HafBezObav.cz
14. Prosinec 2019, 02:50:27 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 138   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Maďarský ohař  (Přečteno 341290 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Kery
CAC
*

Zobrazit profil
« Odpověď #1080 kdy: 01. Duben 2009, 12:43:02 »

Tak to má být, to je dobře, že se zajímá o vše okolo...:-))) Neboj se, že ti zdrhne.......musíš stále upoutávat její pozornost, neustále dávat povely, trénovat hlavně ten down - protože na něm to prostě u lovečáků stojí.....hele, nech stopovačku na zemi, nech Keri, ať si dělá co chce, otoč se a rychle se rozejdi na druhou stranu od ní a jednou pískni - ona zmerčí, že jí panička odchází a vydá se za tebou, v tu chvíli velká pochvala - slovní samozřejmě (ach ty pamlsky) a za chvíli to opakuj zase na druhou stranu - ona si tě prostě musí hlídat......pak zase chvíli trénujte daun a pak zase tu změnu směru a neboj, že by ti zdrhla.....fakt je to hodně o důslednosti, když zapískáš ke mě, tak prostě musí dojít až k tobě a předsednout, pak je dobré jí nechat odloženou a zase zapískat k sobě.......nevím, zda mi rozumíš.....píšu to, jak mi to leze z hlavy.....
Ja to chapu a moc dobre, ale ten zmetek si me prave vubec nehlida..muzu si menit smery jak chci, takze v zaveru nase prochazka vypada, ze pes venci a cvici me a ne ja jeho  Huh? Ale nejspis to je tim, ze je rozmazlena  Angry
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

Pohlaví: Ženské

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1081 kdy: 01. Duben 2009, 13:00:21 »

Ja to chapu a moc dobre, ale ten zmetek si me prave vubec nehlida..muzu si menit smery jak chci, takze v zaveru nase prochazka vypada, ze pes venci a cvici me a ne ja jeho  Huh? Ale nejspis to je tim, ze je rozmazlena  Angry

No, pokud ví, že se jí nic nestane za neuposlechnutí....tak si z tebe asi moc nedělá...no.....:-)) A co když zle zvýšíš hlas, to se obrátí? A nebo, když odcházíš směrem od ní - tak neodcházej, ale utíkej......prostě jí zdrhni.....nebo třeba v lese.....schovej se jí a zapískej ke mě.....zkrátka, aby měla důvod si tě hlídat......jestli tě má na háku ona a ne ty jí, tak to je blbé......ale neboj, přece jen, maďaři vyspívají o dost později.....časem se to zlepší.....Fox před rokem, když k nám přišel, byl rozcapenej hajzl, který si myslel, že může všechno.....tak jsem mu utla tipec a dnes je to oiuplně jiný pes, který mě miluje a vlastně všechny lidi.......a poslouchá dá se říci, jak hodinky, i když samozřejmě, hlas občas zvýšit musím......teď jsem jen zvědavá, kdy se zase ozve někdo, kdo nás nařkne, že nepoužíváme nadměrné množství pamlsků.....:-))))
Zaznamenáno
Kery
CAC
*

Zobrazit profil
« Odpověď #1082 kdy: 01. Duben 2009, 20:17:55 »

No, pokud ví, že se jí nic nestane za neuposlechnutí....tak si z tebe asi moc nedělá...no.....:-)) A co když zle zvýšíš hlas, to se obrátí? A nebo, když odcházíš směrem od ní - tak neodcházej, ale utíkej......prostě jí zdrhni.....nebo třeba v lese.....schovej se jí a zapískej ke mě.....zkrátka, aby měla důvod si tě hlídat......jestli tě má na háku ona a ne ty jí, tak to je blbé......ale neboj, přece jen, maďaři vyspívají o dost později.....časem se to zlepší.....Fox před rokem, když k nám přišel, byl rozcapenej hajzl, který si myslel, že může všechno.....tak jsem mu utla tipec a dnes je to oiuplně jiný pes, který mě miluje a vlastně všechny lidi.......a poslouchá dá se říci, jak hodinky, i když samozřejmě, hlas občas zvýšit musím......teď jsem jen zvědavá, kdy se zase ozve někdo, kdo nás nařkne, že nepoužíváme nadměrné množství pamlsků.....:-))))
K tem pamlskum  Grin  Grin  Grin
Jinak kdyz ji pustim v lese, tak nez stihnu utict ja, tak ona bude nekolik stovek metru vcudu  Angry to neexistuje, abych ji pustila. Kdyz byla mala, tak jsme tohle delali porad, ale pak se v ni probudil ten jeji lovecky pristup a ja si muzu behat kam chci a schovavat se  Roll Eyes
Jak mam Kery utnout tipec? Nechces ji na prevychovu? Neboj ja se za nepamlsky zlobit nebudu a ani zato, ze ji utnes tipec..budu vdecna za nezdrhavyho MOKa  Grin
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #1083 kdy: 01. Duben 2009, 21:07:37 »

Radit na utíkacího psa slovní pochvalu a žádný pamlsky, to je vopravdu... lovecký Grin Grin Grin! To bude megamotivace! A kdyby náhodou ne, tak jí jednoduše utnete tipec Grin...
Zaznamenáno

Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1084 kdy: 02. Duben 2009, 05:56:02 »

Renčo, Kery dej na převýchovu Radeche, ta jí přecpe pamlskama tak, že nebude chtít ani chodit, natož utíkat Grin

Hele, s tím zdrháním, jestli na tebe fakt kašle, jak píšeš, tak alfou a omegou u Vás bude daun - vždy na jakémkoliv místě, za jakýchkoliv okolností musí zadaunovat, pak jí i v té největší lovecké vášni zastavíš - zadaunuješ, počkáš a až za chvíli zavoláš k sobě - samozřejmě velká pochvala.

Radecho, prosímtě, pořiď si loveckého psa, je jedno, zda ohaře či jiného, nejlépe nějakého rapla, staršího, nevychovaného, se silně vyvinutým loveckým pudem, chronického útěkáře a pomocí pamlsků ho převychovej, vycvič a předveď minimálně na PZ - pak tvé názory budu brát v potaz. Jenže loveckému výcviku prostě nerozumíš a máš o něm zcela omezené a zkreslené informace a představy, tak se nám sem prosímtě nemíchej.....já se vám do sporťáku taky necpu, díky.......
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #1085 kdy: 02. Duben 2009, 07:15:10 »

Renčo, Kery dej na převýchovu Radeche, ta jí přecpe pamlskama tak, že nebude chtít ani chodit, natož utíkat Grin

Hele, s tím zdrháním, jestli na tebe fakt kašle, jak píšeš, tak alfou a omegou u Vás bude daun - vždy na jakémkoliv místě, za jakýchkoliv okolností musí zadaunovat, pak jí i v té největší lovecké vášni zastavíš - zadaunuješ, počkáš a až za chvíli zavoláš k sobě - samozřejmě velká pochvala.

Radecho, prosímtě, pořiď si loveckého psa, je jedno, zda ohaře či jiného, nejlépe nějakého rapla, staršího, nevychovaného, se silně vyvinutým loveckým pudem, chronického útěkáře a pomocí pamlsků ho převychovej, vycvič a předveď minimálně na PZ - pak tvé názory budu brát v potaz. Jenže loveckému výcviku prostě nerozumíš a máš o něm zcela omezené a zkreslené informace a představy, tak se nám sem prosímtě nemíchej.....já se vám do sporťáku taky necpu, díky.......
Musim se Radechy zastat - psy rozhodně přecpaný nemá a její půl ohař na povel (za jakýchkoli okolností) buď lehne nebo přijde (podle povelu samozřejmě).
Psy na předvedení na PZ samozřejmě nemá.
Zaznamenáno

Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1086 kdy: 02. Duben 2009, 07:22:32 »

Musim se Radechy zastat - psy rozhodně přecpaný nemá a její půl ohař na povel (za jakýchkoli okolností) buď lehne nebo přijde (podle povelu samozřejmě).
Psy na předvedení na PZ samozřejmě nemá.

S tím přecpáním to neber doslova......
A moji psi udělají veškeré povely - ať už daun, přivolání a další udělají také, ihned, okamžitě a bez pamlsků......Vím, že Radka nepoužívá pamlsek pokaždé......já téměř nikdy a výsledek je stejný, ani háravá fena pro nás není problém.....a o tom to je, že jde docílit stejného, ale zcela jinak, jiným způsobem výcviku.....jenže někdo to není schopen akceptovat a nebo pochopit......
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #1087 kdy: 02. Duben 2009, 07:29:01 »

S tím přecpáním to neber doslova......
A moji psi udělají veškeré povely - ať už daun, přivolání a další udělají také, ihned, okamžitě a bez pamlsků......Vím, že Radka nepoužívá pamlsek pokaždé......já téměř nikdy a výsledek je stejný, ani háravá fena pro nás není problém.....a o tom to je, že jde docílit stejného, ale zcela jinak, jiným způsobem výcviku.....jenže někdo to není schopen akceptovat a nebo pochopit......
Já se do toho nechci montovat, jen jsem měla nutkání se jí zastat, protože ač cvičí úplně jinak než ty, tak jí ty psi opravdu poslouchají na slovo. (a kdyby to řekla sama za sebe tak to vyzní divně)
To je ode mě všechno, můžete se handrkovat dál  Tongue
Zaznamenáno

Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1088 kdy: 02. Duben 2009, 07:45:44 »

Já se do toho nechci montovat, jen jsem měla nutkání se jí zastat, protože ač cvičí úplně jinak než ty, tak jí ty psi opravdu poslouchají na slovo. (a kdyby to řekla sama za sebe tak to vyzní divně)
To je ode mě všechno, můžete se handrkovat dál  Tongue

Ale o tom to právě celé je, já ani v nejmenším nezpochybňuji, že jí holky poslouchají na slovo ač cvičí jinak, než já nebo my, ale jde o to to nezpochybňovat z té druhé strany......že ač já cvičím ouplně jinak, s pochvalou, ale téměř bez pamlsků, tak výsledky mám stejné......a taky jde o to, že ta "pamlsková metoda" není jediná, správná a fungující metoda........a že funguje obecně na všechna plemena a všechny druhy a typy výcviku......

Zaznamenáno
Lucka+kokři
Třída dorostu
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1089 kdy: 02. Duben 2009, 11:14:33 »

nazdááár,vy tu už zase týráte ty vaše chudáky!!! A největší chudák je Fox, určo by byl radši dál šéfem smečky a rozcapenej na gauči, lovecká práce ho evidentně neba a ty to děláš jen,aby sis namasírovala ego a že tě baví lámat psy:-).Jako ostatně já, jak vylezu s Benjim na pole, tak se chudák klepe,že bude muset něco dělat a nedostane za to ani mňamku...
Jak bylo včera? Já se sekla v práci, dojela bych nejdřív na osmou:-(
Zaznamenáno

Lucie a Benji
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1090 kdy: 02. Duben 2009, 11:22:29 »

nazdááár,vy tu už zase týráte ty vaše chudáky!!! A největší chudák je Fox, určo by byl radši dál šéfem smečky a rozcapenej na gauči, lovecká práce ho evidentně neba a ty to děláš jen,aby sis namasírovala ego a že tě baví lámat psy:-).Jako ostatně já, jak vylezu s Benjim na pole, tak se chudák klepe,že bude muset něco dělat a nedostane za to ani mňamku...
Jak bylo včera? Já se sekla v práci, dojela bych nejdřív na osmou:-(

Ahojdááá:-)))) Jojo, chudák Foxík.....:-))) Už teď se doma klepe strahy, až přijdu domů, co se bude dít....:-)))
(bych chtěla vidět lovečáka se zdravými loveckými vlohami, který by dal přednost pamlsku před prohnáním zajíčka a nebo hledání, případně, slídění)
Až budou konzultace, myslím, že jsou i velikonoční pondělí, tak vezmu s sebou Foxe, aby Garovi nezáviděl, že byl na výletě.....ale Fox se tam k někomu přilepí a už neodlepí.....je to hroznej suchej zip....:-)))
No a včera to byl docela mazec - střelectví, no rovná se pro mě velká neznámá...co ti budu povídat, takže jsem se snažila dávat pozor, ale stejně mám pocit, že nic nevím.....Jo a ta blonďatá dlouhovlasá slečna, včera byla nějaká chytrá.....asi nám to natře..... Grin
Zaznamenáno
Lucka+kokři
Třída dorostu
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1091 kdy: 02. Duben 2009, 12:22:30 »

že by byla střelkyně??? ale co  se týče psů, mluvila jen o hovawartech,ne?

mně dnes konečně přišlo poštou (resp konečně jsem se dohrabala si to vyzvednout) to penzum...týjo,to je stránek...Škoda,že to s Caresse tentokrát nedopadlo,snad bude mít majitelka dost rozhodnosti a chuti k práci a přivede ji  i po hárání:-( a čuba neskončí na gauči.
Zaznamenáno

Lucie a Benji
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1092 kdy: 02. Duben 2009, 12:39:35 »

že by byla střelkyně??? ale co  se týče psů, mluvila jen o hovawartech,ne?

mně dnes konečně přišlo poštou (resp konečně jsem se dohrabala si to vyzvednout) to penzum...týjo,to je stránek...Škoda,že to s Caresse tentokrát nedopadlo,snad bude mít majitelka dost rozhodnosti a chuti k práci a přivede ji  i po hárání:-( a čuba neskončí na gauči.
No, když ta slečna odcházela, tak Nevoránkovi řekla "čau", tak asi se znají a předpokládám, že asi skrz flinty......:-)
Jo, to penzum, včera tam byl se mnou kamarád, který k nám jezdí cvičit s fouskou a říkal, že ta knížka je lepší, než to penzum, tak ti nevím......asi mu řeknu, aby ho půjčil, abych mohla porovnat......
Jo, s Caresse je to pech.....panička s ní snad svod stihne u nich asi 18.4., ale i kdyby mi jí pak přivezla, tak předpokládané vlohovky 8.5. prostě nestíhám, tolik nacvičeno v žádném případě nemá.....je to éro.....co se týče trestu, fakt na ní stačí zvíšit hlas a už se krčí.......pak naopak někdy nevidí, neslyší.....ona je zapeklitý oříšek.....ale takovej pes mě vždy baví.....je to pro mě svým způsobem výzva........(protože do budoucna - můj velký sen, no, nevím sen, ale moc chci dělat rozhodčí z výkonu). Každopádně s majitelkou Caresse budeme určitě spolupracovat...:-)

Jo a včera se mi dostalo pozvání na hon - ten kluk, jak má tatíka, co má kokříka.....:-))) Když mi to říkal, tak u toho akorát stál Jindra - jsem pak v autě musela vysvětlovat, že je šťastně ženatý a má tři děti.....:-))))
Zaznamenáno
Lucka+kokři
Třída dorostu
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1093 kdy: 02. Duben 2009, 13:24:56 »

já chci taky na hon-jako honec teda...navíc on je od nás,honitbu má v Kamenným Přívoze...že bych se příště zkusila vnutit?Na mě ani nemá kdo žárlit Roll Eyes
Zaznamenáno

Lucie a Benji
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1094 kdy: 02. Duben 2009, 13:35:37 »

já chci taky na hon-jako honec teda...navíc on je od nás,honitbu má v Kamenným Přívoze...že bych se příště zkusila vnutit?Na mě ani nemá kdo žárlit Roll Eyes
Co povídáš? A co Benji? To je chlapák jako hrom, toho bych brala všema deseti..... Wink
Já si myslím, že se s ním bude dát domluvit....jsem mu řekla, že jaho honec se psem půjdu moc ráda, on na mě "jak jako honec, už s flintou".....no, tak to nevím, zda - i kdybych mohla, bych šla s flintou, ale jako honec na 100% A kdybys příští rok fakt chtěla jít jako honec, mohla bych ti to někde zařídit.....ať už někde u nás, nebo tam, kam jezdíme díky našim mučeným čtvernožcům jako hosté..... Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 138   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!