HafBezObav.cz
19. Září 2019, 22:13:45 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 2 3 [4]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Právní poradna (i nepsí)  (Přečteno 26814 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Iva_p
Dogus Suprus
*

Pohlaví: Ženské

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #45 kdy: 23. únor 2009, 21:27:56 »

Když ono se nám to Práglu asi mluví...je fakt, že někde ta práce prostě fakt neni Sad
Já si ale myslim, že může bejt na pracáku i s vyšším výdělkem, jen jí nevzniká nárok na podporu...kdyby to bylo třeba přesně, zítra na to sednu...

Hele já jsem to takhle měla po vejšce. Dělala jsem na horách v info centru na DPP a zároveň jsem byla na pracáku. Tam jsem měla strašně milou pani, což je asi dost vzácnost, a ta mi v tomhle strašně pomáhala a všechno mi pěkně polopatě vysvětlovala. Já si přesně nepamatuju jak to všechno je, ale to hlavní jsem z toho pochytila, a to bylo to, že jakmile si vydělám víc než 4tis měsíčně, tak nemám nárok být na pracáku. Akorát teda je to rok a půl zpátky, tak je možný, že se něco změnilo.
S tou prací máš recht, ale je to teda děsný, že si ty zaměstnavatelé pak můžou s lidma zametat jak chtěj - hnus.
Zaznamenáno

enidka
Super pes
*

Jim (* 1.2.2008)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #46 kdy: 23. únor 2009, 21:28:43 »

DPP je na 150h ročně Např. já dělám na DPP na horách, ale jako hlavní práce je to fakt bída. V tom případě bych se s nima aspoň nějak domluvila, aby ti ofiko napsali výdělek menší než 4000 a ty si mohla být zároveň na pracáku, který by ti platil zdravotku a sociálku, když nic jinýho. Osobně se mi zdá, že se z tebe snaží vytřískat co můžou - buď bych chtěla smlouvu na neurčito nebo bych se jim na to vyflákla.
já sem původně myslela,že jdu zase na normální smllouvu,ale tam přišli s timhle...jako nelíbilo se mi,ale měla sem slíbenou pak normální smlouvu... a tuhle práci potřebuju Roll Eyes sice si tam rozhodně nevydělám,ale téďka budeme muset platit nájem za byt,takže i tyhle prachy musej stačit..
jenže já na pracáku dostanu kulový..chybí mi asi měsíc do podpory
Zaznamenáno

,,Má-li problém řešení není na místě si dělat starosti.Nemá-li však problém řešení,tak jsou starosti zbytečné."
Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #47 kdy: 23. únor 2009, 21:31:08 »

já sem původně myslela,že jdu zase na normální smllouvu,ale tam přišli s timhle...jako nelíbilo se mi,ale měla sem slíbenou pak normální smlouvu... a tuhle práci potřebuju Roll Eyes sice si tam rozhodně nevydělám,ale téďka budeme muset platit nájem za byt,takže i tyhle prachy musej stačit..
jenže já na pracáku dostanu kulový..chybí mi asi měsíc do podpory

No ale aspoň by za tebe pracák platil právě to zdravotní a sociální. Prostě si zjisti jak je to s tou smlouvou na plný úvazek a podle toho se zařiď. Chápu no - já si taky neumím představit co bych dělala, kdybych najednou měla být bez práce  Undecided
Zaznamenáno

enidka
Super pes
*

Jim (* 1.2.2008)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #48 kdy: 23. únor 2009, 21:34:13 »

No ale aspoň by za tebe pracák platil právě to zdravotní a sociální. Prostě si zjisti jak je to s tou smlouvou na plný úvazek a podle toho se zařiď. Chápu no - já si taky neumím představit co bych dělala, kdybych najednou měla být bez práce  Undecided
kdyby mi na dvou místech netvrdili,že je to v pohodě a že to za mě platěj,tak bych na pracáku bylo by to jenže... Roll Eyes
odmítnout sem tuhle dohodu nemohla nebo by mi ukázali dveře Roll Eyes já bych věděla..šla bych se pást Grin Grin Sad Grin
Zaznamenáno

,,Má-li problém řešení není na místě si dělat starosti.Nemá-li však problém řešení,tak jsou starosti zbytečné."
Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #49 kdy: 23. únor 2009, 21:36:08 »

kdyby mi na dvou místech netvrdili,že je to v pohodě a že to za mě platěj,tak bych na pracáku bylo by to jenže... Roll Eyes
odmítnout sem tuhle dohodu nemohla nebo by mi ukázali dveře Roll Eyes já bych věděla..šla bych se pást Grin Grin Sad Grin

Hm, to je nejhorší - když ani zaměstnavatel sám neví a člověk se v tom pak musí plácat sám a zjišťovat co a jak.
Zaznamenáno

enidka
Super pes
*

Jim (* 1.2.2008)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #50 kdy: 23. únor 2009, 21:38:35 »

Hm, to je nejhorší - když ani zaměstnavatel sám neví a člověk se v tom pak musí plácat sám a zjišťovat co a jak.
oni v tom tam maj takovej decentní bordel...zapomněli dát řediteloj podopsat mojí smlouvu( hlavně že tam je důležitej jeho podpis a muj) a ohledně nový smlouvy řekla personální naší vrchní,že si s tim nemá dělat hlavu a tím pádem ani já Wink Angry
Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 [4]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!