HafBezObav.cz
18. červen 2019, 21:37:40 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Zákony a pokuty?  (Přečteno 8550 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jarka a Cid
Vítěz výstavy (BIS)

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« kdy: 20. říjen 2008, 20:09:55 »

Nedá mi se nezamyslet nad tím, z jakého důvodu vznikly ty naprosto nesmyslný vyhlášky a zákony. Kvůli naprostejm magorům, který si pořizujou psy jen pro vlastní dobrej pocit, nezvládnou je a pes někoho napadne? Kvůli tupejm rodičům, který dítěti nevysvětlej, že cizí pes se nesmí hladit a už vůbec ne neočekávaně ho plácnout třeba po zadku? To na tom mají být tratný ostatní psejskaři (především psi)? Proč neudělat zákon, který by nařizoval všem pejskařům bez výjimky složit alespoň základní zkoušku poslušnosti? Co vaše názory? Sankce nebo prevence?
Zaznamenáno

Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 21. říjen 2008, 06:38:20 »

Nedá mi se nezamyslet nad tím, z jakého důvodu vznikly ty naprosto nesmyslný vyhlášky a zákony. Kvůli naprostejm magorům, který si pořizujou psy jen pro vlastní dobrej pocit, nezvládnou je a pes někoho napadne? Kvůli tupejm rodičům, který dítěti nevysvětlej, že cizí pes se nesmí hladit a už vůbec ne neočekávaně ho plácnout třeba po zadku? To na tom mají být tratný ostatní psejskaři (především psi)? Proč neudělat zákon, který by nařizoval všem pejskařům bez výjimky složit alespoň základní zkoušku poslušnosti? Co vaše názory? Sankce nebo prevence?

No tohle je dost složité téma. O tom, že by se měly zavést alespoň základní zkoušky poslušnosti už bylo na různých fórech hodně diskusí a nakonec z toho vzešlo vždy jen to, že by se tím stejně nezaručilo nic a jen těžko by se nad tím i držel dozor. Všechno je o lidech a o penězích. Embarrassed  Já si třeba myslím že základní zkouška ovladatelnosti (ani jakákoli jiná zkouška) v podstatě nic neřeší, protože i pes se zkouškou může udělat průšvih. Znám několik psů, kteří mají nejen ZOP či ZZO, ale i další zkoušky a přesto už mají na kontě pokousání jiných psů či dokonce člověka. Angry A je to prostě jen díky tomu, že páníčkové oněch psů hřešili na to, že je pes poslechne a kašlali na základní preventivní opatření a v některých případech to bylo dáno i nešťastnou náhodou, kdy pes kousl proto, že se lekl (např. toho nečekaného objetí nebo poplácání od děcka - což je ale opět chyba rodičů i majitele psa).
Já považuji za správné, že se množí školy a školky, kde dělají pro děti osvětové přednášky, které vedou zkušení kynologové, přičemž psy mají s sebou a názorně dětem předvádějí co a jak se má dělat, jak se chovat atd. atd. Taková výchova má podle mě větší cenu než všechny zákony, omezení  a hrozby sankcemi. Spousta dětí se chová ke psům špatně, protože jejich rodiče je doma nepoučili (je totiž taky nikdo nepoučil, takže se to prostě táhne dál a dál přes generace). Když ale bude už osvětová výchova od školek a zákl. škol, budou děti moci zpětně poučit své rodiče a  chci být optimistou a věřit, že už teď se situace drobátko zlepšuje. Wink
Zaznamenáno

Evík
Airen
Super pes
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 01. Listopad 2008, 16:51:13 »

No nevim nevim jestli se situace zlepšuje...třeba mi zažíváme skoro každý týden situaci, kdy jdu s naším pětiměsíčním štěndem po chodníku- podotýkám, že je na krátkém vodítku a potkáme rodinu s dítětem, přičemž dítě když spatří štěně začne hystericky ječet a máchat kolem sebe rukama nebo, v tom horším případě utíkat pryč.....  Undecided  Přičemž rodiče né aby dítěti vysvětlili, že takhle by se chovat nemělo, ale vezmou ho do náručí a utěšují  Huh?
Zaznamenáno
Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 02. červenec 2010, 20:47:55 »

Co udělaj policajti s agresivnim psem (potažmo pánečkama) na kterýho je zavolam? Když jim řeknu že se psa bojim, že na nás už jednou zaútočil a podruhý se o to pokusil (na oba případy mam svědky a nejsem jediná komu se to děje). Že ho maj nezabezpečenýho. Předpokládam že nic, maximálně nějaká domluva.. Máte s tim někdo zkušenost?
Zaznamenáno

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
J.Werich
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 02. červenec 2010, 21:53:44 »

Co udělaj policajti s agresivnim psem (potažmo pánečkama) na kterýho je zavolam? Když jim řeknu že se psa bojim, že na nás už jednou zaútočil a podruhý se o to pokusil (na oba případy mam svědky a nejsem jediná komu se to děje). Že ho maj nezabezpečenýho. Předpokládam že nic, maximálně nějaká domluva.. Máte s tim někdo zkušenost?
Policajti přijedou, zapíšou si, co řikáš (a nebo ne) a když Ti majitel s druhym psem mezitim nevodejde, tak ho donutěj, aby Ti dal adresu a Ty sis na něj mohla stěžovat na městkym úřadě. Mám to velmi detailně zjišťovaný jak od policajtů na cvičáku, tak v práci i od místních. Navíc se na to ptám kdejakýho, kterýho někde potkám. Všichni se shodujou na jednom. Zákon nefunguje, nemůžou dělat nic, leda by pokousal člověka.
Zaznamenáno
Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 02. červenec 2010, 22:01:21 »

Policajti přijedou, zapíšou si, co řikáš (a nebo ne) a když Ti majitel s druhym psem mezitim nevodejde, tak ho donutěj, aby Ti dal adresu a Ty sis na něj mohla stěžovat na městkym úřadě. Mám to velmi detailně zjišťovaný jak od policajtů na cvičáku, tak v práci i od místních. Navíc se na to ptám kdejakýho, kterýho někde potkám. Všichni se shodujou na jednom. Zákon nefunguje, nemůžou dělat nic, leda by pokousal člověka.

Tak nějak jsem si to myslela..
V tom případě žádnej pepřák ale v případě tvrdýho napadení se necham kousnout.. Undecided
Zaznamenáno

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
J.Werich
Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 02. červenec 2010, 23:05:58 »

Tak nějak jsem si to myslela..
V tom případě žádnej pepřák ale v případě tvrdýho napadení se necham kousnout.. Undecided

No jasný...dokud totiž ten dotyčnejčlověk/to dotyčný zvíře něco neprovede, neublíží, policajti nemůžou nic dělat, jen řešit domluvou, což je k prdu...to už mi bylo taky řečeno... Undecided Undecided
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 19. Duben 2013, 07:44:16 »

volný pohyb psů v Praze i na Praze 5 upravuje vyhláška č. 6/2001 Sb. o ochraně veřejné zeleně:

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/uredni_deska_a_oznameni/vyhledavani_v_pravnich_predpisech/rok_2001-vyhlaska_cislo_6_ze_dne_29_03_2001.html

V příloze jsou pak jmenovitě uvedeny parky, kde je volný pohyb psů zakázán:

Praha 5

Zahrada Kinských

k.ú.  Smíchov,  p. č.   206/1, 3133, 3134, 3135,  3152/2, 3152/3,  3153, 3154/1, 3156/1

Náměstí 14. Října

k. ú. Smíchov,  p. č. 15/0, 17/3, 18/0

Klamovka

k. ú. Smíchov,  p. č. 3988, 3989, 3990, 3991, 4002, 4004, 4343/0

k. ú. Košíře,  p. č. 1145/2

Santoška

k. ú. Smíchov,  p. č. 2065/0, 2084/1, 2086/0, 2087/0, 2088/0, 2123/0, 2124/0

Na Skalce

k. ú. Smíchov,  p. č. 2207, 2209/0, 2210/1

Dienzenhoferovy sady

k. ú. Smíchov,  p. č.  31/0

Husovy sady

k. ú. Košíře,  p. č. 1355/1

k.   ú. Smíchov,   p. č.  2640/0, 2641/0, 2642/0
Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 19. Duben 2013, 08:08:50 »

Cibulka jsou přírodním parkem na který se vztahují vyhlášky a zákony, které rovněž volný pohyb psů zakazují viz. odkazy níže.

http://envis.praha-mesto.cz/(dmd3f23nxv5ekn453jw4h2mp)/zdroj.aspx?typ=2&Id=84622&sh=-2068603017

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/uredni_deska_a_oznameni/vyhledavani_v_pravnich_predpisech/rok_1993-vyhlaska_cislo_7_ze_dne_04_05_1993.html

Přírodní parky MČ Praha 5 nespravuje, ty spravuje přímo MHMP
Zaznamenáno
paniklara
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 01. Květen 2013, 19:01:20 »

Citace
á považuji za správné, že se množí školy a školky, kde dělají pro děti osvětové přednášky, které vedou zkušení kynologové, přičemž psy mají s sebou a názorně dětem předvádějí co a jak se má dělat, jak se chovat atd. atd. Taková výchova má podle mě větší cenu než všechny zákony, omezení  a hrozby sankcemi. Spousta dětí se chová ke psům špatně, protože jejich rodiče je doma nepoučili (je totiž taky nikdo nepoučil, takže se to prostě táhne dál a dál přes generace). Když ale bude už osvětová výchova od školek a zákl. škol, budou děti moci zpětně poučit své rodiče a  chci být optimistou a věřit, že už teď se situace drobátko zlepšuje.
Já mám zajímavej zážitek z minulého týdne. Šla jsem s Houmičem kolem dětského hřiště, odkud zrovna vycházela družina. A samozřejmě hned dvě holčičky, jestli si můžou pejska pohladit. Ve chvíli, kdy se mi na něj chtělo vrhnout dalších deset dětí, jsem je zarazila a provedla osvětu  Smiley Že k pejskovi musí pomalu, nesmí na něj sahat zezadu, zeptat se majitele jestli je hodný atd. No prostě kolem mě půlkruh dvaceti dětí plus dvě učitelky s napětím poslouchali asi čtvrt hodiny. Fascinovalo mě, že tam byly děti, který si ve druhý třídě ještě nikdy nepohladily psa. Většinou, protože jim to rodiče nedovolí. Eventuelně se divily, že je pejsek hodnej, že je doma učí, že psi jsou zlí. Ale, že se náš Homer jmenuje podle Simpsonů věděly do jednoho.
Zaznamenáno
Brundík
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 11. Květen 2013, 10:05:42 »

Zdá se mě, že jsem z pětky zmizel v pravý čas. Jsem buď na venku, pokud mám dost dřeva na topení a kuchyň s koupelnou, nebo v Brně, kam chodíme dobývat Špilberk. To je nejsenzačnější venčení. V zimě psovi netopím plynem, máme konstantní teplotu 16st. díky sousedům ze všech stran. Lužánky jsem definitivně opustil. Mají nečlenitý terén. Je to taková 21ha placka. A já jsem spíš na kopečky a pahorky. Pokuty za co? Jdou snad policajti do druhého pilíře? Bang head
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!