HafBezObav.cz
14. říjen 2019, 23:39:07 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Dospělák vs štěndo  (Přečteno 6697 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 16. Prosinec 2009, 18:14:54 »

Marti,

vybavil se mi Tvůj příspěvek o tom, že Goofíka máš za všech svých psů nejraději...platí to stále Grin? (psala jsi to v době, kdy se Sillinka ještě držela tátova pytlíku Grin)
Jako je mi to vůči bábě blbý, ale je to tak. Ten rozdíl mezi nima se sice postupně stírá, ale Goofíček je pořád N.1.
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 16. Prosinec 2009, 20:14:43 »

Tak děkuju mockrát dámy za odpovědi..já už si říkala ,že je v tom Kerri sama..nikdy jsme neslyšela že si dospěláci se štěndama moc nerozumí.Tak ještě jednou děkuju  Smiley

Jinak pěkné oživení fotkama..  Grin

Jen bych tak maličko řekla...

...no, občas se najde nějaký masochista, kterýho štěňata můžou i přitahovat, ale je to spíš výjimka. Jinak klidný správně socializovaný pes by nikdy neměl štěně napadnout,měl by ho tolerovat, ALE usměrňování štěněcích drzostí může být někdy až hrůzostrašně vypadající.I ke zranění přitom může dojít.  Názor, že dospělý pes štěně nenapadne je naprostá blbost. Je taky nesmysl, že napadnout štěně může jen tupý zvíře. Takže nespolejhat.
Někdy k mrňousům  mhonem trpělivější mohou být psí kluci.
Neznám Tvého pejska, ale už jsem se vícekrát setkala s případem, že fena hystericky ňafala po štěňatech nikoliv kvůli usměrňování, ale ze skutečného strachu, pak opravdu hrozí pokousání štěněte.

S tím spojené musím zmínit mou vzpomínku na mého prvního psa. Nakryl fenu, kterou 3 týdny po porodu smrtelně zranil jiný pes. Našli jsme  sice náhradní kojnou, ale štěňata jsem půl na půl s majitelkou feny měla doma. Můj pes, který byl zcela klidný flegmatik, štěňata jen pozoroval a kontakt mu nevadil. Ovšem něžný kontakt. Super něžný!!!! Při jakémkoliv náznaku stisknutí, letělo štěně vzduchem iks metrů přes 6ti metrovou předsíň. Když jsem to viděla poprvý, byla jsem přesvědčená, že je štěně mrtvý na místě. Houby.Dokonce jedno bylo tak přidrzlý, že se hodiny trávily tím, že štěně přilítlo, ňaflo psa, ten vrrr.... chramst - hop pryč s nim a furt dokola. Já bejt von, tak bych štěně už sežrala.
Navíc mne úplně fascinovalo to otcovský divadlo...
Pes dostal pár pamlsků. Jindy je schramstnul najednou. Teď si je odnesl na pelech. Několik z pamlsků nechal před pelechem a se svým si na pelech lehl. Když si štěňata přišla pro pamlsek, který ležel byť 5 cm od pelíšku, klídek, jen sledovačka po očku, když se ovšem štěně přiblížilo k pamlsku na pelechu - vrrrrrr. Jakmile se objevil odvážlivec nerespektující upozornění, zavrčení, chňapnutí za hlavu a přiražení k zemi (přesně jako vlci to dělaj). Štěně bylo jen oslintaný. Některýmu to bylo jasný hned, některý to zkusilo znovu - podle povahy.
Nikdy na to ale nezapomenu. Neuvěřitelná podívaná.
Zaznamenáno
Naďa K.
Ultra Extra Super pes

Aimee 28.7. 2009 Beri 1.1. 2010

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 30. Listopad 2011, 20:31:24 »

Řešili byste, příp.jak následující situaci - Aimee má svoji kost, malá taky, ale samozřejmě zvědavost je u štěněte silnější a jde se podívat, co starší "ségra" má a ta zuří, krčí pysky a vrčí, ale vyloženě nevyjela. Snažíme se malou odkázat na místo, aby Aimee měla po venčení klid a tak, ale když zůstanou sami..  Smiley
Zaznamenáno

pro SZ "nak"
greenangel
Host
« Odpověď #18 kdy: 30. Listopad 2011, 20:34:54 »

Řešili byste, příp.jak následující situaci - Aimee má svoji kost, malá taky, ale samozřejmě zvědavost je u štěněte silnější a jde se podívat, co starší "ségra" má a ta zuří, krčí pysky a vrčí, ale vyloženě nevyjela. Snažíme se malou odkázat na místo, aby Aimee měla po venčení klid a tak, ale když zůstanou sami..  Smiley
Já bych řešila takto:
Když malá Aimee ke kosti poleze, tak bych jí nevykazovala, ale jen jí bez řečí odvedla. (Klidně nekolikrát za sebou.)
Zatím bych jim o samotě kosti nenechávala, přece jen jsou spolu chviličku. To bych si já osobně troufla až po delší době, až si na sebe zvyknou a byla bych si jistější jak spolu vycházej popř. nevycházej.
Zaznamenáno
Naďa K.
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 30. Listopad 2011, 20:44:19 »

Já bych řešila takto:
Když malá Aimee ke kosti poleze, tak bych jí nevykazovala, ale jen jí bez řečí odvedla. (Klidně nekolikrát za sebou.)
Zatím bych jim o samotě kosti nenechávala, přece jen jsou spolu chviličku. To bych si já osobně troufla až po delší době, až si na sebe zvyknou a byla bych si jistější jak spolu vycházej popř. nevycházej.
ono jsem nemyslela klasické vykázání, protože to neumí, ale je fakt, že po x tém "odvolání", tedy spíše odlákání, jsme ji odnášeli na pelech, aby tam si žrala svoje, je to nezmar, nechápu, že nepochopí, co to vrčení znamená  Wink
překvapivě je středem sváru pouze celá buvolí kost, ty "drobné" odštěpky Aimee nevadí, takže doposud jsme velkou kost opravdu vždy schovávali.
Děkuji za radu  Kiss
Zaznamenáno

pro SZ "nak"
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 30. Listopad 2011, 20:47:52 »

Já bych řešila takto:
Tak nějak, no. Já jim nemůžu nic nechat když nejsme doma ani teď, pač bába to svoje spolkne celý ať je to jakkoli velký a pak chce to Goofíkovo, ten jí to nedá a ona se štěká na celý kolo ať jí to kouká navalit  Roll Eyes A když jsme doma a chci mít klid, tak Goofíkovi nabídnu ať si to jde sníst vedle do pokoje (srandovní je, že mu fakt řeknu "jestli chceš, tak si to pojď sníst sem a pak zavolej"  Grin)a on s díky přijme, pač ho tim bába samozřejmě taky rozčiluje - takže radím je klidně oddělit.
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #21 kdy: 30. Listopad 2011, 20:51:22 »

Tak nějak, no. Já jim nemůžu nic nechat když nejsme doma ani teď, pač bába to svoje spolkne celý ať je to jakkoli velký a pak chce to Goofíkovo, ten jí to nedá a ona se štěká na celý kolo ať jí to kouká navalit  Roll Eyes A když jsme doma a chci mít klid, tak Goofíkovi nabídnu ať si to jde sníst vedle do pokoje (srandovní je, že mu fakt řeknu "jestli chceš, tak si to pojď sníst sem a pak zavolej"  Grin)a on s díky přijme, pač ho tim bába samozřejmě taky rozčiluje - takže radím je klidně oddělit.
To je tak sladký Kiss Kiss Kiss Kiss
Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 30. Listopad 2011, 20:59:19 »

ono jsem nemyslela klasické vykázání, protože to neumí, ale je fakt, že po x tém "odvolání", tedy spíše odlákání, jsme ji odnášeli na pelech, aby tam si žrala svoje, je to nezmar, nechápu, že nepochopí, co to vrčení znamená  Wink

jednou pochopí  ....
Ty znáš svýho staršího psa nejlíp, nevim, jestli má zkušenosti s jinýma štěňatama, ale já bych to moc nehrotila!! , dávala bych rozhodně pořádnýho majzla a snažila se zaujmout štěně jeho zákuskem.
Zaznamenáno
Naďa K.
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 30. Listopad 2011, 21:24:10 »

Ty jo Marti, bába je fakt psychouš a vy včetně Goofyka máte svatou trpělivost  Wink Já myslím, že se holky srovnaj, moc dobře si pamatuji, jak Aimee byla otravné štěně (k ostatním dospělákům) a relativně brzy to přešlo. Hlavně mám radost, že z ní není "otrávená", což z některých dospělých bývá, naopak má chuť tu malou zkoumat, když se výjimečně nehýbe nebo spinká  LOL
Zaznamenáno

pro SZ "nak"
bodlinka
Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 02. Prosinec 2011, 08:04:17 »

Grin Grin u me je N.1 porad Maverick...
Jako je mi to vůči bábě blbý, ale je to tak. Ten rozdíl mezi nima se sice postupně stírá, ale Goofíček je pořád N.1.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!