HafBezObav.cz
04. Duben 2020, 18:55:28 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Chodský pes  (Přečteno 10255 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Martina Mejstříková
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« kdy: 20. Květen 2009, 15:00:23 »

Chodský pes je moc fajn plemeno. Kdo bude mít zájem si pokecat o tomto plemeni budu ráda.

Zaznamenáno
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 21. Květen 2009, 18:55:52 »

Chodský pes je moc fajn plemeno. Kdo bude mít zájem si pokecat o tomto plemeni budu ráda.

no já si spíš říkám, že máš/máte stejně příjmení jako moje mamča za svobodna...to je docela náhoda..Smiley
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Martina Mejstříková
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22. Květen 2009, 09:54:12 »

no já si spíš říkám, že máš/máte stejně příjmení jako moje mamča za svobodna...to je docela náhoda..Smiley

I takové náhody jsou. Málo ale jsou.  Wink Takže mamku pozdravuji.
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: 22. Květen 2009, 17:05:57 »

Ahojky Martino Grin
Tak ty ses z choďáckého fóra přestěhovala sem? Nebo to bylo kvůli tomu výpadku na choďáckém fóru? Já tam dneska mrkla a musím se přiznat, že se mi moc nelíbí....hrozně mě z té nové verze bolí oči, tak tam asi nebudu moc chodit, což mě dost mrzí.... Cry
Jinak nechystáš se s Anučkem zas někdy na HafBO? My půjdeme do Řeporyj 31.5.....teď se zatím kurýruju z nachlazení, tak se Aki fláká.... Grin
Zaznamenáno

Evík
Martina Mejstříková
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 25. Květen 2009, 07:14:10 »

Ahoj Evi,

zdravím. Nepřestěhovala jsem se z choďáckého fóra. Tam chodím stále.  Sem jsem chodila a chodím již nějakou dobu. Ale většinou jen jako ten co si přečte novinky a nic nenapíše.  Na cvičení na Hafbo se někdy chystám, ale stále jsem časově na tom špatně. Vždy si myslím, že bych mohla jít a pak zjistím že né.  :'(Kdes byla v sobotu? Byl výlet a další bude až někdy na podzim, aspoň z naší strany. Jestli bude dělat někdo jiný nevím. No jo vždyť si psala, že jsi nachlazená. Takhle já čtu.... ::)Tak se kurýruj, ať jsi brzo v pohodě a někdy naviděnou.
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 25. Květen 2009, 15:52:30 »

Ahoj Evi,

zdravím. Nepřestěhovala jsem se z choďáckého fóra. Tam chodím stále.  Sem jsem chodila a chodím již nějakou dobu. Ale většinou jen jako ten co si přečte novinky a nic nenapíše.  Na cvičení na Hafbo se někdy chystám, ale stále jsem časově na tom špatně. Vždy si myslím, že bych mohla jít a pak zjistím že né.  :'(Kdes byla v sobotu? Byl výlet a další bude až někdy na podzim, aspoň z naší strany. Jestli bude dělat někdo jiný nevím. No jo vždyť si psala, že jsi nachlazená. Takhle já čtu.... ::)Tak se kurýruj, ať jsi brzo v pohodě a někdy naviděnou.

Ahojky,
už jsem zase v práci, přes víkend jsem to nachlazení tak nějak dovyležela...Co se týče výletů s CP, tak se moc ráda zúčastním, pokud budeme moci, akorát, že já už teď spíš sleduju jen webovky KPCHP, takže pokud budou pozvánky na výlety tam, tak o tom budu vědět....na tu novou verzi fóra si nemůžu zvyknout a vadí mi na oči...takže tam už nechodím.... Embarrassed
Zaznamenáno

Evík
MarieT
Třída dorostu
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 25. únor 2011, 14:07:37 »

Tak už tu jsme taky.  Smiley
Zdraví Berry a Arlin
Zaznamenáno
Czertice+R
BOB, BIG

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 14. červen 2012, 10:55:53 »

Ahoj, náš soused má dvě choďačky, a moc si je pochvaluje, že tihle psi se cvičí sami od sebe. Jsou choďáci jako plemeno opravdu takoví bez námahy poslušní?
A pak mám ještě otázku jak je to se zdravím? Kamarád mi říkal, že na začátku plemene stojí jen čtyři psi, což se mi zdá neuvěřitelné. Jaké nemoci se kontrolují před uchovněním? Sousedovy dvě fenky mají v asi devíti letech vážné problémy s kyčlema a maj i problémy se srdcem. (Jsou to ségry z jednoho vrhu.)
A ještě jedna otázka mě napadá, jak šlechtitelé mohli vědět, jak vypadal pes, kterého používali Chodové? Zachovaly se nějaké obrázky, nebo jen popisy?
Zaznamenáno

koblizenka
Třída vítězů

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 14. červen 2012, 17:07:30 »

Ahoj, co můžu říct za sebe i za takychoďákové okolí, tak se cvičí opravdu bez problémů. Hravě je zvládně i začátečník. Co se zdraví týče, tak povinné je jen DKK, do chovu se pouští psi do stupně 2/2. Vyskytuje se u nich krom displazie a srdečního onemocnění ještě epilepsie a slinivka.
O historii a počátcích chovu je to hlavní popsáno na klubových stránkách (http://kpchp.org/pes_historie.php a http://kpchp.org/pes_pocatky.php)
Jako velký nešvar chovatelů bych viděla hlavně hurá akce na jednoho krycího psa. Z historie tak máme psa, který má neuvěřitelných 222 potomků.
Zaznamenáno
Czertice+R
BOB, BIG

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 14. červen 2012, 18:03:52 »

Ahoj, co můžu říct za sebe i za takychoďákové okolí, tak se cvičí opravdu bez problémů. Hravě je zvládně i začátečník. Co se zdraví týče, tak povinné je jen DKK, do chovu se pouští psi do stupně 2/2. Vyskytuje se u nich krom displazie a srdečního onemocnění ještě epilepsie a slinivka.
O historii a počátcích chovu je to hlavní popsáno na klubových stránkách (http://kpchp.org/pes_historie.php a http://kpchp.org/pes_pocatky.php)
Jako velký nešvar chovatelů bych viděla hlavně hurá akce na jednoho krycího psa. Z historie tak máme psa, který má neuvěřitelných 222 potomků.

Díky za odkazy. Těch původních psů bylo víc než čtyři, to je dobře:) Škoda, že tam nepřiložili i ty obrázky od Alše. Nad rekonstrukcí plemene podle černobílé siluety psí hlavy ve skautské lilce jsem se upřímně pobavila:P
Ovšem plemenník se stovkami potomků je průšvih. Ale to se opakuje v každém chovu, znovu a znovu, nejen u psů, ale i koní... lidi jsou úžasně nepoučitelní:) A pak je celá generace po jednom překrásném otci, a najednou není čím krýt, pač si to je příbuzné. Nemluvě o tom, když náhodou předává nějakou tu genetickou vadu.
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 15. červen 2012, 20:11:36 »

tihle psi se cvičí sami od sebe. Jsou choďáci jako plemeno opravdu takoví bez námahy poslušní?

za mě - rozhodně
Zaznamenáno
koblizenka
Třída vítězů

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 kdy: 23. červen 2012, 08:46:41 »

Tohle je naše největší láska  Smiley
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 03. Srpen 2012, 20:25:20 »

Tohle je naše největší láska  Smiley

Jé to mně uniklo, to je krásný Smiley
Zaznamenáno

koblizenka
Třída vítězů

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 08. Srpen 2012, 19:13:30 »

Jedna svatební no. Na to jak focení z duše nesnáším, tak jsem z těch fotek nadšená  Smiley
Zaznamenáno
choco
Extra Super pes
**

Andrew a Adelise Ray d´Or (20.12.2006)

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 27. říjen 2013, 11:37:29 »

Zkusím,jestli se tu ještě někdo od choďáků neobjeví. Kamarádka zvažuje koupi štěnda choďáčka. Asi nějak na jaře. Tak se chci zeptat,jestli někdo nedoporučí chovku, kde by dělali zdravotní vyšetření nad rámec toho povinného. Jestli vůbec jsou nějací takoví....
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!