HafBezObav.cz
18. Duben 2019, 16:03:21 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 ... 56   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Rvačky mezi psama  (Přečteno 86584 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« kdy: 05. Srpen 2009, 11:17:51 »

Dovoluji si otevřít toto téma, neb se domnívám, že většina pejskařů dnes a denně řeší různé druhy neschod mezi psy a často se zaobírá tím - jak se zachovat, jak psa chránit, jak psa dostat ze rvačky, jak zamezit rvačce, jak a jak a jak. Navíc z různých napadení bývají různé polízanice zdravotní a také psychické ať už krátkodobé či celoživotní, nakonec kvůli jiným nezodpovědným blbům se náš pejsek může stát zrovna dalším rváčem a nebo uzlíčkem nervů apod. Ráda bych tedy otevřela téma, které má cokoliv společného s neschodou mezi dvěma psy (to, že za to vždy může jeden či druhý majitel /někdy oba/, který si má psa hlídat a zákon, který těm na dobré straně nepomáhá, holt nic nezmůžem)...
Zaznamenáno
Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 05. Srpen 2009, 11:36:49 »

Měla jsem vlčandu, vzala jsem si jí, když bylo fence 8 let (babička s dědou zemřeli a nebyl, kdo by se o psa postaral)...v 8 letech už psa moc nepředěláte, takže jsem se snažila přizpůsobit se jí...věděla jsem, že nemá ráda jak psy, tak feny, že jde do rvačky, ještě víc, že nemá ráda štěňata a hyperaktivní děti, který křičí a lítají a pak byla také vysazená na opilce...proč byla v tomhle směru nesnášenlivá, těžko řict, možná nějaká nepříjemná zkušenost ze života, to jsem netušila...Na procházkách jsem jí mívala navolno, většinou s košíkem, když už byla starší a sotva chodila, košík jsme nenosily...při každé procházce jsem měla oči na stopkách a ve chvíli, kdy jsem zmerčila psa, fenu, cokoliv, pes šel na vodítko s povelem k noze...a v tuhle chvíli, mě vadil občasný přístup majitelů těch druhých pejsků, co jsme potkávaly...pes od páníčka x metrů řítící se k nám, v tu chvíli vlčanda dostala sedni a nesmíš, já se postavila před ní a snažila se zabránit konfliktu...a páníček druhého psa si v poklidu kráčí směrem ke mě a ještě na mě křičí, nebojte se, on nic nedělá...ale to, že můj pes dělá, ho nenapadlo...zpočátku jsem byla hysterická, později už laxnější, můj pes měl košík, a byl na vodítku, majitel obeznámen, že pes je rváč a když si psa neodchytil, holt mu to vysvětlila Cherinka (většinou stačilo, když zavrčela, občas se ohnala, nic velkýho)...možná špatný přístup, možná ne, ale kontaktu s cizími psy venku prostě v dnešní době jde zabránit dost těžko...
« Poslední změna: 05. Srpen 2009, 11:50:57 od Lenule :-) » Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 05. Srpen 2009, 11:45:59 »

My poslední dobou potkáváme všude samé rváče a nejvíc mě na tom zaráží, že jsou to všechno malá plemena. Už na nás vyjel westík, maltézák, různí malí vořeši a dokonce se tuhle pokoušel i úplně miniaturní krysařík. Pozastavovat se nad přístupem majitelů takovýhle sráčů (pardon) nemá vůbec cenu. Minule po mých holkách vyjela nějaká nervní vořešice a páníček, který se tou dobou vykecával dobrých sto metrů od ní se milostivě vrátil a říká: "To jsou feny? Tak to se divím, že je nepokousala" (nebo tak nějak). To jsem teda fakt nepobrala a nebyla jsem vůbec schopná na to cokoliv říct.  Angry

Naše mimčo to bere docela s nadhledem, ale chudák desetiletá westice je z takových konfliktů docela mimo. Stačí pak, když se něčeho lekne a už se ohání Sad
Zaznamenáno

Barush
Total Ultra Super pes

Berry 20.2.2008

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 05. Srpen 2009, 11:48:25 »

Měla jsem vlčandu, vzala jsem si jí, když bylo fence 8 let (babička s dědou zemřeli a nebyl, kdo by se o psa postaral)...v 8 letech už psa moc nepředěláte, takže jsem se snažila přizpůsobit se jí...věděla jsem, že nemá ráda jak psy, tak feny, že jde do rvačky, ještě víc, že nemá ráda štěňata a hyperaktivní děti, který křičí a lítají a pak byla také vysazená na opilce...proč byla v tomhle směru nesnášenlivá, těžko řict, možná nějaká nepříjemná zkušenost ze života, to jsem netušila...Na procházkách jsem jí mívala navolno, většinou s košíkem, když už byla starší a sotva chodila, košík jsme nenosily...při každé procházce jsem měla oči na stopkách a ve chvíli, kdy jsem zmerčila psa, fenu, cokoliv, pes šel na vodítko s povelem k noze...a v tuhle chvíli, mě vadil občasný přístup majitelů těch druhých pejsků, co jsme potkávaly...pes od páníčka x metrů řítící se k nám, v tu chvíli vlčanda dostala sedni a nesmíš, já se postavila před ní a snažila se zabránit konfliktu...a páníček druhého psa si v poklidu kráčí směrem ke mě a ještě na mě křičí, nebojte se, on nic nedělá...ale to, že můj pes dělá, ho nenapadlo...zpočátku jsem byla hysterická, později už laxnější, můj pes měl košík, a byl na vodítku, majitel obeznámen, že pes je rváč a když si psa neodchytil, holt mu to vysvětlila Cherinka (většinou stačilo, když zavrčel, občas se ohnala, nic velkýho)...možná špatný přístup, možná ne, ale kontaktu s cizími psy venku prostě v dnešní době jde zabránit dost těžko...

to me prijde jako dobra varianta, aspon ja se ji snazim vzdycky aplikovat, kdyz proste neni jina sance (panicek si nechyti psa nebo ho to nezajima atd)
Zaznamenáno

www.berrycz.webnode.cz

pro SZ barapalkoskova
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 05. Srpen 2009, 11:49:43 »

to me prijde jako dobra varianta, aspon ja se ji snazim vzdycky aplikovat, kdyz proste neni jina sance (panicek si nechyti psa nebo ho to nezajima atd)

já spíš myslela tuhle fázi... Wink "můj pes měl košík, a byl na vodítku, majitel obeznámen, že pes je rváč a když si psa neodchytil, holt mu to vysvětlila Cherinka (většinou stačilo, když zavrčela, občas se ohnala, nic velkýho)"
Zaznamenáno

Kessy *28.11.2008

pro SZ lenkarambo
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 05. Srpen 2009, 11:51:34 »

My poslední dobou potkáváme všude samé rváče a nejvíc mě na tom zaráží, že jsou to všechno malá plemena. Už na nás vyjel westík, maltézák, různí malí vořeši a dokonce se tuhle pokoušel i úplně miniaturní krysařík. Pozastavovat se nad přístupem majitelů takovýhle sráčů (pardon) nemá vůbec cenu. Minule po mých holkách vyjela nějaká nervní vořešice a páníček, který se tou dobou vykecával dobrých sto metrů od ní se milostivě vrátil a říká: "To jsou feny? Tak to se divím, že je nepokousala" (nebo tak nějak). To jsem teda fakt nepobrala a nebyla jsem vůbec schopná na to cokoliv říct.  Angry

Naše mimčo to bere docela s nadhledem, ale chudák desetiletá westice je z takových konfliktů docela mimo. Stačí pak, když se něčeho lekne a už se ohání Sad

čim menší pes...tim větší sebevědomí...krysaříci a čivavy jsou snad nejvíc vzteklý...
Zaznamenáno

Kessy *28.11.2008

pro SZ lenkarambo
Barush
Total Ultra Super pes

Berry 20.2.2008

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 05. Srpen 2009, 11:53:17 »

Ty maly jsou fakt dost casto sileny....tedka jsem sla s Berrym na Krivoklate a ten malej hajzlik se pokusil Berryho kousnout...mela ho asi 70ti leta babicka a ta tam sbirala s vnuckou kameny a pes i s voditkem proste odesel kus od nich a pustil se do Berryho...no byl lehce nadnesen spickou moji boty a poposunut tam kam patri  Grin nastesti si toho pak ta pani vsimla....Berry je klidas co se tyce malejch psu, ale kdyby se dopalil, tak to nechci videt  Roll Eyes
Zaznamenáno

www.berrycz.webnode.cz

pro SZ barapalkoskova
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 05. Srpen 2009, 12:03:16 »

Ty maly jsou fakt dost casto sileny....tedka jsem sla s Berrym na Krivoklate a ten malej hajzlik se pokusil Berryho kousnout...mela ho asi 70ti leta babicka a ta tam sbirala s vnuckou kameny a pes i s voditkem proste odesel kus od nich a pustil se do Berryho...no byl lehce nadnesen spickou moji boty a poposunut tam kam patri  Grin nastesti si toho pak ta pani vsimla....Berry je klidas co se tyce malejch psu, ale kdyby se dopalil, tak to nechci videt  Roll Eyes

Právě nechápu ty lidi - když mám malýho hajzlíka, kterej provokuje velký psy, tak si na něj mám dávat bacha ne? To fakt stačí, až se jeden velkej pes naštve a maj po srandě... V reálu je to bohužel spíš naopak  Angry Vyprávěl mi přítel, jak se s jejich bývalým psem (taky ohař) potkal s nějakejma bábama, co měly nějaký čivavy či co a zaboha si je nechtěly přivázat, i když je o to požádal. Chytly je až když šahal na karabinu, že psa pustí, aby si s nima pohrál  Roll Eyes
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #8 kdy: 05. Srpen 2009, 12:09:06 »

Právě nechápu ty lidi - když mám malýho hajzlíka, kterej provokuje velký psy, tak si na něj mám dávat bacha ne? To fakt stačí, až se jeden velkej pes naštve a maj po srandě... V reálu je to bohužel spíš naopak  Angry Vyprávěl mi přítel, jak se s jejich bývalým psem (taky ohař) potkal s nějakejma bábama, co měly nějaký čivavy či co a zaboha si je nechtěly přivázat, i když je o to požádal. Chytly je až když šahal na karabinu, že psa pustí, aby si s nima pohrál  Roll Eyes
To je prave to, ze 90% majitelu malych psu si mysli, ze jsou maly, ze nepotrebuji vychovu. Me se uz parkrat stalo, ze mi malej hajzlik vyjel po rotvajlerce na voditku, ktera si to samozrejme nenecha libit a udela "bu,bu,bu" a je z toho scena, jak to, ze TAKOVEJ pes nema kosik. Angry

Zrovna vcera na nas pani volala policajty, ze mame s kamoskou v parku (kde jako v jednom z mala muzou psi byt navolno) psy na volno. Psi od ni xy metru na trave, vubec si ji nevsimali a ona na nas hulakala z kopce, ze na nas vola policajty (policejni stanice 10m od ni). Zvlastni, ze ani po pul hodiny co jsme tam staly, nikdo neprisel. Grin Nechapu, zensky z toho akorat vylitnul tlak, v tomhle pocasi to s ni akorat nekde sekne.

Jo a taky miluju hlasky od lidi s hysterickym psem na voditku "No ten by si te dal k svacine..."
Zaznamenáno
kokr
Super pes
*

Chainie (30.3.2008) Bety (12.9.2001)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 05. Srpen 2009, 12:11:44 »

To je prave to, ze 90% majitelu malych psu si mysli, ze jsou maly, ze nepotrebuji vychovu. Me se uz parkrat stalo, ze mi malej hajzlik vyjel po rotvajlerce na voditku, ktera si to samozrejme nenecha libit a udela "bu,bu,bu" a je z toho scena, jak to, ze TAKOVEJ pes nema kosik. Angry

Zrovna vcera na nas pani volala policajty, ze mame s kamoskou v parku (kde jako v jednom z mala muzou psi byt navolno) psy na volno. Psi od ni xy metru na trave, vubec si ji nevsimali a ona na nas hulakala z kopce, ze na nas vola policajty (policejni stanice 10m od ni). Zvlastni, ze ani po pul hodiny co jsme tam staly, nikdo neprisel. Grin Nechapu, zensky z toho akorat vylitnul tlak, v tomhle pocasi to s ni akorat nekde sekne.

Jo a taky miluju hlasky od lidi s hysterickym psem na voditku "No ten by si te dal k svacine..."
já to Čejňulce říkám taky a to si o sobě myslím že nejsem tak hysterická  Smiley
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #10 kdy: 05. Srpen 2009, 12:14:01 »

já to Čejňulce říkám taky a to si o sobě myslím že nejsem tak hysterická  Smiley
Tak kdybych te neznala a slysela to tak si teda myslim svy. Nevim, fakt jsem na to alergicka. Ale vetsinou to pronesou panicky s nakym malym cudlou, kterej si muze vyrvat hlasivky, pena od huby lita... kdyz si predstavim, ze by takovou scenu udelala Sofie, tak na me ty policajty volaj tuplem. Grin
Zaznamenáno
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 kdy: 05. Srpen 2009, 12:22:40 »

Tak kdybych te neznala a slysela to tak si teda myslim svy. Nevim, fakt jsem na to alergicka. Ale vetsinou to pronesou panicky s nakym malym cudlou, kterej si muze vyrvat hlasivky, pena od huby lita... kdyz si predstavim, ze by takovou scenu udelala Sofie, tak na me ty policajty volaj tuplem. Grin

před naší Kessinkou si místní paničky taky zvedaj ty svoje jorkšíráčky a čivavy, jak kdyby byla krvelačná bestie...se musim vždycky smát... Smiley
Zaznamenáno

Kessy *28.11.2008

pro SZ lenkarambo
TerezaK.
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 05. Srpen 2009, 12:23:03 »

Jednak nevychovaný a druhak naprosto asociální - zvlášť tady u nás na vesnici je to se socializací fakt hodně bídný :-(( Když jsme bydleli v Praze, tak tam bylo na sídlišti psů tolik, že se socializovali tak nějak sami :-))

No a je jasný, že ať se děje co se děje, tak na vině je vždycky ten velkej pes  Angry Děsím se, až se do podobné situace dostanu já...
Zaznamenáno

kokr
Super pes
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 05. Srpen 2009, 12:26:23 »

před naší Kessinkou si místní paničky taky zvedaj ty svoje jorkšíráčky a čivavy, jak kdyby byla krvelačná bestie...se musim vždycky smát... Smiley

to dělá většina majitelů jorkšírů i před náma a přitom je to teriér a dost často  jsou ti pejskové teriérsky umanutý
Zaznamenáno
kokr
Super pes
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 kdy: 05. Srpen 2009, 12:31:03 »

no já to prohodím, když vidím že ta moje malá "sviňka"při očuchávání  ježí záda tak jí říkám pojť, nebo tě ten pes sežere  Grin Grin
ale fakt je že to dělá spíš u psů stejně velkých, pokud je pes o dost větší tak si před ním vyráží zespodu zuby ocasem

Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 56   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!