HafBezObav.cz
07. Prosinec 2019, 14:36:53 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Dva psi  (Přečteno 29607 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
diGriz
CAC
*

Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #15 kdy: 29. únor 2008, 15:53:48 »

Nekde jsem slysel ze je to povera Smiley
Zaznamenáno

oliva
BOB, BIG

Pohlaví: Ženské

Katty *29.4. 2007

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 29. únor 2008, 16:12:25 »

to asi bude nejlip vedet radecha, ale pry nemusi mit fena jednou stenata. Pro zdravi se naopak doporucuje vcasna kastrace (1. -2. harani). Ja asi necham Kattynku... ja porad nevim, ale asi necham. Aby nemela nadory mlecnych zlaz a taky pak co se stenatkama, co kdyby jich bylo moc a komu je dat, co kdyby se o ne nedobre ti lidi pak starali.... asi ji nechame...
Zaznamenáno
Lucia.ja
Třída šampionů

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 29. únor 2008, 16:44:13 »

Někde jsem slyšela, že každá fena by měla mít minimálně jednou štěňata.

Názory na túto problematiku sa dosť líšia. Niektorí veterinári hovoria, že ak fena má aspoň raz za život šteniatka znižuje sa u nej percento ohrozenia rakoviny mliečnych žliaz. Iní zase hovoria, že toto percento znižuje kastrácia po 1-2 háraní. Ja nie som odborník ale myslím , pravda je niekde uprostred. Fenka jednej mojej známej mala 2x šteniatka a po druhom vrhu dostala spomínanú rakovinu. Takže možno je najvhodnejšie jeden vrh a potom vykastrovať. Opakujem, že nie som odborník a je to len taký môj laický názor.....
Zaznamenáno

Mylíť sa je ľudské. Možno aj preto sú tyrani neomylní.
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 29. únor 2008, 17:17:52 »

Někde jsem slyšela, že každá fena by měla mít minimálně jednou štěňata.

Říkávávalo se to... pravda to není (resp. neexistuje žádná studie, která by tuhle domněnku potvrzovala).
Z důvodu osvěty zde odpovídám zcela mimo téma, páč to považuji za velmi důležité.

Pozitiva kastrace feny:
Odstraní potíže spojené s háráním - v případě soužití se psem v jedné domácnosti jistě samo o sobě pádný důvod.
Vyloučení tzv. falešných březostí. Ti z vás, kteří s tím máte u svých fen zkušenosti, víte, jak velká úleva to je.
Vyloučení zánětu dělohy (operace zánětu dělohy je jeden z nejčastěji prováděných chirurgických zákroků u starších fen, navíc neléčený, chybně či pozdě diagnostikovaný problém se komplikuje dalšími problémy (typicky selhání ledvin) a i přes intenzívní péči může končit úhynem).
Snížení rizika neoplazie (tumorů) mléčné žlázy při správně načasované kastraci - literatura uvádí ideálně před prvním háráním, s větší prodlevou se efekt snižuje (velmi dobrý, ale přeci jen slabší efekt má kastrace po prvním hárání, dále to rychle klesá). Tyto tumory mají tendenci metastazovat do plic, samozřejmě záleží na přesném typu procesu, ale je to velice časté.
Negativa zákroku moc nevidím. Někteří majitelé popisují menší aktivitu a sklon k obezitě, což se dá ale snadno řešit změnou poměru přijaté a vydané energie, pro příznivce komerčního krmení existují light verze granulí i konzerv. Možná jedna věc, o které se také často nemluví - některé feny, zejména feny velkých plemen, se mohou stát po zákroku inkontinentními. Tato komplikace je spíše výjimečná, ale i když ji znám jen z literatury, považuji za fér to zmínit. Problém je možné řešit/korigovat léky.

U fen které nebudou využity k chovu je kastrace vhodná. Pozitiva jasně převyšují negativa.
« Poslední změna: 29. únor 2008, 17:22:44 od radecha » Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 29. únor 2008, 17:27:42 »

to asi bude nejlip vedet radecha, ale pry nemusi mit fena jednou stenata. Pro zdravi se naopak doporucuje vcasna kastrace (1. -2. harani). Ja asi necham Kattynku... ja porad nevim, ale asi necham. Aby nemela nadory mlecnych zlaz a taky pak co se stenatkama, co kdyby jich bylo moc a komu je dat, co kdyby se o ne nedobre ti lidi pak starali.... asi ji nechame...

Nechej! Fakt doporučuju.
Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 kdy: 29. únor 2008, 17:34:09 »

Když jsem to teda vše přečetla,tak mám teda ted pocit že nekastrovaná fena je prostě odsouzená a 100% bude nemocná a nakonec na to umře..  Angry 
Tak,ted vážně nevím co si myslet..co když někdo bude chtít štěnda,ale není si tím jistý?Fenu vykastruje a za 3 roky si to bude vyčítat že si třeba nemůže nechat jedno štěndo své fenky..nebo nyvykastruje a fena mu umře na tumory??
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 29. únor 2008, 17:40:03 »

Když jsem to teda vše přečetla,tak mám teda ted pocit že nekastrovaná fena je prostě odsouzená a 100% bude nemocná a nakonec na to umře..  Angry 
Tak,ted vážně nevím co si myslet..co když někdo bude chtít štěnda,ale není si tím jistý?Fenu vykastruje a za 3 roky si to bude vyčítat že si třeba nemůže nechat jedno štěndo své fenky..nebo nyvykastruje a fena mu umře na tumory??

Když někdo bude chtít štěnda, ale není si tím jistý, tak se prostě musí rozhodnout, co je pro něj důležitější.
Samozřejmě že fena může mít jednou štěňata a nekastrovaná v sedumnácti letech pokojně zemřít, ale fen, které se v sedmi osmi letech operují na zánět dělohy nebo i dříve na rakovinu jsou mraky, jsou to opravdu úplně nejčastější operace. A umírá se na oboje, nejsou to bohužel výjimky.
Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 kdy: 29. únor 2008, 17:46:22 »

Když někdo bude chtít štěnda, ale není si tím jistý, tak se prostě musí rozhodnout, co je pro něj důležitější.
Samozřejmě že fena může mít jednou štěňata a nekastrovaná v sedumnácti letech pokojně zemřít, ale fen, které se v sedmi osmi letech operují na zánět dělohy nebo i dříve na rakovinu jsou mraky, jsou to opravdu úplně nejčastější operace. A umírá se na oboje, nejsou to bohužel výjimky.

Takže ale když má fena pravidelně štěnda tak se jí to nemůže stát??
Moje Cindy měla štěnda a v 5 letech měla zánět dělohy takže kastrace..bylo to tenkrát za 5minut dvanáct.Takže vím a věřím že je to možné ty záněty a různé problémy o kolo,ale kastrace snad zaručí že fena nebude mít žádné nádorové onemocnění?

Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 01. Březen 2008, 00:03:51 »

Takže ale když má fena pravidelně štěnda tak se jí to nemůže stát??
Moje Cindy měla štěnda a v 5 letech měla zánět dělohy takže kastrace..bylo to tenkrát za 5minut dvanáct.Takže vím a věřím že je to možné ty záněty a různé problémy o kolo,ale kastrace snad zaručí že fena nebude mít žádné nádorové onemocnění?

Pokud se vykastruje včas (viz výše), významně to snižuje pravděpodobnost výskytu nádorového onemocnění na pohlavním aparátu. Významně.

Je to živej organismus, takže ti nikdo samozřejmě nezaručí nic (stejně jako ti nikdo nezaručí, že když ji např. necháš naočkovat, tak neonemocní. Stát se to může, nicméně většinou to funguje velmi dobře).
Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 kdy: 01. Březen 2008, 00:08:46 »

Pokud se vykastruje včas (viz výše), významně to snižuje pravděpodobnost výskytu nádorového onemocnění na pohlavním aparátu. Významně.

Je to živej organismus, takže ti nikdo samozřejmě nezaručí nic (stejně jako ti nikdo nezaručí, že když ji např. necháš naočkovat, tak neonemocní. Stát se to může, nicméně většinou to funguje velmi dobře).

Takže pokud má fena v dospělosti pravidelně štěnda nehrozí takový nebezpečí?Vím že se to tu už probíralo,ale nikdy jsem nad tím tak nepřemýšlela..Tak děkuju za odpověd
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 01. Březen 2008, 00:20:15 »

Takže pokud má fena v dospělosti pravidelně štěnda nehrozí takový nebezpečí?Vím že se to tu už probíralo,ale nikdy jsem nad tím tak nepřemýšlela..Tak děkuju za odpověd

...co se týče nádorových onemocnění pohlavního aparátu, tak asi takhle:
nejvíc ohrožené feny - nevykastrované feny bez štěňat
méně rizikové - feny mající pravidelně štěňata
nejméně ohrožené feny - ty vykastrované před prvním háráním nebo brzy po něm

Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 kdy: 01. Březen 2008, 00:23:36 »

...co se týče nádorových onemocnění pohlavního aparátu, tak asi takhle:
nejvíc ohrožené feny - nevykastrované feny bez štěňat
méně rizikové - feny mající pravidelně štěňata
nejméně ohrožené feny - ty vykastrované před prvním háráním nebo brzy po něm

Tak ted abych se nějak rozhodla..vždycky jsem zarputně byla proti,prototže Cindy změnila neuvěřitelně povahu a byla zlá,jak na lidi,na děti na ostatní zvířata..tenkrát právě po tý kastraci,tak nechci aby to tak bylo i u Kerri  Undecided ,ale zase nechci aby trpěla těma nemocema který více hrozí..
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 01. Březen 2008, 00:28:16 »

Tak ted abych se nějak rozhodla..vždycky jsem zarputně byla proti,prototže Cindy změnila neuvěřitelně povahu a byla zlá,jak na lidi,na děti na ostatní zvířata..tenkrát právě po tý kastraci,tak nechci aby to tak bylo i u Kerri  Undecided ,ale zase nechci aby trpěla těma nemocema který více hrozí..

Tak z toho co si psala, tak se Cindy kastrovala v podstatě na poslední chvíli, na smrtelným pelíšku, byla asi ráda, že byla ráda. To nemá s preventivní kastrací mladého zdravého zvířete pranic společného. Neznám ostatně jiný případ, kdy by fena po preventivní kastraci byla zlá nebo dokonce agresívní, když už "změní povahu", většinou spíše naopak, k lepšímu.
Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 kdy: 01. Březen 2008, 00:31:38 »

Tak z toho co si psala, tak se Cindy kastrovala v podstatě na poslední chvíli, na smrtelným pelíšku, byla asi ráda, že byla ráda. To nemá s preventivní kastrací mladého zdravého zvířete pranic společného. Neznám ostatně jiný případ, kdy by fena po preventivní kastraci byla zlá nebo dokonce agresívní, když už "změní povahu", většinou spíše naopak, k lepšímu.

No bylo to tenkrát tak tak,na vet si myslel že má prvně něco s nohou,protože začala kulhat na zadní nohu)asi jak už jí bolelo to břicho,tenkrá jsem už chodila k Novákovy jak ho znáš.Takže jsme léčili nohu,no a na poslední chvíli se zjistilo že je to děloha,tak šla hned.Říkal že to bylo už vážně na krajíčku prasknutí,prý pár hodin by už nevydržela.Takže ted mám brouka v halvě jestli dát Kerri vykastrovat.
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 01. Březen 2008, 00:33:25 »

No bylo to tenkrát tak tak,na vet si myslel že má prvně něco s nohou,protože začala kulhat na zadní nohu)asi jak už jí bolelo to břicho,tenkrá jsem už chodila k Novákovy jak ho znáš.Takže jsme léčili nohu,no a na poslední chvíli se zjistilo že je to děloha,tak šla hned.Říkal že to bylo už vážně na krajíčku prasknutí,prý pár hodin by už nevydržela.Takže ted mám brouka v halvě jestli dát Kerri vykastrovat.

A ty chceš odchovávat štěňata?
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!