pustit a kdyz vidime nejakeho neznameho hafana, tak se zeptam pana/panicky, jestli k nemu Vikinku muzu pustit. Zatim jsme spatnou zkusenost nemely, ale jak tady na to koukam, tak bych si asi mela vstoupit do svedomi a nedelat machra Sad. Asi bych nerozdejchala, kdyby se ji neco stalo. Pripadam si trosku divne, kdyz s tak malym pejskem lezu na cvicak Undecided...Ze se s jorksirkem da zit aktivne a treba i delat nejake ty psi aktivity?
Zaznamenáno
Kaccka
Host
« Odpověď #76 kdy: 21. Září 2009, 15:58:15 »

Jasne, ze se s yorksirem da delat spousta veci, neni to cukrova panenka, ale pes a je podle me nesmysl se desit vetsich psu. Stejne tak ale by meli majitele velkejch psu mit taky rozum a nenechat svoje hafany ritit se na prcky kosmickou rychlosti. A i zmineny 'okusovani a valeni malyho psa pred sebou' neni normalni, velkej pes se musi naucit jak si s malym hrat, takze je to o pricetnosti na obou stranach (pricetnosti majitelu :-) Muj prcek ma 30 kilo a jednim z jeho nejlepsich kamosu je bisonek, skvele si spolu vyhrajou, litaj jak blazni, valej se po sobe a rozhodne se nikdy nestalo, ze by muj pes druhymu nejak ublizil, chova se k nemu opatrne. A kdyz ma nahodou u nejakyho malyho psa tendence ho zacit valchovat nebo ho vic okusuje, tak ho proste brzdim a postupem casu je videt jak ziskava cit a uz vi co a jak. A pokud je hodne rozdovadenej, tak od toho jsem tam ja abych ho usmernila. Na druhou stranu bych ale ocenila i ohleduplnost od rady majitelu malejch psu, protoze kdyz mam svyho psa na voditku a pririti se k nam zbesile nafajici mrnous, obcas se i snazici jit mymu psovi po cumaku nebo nohach a majitel to jeste povazuje za uzasnou odvahu, tak to mam fakt chut ho kopnout nekam. Majitele i psa.
A jeste me napada jedna vec - obcas se majitele malych psu fakt boji az moc prehnane, kdyz si psi hrajou. To nemyslim na nikoho konkretne, je to jen takovej postreh, zrovna nedavno jsem o tom s jednou pani mluvila, ona se o svyho mrnouse desne bala, pak se nechala presvedcit at ho necha at si s mym psem hraje a vysledkem bylo, ze pul hodiny se ruzne lekala jako ze jestli mu nic nebude, jestli se spatne neotocil, jestli na nej muj neslapne, jestli uz neni unavenej.... no a pak odchazeli stastni oba dva, protoze pes se konecne vyradil a pani zjistila, ze vetsi pes ho fakt nezabije a ze prckovi se to moc libilo :-) A to podotykam, ze muj pes je sedmimesicni hyperaktiv, fakt zadna chuva :-)
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #77 kdy: 21. Září 2009, 18:42:04 »

...No nakonec mi nějak nereagovat nedalo  Cool

Nemá to vůbec cenu, ten, kdo malýho psa nemá, tak nemá absolutně představu o čem tu mluvíme. A osobně fakt nevěřim žádný slečně, že dokáže na dálku usměrnit sedmiměsíční štěně, který se rozdování a vesele poskakuje.

Jinak ten příměr s dogou mně přijde fakt celkem trefnej... ale jak řikám, nemá to smysl.
Zaznamenáno

Jarka a Cid
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #78 kdy: 21. Září 2009, 18:51:55 »

Nemá to vůbec cenu, ten, kdo malýho psa nemá, tak nemá absolutně představu o čem tu mluvíme. A osobně fakt nevěřim žádný slečně, že dokáže na dálku usměrnit sedmiměsíční štěně, který se rozdování a vesele poskakuje.

Jinak ten příměr s dogou mně přijde fakt celkem trefnej... ale jak řikám, nemá to smysl.

Myslim, že člověk s trochou empatie a zdravýho rozumu představu má. Jde jen o to, najít rozumnej přístup k výchově jak malejch psů tak i velkejch a k jejich styku navzájem. Osobně se mi naprosto příčí, že 90% majitelů mrně zvedaj desítky metrů od nás a to i v případě, že mám psa u nohy na vodítku. Ne, že by prošli aspoň okolo, natož, aby se zeptali, jestli se aspoň můžou očuchat. Prostě nejevěj jakejkoliv zájem o seznámení psů. A řekla bych, že je čím dál častější to, že se řítí mrně a řve na velkýho psa, než že se řítí velkej pes. Pokud nastane první případ, tak hahaha, ten je odvážnej, pokud druhej, je majitel velkýho psa div ne pranýřovanej. Aspoň kdyby se to soudilo stejným metrem.
Zaznamenáno

Airen
Super pes
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #79 kdy: 21. Září 2009, 20:04:57 »

Uprimne ja pokud vidim malyho jorksira, nebo chrtika ci dalsi takovy trasoritky tak si psa volam k sobe, ocichat ano v pohode, ale hrat bych ho s nim nenechala, je to risk....sama vim jak naseho 4 mesicniho aussina zvalchovala doga- a to ho chtela jenn preskocit....Cass z ni ma dodneska trauma a nema ji rad...
Zaznamenáno
Hyena
CAC
*

Zobrazit profil
« Odpověď #80 kdy: 21. Září 2009, 20:33:01 »

Tak nějak pořád mám pocit, že se z yorků dělají opravdu cukrové panenky a zapomíná se, že je to teriér.Jasně, že je potřeba přemýšlet s kým pustím svého psa hrát, ale to platí i u dospělých psů a všech plemen.  A nehoda se může stát, je to smutné, ale je to tak a může se stát komukoliv. Ostatně každý z nás se pohybuje neustále mezi "jistotou" a "rizikem"a to nejen se svým psem. Nedávno mi čubu natlačil při honěné kříženec barzoje v plném běhu na ojku od vozíku k autu.Naštěstí měla kliku a skončilo to jen chvilkovým kulháním. Ale za sebe jí kvůli tomu nebudu omezovat v hraní s jinými psi, včetně tohoto. Osobně nám pár yorků, kteří fungují absolutně v pohodě bez nějaké extrémnější ochrany páníčka neb se mezi velkými plemeny pohybovat umí a prostě uhnou. Asi nejmarkantnější příklad je york, který vyrůstal na statku s koňmi a dalšími psi. A kupodivu mu nikdo záda nepřišlápl. A to koně váží ještě kapičku víc než psi a dost často jsou ještě kapičku víc neomlaení  Wink  U nás na statku se zasejc pohybuje parson russel, což je velikostně stejné plemeno a opět přežívá. Hodně tady děláte obrany- už jste někdy přemýšleli, co všechno si pes může zrakvit, když je trošku temperamentnější? Myslím, že jakmile člověk začne přemýšlet, co všechno se může stát, tak se za chvíli zblázní, protože zjistí, že se úplně chránit nemůže ani kdyby nevylezl celý den z baráku.
Zaznamenáno

Kaccka
Host
« Odpověď #81 kdy: 21. Září 2009, 20:34:45 »

Ale ja nikde nemluvila o zadnym usmernovani na dalku, muj pes se s ostatnima nejdriv pod mym dohledem seznamuje a kdyz si pak hraje s malym, tak musi bejt blizko me, abych ho mela po ruce. A mimochodem maly psy jsem mela, jednim z nich byla i civava, takze si to dokazu predstavit celkem dost dobre.
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #82 kdy: 21. Září 2009, 20:45:49 »

Ale ja nikde nemluvila o zadnym usmernovani na dalku, muj pes se s ostatnima nejdriv pod mym dohledem seznamuje a kdyz si pak hraje s malym, tak musi bejt blizko me, abych ho mela po ruce. A mimochodem maly psy jsem mela, jednim z nich byla i civava, takze si to dokazu predstavit celkem dost dobre.

A jak toho dosáhneš? Povelem hraj si u mě? To si v reálu u běžnýho štěněčího zlobidla nedovedu uplně představit. Jako mně je to uplně jedno, ať si každej pouští piňďata s kym chce, ale rozhodně nevěřim tomu, že bys měla tak rychlý reflexy, abys stihla zachytit psa v nečekanym výskoku apod. Je to skvělá zábava, do tý doby, než se změní v průser s nenávratnejma škodama... takže sedmiměsíční štěňata velkejch plemen zrovna patří do kategorie, kterou bych nepokoušela... ale každej svýho štěstí (resp. v tomto případě cizího neštěstí) strůjcem Wink...
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #83 kdy: 21. Září 2009, 21:20:33 »

A jak toho dosáhneš? Povelem hraj si u mě? To si v reálu u běžnýho štěněčího zlobidla nedovedu uplně představit. Jako mně je to uplně jedno, ať si každej pouští piňďata s kym chce, ale rozhodně nevěřim tomu, že bys měla tak rychlý reflexy, abys stihla zachytit psa v nečekanym výskoku apod. Je to skvělá zábava, do tý doby, než se změní v průser s nenávratnejma škodama... takže sedmiměsíční štěňata velkejch plemen zrovna patří do kategorie, kterou bych nepokoušela... ale každej svýho štěstí (resp. v tomto případě cizího neštěstí) strůjcem Wink...

Každý strůjcem svých zkušeností.....
Zaznamenáno
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #84 kdy: 22. Září 2009, 09:35:01 »

nebudu psát o zvedání malejch psů, protože jak už bylo řečeno nemůžu to nikdy pochopit když mam psa většího jak 2kg.  Lips Sealed

chtěla sem jen říct že vůči malejm psům mam dost silnou averzi a jen těžce se mě jejich majitelé snaží přesvědčit že ten jejich je hodnej a nic nám neudělá. známe pidi psů sotva 5. k ostatním se prostě nepřibližuju. stačí projít s bíglem okolo jorka a v tu ránu vysí nikině na krku. to jako pardon ale to mi nepřijde normální. vždy když měla niki procvaklý ucho nebo nějaký podobný "zranění" bylo to od jorka. takže stejně jak se majitelé malých psů bojít těch velkých tak já se bojim těch malých. nechci řešit na procházkách uřvaný histerický, nepříčetný psiska co se mýmu psovi zakousávaj do krku. a nezlobte se na mě ale když pak přiběhne majitel a řekne mi "on se bojí protože je malej" to je mi fakt u zadku. takže jelikož jsem se zamejšlely kdo máme stoprocentní přivolání, tak by sme se mohly zkusit zamyslet kdo má podobný zkušenosti s jorkama. (Myslim že by se našlo dost lidí.) je to totiž uplně stejně od tématu jako váhový rozdíly mezi psama. Neni to podle mě o váze psa ale o zdravym úsudku majitele.

ještě mě tak napadlo že se mi moc líbil příspěvek uživatelky minik. myslim že takhle by k tomu měl přistupovat každej majitel svýho psa a ne jen yorka. je totiž uplně jedno co má člověk za plemeno jen musí odhadnout co si se psem může a nemůže dovolit. jestli jít se psem do skupinky nadupanejch pitbulů, dog, jezevčíků. myslim že prostě musí zdravě odhanout své možnosti a danou situaci. jestli psa schovat, zvednout, odvolat, dát mu náhubek, vyvést ven aby se vyčůral, dát mu nažrat.....je to všechno o tom samým a ne dělat prevntivně věci, kteří ostatní dělaj jen v kritických situacích.
« Poslední změna: 22. Září 2009, 10:19:10 od iwule » Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
MichaelaMik
CACIB
**

Endy&Lara

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #85 kdy: 22. Září 2009, 14:16:50 »

...ruku na srdce, opravdu vždy máte psa pod dohledem, když si hraje, když letí za roh, když míří vpřed za nějakým psem? Možná se potkat na ulici navzájem co tu diskutujeme, nemá ani jedna strana problém, protože moje mrňata po těch vašich nebudou vyjíždět, hystericky štěkat natož se někomu zakusovat do krku a vaši větší psi půjdou spořádaně na vodítku a či u nohy, nebo na volno takovým způsobem, že nebudou lovit moje mrňata a až se domluvíme, pejsky navzájem seznámíme. Realita všedních dnů je ale jiná, den co den nás atakují rozběhy psů různých velikostí

A jak píše Iwule, taky se mě majitelé větších psů řítících se nekontrolovatelně k nám (byť za účelem očuchání) těžce snaží přesvědčit, že ten jejich je hodnej a nic nám neudělá.
ale nebojte, nebudu tady plkat dlouho, odolávala jsem tomuto tématu dlouho, jak říkám, realita všedních dní je prostě jiná. AŤ se to týká hysterických pidi psů, hysterických páníčků těchto psů, nebo řítících se velklých psů se slovy, nebojte, on nic nedělá :-)
sluníčkový den všem  Cool
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #86 kdy: 22. Září 2009, 14:24:28 »

...ruku na srdce, opravdu vždy máte psa pod dohledem, když si hraje, když letí za roh, když míří vpřed za nějakým psem? Možná se potkat na ulici navzájem co tu diskutujeme, nemá ani jedna strana problém, protože moje mrňata po těch vašich nebudou vyjíždět, hystericky štěkat natož se někomu zakusovat do krku a vaši větší psi půjdou spořádaně na vodítku a či u nohy, nebo na volno takovým způsobem, že nebudou lovit moje mrňata a až se domluvíme, pejsky navzájem seznámíme. Realita všedních dnů je ale jiná, den co den nás atakují rozběhy psů různých velikostí

A jak píše Iwule, taky se mě majitelé větších psů řítících se nekontrolovatelně k nám (byť za účelem očuchání) těžce snaží přesvědčit, že ten jejich je hodnej a nic nám neudělá.
ale nebojte, nebudu tady plkat dlouho, odolávala jsem tomuto tématu dlouho, jak říkám, realita všedních dní je prostě jiná. AŤ se to týká hysterických pidi psů, hysterických páníčků těchto psů, nebo řítících se velklých psů se slovy, nebojte, on nic nedělá :-)
sluníčkový den všem  Cool

jj souhlasím...a proto říkám že to není o tom jak je pes velikej ale o tom jak se chová. pokud bude malej pes s velkym psem a oba budou dobře socializovaný a vychovaný neni problém. pokud jeden z nich bude histerickej, agrasivní nebo bude mít sebenší problém tak je průšvih. jediný v čem je rozdíl je to že pokud ten "nezvládnutej" pes bude větší, je pravděpodobnější špatný konec střetnutí. furt to ale neobhajuje nesmyslný zvedání psů nadhlavu příi KAŽDÉM zahlídnutí jakéhokoliv psa. to je paranoia

a na závěr lidové moudro: kdyby lidi nebyli hovada, nemaj psi sebemenší problém   Grin
Zaznamenáno

MichaelaMik
CACIB
**

Endy&Lara

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #87 kdy: 22. Září 2009, 14:28:10 »

jj souhlasím...a proto říkám že to není o tom jak je pes velikej ale o tom jak se chová. pokud bude malej pes s velkym psem a oba budou dobře socializovaný a vychovaný neni problém. pokud jeden z nich bude histerickej, agrasivní nebo bude mít sebenší problém tak je průšvih. jediný v čem je rozdíl je to že pokud ten "nezvládnutej" pes bude větší, je pravděpodobnější špatný konec střetnutí. furt to ale neobhajuje nesmyslný zvedání psů nadhlavu příi KAŽDÉM zahlídnutí jakéhokoliv psa. to je paranoiaa na závěr lidové moudro: kdyby lidi nebyli hovada, nemaj psi sebemenší problém   Grin

o tomhle se tu ale už pár příspěvků nemluví, a rozhodně nikoho takového neobhajuju, takový pes je chudák a majitel otrok.
Ale většinou to takovým lidem přijde normální a mě se ptají, jak je možné že se moje mrně prochází s vlčákem (nehrajou si, uznali, že si nejsou rovni a jsou to oba samci, o hru nestojí, ale proč by se měli rvát , že ?) víc to rozebírat nebudu :-)
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #88 kdy: 22. Září 2009, 14:42:23 »

o tomhle se tu ale už pár příspěvků nemluví, a rozhodně nikoho takového neobhajuju, takový pes je chudák a majitel otrok.
Ale většinou to takovým lidem přijde normální a mě se ptají, jak je možné že se moje mrně prochází s vlčákem (nehrajou si, uznali, že si nejsou rovni a jsou to oba samci, o hru nestojí, ale proč by se měli rvát , že ?) víc to rozebírat nebudu :-)

já vím, ale pokud dobře čtu tak to bylo původním "nedostatkem" se kterým se pavel123 svěřil a na základě kterého tahle diskuze celá vznikla. Myslim že tu jen pár lidí nepochopilo ten rozdíl mezi tim nosit psa furt nad hlavou a ochránit psa když se na mě řítí uslintanej běsnící tank...a myslim že rozdíl mezi psem který si jde mého očichat a psem který jde mého sežrat pozná i nezkušený pejskař. ne vždy ale v základních případech určitě. připadá mi že celá tahle diskuze je celá o tom že jedna strana řiká psa zvedat nad hlavu (pokud se předejde nebezpečí) a druhá řiká nezvedat psa nad hlavu (v nebezpečí to ale chápu). a tyhle dvě skupiny se tady o tom dokážou přít celé dlouhé dny... a jen ještě vsuvka poku nikina vidí malýho psa na zemi tak si ho ani neočichá, pokud ho vidí v náručí (většinou ve chvíli kdy ho majitel za flexinu tahá vzhůru jako obješence) ohromě jí zajímá. vím jistě že pokud by v tu chvíli dostala volno tak pude na člověka skákat. kde je tedy líp pes ochráněn před nebezpečím? třeba zrovna v tomhle případě.
Zaznamenáno

Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #89 kdy: 22. Září 2009, 17:00:29 »

Mam taky jednu takovou vsuvku.. Dneska Ferdu napadl jorkšír..
Zaznamenáno

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
J.Werich
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!