HafBezObav.cz
15. Listopad 2019, 09:25:11 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: připuštění fenky  (Přečteno 18417 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 07. Prosinec 2008, 16:32:52 »

na to svázání přeci  Cheesy
já to pak dočetla a pochopila  Smiley
Zaznamenáno

toulava
Třída otevřená

MB Kanjer *5.5.2007

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 07. Prosinec 2008, 16:33:37 »

Tak choďte na stěry a nechte si udělat i tu krev, tak to budete vědět docela přesně. Když pojedete dřív, není to až takový malér, sperma si "počká" na vajíčko cca 36 hodin.
hmm... to znamena jak zacne harat, jit na stery?... a pak to odhadnout... jen jestli den ze dne sezeneme letenku  Embarrassed
no asi to bude chtit kus stesti  Undecided
Zaznamenáno

koblizek
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 07. Prosinec 2008, 16:37:11 »

já to pak dočetla a pochopila  Smiley
to jsi dobrá, já to pochopila až napodruhý...  Smiley
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 07. Prosinec 2008, 18:36:58 »

hmm... to znamena jak zacne harat, jit na stery?... a pak to odhadnout... jen jestli den ze dne sezeneme letenku  Embarrassed
no asi to bude chtit kus stesti  Undecided

Stěr jenom upřesní fázi říje, v začátku hárání to nemá smysl. Dřív než 8. den většinou fena ke krytí není (většina tak kolem 12.), já bych zkusila tak po týdnu hárání. Na krev se chodí někdy i víckrát, podle toho jak se hladina vyvíjí...
Zaznamenáno

toulava
Třída otevřená

MB Kanjer *5.5.2007

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 07. Prosinec 2008, 19:15:19 »

Stěr jenom upřesní fázi říje, v začátku hárání to nemá smysl. Dřív než 8. den většinou fena ke krytí není (většina tak kolem 12.), já bych zkusila tak po týdnu hárání. Na krev se chodí někdy i víckrát, podle toho jak se hladina vyvíjí...
to ovsem znamena, ze je lepe odjet na 14 dni za psem.... protoze letet pres pul sveta na posledni chvili pujde spatne :-(....
na druhou stranu pani co ma psa psala, ze kryje 2x... jednou a 48 hod po... pro jistotu... no tak uvidime... to bude asi delsi dovca ... naplanuji to az zacne harat tak na ten 8 den na prilet... a uvidime jestli bude chtit... nebo jestli tam nejaky mistni vet udela odber...
a kdyz tak se pocka... jsem na nas stejne zvedava  Roll Eyes
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 07. Prosinec 2008, 23:48:36 »

to ovsem znamena, ze je lepe odjet na 14 dni za psem.... protoze letet pres pul sveta na posledni chvili pujde spatne :-(....
na druhou stranu pani co ma psa psala, ze kryje 2x... jednou a 48 hod po... pro jistotu... no tak uvidime... to bude asi delsi dovca ... naplanuji to az zacne harat tak na ten 8 den na prilet... a uvidime jestli bude chtit... nebo jestli tam nejaky mistni vet udela odber...
a kdyz tak se pocka... jsem na nas stejne zvedava  Roll Eyes

Jako pokud máš možnost spojit to s dovčou, tak je to ideální. Chovatelé na tyhle vyšetření choděj dost často a je pravda, že pokud se vývoj hladiny progesteronu neodhadne dost přesně (resp. nevyvíjí se to podle předpokladů Wink), taky se stalo, že majitel vyrážel za hory a doly rovnou z kontroly Undecided...
Zaznamenáno

Kaťa B.
CAC
*

22.5.2006 3.7.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 08. Prosinec 2008, 18:46:41 »

Nebo mít v okolí zodpovědného zkušeného krycího psa, který přijde čuchne a poví, ale mít ho na vodítku a třeba i v kalhotkách a když by se fena nechala a zkušený pes by chtěl, ale chudák pak bude mít smutnou noc..... Znáte to jak se to dělá u koníků přes "prubyštont" a nebo u ovešek mají berani zástěrku a nabarvené bříšo, aby barevně označili ty, co by si dali říct a pak dostane šanci ten lepší a žádanější beránek Grin, nebo tak nám to vysvětlovali ve škole. Grin Já to znám jen od koníků a psíků, jen my neměli zodpovědného souseda.
Zaznamenáno
Marek p.
Host
« Odpověď #22 kdy: 26. Prosinec 2008, 15:24:09 »

Chci se optat zkušenějších...

Může nějak ovlivnit povahu/předpoklady psa to, z kolika je štěňat?

Když vy byste si teoreticky vybírali štěndo, brali byste (ač nereálné, tak přepoklady, exteriér a bla bla by měli štěňata stejné) raději štěně k vrhu, kde se narodilo 11 jedinců, či raději např. 4?
Zaznamenáno
Jarka a Cid
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 kdy: 26. Prosinec 2008, 19:04:43 »

Já teda zkušenosti nemám, ale četla jsem, že ani tak neovlivňuje povahu počet jako zastoupení pohlaví. Že např. jedinej pes z vrhu (zbytek fenky) bude víc citlivější, protože je z okolí ovlivňovanej samičíma hormonama. A naopak. 
Zaznamenáno

jave
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 kdy: 26. Prosinec 2008, 20:11:19 »

ač nechovatel, tak si myslím, že pokud je vrh početnější (11 je dost), tak štěňata jsou menší a můžou být i slabší a náchylnější k nemocem. na druhou stranu velké štěně, nebo málo početný vrh nezaručuje ani dobrou povahu ani zdraví. pokud bych si brala nové štěně tak bych koukala na zdravotní stav rodičů (i jejich potomků), jejich povahy a na chovatele. protože i z mírumilovného štěněte jsou lidi schopní vychovat vraha Grin Grin např. já Grin Grin Grin (už jste viděli jak mírumilovný entlebuš ((mimi)) kouše? http://jave.rajce.idnes.cz/Vycvikovy_tabor_Slavetin_-_rijen_2008/#734.JPG ) Grin
Zaznamenáno

Kachnísek
Host
« Odpověď #25 kdy: 26. Prosinec 2008, 20:26:40 »

Ahojky povaha nezáleží na počtu štěnat a ani to jestli je 11 štěnat jsou drobnější, není to tak. maj sice menší porodní váhu ale během růstu to doženou. Povaha se dědí po předcích a hlavně je důležitá už socializace u chovatele a pak samozřejmě majitele. Nejlepší je si vybrat štěnátko tak jet se podívat do ch. st a sledovat chování matky a popřípadně otce a štěnatek.  Smiley Smiley
Zaznamenáno
Marek p.
Host
« Odpověď #26 kdy: 26. Prosinec 2008, 20:31:38 »

Ahojky povaha nezáleží na počtu štěnat a ani to jestli je 11 štěnat jsou drobnější, není to tak. maj sice menší porodní váhu ale během růstu to doženou. Povaha se dědí po předcích a hlavně je důležitá už socializace u chovatele a pak samozřejmě majitele. Nejlepší je si vybrat štěnátko tak jet se podívat do ch. st a sledovat chování matky a popřípadně otce a štěnatek.  Smiley Smiley

Jojo, to je mi jasný....ale není snad možný, aby v tom nebyl rozdíl Shocked? A čistě teoreticky...chs jsou stejný a máš si vybrat - ze 4 a nebo z 11? Smiley
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 26. Prosinec 2008, 20:58:34 »

Jojo, to je mi jasný....ale není snad možný, aby v tom nebyl rozdíl Shocked? A čistě teoreticky...chs jsou stejný a máš si vybrat - ze 4 a nebo z 11? Smiley
Já bych nevimproč brala z 11. Asi proto že jsem z velké rodiny Grin (vím o tom úplnej šumák)
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #28 kdy: 26. Prosinec 2008, 20:59:32 »

Já bych nevimproč brala z 11. Asi proto že jsem z velké rodiny Grin (vím o tom úplnej šumák)

Tvoje názory miluju Kiss Grin Grin Grin
Dodneška si pamatuju tu, kdy jsi psala, že se nestydíš za to, že Goofíka máš ze svých psů nejradši Grin Grin
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 26. Prosinec 2008, 21:02:43 »

Tvoje názory miluju Kiss Grin Grin Grin
Dodneška si pamatuju tu, kdy jsi psala, že se nestydíš za to, že Goofíka máš ze svých psů nejradši Grin Grin
Jsem ráda, že jsem tě pobavila Wink Na druhou stranu ale doufám, že můj názor není kvůli tomu méněcenný!
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!