HafBezObav.cz
04. Duben 2020, 09:04:41 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Dva psi  (Přečteno 30844 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Lusca
Třída šampionů

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
« Odpověď #60 kdy: 29. červenec 2008, 08:16:45 »

Kolik, že mu teď je?
Je rozdíl fenka a pes (všeobecně u všech plemen)...... ale musíš zvážit co bude k Ronymu nejlepší a zda vůbec druhý pes bude. Ty ho znáš nejlíp, ty se musíš rozhodnout. Z vlastní zkušenosti a ze zkušenosti pejskařského okolí vím, že jednopohlavní smečka je lepší - pokud nechceš chovat, ale tam to chce zase příslušné zázemí (v bytě těžko oddělíš háravou fenu od psa).

budemu ted rok. No asi druhej pes nebude, docela si to rozmýšlím..fenu né, protože bych nejspíš furt lítala za Ronym at jí nechá..no jsem celá já pro něco se hned nadchnu, nepřemejšlím a hned bych pořizovala..
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #61 kdy: 29. červenec 2008, 09:18:04 »

Fakt si myslíš, že je jednopohlavní smečka o tolik lepší? To mě zajímá... Někdy v budoucnu bych chtěla Goofíkovi pořídit kamarádku. Jedinej problém bych viděla v tom, že by si jí moc hlídal, ale nenapadlo mě, že by si mohla hlídat i ona jeho. Je to fakt takovej problém mít psa a fenu?

No myslím si, že je to lepší. Ale osobní zkušenost s kombinace pes a fena nemám tak velkou. Jen asi rok u nás bydlela Francova mamča. Vím, že si jí Rusty hodně hlídala a ona toho využívala - když jí někdo hodně otravoval hodila na Rustyho očkem, hukla a pak to nechala na Rustym - potvora Smiley
Myslím, že jednopohlavní smečka se i lépe srovná s okolím. Myslím, že i fena si dokáže ohlídat svého parťáka.
Hodně dlouho jsem to zvažovala kdy a co jako druhého psa. Taky myslím, že ideální je pořídit druhého psa mezi 3-5 rokem věku toho prvního, když už je dospělý a "hotový" a není tak starý, aby špatně snášel mimino.
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #62 kdy: 29. červenec 2008, 09:19:04 »

budemu ted rok. No asi druhej pes nebude, docela si to rozmýšlím..fenu né, protože bych nejspíš furt lítala za Ronym at jí nechá..no jsem celá já pro něco se hned nadchnu, nepřemejšlím a hned bych pořizovala..

Počkej do cca 3,5 let Ronyho a pak uvidíš jak na tom budeš ty i Rony - zda ano či ne Smiley
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #63 kdy: 29. červenec 2008, 09:32:12 »

Co se třeba týče dobrmanů, tak chovatelka Z Helfštýna jednoznačně radí, že pokud dva dobrmany, tak rozhodně ne dvě feny - prý i pro zkušeného kynologa absolutní zápřah na nervy, neustálý stres a tak...
Prý když dva dobrmany, tak nejlepší smíšené...

Ale to je doporučení jen u tohoto plemene...
Zaznamenáno
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #64 kdy: 29. červenec 2008, 09:39:30 »

A proč zrovna u Dobrmanů to takhle je?Oni ty fenky jsou dominatnější?Nikdy jsme nic takovího neslyšela,tak se jen ptám.  Wink
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #65 kdy: 29. červenec 2008, 09:47:22 »

Co se třeba týče dobrmanů, tak chovatelka Z Helfštýna jednoznačně radí, že pokud dva dobrmany, tak rozhodně ne dvě feny - prý i pro zkušeného kynologa absolutní zápřah na nervy, neustálý stres a tak...
Prý když dva dobrmany, tak nejlepší smíšené...

Ale to je doporučení jen u tohoto plemene...

No já mám nějak blíže ke psům, i když je s nimi možná větší starost atd...., takže u mě dvě feny nehrozí rozhodně a to u žádného plemene Smiley
Zaznamenáno

LuckyMonty
Super pes
*

Lucky (*18.3.2007) Monty (*27.6.2004)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #66 kdy: 29. červenec 2008, 10:01:40 »

No já mám nějak blíže ke psům, i když je s nimi možná větší starost atd...., takže u mě dvě feny nehrozí rozhodně a to u žádného plemene Smiley

Tak to jsme na tom naprosto stejně...  Wink Grin
Zaznamenáno

bělouš, knír a já :-))
www.luckygrisom.estranky.cz
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #67 kdy: 29. červenec 2008, 10:08:38 »

Tak to jsme na tom naprosto stejně...  Wink Grin

Wink
Zaznamenáno

Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #68 kdy: 29. červenec 2008, 10:15:45 »

A tak to já zase jedině fenky  Cool
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #69 kdy: 29. červenec 2008, 10:45:17 »

A tak to muj sen je RTW pes  Cheesy k tem 3 holkam...  Grin
Zaznamenáno
MichaelaMik
CACIB
**

Endy&Lara

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #70 kdy: 29. červenec 2008, 10:46:03 »

Taky jsem byla zarputilý zástánce samců. Od té doby co mám doma holčičku, přestože netrpělivě čekám, kdy bude hárat a jeslti doroste do potřebné "velikosti a podmínek pro chov (abych se rozhodla zda chovat, či kastrovat), asi bych šla do feny znovu.
Se psem je ale zase více práce a člověk si leckdy musí fakt hledat mezírku ve křoví, kterou by se nejlépe protáhl ke psu a byli parťáci.  O to větší radost z výsledků té dříny potom je.Ono, oboje má své pro a jednoznačně i své proti. Bohužel holčička bude ještě menší než je dospělák, takže to asi na nějaký sportovní kynologický výkon moc nebude, škoda, ale něco s ní určo zkusím. Ale už ted vidím rozdíl. A to se k ní odmalička chovám tak, jako jsem se chovala k dospělákovi.
ALe možná to také bude tím, že psa mám de facto z velkochovu, kde socializaci dali na frakt a holčičku mám z domácího prostředí. Je to nebe a dudy.

Zaznamenáno

MichaelaMik
CACIB
**

Endy&Lara

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #71 kdy: 29. červenec 2008, 10:46:32 »

A tak to muj sen je RTW pes  Cheesy k tem 3 holkam...  Grin

potěš pánbu  Roll Eyes Grin
Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #72 kdy: 29. červenec 2008, 10:47:03 »

Tak to já jedině fenku.  Smiley
Zaznamenáno

katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #73 kdy: 29. červenec 2008, 10:51:51 »

Já to mám taky jasné. Malé holky, kdybych šla do velkého, tak jedině psa. Ti moji velcí halamové mi moc přirostli k srdci. A i z důvodů, o kterých se tady diskutovalo (mladá a stará).  
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #74 kdy: 29. červenec 2008, 10:54:25 »

potěš pánbu  Roll Eyes Grin

Co no, nemusim aspon organizovat hromadny venceni.  Grin
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!