HafBezObav.cz
13. Prosinec 2019, 12:23:17 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Myslivost - lesk a bída  (Přečteno 21373 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

Pohlaví: Ženské

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #45 kdy: 23. Březen 2009, 12:53:07 »

No a myslíš že na Slovensku to kočky nebolí Shocked ?!?

Tak jeď na Slovensko a vysvětli jim to......kecat umí každej, ale kdo z vás něco dělá? Fajn, ty děláš na veterině, kde pomáháte zvířátkům, to beru, ale co další miliony lidí v téhle zemi? A tedy nejen v naší, samozřejmě......

Fakt musíš mít vždy poslední slovo a brát každého za slovo? Tahle diskuze fakt už nemá význam, protože jeden zlej zelenej rovná se všichni myslivci jsou prasata, tedy včetně mě......A nemá smysl to vymlouvat někomu, kdo je zabejčenej a odmítá vyslyšet názor jiného......a to mě fakt upřímně hodně mrzí.......
Zaznamenáno
Kery
CAC
*

Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 23. Březen 2009, 12:55:55 »

Myslim, ze urazky typu hlupak jsou hodne nevhodny, protoze k tem ridicum jsem psala, ze nekteri jedou rychle kde maji napr.znacku zver a divi se, ze maji rozbite auto a tak je to i s tema myslivcema. Urcite jsou taci co sejmou kocku na pockani a pak jsou taci co se straraji o prirodu. Je mi lito, ze jste nektere z vas nepoznaly myslivce jako ty dobre, ale jen ty co jsou vrahouni a verim, ze to opravdu je tak..ja mela v zivote stesti, ze jsem potkala opravdu jen ty co patri mezi ty co se o prirodu staraji, ale fakt verim, ze mate jine zkusenosti.
Jinak je napsano rychlou jizdu a tim je opravdu mysleno useky kde se ocekava vbehnuti srnky a ne, ze kazdy kdo sejme srnu je blb, protoze temer kazdy z nas trefil srnu nebo polnaka, ale psala jsem, ze nam taky nidko za to nenadava vrahouni i kdyz jsme to treba opravdu zavinili. Zazila jsem i rozmlacenyho motorkare kvuli srne a na ty motorce s tim fakt nejde nic delat, ale stejne tak letet 180km/h., tak musim pocitat s tim, ze zvysuju riziko nehody  Shocked (pro mozne nedorozumeni, ktere by mohlo opet vzniknout jen podotykam, ze mam 15sezon s motorkou za sebou..kdyby tu byla nejaka motorkarka,tak at to nevezme jako urazku,ale jako fakt,ze s urcitym stylem jizdy musime pocitat s nasledky) Takze by bylo mozna vhodnejsi se nejdrive dotycneho cloveka zeptat jak to mysli a ne hned urazet  Cry
Zaznamenáno
jave
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #47 kdy: 23. Březen 2009, 12:57:43 »

Tohle taky trochu nechápu, myslím že nikdo by srnu schválně nesejmul, páč by tím mohl sejmout i sebe  Cry. Třeba v Německu maj snad skoro všude ploty, aby se zvěř nedostala na dálnice a silnice...

A nemůžem na myslivce koukat jako na zloduchy, jsou i normální myslivci, ale bohužel jim kazí reputaci těh pár co dokážou kočce za živa vytrhat drápy, jak tu někdo psal, z toho je mi zle, a nevěřím že takovejhle člověk, se chová hezky k ostatním zvířátkům, páč to je bezcitná bestie...

minulý rok tátovi vlítla tři divoká prasata pod auto (na neosvětleném úseku, kde je 80), jediný štěstí bylo, že jel svým novým autem (SUV), kdyby jel mým jak normálně jezdil, tak byl mrtvý. tři týdny na to jsem jela já (tím samým SUV) a v Jižních Čechách, v lese, za mlhy, kdy jsem jela krokem, mi vlítla srna před auto (měla kliku, ubrzdila jsem to - částečně v protisměru). kdyby jelo v protisměru auto, tak bez pardonu, radši přejedu srnu než abych zabila sebe.

automatická reakce řidiče, kterýmu cokoliv (říkám cokoliv, protože kromě zvěře mi vlítlo pod kola i dítě) je strhnout (pokud je to MOŽNÉ) volant na stranu, ovšem za předpokladu, že neohrozím řidiče v protisměru nebo sebe, kdyby tam byl např. strom. lidský život je mi prostě milejší.
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 23. Březen 2009, 13:06:48 »

automatická reakce řidiče, kterýmu cokoliv (říkám cokoliv, protože kromě zvěře mi vlítlo pod kola i dítě) je strhnout (pokud je to MOŽNÉ) volant na stranu, ovšem za předpokladu, že neohrozím řidiče v protisměru nebo sebe, kdyby tam byl např. strom. lidský život je mi prostě milejší.

Eště že Bára tehdy tu reakci potlačila, páč dybysme to strhly na stranu (tam nebylo kam, dálnice a z jedný strany protisměr a z druhý takový skály, vodkuď tam ta srnka zabloudila), tak to do nás našustilo asi sto aut za náma... a měly sme mimochodem plnej kufr psů Undecided...
« Poslední změna: 23. Březen 2009, 13:15:09 od radecha » Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #49 kdy: 23. Březen 2009, 13:08:07 »

Eště že Bára tehdy tu reakci potlačila, páč dysme to strhlyna stranu (tam nebylo kam, dálnice a z jedný strany protisměr a z druhý takový skály, vodkuď tam ta srnka zabloudila), tak to do nás našustilo asi sto aut za náma... a měly sme mimochodem plnej kufr psů Undecided...
A taky po pravy strane kamion...
Zaznamenáno
jave
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #50 kdy: 23. Březen 2009, 13:10:05 »

Eště že Bára tehdy tu reakci potlačila, páč dysme to strhlyna stranu (tam nebylo kam, dálnice a z jedný strany protisměr a z druhý takový skály, vodkuď tam ta srnka zabloudila), tak to do nás našustilo asi sto aut za náma... a měly sme mimochodem plnej kufr psů Undecided...

dyť jo. hlavní je lidský život, pokud není kam uhnout, tak se snažím to jakž takž to ubrzdit. ale sebe kvůli srně ohrožovat nebudu.
Zaznamenáno

Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #51 kdy: 23. Březen 2009, 13:13:43 »

Hele, jsme se od myslivosti nějak dostali zcela jinam......myslím si, že prvotní vlastností u řidiče by měla být předvídavost, tady nejde jen o zvěř, ale nikdy nevíš, co udělá kretén před tebou nebo za tebou.....
Zaznamenáno
Kery
CAC
*

Zobrazit profil
« Odpověď #52 kdy: 23. Březen 2009, 13:24:51 »

Taky me sejmul ridic kamionu z kola a nasledky si ponesu do konce zivota, ale nikdy pro takovy trapeni co mam nebudu nadavat na vsechny kamionaky, ze jsou cunata a tak je to i s tema myslivcema, ze jestli jeden zelenej blb mi strelil psa, tak to je priserny a vim, ze ho budu nenavidet, ale nemuzu rict, ze vsichni jsou vrahouni.
K tem srnam a zveri kolem cest, tak zrovna vcera pri prochazce s Kery kolem nas prolitl kluk s tranzitem takovou rychlosti, ze jsme mela co delat hupsnout do prikopa a to je cesta mezi poli kde se neustale pasou srnky a kdyby mu tam nejaka vbehla, tak jsme byli na padrt vsichni a to jsou ti ridici co jsem myslela, ze zabijeji zver.
Samozrejme, ze zdravi cloveka je vzdy to nejdulezitejsi.
Zaznamenáno
Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 23. Březen 2009, 13:30:09 »

Je to asi zbytečný se takhle dohadovat. Na lidi co dělaj sportovku se taky dost nahlíží že to jsou ti co cvičí s ostnáčem a elektrikou a přitom všichni tak vůbec necvičí, a někteří když to opravdu umí psovi žádnou újmu nezpůsobí. Každý cvičí jak se mu zdá, že je to nejlepší. Dobytci se najdou v každém odvětví.... Undecided
Zaznamenáno

Šimona
jave
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #54 kdy: 23. Březen 2009, 13:31:18 »

Hele, jsme se od myslivosti nějak dostali zcela jinam......myslím si, že prvotní vlastností u řidiče by měla být předvídavost, tady nejde jen o zvěř, ale nikdy nevíš, co udělá kretén před tebou nebo za tebou.....

no víš, jezdím už docela dlouho a myslím, že jsem dost předvídavá. ono to v Praze ani jinak nejde, ale je rozdíl předvídat chování lidí a divoký zvěře. u člověka tak nějak už předpokládám, že za volantem sedí "blbec" a udržuju odstup (většinou se tam stejně někdo nacpe), takže mě překvapí málo co. ale pokud je někde vyšší pravděpodobnost výskytu zvěře, měla by tam být snížená rychlost a značka. ono hlídat blbce před tebou i za tebou a ještě hlídat zvěř je fakt dost těžký (např. Praha Běchovice - tam jsou jak srny, zajíci, koroptve i ty divoká prasata; navíc je to neosvětlený a i za světla dost nepřehledný úsek, bez označení možnosti výskytu zvěře a je tam 80). jinak je to samozřejmě řidič od řidiče. někdo přizpůsobí rychlost stavu a povaze vozovky a někdo ne. ale nebudem tu filozofovat jo.
Zaznamenáno

Kery
CAC
*

Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 23. Březen 2009, 13:43:12 »

Je to asi zbytečný se takhle dohadovat. Na lidi co dělaj sportovku se taky dost nahlíží že to jsou ti co cvičí s ostnáčem a elektrikou a přitom všichni tak vůbec necvičí, a někteří když to opravdu umí psovi žádnou újmu nezpůsobí. Každý cvičí jak se mu zdá, že je to nejlepší. Dobytci se najdou v každém odvětví.... Undecided
Ono to tak bylo mysleny, ze blb se najde v kazdem odvetvi, ale ne kazdy to tak pochopil a z toho vznikla takhle ostra debata  Sad Ta elektrika me taky napadla, ale uz by to bylo jen prihazovani polinek do ohne  Wink
Dekuju  Smiley
Zaznamenáno
jave
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #56 kdy: 23. Březen 2009, 13:49:12 »

Ono to tak bylo mysleny, ze blb se najde v kazdem odvetvi, ale ne kazdy to tak pochopil a z toho vznikla takhle ostra debata  Sad Ta elektrika me taky napadla, ale uz by to bylo jen prihazovani polinek do ohne  Wink
Dekuju  Smiley

bohužel jsou víc vidět ti blbci.  Sad
Zaznamenáno

Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #57 kdy: 23. Březen 2009, 13:52:05 »

Konečně někdo, kdo napsal něco rozumného a mohu se s tím ztotožnit.......Přesně, jak jsi napsala, právě, že o sportovkách jsem se doslechla, ale i zažila, že se používá elektrika, ostnáče a kdejaké další hnusy, ale nemám zapotřebí všechny sporťáky házet do jednoho pytle a říct, že když to dělá jeden, dva nebo tři, tak jsou všichni sporťáci idioti a prasata.......tak zabedněná fakt nejsem.......
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #58 kdy: 23. Březen 2009, 13:52:35 »

Dekuju  Smiley

Dyť myslivci maj elektriku dost běžně ne? To bych neřekla že je výsada zrovna sportovkářů. Ale to je celkem fuk, hlavně když s tim člověk umí zacházet. O co šlo mně - jak si kdo cvičí se svym psem je na jeho svědomí. Přijde mi škoda psa neodměňovat a nechválit, protože na svejch psech vidim, jak je cvičení děsně baví. Když někdo vidí, že psa strašně baví cvičení bez odměn, budiž, má na takovej názor nárok. Ale druhá strana věci je ta "myslivost jako taková", tak je vachrlatejch míst na muj vkus až příliš. Ať už jde o kočky nebo vo něco jinýho.
Zaznamenáno

Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #59 kdy: 23. Březen 2009, 13:54:55 »

bohužel jsou víc vidět ti blbci.  Sad

Jo, média jsou mocná........ukáží jen to, co chtějí lidé vidět......po čem jsou lační......
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!