HafBezObav.cz
04. Duben 2020, 18:47:01 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nemoci pohybového aparátu  (Přečteno 19726 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Pohlaví: Ženské

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« kdy: 20. Srpen 2009, 22:22:29 »

Náš Dustík začal trošku kulhat. Pořád se to jakoby lepšilo a zase zhoršovalo, tak jsme ho asi po týdnu a po prokulhané štěněcí školce dneska vzali k vetovi. Doufala jsem, že to nic nebude, protože on má občas sklony k simulování všeho možného, ale přišla docela rána...
Bylo nám na místě řečeno, že má zánět okostnice (juvenilní panostitis) a navíc problémy s klouby zadních nohou. Paní doktorka říkala něco o torzi a trojce...nevím, snad stupeň DKK? musíme v sobotu na RTG a konzultaci s ortopedem. A potom nějaký zákrok.... Bohužel paní doktorka mluvila víc latinsky než českym tak doufám, že ten ortoped mi to vysvětlí víc "lidsky polopaticky"...
Dostali jsem za uši, že krmíme Acanou, Brit Care a Hill´s, prý je v tom moc vápníku....na doporučení jsem jeli pro Royal Canine Giant Puppy, ale prý je ještě lepší nějaký RC Mobility Support.... Dustin je na pět měsíců dost veliký a těžký - není tlustý, ale vysoký skoro jako dospělý Maxík.. Víme, že je pažravka, sežere na co přijde (i mýdlo, jedovaté pokojovky nebo sirky Roll Eyes). Musíme u krmení vždycky někdo stát, aby to Maxovi nesnědl...
Máte někdo zkušenosti s těmito nemocemi?
Zaznamenáno

SZ: Dustin
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 20. Srpen 2009, 22:42:14 »

Náš Dustík začal trošku kulhat. Pořád se to jakoby lepšilo a zase zhoršovalo, tak jsme ho asi po týdnu a po prokulhané štěněcí školce dneska vzali k vetovi. Doufala jsem, že to nic nebude, protože on má občas sklony k simulování všeho možného, ale přišla docela rána...
Bylo nám na místě řečeno, že má zánět okostnice (juvenilní panostitis) a navíc problémy s klouby zadních nohou. Paní doktorka říkala něco o torzi a trojce...nevím, snad stupeň DKK? musíme v sobotu na RTG a konzultaci s ortopedem. A potom nějaký zákrok.... Bohužel paní doktorka mluvila víc latinsky než českym tak doufám, že ten ortoped mi to vysvětlí víc "lidsky polopaticky"...
Dostali jsem za uši, že krmíme Acanou, Brit Care a Hill´s, prý je v tom moc vápníku....na doporučení jsem jeli pro Royal Canine Giant Puppy, ale prý je ještě lepší nějaký RC Mobility Support.... Dustin je na pět měsíců dost veliký a těžký - není tlustý, ale vysoký skoro jako dospělý Maxík.. Víme, že je pažravka, sežere na co přijde (i mýdlo, jedovaté pokojovky nebo sirky Roll Eyes). Musíme u krmení vždycky někdo stát, aby to Maxovi nesnědl...

Mám fenu po operaci loktů a s dkk 2-3 na obou zadních nohách. Operovali nás na www.animalclinic.cz, pan doktor Hnízdo a maximální spokojenost... Jinak nevím, co je špatného na acaně, krmím acanou lamb & apple (bílkoviny 27% - ideální je 23-25%) a maximální spokojenost, fena bez náznaků kulhání + samozřejmě vitamíny na klouby v kůrách, teď máme alavis single. jako štěně sem jí odchovala na purině a po tom strašně rostla, takže do tý bych už nešla, ale osvědčil se mi taky Almo Nature Daily medium (bílkoviny 26%), verze Large bílkoviny 24%
Zaznamenáno

Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 20. Srpen 2009, 22:46:48 »

Jinak RC Giant mi taky doporučovala chovatelka, ale dospěláckou verzi i pro štěně, neuznává moc štěňečí granule kvůli přebušenosti bílkovin, následnému rychlému růstu a problémům s klouby... ale samozřejmě hodně záleží na psu, co jak zvládá
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #3 kdy: 21. Srpen 2009, 07:55:41 »

Dustin: Tak to je drsny. Je mi to lito. Sad Ja jak jsem ho videla tak mi to prislo jako by jen spatne slapnul. Undecided
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 21. Srpen 2009, 08:44:54 »

Je mi to moc líto Sad
K jakému ortopedovi půjdete?
Zaznamenáno

Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 21. Srpen 2009, 09:14:12 »

Barunka: Já vím, taky jsem si to myslela... Říkala jsem si, že je to jenom nemotornost. on se pořád cpe pod postel, kam se schovával jako malej, ale teď se tam rve silou. Myslela jsem, že to má z toho...
Holt nám asi prostě rychle vyrost... Doufám, že to bude dobrý, on je taková tlamička hodňounká...
Jsme objednaní do Vetcentra (zatím jsme tam vždycky byli spokojení) k doktoru Musálkovi (ten na nás byl taky vždycky hodnej, i když nechápu, že si toho nevšimnul dřív, protože jsme tam pečený vařený... )
Alča: Díky!!! Já myslela, že hnízdo je odborník na plazy - doporučovali nám ho pro želvičky..
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 21. Srpen 2009, 09:16:59 »

Alča: Díky!!! Já myslela, že hnízdo je odborník na plazy - doporučovali nám ho pro želvičky..

Oni mají tu kliniku rozdělenou a jedna část je spešl na plazy.
Jinak já taky chodím se psem k němu a max. spokojenost.
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 21. Srpen 2009, 09:25:04 »

Osobně mohu doporučit prof.MVDr Nečase (inf. na internetu dle jména).
Musím říci, že je to kouzelník. Rovněž mi bylo opakovaně sděleno, že u nás jsem nemohla při výstupu na horu odborníků jít výš. Cena ovšem odpovídá kvalitě.
Jen se pan profesor špatně shání, pobývá často v zahraničí. Ale ručičky má posvěcený.¨
No a jinak chválím a chválím v ortopedických znalostech zásadně milého Dr Duchka z Vetcentra.
Tam si můžem i pokecat, neb jsem si právě pronajala před vstupem na kliniku prostor 2x2 metry, kde si postavím stan, abych nemusela stále dojíždět. Pečená vařená jsem tam nonstop, tak tam rovnou můžu i bydlet...
Zaznamenáno
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 21. Srpen 2009, 12:07:39 »

Barunka: Já vím, taky jsem si to myslela... Říkala jsem si, že je to jenom nemotornost. on se pořád cpe pod postel, kam se schovával jako malej, ale teď se tam rve silou. Myslela jsem, že to má z toho...
Holt nám asi prostě rychle vyrost... Doufám, že to bude dobrý, on je taková tlamička hodňounká...
Jsme objednaní do Vetcentra (zatím jsme tam vždycky byli spokojení) k doktoru Musálkovi (ten na nás byl taky vždycky hodnej, i když nechápu, že si toho nevšimnul dřív, protože jsme tam pečený vařený... )
Osobně mohu doporučit prof.MVDr Nečase (inf. na internetu dle jména).
Musím říci, že je to kouzelník. Rovněž mi bylo opakovaně sděleno, že u nás jsem nemohla při výstupu na horu odborníků jít výš. Cena ovšem odpovídá kvalitě.
Jen se pan profesor špatně shání, pobývá často v zahraničí. Ale ručičky má posvěcený.¨
No a jinak chválím a chválím v ortopedických znalostech zásadně milého Dr Duchka z Vetcentra.Tam si můžem i pokecat, neb jsem si právě pronajala před vstupem na kliniku prostor 2x2 metry, kde si postavím stan, abych nemusela stále dojíždět. Pečená vařená jsem tam nonstop, tak tam rovnou můžu i bydlet...
nám zase to, že celý problém u Easy způsobují lokty nepoznal Duchek ani Musálek, byli u ní oba, oba to řešili co to je, proč to je a nic, až Hnízdo, takže ono si asi člověk nevybere, jednou zafunguje jeden, podruhý jinej vet
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 21. Srpen 2009, 14:24:13 »

No, zkušenosti mám s lékaři obdobný.

Každopádně má u mne úspěch ten, kdo se sekne JEN jednou za život psa, kerej bejvá na veterině často.

To lze posoudit vždycky ale jen zpětně.

Jednoznačně ale musím sdělit, že u nás, když se někdo sek, stálo to fakt za to....
Taky musím říct, že když se to stane, důvěra je fuč a je hodně těžký najít někoho dalšího, komu zase plně věřit.

Na úplně každýho doktora někdo nadává, i když ho zbytek chválí.
A někdy zase ten, koho chtěj všichni linčovat, z čista jasna pomůže někomu, komu jinde nepomohli i ti nejdoporučovanější ze všech.

Kéž by se to nestávalo a všichni mohli konat jenom zázraky.

Hlavně, že je hotová diagnóza. A ať je psíček rychle zdráv.
Zaznamenáno
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 21. Srpen 2009, 14:39:12 »

No, zkušenosti mám s lékaři obdobný.

Každopádně má u mne úspěch ten, kdo se sekne JEN jednou za život psa, kerej bejvá na veterině často.

To lze posoudit vždycky ale jen zpětně.

Jednoznačně ale musím sdělit, že u nás, když se někdo sek, stálo to fakt za to....
Taky musím říct, že když se to stane, důvěra je fuč a je hodně těžký najít někoho dalšího, komu zase plně věřit.

Na úplně každýho doktora někdo nadává, i když ho zbytek chválí.
A někdy zase ten, koho chtěj všichni linčovat, z čista jasna pomůže někomu, komu jinde nepomohli i ti nejdoporučovanější ze všech.

Kéž by se to nestávalo a všichni mohli konat jenom zázraky.

Hlavně, že je hotová diagnóza. A ať je psíček rychle zdráv.
Právě že bohužel u Easy špatná diagnóza znamenala odchod nohou psa do dvou let, tzn. pokud bych se téhdy nad tím nepozastavila a neřikala si, že mi tu něco nesedí a nešla jinam, tak nevím, jak by to dopadlo Sad

Samozřejmě, že jsem kvůli tomu na Duchka nezanevřela, ale ohledně nohou už prostě vím, že půjdu vždy jen k Hnízdovi.
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 21. Srpen 2009, 15:25:55 »

Já zase chodila přes deset let jen k jedinýmu doktorovi. Když nikdo, on pomohl vždycky. A nejen mně. Navíc byl skvělej k lidem.
Jeden pes mi u něj ohluch v polovině života po lécích, což se sice stát může, ale před léčbou na to byl lékař upozorněn starším kolegou ... Přesto jsem tam chodila dál.
U druhýho psa to bylo takový celý podivný a navíc kvůli jeho chybě musel na novou operaci, do který se bál každej pustit. To už jsem si řekla dost.
Když se mi něco děje se psem, mám vždycky sto chutí ho zase naložit a jet tam, kde mi pokaždý pomohli.
Jenže prostě nějak nemůžu.
Zaznamenáno
Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 21. Srpen 2009, 17:49:36 »

Teď jsem mluvila se svým strýcem..... je ortoped, i když lidský a podle něj by se to operovat nemělo... nemáme chovné ani výstavní ambice a on mi tvrdí, že operace by u nás byla akorát trápení. Prej mu mám dodávat chondroitin sulfát a vitamín C a mělo by se to zlepšit.... No jsem zvědavá, co se zítra dozvím na veterině.... Dost se bojím té narkozy..aby mu to zbytečně neuškodilo... Ach jo! Kdyby něco bylo jasné Cry a člověk hned věděl, co udělat, aby hafíkovi pomohl a netrápil ho..
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 21. Srpen 2009, 21:03:02 »

Trošku nerozumím pojmu torze v souvislosti s kloubama, ale lékaři mohou lecos nazývat lecjak.
Trojku bych tipovala na dysplázii kyčlí (pakliže bude pes celoživotně štíhlý a osvalen, může mít menší problémy než zvíře s jedničkou, je to velmi individuelní, každopádně žádné krytí, byť by se vešlo do chovnejch tabulek…). Juv.panostitis je problém mladých pejsků ve velmi rychlém růstu a   v ě t š i n o u  odchází úderem asi roku a půl věku. Aplikují se hlavně léky proti bolesti, klid (nakonec velkej i zdravej pes by měl do 18 měsíců hlavně v klidu a pohyb nic moc).Stejně tak kloubní laxicita.
Rentgenem se však často může ukázat úštipek chrupavky, který lítá v kloubu. I když na rtg je velmi malý, je velmi dobré ho odstranit, neb:
a)   oddálí se tím artroza (úštipek v kloubu lítá a dál ho hobluje, pakliže se odstraní a již se další nevytvoří, sice k artróze také pomalu dojde, ale oddálení se počítá na léta!!)
b)   odstraní se bolestivost (to je asi priorita, často pes může chvíli kulhat a chvíli ne, dle toho, kde úštipek právě je)
Chrupavka časem doroste nová, sice už né tak kvalitní, ale většinou je problém opravdu vyřešen.  Pakliže se jedná o malý kloub,(vy ale píšete klouby zadních nohou, tzn.asi kyčle či kolena) zásadně a jedině místo operace bych zvolila artroskopii (drahá, ale bez bolesti, bez jizev….), když o kloub velký, musí posoudit ortoped, neb rozpětí a možnosti artroskopu nejsou zase až tak dokonale obrovské.
Jinak mladý pejsek se rychle hojí, rekonvalescence bývá v pohodě, nasvalení také nijak pomalé. Nemá ale význam psát více, dokud není jasné, oč se jedná. Pakliže by šlo u Vás např.o FPC, mohu podat široké informace na základě vlastních zkušeností.

Musím říci, že u některých ortopedických operací skutečně humánní lékaři nesdílejí stejný názor jako veterináři. Každopádně bych provedla konzultaci s nejen jedním odborníkem a vybrala si pokud možno jedince co nejvíce zkušeného co do počtu kvalitních zákroků tj. výsledků.

Určitě mne zajímá, mohu-li poprosit, o Vaši přesnou diagnozu a poté průběh.Děkuji.
A HODNĚ štěstí.
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 21. Srpen 2009, 21:55:45 »

Musím říci, že u některých ortopedických operací skutečně humánní lékaři nesdílejí stejný názor jako veterináři....

A je to rozumný. Psí kosti sou psí kosti a leccos je prostě ve veterině jinak a humánník bez znalosti veterinárních kontextů to nedokáže relevantně posoudit.
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!