HafBezObav.cz
09. Prosinec 2019, 22:23:10 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4 ... 9   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Myslivost - lesk a bída  (Přečteno 21340 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 22. Březen 2009, 19:52:18 »

No já právě čekala nějco víc, pořád tu čtu, jak je krásný vidět psa pracovat,ale zrovna na tom dvd mi to nepřišlo. Ti psi z ničeho neměli radost, kolikrát je i nutili, konkrétně třeba do vody. A takovejch chyb, třeba neuposlechli na sedni nebo na přivolání prostě nepřišli. Když to srovnám s naším psem tak nebe a dudy, ten by se mohl vymknout, aby něco udělal dobře a dostal ňamku. Chápu, že ještě nejsme u ničeho složitějšího, třeba běžet pro kachnu, donýst, držet, ale i tak...No, čekala jsem, že to bude lepší.

Ty to taky nechápeš. Tihle psi nepracujou pro radost, ale proto že prostě musej. Takže za to přece nebudou něco dostávat, to by bylo postavený na hlavu, že. No a tím pádem cvičej právě tak radostně, ochotně a přesně, jak cvičej. Páč nevim jak kdo, ale já dyš dostanu ňákej rozkaz a mam na výběr - splnim a nic se nestane nebo nesplnim a dostanu na držku, no tak asi teda splnim, ale moc mě taková činnost netěší.
Zaznamenáno

Jarka a Cid
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 kdy: 22. Březen 2009, 20:04:52 »

Pořád jsem si říkala, jestli o něco významýho nepřicházím a fakt ne. No co já, můj pes. Jsem ráda, že se mi to dvd dostalo do rukou, díky bohu jsem přišla o iluze.
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 22. Březen 2009, 20:48:20 »

Pořád jsem si říkala, jestli o něco významýho nepřicházím a fakt ne. No co já, můj pes. Jsem ráda, že se mi to dvd dostalo do rukou, díky bohu jsem přišla o iluze.

Hele třeba existujou i myslivci, kteří cvičej "normálně", tím myslím že psy chválej a odměňujou a neřežou (ne styl musíš-nesmíš), ale vosobně vim jen vo smutnejch případech. Znám i pár lidí co maj loveckýho psa a choděj trénovat poslušnost "k nemyslivcum", páč se s jejich metodama nestotožňujou. V létě s náma byla na obe táboře paní, lesní inženýrka, x let praxe v lese, mívali (v souvislosti s výkonem povolání) dřív lovecký psy a teď si pořídila berňáka a cvičí obe... A to jak jí prej myslivec cvičil psa nebudu rozvádět... pravda je, že za víkend uměl aportovat. Ale ten cvik prej "nevypadal pěkně" no Sad...
Zaznamenáno

Kery
CAC
*

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 22. Březen 2009, 21:05:01 »

Ja teda tomu moc nerozumim a jsem presne ten panicek, ktery by pro svyho pesanka dejchal a vzdy jsem to takhle mela  Tongue
Ale bracha mel a ma lovecaky co ja pamatuju a nikdy jsem nemela pocit, ze tu praci delaji, ze musi. Kdyz jsem je opravdu videla v terenu,tak to nadseni bylo fantasticky a ne, ze se jim nechce, ale udelaji to ze strachu, aby nedostali sekec. Konkretne ta dratacka co jsme meli, tak jen ho videla v mysliveckym a zacla pistet radosti, ale fakt z radosti a ted ten munsterland je to same. Temer nepamatuju doma lovecaka, ktery by nemakal se silenym nadsenim a radosti. Jen pisu co vidim doma u nasich  Smiley
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #19 kdy: 23. Březen 2009, 07:13:06 »

Bohužel, nemám doma net, tak jsem se nemohla k těm nesmyslům tady vyjádřit......

a) jsem ráda, že jsou holky zpátky z hor - nebude tu nuda
b) k těm kočkám - pokud někomu nějaký myslivec zastřelil kočku za plotem, jednoznačně porušil zákon o myslivosti č. 449/2002 Sb. ve znění pozdějích předpisů.......pokud tohle někdo udělá, je to debil a dělá ostudu všem myslivcům - protože, kočku smí zastřelit pouze myslivecký hospodář, nebo myslivecká stráž a to pouze kočku, minimálně 200 metrů vzdálenou od nejbližšího obydlí - jejího plotu......
c) Radko, že naši psi nepracují pro radost, ale že musí, je opravdu, ale opravdu velká nepravda - ohaři jsou lovecké plemeno a pro lov a práci pro člověka byli vyšlechtěni, takže práce, lov, je v nich, mají to v krvi a při této práci jsou opravdu nadšení.......že jsi viděla něco jiného? No já taky......ale pokud psa nemotivuješ, nebude ti makat nikdy a to žádný pes, ať lovecký či nikoliv.....je jen rozdíl mezi motivací a motivací.......já nemůžu motivovat psa pamlskem, když běhá 300 metrů ode mě, že jo? V ten moment na psa nejvíc působí lovecký pud a samozřejmě moje pochvala, moje radost, lovečtí psi pracují ne pro pamlsek, ne pro piškot, ale pro mě, pro to, že já mám z jejich práce radost......Samozřejmě, znám případy "zkurvených psů", ale upřímně, nejen v lovečině, ale znala jsem x psů zmršených na klasickém ZKO. A věř, že 90% psů opravdu nepracuje, že musí......takový pes ti ani pracovat nebude, bude se bát jít od nohy a tudíž pro praxi naprosto nevyužitelný.......
d) strašně mě mrzí to vaše házení do jednoho pytle......zkrátka viděla jsem zkaženého psa, vím, jak zle ho cvičili, takže je přece jasné, že to tak dělají všichni.......nejdřív si o loveckém výcviku něco zjistěte, něco přečtěte, jděte se podívat na zkoušky loveckých psů......a pak teprve se můžeme pouštět do diskuze. Samozřejmě, na zkouškách třeba z 20ti psů uvidíte jednoho, který nebude pracovat s radostí a chudí - ale takový pes ani neuspěje, protože i zkušební řád hovoří jasně, pes má pracovat s chutí a radostí......A pokud psa mydlíte od rána do večera bez dobrého slova, tak žádný pes s radostí a chutí makat nebude
e) co se týče poslušnosti.......letos jsem se setkala s desítkama loveckých psů, víceméně ohařů......a samozřejmě, ne každý měl poslušnost na 100% - leč, to není vizitka psa, ale jeho majitele, já mám psy 100% ovladatelné, odvolatelné z jakékoliv situace, i od háravé feny a rozhodně jsem toho nedosáhla tak, že jsem do psů bušila
f) Jendy, jestli jsi ztratila iluze z jednoho nepovedeného DVD - je to škoda, zvu tě k nám, třeba se tvoje špatné iluze změní, předvedu ti, jak pracují vychovaní lovečtí psi s radostí a chutí a proto, že já z toho mám radost, ne proto, že by se báli......
g) jestli si myslíte, že sportovní výcvik, ať již poslušnost, OBE, agility....a pod. je jediný výcvik, který je správný....tak se mýlíte, já se svými psy dělám to, pro co byli sstvořeni, co mají v krvi a co je baví nade vše na světě.....a že se najdou lidé, kteří cvičí psy stylem řezání.....si fakt myslíte, že to je jen v lovečině? Všude, ve všech oborech kynologie je buď a nebo a je na každém z nás, jaký směr si vybere........
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 kdy: 23. Březen 2009, 07:17:53 »

Ještě k těm kočkám - znám opravdu háfo myslivců, co mají kočky doma.......já samozřejmě také.....kočky miluji a spolu se psy jsou moje nejoblíbenější domácí zvířata......ale pozor, kočka je kočka domácí a doma se má také zdržovat a ne ve volné přírodě, x kilometrů od domova.......nepřála bych Vám vidět, co taková zdivočelá kočka dovede ve volné přírodě způsobit, nejvíce teď z jara.........Do volné přírody patří  kočka divoká, ale rozhodně ne kočka domácí......A pokud jste se někdy setkali s tím, že nějaký myslivec zastřelil kočku na dvorku, na zahradě, nebo někde u plotu......zkrátka polrušil zákon a měl by za to nést odpovědnost.....Jenže......kde by k té odpověnosti přišel, že jo, lidé na vesnici mají koček hafo, takže jedna sem, jedna tam, jedna zemře, x dalších jich přijde, tak kdo by to řešil, že jo......Bohužel, takhle to fakt chodí......
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 23. Březen 2009, 08:07:18 »

Jo a na www.fotoalba.centrum.cz/Licinnda jsem přidala pár fotek Caress - princezny, kterou mám na výcvik, abych jí mohla mlátit, trápit a donutit bitím ke všemu, co chci já........
Zaznamenáno
Kery
CAC
*

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 23. Březen 2009, 09:18:13 »

Jo a na www.fotoalba.centrum.cz/Licinnda jsem přidala pár fotek Caress - princezny, kterou mám na výcvik, abych jí mohla mlátit, trápit a donutit bitím ke všemu, co chci já........
Krasna holcicka a jen ji pekne fackuj, at je pekne poslusna  Grin Nesmysl, ale co k tomu dodat  Roll Eyes
Uz jsem psala, ze jsem jen prihlizejici u vycviku lovecaku a je to presne jak pises. Nikdy bracha nenosi plnou kapsu piskotu, ale ono to opravdu nejde v terenu v jakem pracuji a nikdy jsem nevidela jedineho jeho psa, ktery necvici ci nepracuje s nadsenim a u toho souseda co ma MOKy, tak je to stejne. Proto doma mame neustale rozepre, ze lovecky pes byl vyslechten k praci a ne k lezeni na gauci, ale samozrejme to jsou rozepre ve stylu delani si legrace jeden z druheho a kdyz vidim co prace ve sdruzeni obnasi hodin, tak smekam. Ono to neni jen litani po lese se psem a vrazdeni srnciho apod. (jak si hodne lidi mysli). Je to spousta casu na bazantnici, kterou mame na zahrade (takze to vidim,jinak bych to taky nevedela), sposta casu kolem krmelcu a vseho ostatniho. A pak se stane, ze po vypusteji do prirody po odchovani 100 koroptvicek, ktere dali velikou praci vypiplat, tak je zamorduje v prirode nevychovany a lovecky neupotrebitelny pes, protoze lovecky vycviceny pes tohle nikdy neudela. Samozrejme, ze to neudela ani pesan jako jsou nasi MOKove a ostatni z gauce, protoze i tak maji řad, ale jsou panickove, kteři nechaji psa litat v parku volne, tak i v lese a je jim jedno co se deje. Meli jsme sousedy co jejich dalmatin silne nevychovan stval zver vzdy kdyz ho vypustili a co potom s takovym psem kdyz panicci jsou ididoti?  Angry Samozrejme, ze nejdriv nakopat je  Undecided
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 kdy: 23. Březen 2009, 09:38:56 »

Jo, je to přesně jak píšeš, dříve, když jsem do myslivosti neviděla, myslela jsem si o zelených to samé, co většina veřejnosti.....ale, co jsem začala myslivost dělat, tak vím, že prvé řadě a především je péče o zvěř a její chov......a že té práce kolem zvěře je opravdu hodně.......téměř všechny víkendy v době nouze (v zimě), na jaře především ochrana zvěře před dravci a pod., proto jsem začala myslivost dělat ......samozřejmě, že k myslivosti jsem se dostala přes lovecký výcvik psů......a jedno nejde bez druhého....
A já, když jdu se psem či se psema do revíru, pamlsky mám, ale ne vždy a ne za všechno je dávám, když už pamlsek, tak po přivolání, ale fakt jen někdy.....protože správný a lovecky náruživý pes nedá nikdy přednost pamlsku před lovem.......tento problém řeší jedině povel daun.......je to povel, který vždy za každé okolnosti psa donutí zastavit.....je to jediný povel, u kterého psa nechválím......je to jediný povel, který když se učí, tak se se psem nemazlím......
Například aport, ano, aport učíme "donucovací" metodou, ale donucovací metoda v žádném případě neznamená násilná metoda, protože stačí psa jednou praštit a x hodin práce je v prdeli a některý pes se z toho už taky nemusí vzpamatovat a zradí se a nosit nikdy nebude.......Takže u donucovacího aportu je to hodně o chvále a o intonaci hlasu.....ne o pamlscích nebo naopak bití.......A vzhledem k tomu, že kontinentální ohaři mají aport dost často vrozený, tak se vlastně aport neučí, ale jen dolaďuje.....např. překusování a podobně......

Jenže vysvětli to člověku, který zná jen případy JPP - jedna paní povídala.....ano, samozřejmě, i já znám pár případů, kdy se nejen aport učil násilně, za pomocí bití - ale pro mě takový člověk není myslivec a už vůbec se takový člověk nedá nazvývat kynologem, ale je to zkrátka idiot a ještě větší idiot je ten, kdo si k takovému člověku dá psa vycvičit........

A ještě ke Caresse - včera to byl týden, co je u nás a děláme fakt pokroky - u ní je nejdůležitější důslednost a poslušnost......je to měkčí fena, takže u ní chválou a pamlsky v žádném případě nešetřím....ale stejně, jakmile jsme v terému, na pamlsky sere.....ale jakmile pochválím, tetelí se blahem.....:-)
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 23. Březen 2009, 10:38:02 »

Bohužel, nemám doma net, tak jsem se nemohla k těm nesmyslům tady vyjádřit......

b) k těm kočkám - pokud někomu nějaký myslivec zastřelil kočku za plotem, jednoznačně porušil zákon o myslivosti č. 449/2002 Sb. ve znění pozdějích předpisů.......pokud tohle někdo udělá, je to debil a dělá ostudu všem myslivcům - protože, kočku smí zastřelit pouze myslivecký hospodář, nebo myslivecká stráž a to pouze kočku, minimálně 200 metrů vzdálenou od nejbližšího obydlí - jejího plotu......
Citace

Nebylas to tehdy ty, kdo psal, že (on nebo někdo známej) poslal psa na kočku, která nebyla ani těch 200 metrů od domova, ale ke svý smůle se vyskytla tam, kde "zajačka se zajíčky"?
Zaznamenáno

Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 kdy: 23. Březen 2009, 10:45:07 »

Citace

Nebylas to tehdy ty, kdo psal, že (on nebo někdo známej) poslal psa na kočku, která nebyla ani těch 200 metrů od domova, ale ke svý smůle se vyskytla tam, kde "zajačka se zajíčky"?

No tak to je ale zcela jiný případ.....v takovém případě bych dala vždy přednost tomu divokému zvířeti......přece se nebudu koukat, jak čičina jde zdecimovat malé zajíčky....."jo zajíčkové, máte smůlu, ale jste moc blízko a kočka ne dost daleko"
Ale pokud nikde v okolí nic nebude a čičina si bude běhat kolem baráku, ať si běhá......
Já mám dojem, že si nikdo nedovedte přestavit, co ta domácí kočka  umí nadělat za paseku......
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 kdy: 23. Březen 2009, 10:46:51 »

Jo a ještě k těm zkouškám ostrosti, slyšela jsem o tom od starších kynologů, vím, že se tady dříve dělaly a byla to podmínka chovnosti.....dnes jsou u nás zakázané a dělají se na Slovensku, ale podmínka chovnosti to není......
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 23. Březen 2009, 11:03:21 »

No tak to je ale zcela jiný případ.....v takovém případě bych dala vždy přednost tomu divokému zvířeti......přece se nebudu koukat, jak čičina jde zdecimovat malé zajíčky....."jo zajíčkové, máte smůlu, ale jste moc blízko a kočka ne dost daleko"
Ale pokud nikde v okolí nic nebude a čičina si bude běhat kolem baráku, ať si běhá......
Já mám dojem, že si nikdo nedovedte přestavit, co ta domácí kočka  umí nadělat za paseku......

No a vo tom to je. Že ty se rozhodneš, že je kočka momentálně nepohodlná škodná a tedy je třeba ji nechat rozervat psem, popřípadě vodprásknout (jako to udělal ten úchyl naší kočce v zahrádkářský kolonii na kraji Prahy, přímo před chatičkou). Mezitim zajačka zajíčky ve zdraví vychová a vy je na podzim picnete Roll Eyes...

Jinak mi přijde kapku zvláštní pohled na kočku jako na zvíře, který je kvůli myslivcům v bezpečí jen mezi čtyřma zdma. Kočka neni zdaleka tak domestikovaná jako pes a pohyb venku pro ni má dost zásadní význam. Ve městě ji budu těžko vypouštět na magistrále, ale držet kočku na vesnici v baráku mi přijde s vodpuštěnim na hlavu. Ale jestli tam někdy budu bydlet, po tom co tu čtu bude chodit jen do voliéry a zahrada bude střežená radarama. Píšeš vo tom jako kdyby kočky působily ňáký hororový dramata a napadaly snad i malý děti. Tahle představa, že myslivec je pán lesa a přírody vůbec a rozhoduje, kdo bude žít a koho vodpráskne mi zvedá žaludek.
Zaznamenáno

Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 kdy: 23. Březen 2009, 11:48:14 »

není to o tom, že já se momentálně rozhodnu, že je škodná, protože kočka ve volné přírodě prostě škodná je, kdyby nebyla, mimo jiné by o tom asi nehovořil zákon.....

Tak v prvé řadě, myslivec není pán lesa ani přírody, ale vždy a především její ochránce.....a co se týče toho, že rozhoduje kdo bude a nebude žít, Radko přečti si nějakou literaturu o chovu zvěře a pak dělej soudy....
Spousta lidí má plnou hubu keců o ochraně přírody a podobně, ale co pro ve skutečnosti dělaj? Nic, jenom o tom kecaj........a kdo maká? Myslivci, jenže to lidi nechtěj vidět a vědět......, protože chtějí vidět a vědět jen to špatné......a přesvědčit někoho o opaku je takřka nemožné.......
S tím, že se kočka odpráskne a zaječka vychová mláďata ve zdraví - tak to se setsakra mějlíš.....zaječka rodí cca 4x do roka v průměru dohromady 8 až 10 mladých, ale ve zdraví jich přežijí maximálně dva......A že je odprásknem? Kde to žiješ? byly doby, a ty jsou dávno pryč, kdy se střílelo na honech hafo zajíců......ale ty doby jsou opravdu nenávratně pryč, můžou za to predátoři, zemědělci a my si můžeme strhat pérka, aby jsme aspoň sem tam zajíce měli, ale je nám to prd platný, že jo.....když se miciny potřebují proběhnout.....A o tom, co dovedou kočky, ne, oni nenapadaj lidi, ale zejména v jarním období udělají nenávratné škody na malých zajíčcích, koroptvích a bažantech......

Takže, zrušme myslivce, vypusťme kočky, nechme je přemnožit, pustíme si i pejsky, kteří se přece potřebují proběhnout.....a nejpozději za 5 let se na divokou zvěř můžeme chodit dívat tak maximálně do Zoo...

Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 23. Březen 2009, 12:04:47 »

není to o tom, že já se momentálně rozhodnu, že je škodná, protože kočka ve volné přírodě prostě škodná je, kdyby nebyla, mimo jiné by o tom asi nehovořil zákon.....

Zákon... myslíš mysliveckej zákon asi, že jo? Páč zákon taky hovoří například vo tom, že zvíře je věc apod. Roll Eyes...

Takže s kočkama teda jak? Zavřít do bytů a co je venku tak má smůlu a čeká, kdo se do něj trefí jo? Eště že to vim teda. Tu naší kóču nezachránilo ani to, že byla za plotem..., to je realita, vo tom si literatůru číst nemusim.

S tím, že se kočka odpráskne a zaječka vychová mláďata ve zdraví - tak to se setsakra mějlíš.....zaječka rodí cca 4x do roka v průměru dohromady 8 až 10 mladých, ale ve zdraví jich přežijí maximálně dva......A že je odprásknem? Kde to žiješ? byly doby, a ty jsou dávno pryč, kdy se střílelo na honech hafo zajíců......ale ty doby jsou opravdu nenávratně pryč, můžou za to predátoři, zemědělci a my si můžeme strhat pérka, aby jsme aspoň sem tam zajíce měli, ale je nám to prd platný, že jo.....když se miciny potřebují proběhnout.....A o tom, co dovedou kočky, ne, oni nenapadaj lidi, ale zejména v jarním období udělají nenávratné škody na malých zajíčcích, koroptvích a bažantech......

Kde žiju? Koukala jsem na ňáký myslivecký stránky, tam se to píše, neska sme zastřelili x zajíců a y koroptví a z támhletoho, byl to úspěšnej den, sme příjemně unavený a dem si zdřímnout Embarrassed... Tak eště pár kusů ty kočičí nájezdy asi přežije, když je furt střílíte. Dyby jich bylo tak málo, tak to snad dělat nebudete Huh?...  Mně je teda mnohem míň protivná představa, že kočka uloví koroptev, páč to je holt příroda, takzvanej potravní řetězec se tomu řiká, než že si myslivec a jeho příbuzenstvo napchá mrazák a pupek. 

Teď v těch Orlickejch horách, tam je to asi pro myslivce ráj, jeden posed vedle druhýho. A ani ne dvacet metrů vod jednoho, normálně na louce, sme našli doslova hromadnej hrob, zbytky všech možnejch zvířat, přikrytý větvema... krásnej pohled Cry...

Až poznám myslivce, kterej dělá co píšeš, stará se o zvěř, cvičí psy po dobrym a nestřílí na všechno, co se pohne, tak tomu budu věřit.
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 9   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!