HafBezObav.cz
17. Listopad 2019, 12:16:43 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Myslivost - lesk a bída  (Přečteno 21147 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Kery
CAC
*

Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 23. Březen 2009, 12:06:37 »

není to o tom, že já se momentálně rozhodnu, že je škodná, protože kočka ve volné přírodě prostě škodná je, kdyby nebyla, mimo jiné by o tom asi nehovořil zákon.....

Tak v prvé řadě, myslivec není pán lesa ani přírody, ale vždy a především její ochránce.....a co se týče toho, že rozhoduje kdo bude a nebude žít, Radko přečti si nějakou literaturu o chovu zvěře a pak dělej soudy....
Spousta lidí má plnou hubu keců o ochraně přírody a podobně, ale co pro ve skutečnosti dělaj? Nic, jenom o tom kecaj........a kdo maká? Myslivci, jenže to lidi nechtěj vidět a vědět......, protože chtějí vidět a vědět jen to špatné......a přesvědčit někoho o opaku je takřka nemožné.......
S tím, že se kočka odpráskne a zaječka vychová mláďata ve zdraví - tak to se setsakra mějlíš.....zaječka rodí cca 4x do roka v průměru dohromady 8 až 10 mladých, ale ve zdraví jich přežijí maximálně dva......A že je odprásknem? Kde to žiješ? byly doby, a ty jsou dávno pryč, kdy se střílelo na honech hafo zajíců......ale ty doby jsou opravdu nenávratně pryč, můžou za to predátoři, zemědělci a my si můžeme strhat pérka, aby jsme aspoň sem tam zajíce měli, ale je nám to prd platný, že jo.....když se miciny potřebují proběhnout.....A o tom, co dovedou kočky, ne, oni nenapadaj lidi, ale zejména v jarním období udělají nenávratné škody na malých zajíčcích, koroptvích a bažantech......

Takže, zrušme myslivce, vypusťme kočky, nechme je přemnožit, pustíme si i pejsky, kteří se přece potřebují proběhnout.....a nejpozději za 5 let se na divokou zvěř můžeme chodit dívat tak maximálně do Zoo...

Jsou lidi, kterym to nikdy nevysvetlis, at delas co delas  Sad Sposta lidi nevidi co nadela skody jen svoji rychlou jizdou autem kde sejmou srnu, divocaka, polnaka atd. a pak jeste jeci, ze nejaka blba srna jim rozbila nove BMW a nadava se takovym lidem? Kdepak tihle tvorove se neresi, ale radeji se resi jak myslivci jsou vrahouni atd. Stejne tak to je s liskou. Meli jsme perfektne ochocenyho lisaka..byl jak pes, takhle i divocaka a spostu zviratek, ktery se zachranili a zpet pustili treba do obory (samozrejme ne lisku  Grin ) ale ta liska, ktera je zrovna krasny zviratko o kterym si muzeme myslet, ze kdyz ho myslivec necha vynorovat a pak streli, ze je vrah, ale co se deje kdyz takova listicka navstivi vesnici a vyvrazdi 80ks drubeze? To nikdo nevidi, protoze to je chudinka liska a ja ji taky litovala, ale pak mi muselo dojit, ze byly chudinky i ty kacatka, kuratka atd. Takze myslivec jednal spravne. Tohle je vzdy vec nazoru..kazdopadne pokud se clovek myslivec chova dle pravidel a zakona, tak je pomocnikem pro prirodu a myslim, ze kdyby ti vsichni vedeli co obnasi se tim myslivcem stat, tak by koukali, ze udelat lovecky listek a zbrojni prukaz neni ani drobek sranda a stejne neni sranda se pak o tu prirodu postarat ...

Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

Pohlaví: Ženské

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #31 kdy: 23. Březen 2009, 12:13:51 »

Zákon... myslíš mysliveckej zákon asi, že jo? Páč zákon taky hovoří například vo tom, že zvíře je věc apod. Roll Eyes...

Takže s kočkama teda jak? Zavřít do bytů a co je venku tak má smůlu a čeká, kdo se do něj trefí jo? Eště že to vim teda. Tu naší kóču nezachránilo ani to, že byla za plotem..., to je realita, vo tom si literatůru číst nemusim.

Kde žiju? Koukala jsem na ňáký myslivecký stránky, tam se to píše, neska sme zastřelili x zajíců a y koroptví a z támhletoho, byl to úspěšnej den, sme příjemně unavený a dem si zdřímnout Embarrassed... Tak eště pár kusů ty kočičí nájezdy asi přežije, když je furt střílíte. Dyby jich bylo tak málo, tak to snad dělat nebudete Huh?...  Mně je teda mnohem míň protivná představa, že kočka uloví koroptev, páč to je holt příroda, takzvanej potravní řetězec se tomu řiká, než že si myslivec a jeho příbuzenstvo napchá mrazák a pupek. 

Teď v těch Orlickejch horách, tam je to asi pro myslivce ráj, jeden posed vedle druhýho. A ani ne dvacet metrů vod jednoho, normálně na louce, sme našli doslova hromadnej hrob, zbytky všech možnejch zvířat, přikrytý větvema... krásnej pohled Cry...

Až poznám myslivce, kterej dělá co píšeš, stará se o zvěř, cvičí psy po dobrym a nestřílí na všechno, co se pohne, tak tomu budu věřit.

Tak to je mi fakt líto, že jsi ještě takového nepotkala, protože já znám x desítek myslivců, co to dělají přesně tak, jak říkám, včetně mě. Samozřejmě, na druhou stranu znám i myslivce, co střílí na vše, ale ti jsou akorát pro ostudu nám poctivejm.......

Jinak, ten potravní řetězec fungoval možná v době Marie Terezie naposledy, než člověk, udělal takové zásahy v přírodě, jaké udělal......zaoral zemízky - tedy krytinu pro drobnou zvěř, aby bylo více a větší pole, větší úroda, než člověk začal používat hnojiva a jiné chemické látky na ničení plevele - protože tím ničí i vše živé, co na těch polích je a je x dalších věcí, za které může jen a jen člověk a nikoliv myslivci, my se snažíme zachránit to, co tady zůstalo....

Hele, máš x poctivejch myslivců a máš i nepoctivé, máš úplatné soudce a neúplatné - to samé platí o policajtech a podobně........
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #32 kdy: 23. Březen 2009, 12:23:22 »

Kery jsem ráda, že na to tady nejsem sama......ač jsem na to zvyklá......

Radko, ještě k těm honům a podobně, víš, ono to fakt není tak jednoduché, jak si myslíš.....existuje tzv. plán lovu a další a další věci, které evidentně nemají smysl ti vysvětlovat a odkazovat tě na zákony o myslivosti a zákony s myslivostí související asi taky nemá moc smysl.......Prostě někdo vám zastřelil kočičku, (a věř, že té kočky je mi fakt líto, kdyby mě někdo sejmul Bačkorku, šeredně by si to odskákal) byl to myslivec, takže tím pádem jsou všichni špatní, verbeš, tak proč by sis poslechla jiný názor........když ten tvůj je jediný pravdivý.......
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #33 kdy: 23. Březen 2009, 12:24:09 »

Sposta lidi nevidi co nadela skody jen svoji rychlou jizdou autem kde sejmou srnu, divocaka, polnaka atd. a pak jeste jeci, ze nejaka blba srna jim rozbila nove BMW a nadava se takovym lidem? Kdepak tihle tvorove se neresi, ale radeji se resi jak myslivci jsou vrahouni atd.
Predpokladam, ze nemas ridicak pac tohle muze rict akorat hlupak. Jednou mi narazila jedna ze dvou srnek do auta z boku na okresce asi v 80 rychlosti, pak jsme se jedny tak tak vyhly na dalnici a priteli vbehla v noci u nas u baraku, kdyby nejel svym autem, ale mym, nejspis by uz mezi nama nebyl... A kupodivu ani jeden nemame nove BMW. Pac srnu muzes sejmout i kdyz pojedes 30 a rozsekas si auto nemluve o ni... Tongue
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 23. Březen 2009, 12:28:47 »

Predpokladam, ze nemas ridicak pac tohle muze rict akorat hlupak. Jednou mi narazila jedna ze dvou srnek do auta z boku na okresce asi v 80 rychlosti, pak jsme se jedny tak tak vyhly na dalnici a priteli vbehla v noci u nas u baraku, kdyby nejel svym autem, ale mym, nejspis by uz mezi nama nebyl... A kupodivu ani jeden nemame nove BMW. Pac srnu muzes sejmout i kdyz pojedes 30 a rozsekas si auto nemluve o ni... Tongue

No, tehdy jak sme jely spolu co? To bylo hustý Shocked.
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #35 kdy: 23. Březen 2009, 12:29:58 »

No, tehdy jak sme jely spolu co? To bylo hustý Shocked.
Jj, to jsem mela stahlou prdel. Byla by to nase posledni cesta a nejen nase kdybychom ji nabraly. Ale priste budem rozumnejsi a pojedem po dalnici krokem, kdyby nahodou! Wink
Zaznamenáno
Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 23. Březen 2009, 12:31:03 »

Tohle taky trochu nechápu, myslím že nikdo by srnu schválně nesejmul, páč by tím mohl sejmout i sebe  Cry. Třeba v Německu maj snad skoro všude ploty, aby se zvěř nedostala na dálnice a silnice...

A nemůžem na myslivce koukat jako na zloduchy, jsou i normální myslivci, ale bohužel jim kazí reputaci těh pár co dokážou kočce za živa vytrhat drápy, jak tu někdo psal, z toho je mi zle, a nevěřím že takovejhle člověk, se chová hezky k ostatním zvířátkům, páč to je bezcitná bestie...
Zaznamenáno

Šimona
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #37 kdy: 23. Březen 2009, 12:31:13 »

Tak myslím, že je zbytečné tady používat slova, jako hlupák a podobně.......
Jinak, opravdu, většina lidí, když dává za volantem pozor, tak nic nesrazí.........ono opravdu většina lidí řeší to, že má rozbité auto, než aby řešil, co způsobil........

Například u nás vede silnice mezi lesy a je tam zcela evidentní, že tam zvěř přechází......my tamtudy projíždíme max. 50kou, ale většina lidí 80kou a více.......
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #38 kdy: 23. Březen 2009, 12:34:49 »

Tak myslím, že je zbytečné tady používat slova, jako hlupák a podobně.......
Jinak, opravdu, většina lidí, když dává za volantem pozor, tak nic nesrazí.........ono opravdu většina lidí řeší to, že má rozbité auto, než aby řešil, co způsobil........

Například u nás vede silnice mezi lesy a je tam zcela evidentní, že tam zvěř přechází......my tamtudy projíždíme max. 50kou, ale většina lidí 80kou a více.......
Podle me ten kdo ridi a jezdi tak by tohle proste nenapsal. To je uplne paranoidni predstava.

http://www.chcizit.cz/3-635-brzdna-draha-automobilu
Zaznamenáno
Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 23. Březen 2009, 12:38:46 »

Podle me ten kdo ridi a jezdi tak by tohle proste nenapsal. To je uplne paranoidni predstava.

http://www.chcizit.cz/3-635-brzdna-draha-automobilu

no jako v tom má Barunka pravdu, když ti nečekaně do silnice vběhne srna, tak děláš co jde, někdy ale nepomůže nic. A nejde jen o auto, ono ve starším autě co není tak bezpečné jako ta nová to může šeredně odskákat i posádka auta  Cry
Zaznamenáno

Šimona
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 23. Březen 2009, 12:40:10 »

Tohle taky trochu nechápu, myslím že nikdo by srnu schválně nesejmul, páč by tím mohl sejmout i sebe  Cry. Třeba v Německu maj snad skoro všude ploty, aby se zvěř nedostala na dálnice a silnice...

A nemůžem na myslivce koukat jako na zloduchy, jsou i normální myslivci, ale bohužel jim kazí reputaci těh pár co dokážou kočce za živa vytrhat drápy, jak tu někdo psal, z toho je mi zle, a nevěřím že takovejhle člověk, se chová hezky k ostatním zvířátkům, páč to je bezcitná bestie...

Mimochodem je to zakázaný provádět (zákonem na ochranu zvířat) i v narkóze!!! (nesmí to dělat ani veterinář). Ale tak vona je to škodná, takže tam se na to tak nekouká asi. Páč je halt potřeba micina bez drápů, aby se psi měli na čem učit vostrost přeci. Krása Smiley!
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #41 kdy: 23. Březen 2009, 12:41:15 »

http://www.chcizit.cz/1-246-jak-nalozit-a-upect-sedesatikilovou-srnu
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #42 kdy: 23. Březen 2009, 12:42:22 »

........si myslím, že se tahle diskuze je už trochu hodně někde jinde........
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #43 kdy: 23. Březen 2009, 12:45:04 »

Mimochodem je to zakázaný provádět (zákonem na ochranu zvířat) i v narkóze!!! (nesmí to dělat ani veterinář). Ale tak vona je to škodná, takže tam se na to tak nekouká asi. Páč je halt potřeba micina bez drápů, aby se psi měli na čem učit vostrost přeci. Krása Smiley!

Tak jsi trochu vedle, protože zkoušky ostrosti se u nás již více jak x let nedělají.......jsou zakázány, stejně jako ta šílenost s drápkama, o které jsem se dozvěděla až odsud.....zkoušky ostrosti se v souasné době dělají na Slovensku, kde to zákon povoluje.......
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 23. Březen 2009, 12:47:58 »

Tak jsi trochu vedle, protože zkoušky ostrosti se u nás již více jak x let nedělají.......jsou zakázány, stejně jako ta šílenost s drápkama, o které jsem se dozvěděla až odsud.....zkoušky ostrosti se v souasné době dělají na Slovensku, kde to zákon povoluje.......

No a myslíš že na Slovensku to kočky nebolí Shocked ?!?
Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!