HafBezObav.cz
21. Listopad 2019, 18:00:26 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: UCI - United kennel Club Internationale  (Přečteno 26905 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
greenangel
Host
« Odpověď #15 kdy: 02. říjen 2008, 14:04:26 »

Prave, porad je dost lidi co by si rtw s ocasem proste navzali. Me uz to neprijde. (obcas se mi ocasek hodi, kdyz ji potrebuju chytnout  Grin )  Ale asi kdybych si pred tim rokem a pul mohla vybrat (jako je to treba u jinych plemen) tak bych asi brala radeji kupirovanyho.  Smiley Ted uz neee. 
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

Pohlaví: Ženské

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 kdy: 02. říjen 2008, 14:09:12 »

Já budu chtít taky fouska, i když hold třeba v budoucnu budou mít dlouhé pruty. Náš  druhý pesan, MOK, má prut dlouhý, ale taky se mi víc líbí, když ho mají krácený, ale určitě je to o zvyku. I když zrovna u toho MOk a fouska je a bude dlouhý prut nepraktický, vzhledem k jejich práci, když musí makat v lese, tak ti dlohoprutí ho mají často omlácený a orvaný do krve.....takže krátný ocas - praktický ocas Grin

Téda, chudinka čubana, jí lapeš po ocasu Grin
Zaznamenáno
mirka-h
Třída šampionů

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 30. říjen 2008, 14:11:09 »

ahoj, mám příspěveček k uci. zúčastnila jsem se "národní výstavy", chtěla jsem vidět tarynky sestru a bylo to blízko prahy, tak jsem si řekla,že si zajedu s dinuškou na výlet. byla to fraška největšího kalibru a mafie dohromady. každý, kdo si koupí štěnátko s papíry uci, tak naprosto vyhodil peníze a hlavně by se měl modlit, aby měl pejska zdravého. nejde s tím něco udělat? zakázat tuto organizaci? nebo alespoň zmedializovat její fungování  Sad
Zaznamenáno

Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 kdy: 31. říjen 2008, 07:34:40 »

Já teda s UCI osobní zkušenost nemám, ale četla jsem už o tom spolku dost na to, abych si myslela to samé co Bára a další....Celý slavný UCI spolek jsou prostě kšeftmani, jde jim o prachy...Tato organizace není o chovu, ale o prachsprostém množení psů bez ohledu na zdraví a kontrolu povah.... Angry Cry
O existenci UCI jsem se prvně dozvěděla, když jsem psala článek o českém "plemeni" turský harlekýn. Vyšlechtil ho nějaký pan Martínek, který chtěl původně dosáhnout návratu k tzv. harlekýnskému pinčovi, který se kdysi v ČR opravdu choval v okolí Karlových Varů. Pokus o ten návrat k tomu "harlekýnovi", který měl v ideálním případě zbarvením připomínat dalmatina, dopadl podle mě jako parodie na PJRT Tongue Nicméně spolek UCI toho "turského harlekýna" uznal jako samostatné plemeno jen na základě chovu jednoho člověka! Shocked Pan Martínek si vesele množí psy pod hlavičkou UCI. Měla jsem možnost párkrát s ním mluvit a můj názor je, že jde prostě o množitele voříšků s PP. Tongue
Zaznamenáno

Evík
greenangel
Host
« Odpověď #19 kdy: 31. říjen 2008, 07:51:28 »

Hlavne si za tak vzacnou rasu muze rict, balik penez ze jo.  Tongue Prasata to jsou.  Angry
Zaznamenáno
Blaňule, Beďule a Kadlik
CAC
*

Beďulka a Kadlik

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 kdy: 31. říjen 2008, 07:59:59 »

Nicméně spolek UCI toho "turského harlekýna" uznal jako samostatné plemeno jen na základě chovu jednoho člověka! Shocked Pan Martínek si vesele množí psy pod hlavičkou UCI. Měla jsem možnost párkrát s ním mluvit a můj názor je, že jde prostě o množitele voříšků s PP. Tongue

Hahahahahhahahha...bože, mám se smát nebo brečet??? http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=4478&r=7
Zaznamenáno

"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži."
Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ
Kachnísek
Host
« Odpověď #21 kdy: 31. říjen 2008, 10:22:22 »

No to je hustý !!!! Mě je líto lidí co na to naletí apak si myslej že mohou na výstavy pod FCI. Ale je to krásnej voříšek. No uvažuju že vyšlechtím taky něco nevého. Nemáte zájem o křížence německé dogy a německého ovčáka. Název by mohl být Český dogov.  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 kdy: 31. říjen 2008, 10:29:21 »

Hahahahahhahahha...bože, mám se smát nebo brečet??? http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=4478&r=7
No já jsem těch fotek turského harlekýna viděla víc (i přímo od chovatele) a přijde mi, že je každý pes jiná ves. Grin Někteří připomínají víc PJRT, jiní pinče, další "nepovedenou čivavu"

No to je hustý !!!! Mě je líto lidí co na to naletí apak si myslej že mohou na výstavy pod FCI. Ale je to krásnej voříšek. No uvažuju že vyšlechtím taky něco nevého. Nemáte zájem o křížence německé dogy a německého ovčáka. Název by mohl být Český dogov.  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

No ono když se člověk vykašle na genetiku, tak vyšlechtit "nové plemeno" jde vlastně "úplně samo". Stačí se zachovat jako bestie, zavřít někam pár typově podobných psů schopných rozmnožování, nepustit k nim nikoho, nechat je tam žít jak umí a časem se rozmnoží, nakříží mezi sebou....Však si, lidi, vzpomeňte např. na psy z Krupé, kteří s vydatnou pomocí Ligy na ochranu zvířat a Rudy Desenského vůbec spatřili světlo světa....ti byli přesně tenhle případ. Byli si navzájem všichni hodně podobní. No a teď, jak psali v posledním PPČ o těch mrtvých psech z okolí Olomouce....Té ženské, co je původně měla se rozmnožovalo několik psů mezi sebou, taky se tam s trochou nadsázky vyvinulo "nové plemeno"... Shocked

Celá ta slavná UCI je jen ostudou a výsměchem všemu chovatelskému snažení poctivých chovatelů. Tongue Roll Eyes
Zaznamenáno

Evík
mirka-h
Třída šampionů

Zobrazit profil
UCI
« Odpověď #23 kdy: 04. Leden 2009, 21:50:21 »

tak to je pěknej bordel  Cry Cry, jsem jeden z těch "debilů", kterýmu vysvětlili, že pejsek chovaný pod uci je to samý jako fci, jen nemůžu chodit na fci výstavy a může mít kupírovaný ocásek, mě byl ocásek šumák, já chtěla rtw a ten mám oči pro pláč..hlavně, že nějací pejsci ve vrhu měli ocásek, tam asi páničkové prozřeli a nenechali šmykat....tak to jsem ráda, že nás ještě nevyloučili z hafba, ale lovky to mají jinak ne?  
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
UCI
« Odpověď #24 kdy: 04. Leden 2009, 21:51:29 »

tak to je pěknej bordel  Cry Cry, jsem jeden z těch "debilů", kterýmu vysvětlili, že pejsek chovaný pod uci je to samý jako fci, jen nemůžu chodit na fci výstavy a může mít kupírovaný ocásek, mě byl ocásek šumák, já chtěla rtw a ten mám oči pro pláč..hlavně, že nějací pejsci ve vrhu měli ocásek, tam asi páničkové prozřeli a nenechali šmykat....tak to jsem ráda, že nás ještě nevyloučili z hafba, ale lovky to mají jinak ne?  
Jde hlavně o ty ušiska!!
Zaznamenáno

Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
UCI
« Odpověď #25 kdy: 04. Leden 2009, 21:54:41 »

hele neboj ocas se v ČR neřeší,nevím jak to máte v klubu RTW, ale na všechny zkoušky bez ocasu můžeš
Zaznamenáno

Šimona
jave
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
UCI
« Odpověď #26 kdy: 04. Leden 2009, 21:55:16 »

než jsem si pořídila Jerďu, tak jsem o UCI neměla ani tuchy. ale teď už vím, že je to sakra rozdíl např. psa, kterého ti neuchovní pod FCI třeba kvůli zdravotnímu problému, ti u UCI uchovní hned.

tohle je docela zajímavý pohled na UCI:

http://www.cz-pes.cz/cl-2008052801-q-UCI-x-FCI-aneb-moje-prvni-ucast-na-MVP-pod-garanci-spolku-UCI
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
UCI
« Odpověď #27 kdy: 04. Leden 2009, 21:56:09 »

no jestli je modrá tak neuchovní, ale může sportovat pro radost jako ty, vás asi taky neuchovněj... Grin

My se vo to ani nikoho neprosíme Tongue Tongue Tongue!

...ale na zkoušky a všude můžem doma, nemusíme jezdit nikam do háje Grin...  

hele neboj ocas se v ČR neřeší,nevím jak to máte v klubu RTW, ale na všechny zkoušky bez ocasu můžeš

No ale dyš ho má pod UCI tak to neuznávaj, ne?
Zaznamenáno

jave
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
UCI
« Odpověď #28 kdy: 04. Leden 2009, 21:57:21 »

do rtw klubu by psa chovaného pod uci neměli přijmout, alespoň je to ve stanovách a pokud se ještě zapíšeš do spolku přátel rotvajlera (pod uci) tak tě vyloučí i když máš psa FCi

citát z rkcr.cz:
Předsednictvo RKČR upozorňuje.

Mnoha členům našeho klubu bylo nabídnuto panem Sejkaničem členství v Klubu přátel rottweilera, který je členem UCI.

UCI je disidentská organizace, která v České republice působí prostřednictvím Českomoravské kynologické federace. Sdružuje majitele psů a umožňuje jim, aby odchovávali štěňata i na jedincích, kteří ne vždy splňují požadavky standardu plemene. Uznává veškeré rodokmeny psů. Průkazy původu vystavené UCI jsou platné pouze pro akce pořádané organizací UCI. Tyto PP jsou nepoužitelné, neplatné na všech akcích pořádaných ČMKU.

Pro nás, členy ČMKU je nepřípustné, abychom jakýmkoliv způsobem s touto organizací spolupracovali.

Upozorňujeme naše členy, aby si dobře promysleli krok, který je nevratný. V případě nejasností se mohou obrátit na kohokoliv z Předsednictva.

Patrně složité podmínky pro uchovnění Rottweilera by mohly být důvodem, který některé členy k přestupu vedou.

Předsednictvo navrhne zmírnění podmínek pro zařazení do chovu i v našem klubu.

Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
UCI
« Odpověď #29 kdy: 04. Leden 2009, 22:00:58 »

do rtw klubu by psa chovaného pod uci neměli přijmout, alespoň je to ve stanovách a pokud se ještě zapíšeš do spolku přátel rotvajlera (pod uci) tak tě vyloučí i když máš psa FCi

citát z rkcr.cz:
Předsednictvo RKČR upozorňuje.

Mnoha členům našeho klubu bylo nabídnuto panem Sejkaničem členství v Klubu přátel rottweilera, který je členem UCI.

UCI je disidentská organizace, která v České republice působí prostřednictvím Českomoravské kynologické federace. Sdružuje majitele psů a umožňuje jim, aby odchovávali štěňata i na jedincích, kteří ne vždy splňují požadavky standardu plemene. Uznává veškeré rodokmeny psů. Průkazy původu vystavené UCI jsou platné pouze pro akce pořádané organizací UCI. Tyto PP jsou nepoužitelné, neplatné na všech akcích pořádaných ČMKU.

Pro nás, členy ČMKU je nepřípustné, abychom jakýmkoliv způsobem s touto organizací spolupracovali.

Upozorňujeme naše členy, aby si dobře promysleli krok, který je nevratný. V případě nejasností se mohou obrátit na kohokoliv z Předsednictva.

Patrně složité podmínky pro uchovnění Rottweilera by mohly být důvodem, který některé členy k přestupu vedou.

Předsednictvo navrhne zmírnění podmínek pro zařazení do chovu i v našem klubu.

Takže RTW klub zmírňuje podmínky chovnosti, aby mu členové neutíkali do klubu přátel RTW? To je dost ubohý, ne? Huh?
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!