HafBezObav.cz
14. říjen 2019, 23:33:19 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Dva psi  (Přečteno 29234 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Cessy a Koule
Total Ultra Super pes

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #75 kdy: 29. červenec 2008, 10:56:12 »

Co no, nemusim aspon organizovat hromadny venceni.  Grin
Se nebudou muset ani socializovat, to zvládnou doma  Cheesy
Zaznamenáno

pro  SZ : cessyakoule
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #76 kdy: 29. červenec 2008, 10:58:17 »

Co no, nemusim aspon organizovat hromadny venceni.  Grin
No to vážně nebudeš muset..  Grin
Zaznamenáno

katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #77 kdy: 29. červenec 2008, 11:00:13 »

A tak to muj sen je RTW pes  Cheesy k tem 3 holkam...  Grin

Já myslím, že když jsi zvládla tři velké feny každou jinou, tak už zvládneš všechno  Wink A kluk bude jako v ráji.
Já to měla obráceně, tři chovné psy a jednu fenu a to byla docela legrace. Naštěstí jsem ji na hárání mohla dávat ke kamarádce.
Zaznamenáno
katka04
Host
« Odpověď #78 kdy: 29. červenec 2008, 11:02:09 »

Já teda chtěla původně těm dvoum doma fenku pořídit, ale nějak se to zaonačilo samo a tak máme tři psy   Smiley
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #79 kdy: 29. červenec 2008, 11:11:21 »

Já myslím, že když jsi zvládla tři velké feny každou jinou, tak už zvládneš všechno  Wink A kluk bude jako v ráji.
Já to měla obráceně, tři chovné psy a jednu fenu a to byla docela legrace. Naštěstí jsem ji na hárání mohla dávat ke kamarádce.

Diky za uznani.  Grin Taky si rikam, ze co pes jina ves je dobra zkouska.  Grin Ja mam vyhlidnutou jednu cubicku ze Slovinska, ktera se mi mooooc libi, kdybych si po ni vzala pejska, tak bych mela rovnou kryciho psa.  Cheesy Aleee.... to je jeste hudba budoucnosti a jak se znam, vse jeste 20x zmenim.  Smiley
Zaznamenáno
Lusca
Třída šampionů

Zobrazit profil
« Odpověď #80 kdy: 29. červenec 2008, 11:27:19 »

Počkej do cca 3,5 let Ronyho a pak uvidíš jak na tom budeš ty i Rony - zda ano či ne Smiley
no to je fakt, jestli se z něho nezblázním, ikdyž musím říct že je opravdu ted nějakej hodnej, ale to spíš bude tím vedrem.  Sad
Zaznamenáno
Marek p.
Host
« Odpověď #81 kdy: 29. červenec 2008, 11:33:46 »

Diky za uznani.  Grin Taky si rikam, ze co pes jina ves je dobra zkouska.  Grin Ja mam vyhlidnutou jednu cubicku ze Slovinska, ktera se mi mooooc libi, kdybych si po ni vzala pejska, tak bych mela rovnou kryciho psa.  Cheesy Aleee.... to je jeste hudba budoucnosti a jak se znam, vse jeste 20x zmenim.  Smiley

Jó..někdo je inženýrka Nováková, někdo magistra Bergerová, někdo doktorka Tučková, kandidátka věd,  a někdo Bára Tatíčková, psí máma...

To by byl už fakt mazec:o)))
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #82 kdy: 29. červenec 2008, 11:41:07 »

Jó..někdo je inženýrka Nováková, někdo magistra Bergerová, někdo doktorka Tučková, kandidátka věd,  a někdo Bára Tatíčková, psí máma...

To by byl už fakt mazec:o)))

Grin Grin Grin Grin Grin
Zaznamenáno
Marek p.
Host
« Odpověď #83 kdy: 29. červenec 2008, 17:45:48 »

A proč zrovna u Dobrmanů to takhle je?Oni ty fenky jsou dominatnější?Nikdy jsme nic takovího neslyšela,tak se jen ptám.  Wink

Jsem na tohle hrozná - pamatuju si jenom závěry, takže na to asi žádnou empirickou vysvětlivku nemám.

Co si ale vzpomínám...uváděla, že pokud si člověk pořídí dobrmana, je pravidlem (a myslím, že je to tak asi u všech psů:o)), že si chce časem pořídit dalšího. Doporučovala však spíše smíšené soužítí s tím, že jeden jedinec bude výrazně starší.
Soužití se dvěma přibližně stejně starými fenami tam popisovala jako nesmírně náročné i pro zkušeného kynologa...

Co bych možná viděla jako důvody z chování mého psa:
- je přesvědčená o své jedinečnosti a vždy se chvíli srovnává s tím, že není středem pozornosti
- je neustále ráda nablízku, ale pokud třeba držím jiného psa, buď se urazí a nebo připoutává neodbytně pozornost
- vše si se psy pak má tendenci řešit "mimo" v naší nepřítomnosti(rodičovic psa chtěla - přísahám - utopit)

Navíc, dobrmani všeobecně mají spíše rádi lidi, nežli psy (ale neříkám, že je dané pravidlo, spíše se na tom shoduje více zdrojů).
Zaznamenáno
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #84 kdy: 29. červenec 2008, 17:51:47 »

Aha,tak to jsem vůbec netušila,myslela jsem že je to jedno a vůbec jsem netušila že to může být rozdílný podle plemena psa.Tak děkuju za odpověď. Wink
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #85 kdy: 29. červenec 2008, 18:14:32 »

Aha,tak to jsem vůbec netušila,myslela jsem že je to jedno a vůbec jsem netušila že to může být rozdílný podle plemena psa.Tak děkuju za odpověď. Wink

Ale bez to s rezervou, určitě by o tom někdo věděl víc...ale určitě tu informaci dohledám a interpretuju ji tu:o))
Zaznamenáno
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #86 kdy: 29. červenec 2008, 18:15:25 »

Ale bez to s rezervou, určitě by o tom někdo věděl víc...ale určitě tu informaci dohledám a interpretuju ji tu:o))

jj jsem ráda že aspoň takhle před tím jsem o tom neměla ani tušení.
Zaznamenáno

MichaelaMik
CACIB
**

Endy&Lara

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #87 kdy: 29. červenec 2008, 18:26:27 »

Co bych možná viděla jako důvody z chování mého psa:
- je přesvědčená o své jedinečnosti a vždy se chvíli srovnává s tím, že není středem pozornosti
- je neustále ráda nablízku, ale pokud třeba držím jiného psa, buď se urazí a nebo připoutává neodbytně pozornost
- vše si se psy pak má tendenci řešit "mimo" v naší nepřítomnosti(rodičovic psa chtěla - přísahám - utopit)

Navíc, dobrmani všeobecně mají spíše rádi lidi, nežli psy (ale neříkám, že je dané pravidlo, spíše se na tom shoduje více zdrojů).

To co popisuješ jako chování tvého psa...takový může být kterýkoliv jiný, jde o výchovu a jak se k němu stavíš....např že pes není středem vesmíru se naučí každej, když ho to někdo naučí (pokud s tím má přirozeně problém a žárlit na dalšího psa ..to umí přirozeně také každý pes...
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #88 kdy: 29. červenec 2008, 18:46:28 »

To co popisuješ jako chování tvého psa...takový může být kterýkoliv jiný, jde o výchovu a jak se k němu stavíš....např že pes není středem vesmíru se naučí každej, když ho to někdo naučí (pokud s tím má přirozeně problém a žárlit na dalšího psa ..to umí přirozeně také každý pes...

To rozhodně, může to mít každý, to jsem nepopírala. Byly to spíše jenom dohady, proč by to mohlo být - z chování mého psa, které se vůbec nepodobá mému zesnulému a nebo chování psů v mém okolí.

Stejně tak se s chovatelkou dobrmanů můžeme přít, že např. máme dvě feny dobrmana a je to v pohodě, jsme spokojené - je to individuální.
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #89 kdy: 29. červenec 2008, 19:17:34 »

U rotviku se zase rika, ze kdo si jednou poridi rotvajlera tak nechce jinou rasu. Bohuzel/bohudik musim souhlasit.  Grin
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!