HafBezObav.cz
04. Duben 2020, 19:00:25 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: neudrží rovnováhu  (Přečteno 21420 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
JitkaKL
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« kdy: 25. říjen 2007, 07:25:53 »

Prosím moc o radu. Přišla jsem domů a na podlaze jsem našla bílou pěnu. Nevím, jestli pes zvracel, nebo slinil, ale neudrží při chůzi rovnováhu a padá do stran. Mám podezření, že sežrala z kočičího záchodu exkrementy. Jedna kočka má asi tasemnici. Může to být tím? Děkuji moc. Mám o ní velký strach. Je jí 13 let. Včera byla naprosto v pořádku.
Zaznamenáno
Cessy a Koule
Total Ultra Super pes

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 25. říjen 2007, 08:00:49 »

Tak s tim bych radsi hned mazala k veterinári Sad
Zaznamenáno

pro  SZ : cessyakoule
Kaťa B.
CAC
*

22.5.2006 3.7.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 25. říjen 2007, 10:01:33 »

Taky bych raděj zašla k veterináři. Ten Ti poradí nejlíp. Nebo mu alespoň zavolej, on Ti řekne, jestli máš přijít.
Zaznamenáno
JitkaKL
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 25. říjen 2007, 10:34:40 »

Tak jsme byli u veterinářky.Může to být epilepsie nebo masivní začervení.Tak držte palce, ať je to "jen" to začervení. Děkuji moc za rady. Ještě napíšu, jak jsme dopadli...
Zaznamenáno
JitkaKL
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 28. říjen 2007, 20:05:03 »

Tak prášek na odčervení mi po devíti hodinách vyzvracela. Po červech ani památka. Tak tím to asi nebude. Dostala Karsivan prášky  na "stáří" - 2 tabl. denně. Žere a pije už normálně. Vylučuje také. Motá se stále, ale už méně a nepadá. Dokonce se vyžaduje vycházek na dvůr. Četla jsem, že se epilepsie nedá pořádně zjistit, tak jsem zvědavá, co s ní teda bude...
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 29. říjen 2007, 14:36:56 »

Tak prášek na odčervení mi po devíti hodinách vyzvracela. Po červech ani památka. Tak tím to asi nebude. Dostala Karsivan prášky  na "stáří" - 2 tabl. denně. Žere a pije už normálně. Vylučuje také. Motá se stále, ale už méně a nepadá. Dokonce se vyžaduje vycházek na dvůr. Četla jsem, že se epilepsie nedá pořádně zjistit, tak jsem zvědavá, co s ní teda bude...

No jestli už jde o takhle starého pejska, tak to může být všechno možné, ale nechci strašit. Jinak podle těch příznaků by to taky mohla být možná i nějaká mozková příhoda.
Skutečná epilepsie se u psů diagnostikuje opravdu dost špatně, co jsem četla a lyšela, ale je rozdíl mezi epilepsií a tzv.epileptickým záchvatem. Náš nebožtík knírač měl za svůj 15letý život celkem 3 epileptické záchvaty různé intenzity. Při tom nejhorším se také motal, padal a zvracel pěnu. Samotnou nemoc ale u něho veterinář nikdy neprokázal a řekl, že ty záchvaty, které Ferda měl byly prostě nepříznivou shodou okolností a že to podle něho s "epkou" nemá nic společného. A jak říkám, za 15 let se to objevilo v tom nejhorším projevu jen jednou a v ostatních dvou případech se pejsa jen chvilinku motal, lehl si a za pár minut to bylo dobré.
Držím palečky, ať to fenečka zvládne. Jestli už má chuť k jídlu a chce na procházku, pak je to na dobré cestě. Wink
Zaznamenáno

Evík
JitkaKL
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 29. říjen 2007, 16:20:31 »

Děkuji moc. Mamka také říkala, jestli to mohla být mrtvička, ale vzhledem k tomu, jak to vypadá, tak snad ne. Bobina že re opravdu s velkou chutí, pije normálně a momentálně lítá po dvoře jak torpédo. Zdá se mi, že už se vůbec nemotá. Tak doufám, že jí to dlouho vydrží... Celej život nestonala, tak snad má tuhej kořínek...
Zaznamenáno
JitkaKL
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 30. říjen 2007, 20:04:06 »

Tak už jsme nejspíš doma. Dnes jsem našla na dvoře kočku. Sotva lezla a hrozně slinila. Shocked Asi jste si všimli, že má stejné příznaky, jako pes...
Takže, jsou jen dvě možnosti: 1. někdo tráví myši a pes i kočka je sežrali
                                         2. nějaká svině nám tráví zvířata!!!!!!!!  Angry
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!