HafBezObav.cz
09. Duben 2020, 08:30:38 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
  Časopis Výcvik Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
  Zobrazit příspěvky
Stran: 1 ... 71 72 [73]
1081  Všeobecný pokec / Výživa / Re: FITMIN kdy: 18. červen 2008, 10:02:44
Já bych Fitmin tak neodsuzovala, mám na něm odchovaného psa (nyní 14 měsíců), střídavě s Britem kvůli změně chuti, aby pes nežral denně to samé a pes byl a je ve špičkové pracovní a výstavní kondici. Nyní zkoušíme opět pro změnu chuti Eminent, psi ho baští rádi, než se otočím, misky mají prázdné. Jinak mám odzkoušenou Ancu, s tou moc spokojenosti nebylo, právě kvůli velkému odpadu a matnosti srsti.

Každý má ale jistě svoje zkušenosti ohledně krmení a taky hodně záleží na tom, co vaši psíci baští a co ne. Na každého psa má to či které krmivo jiný vliv, stejně jako u lidí......někomu prostě to a to vyhovuje a pes prospívá a nebo naopak.

Vzala jsem si od původního majitele 4letého psa, který byl krmen Ancou, byl matný a pohublý, nyní dva měsíce krmíně Fitminem a pes se neuvěřitelně zlepšil, přibral, srst se mu leskne jako "psí" kulky.....:-)))

Takže radím, vyzkoušejte a uvidíte.....neodsuzujte dopředu
1082  Všeobecný pokec / Plemena / Re: Český fousek kdy: 18. červen 2008, 09:34:45
Jo je to prýma kombinace, ale stejně, do budoucna.....prostě fousci, až jednou Fox odejde, dalšího maďara nechci, pokud se nám podaří Gara uchovnit (už je kanditátem chovu, teď jen ty zkoušky), tak by jsme si po něm chtěli vzít fenku a možná založit vlastní chov. stanici....ale to je hudba budoucnosti....uvidíme....Fousáči navíc snášejí lépe jakékoliv počasí a vzhledem k tomu, že psy máme celoročně venku, je to lepší volba plemene. Když k nám Foxadlo přišlo, tak to byl klasický "bytový" pes, u nás hned šupajdil ven (jen na noc jsme ho pár dní brali do kuchyně), pak jsme ho nechali venku i v noci a pes ani necekl, zvykl si hodně rychle. Teď, když jsme na zahradě a jen tak se válíme a Fox se s námi "nudí", nemůžeme ho najít a téměř vždy ho najdeme v jeho pelechu v kotci....No a Garouš, ten je od mala venku, už jako prcek u mámy byl venku, takže tam nebyl žádný problém.
1083  Všeobecný pokec / Plemena / Re: Český fousek kdy: 18. červen 2008, 08:58:52
No, vždyť jsem to říkala, žeje fousek vzácné plemeno, fakt nás moc není, na naší první výstavě, na které jsme byli letos v březnu v Letňanech nás bylo jen 7. Na svodu jsme byli jen 4 fousci, na výstavě v Litoměřích rekordních 22......Až na klubovce jsem si to užila, sešlo se nás tam 99 českých fousků, něco úžasného, spousta nádherných pesanů.....:-))) Náš Gar se naštěstí v konkurenci nikdy neztratil, tak snad se nás bude štěstí držet i nadále a Gar bude mít další a další úspěchy.
1084  Všeobecný pokec / Plemena / Re: Český fousek kdy: 18. červen 2008, 07:56:12
No, tak jsem chtěla psát o fousáčích a nějak se to tady zvrtlo k maďarům....:-)))
1085  Všeobecný pokec / Plemena / Re: Český fousek kdy: 18. červen 2008, 07:33:21
A Váš maďar je s PP nebo bez? Našemu Foxovi byly 4 roky na konci dubna. Zrovna včera jsme byli s klukama na cvičební prochajdě ve zvěři, potkali jsme známého ze sousedního mysl. sdružení, který má už 11ti letého fouska a Fox se mohl ubrblat, ti maďaři jsou fakt hrozný hysterky.....:-)))
1086  Všeobecný pokec / Plemena / Re: Český fousek kdy: 17. červen 2008, 11:57:09
No a já jsem si dříve právě myslela, že maďaři jsou absolutně nekonfliktní......asi každý pes jiná ves. Co se týče té agresivity, tak nejlepší je u nás Gar, na toho i kdyby pes vrčel a štěkal sebevíc nebo na něj vyjížděl, tak jak to bylo zezačátku od Foxe, tak si z toho nic nedělá a stále by si chtěl hrát, prostě ani nejmenší známka bmrlání, vrčení či něčeho podobného....ale to jsou fousci obecně, prostě absolutně nekonfliktní, i když samozřejmě, i mezi nimi se najdou výjimky.

A jak jste na tom se cvičením vy? A jak starého psa máte?
1087  Všeobecný pokec / Plemena / Re: Český fousek kdy: 17. červen 2008, 11:02:42
Řekla bych, že určitě plus mínus stejně rychle, ale i tak je to hrozně individuální, protože i když máš dva psy stejného plemene, každý pochopí rychleji to a druhý zase to, no a stejný to je u maďara a fouska.
Je taky pravda, že začátečníkům - zájemcům o lovecký výcvik se doporučuje právě nejvíc maďar a hned poté fousek, fousci jsou většinou mnohem klidnější a co se týče rychlosti určitě pomalejší, no ono je to dáno i naprosto jinou tělesnou konstitucí.
U Foxe jsem byla nepříjemně překvapená jednou věcí a tou byla agrese vůči Garovi, s naším přispěním se to naštěstí vyřešilo a teď už kluci využívají každou volnou chvíli ke společnému dovádění.

Každopádně, fouska mohu jen a jen doporučit, nejenže jsou neskuteční roztomilouši díky těm jejich fousům, tak jsou i skvělí společníci, jsou výborní k dětem a nejsou tak tvrdí na výcvik.
1088  Všeobecný pokec / Plemena / Re: Český fousek kdy: 17. červen 2008, 09:49:54
Tak Gar i Fox právě výcvikem prochází, připravujeme je na zkoušky, takže cvičíme stále. Jinak, co se týče ovladatelnosti a základní poslušnosti, tu mají "snad" oba zvládnutou, ale jak říkám, na Foxe musím být trochu ostřejší.
Jinak názor, že pes má chodit všude na volno nezastávám....ale to je na jinou debatu....nechci se tady hádat ani nic takového, nikomu nevnucuji svoje názory a nikomu neberu zase ty jeho....
Jo a Fox byl v nabídce "daruji loveckého psa", dívala jsem se tam každý den, uvažovali jsme o pořízení druhého psa - fenku fouska - ale až bude mít Gar po zkouškách, no a jak jsem se tak dívala na ty inzeráty, jeden mě tam zaujal, já jsem pánovi odepsala, on zase mě, pak jsem to doma nadhodila...no a za týden už nám Foxe vezli. Moje druhá polovička je stejně jako já pro každou "špatnost"....:-)))
1089  Všeobecný pokec / Plemena / Re: Český fousek kdy: 17. červen 2008, 08:53:17
Jojo, máme jednoho českého fouska - je mu 14 měsíců, říkáme mu GAR, ale ofiko se jmenuje Guliver u Klobásné, je to tak trochu blázen, oproti jiným fouskům překypuje temperamentem, no, a aby jsme si s přítelem nezáviděli cvičení a tak, tak jsme si před dvěma měsíci vzali z lovky v nouzy maďarského ohaře - Fox z Mečkovské Skály, jsou mu už 4, když k nám přišel, neznal chůzi u nohy, honil, co ho napadlo, zkrátka naprosto nevychovaný cvok a blázen....ale ve výcviku se docela daří, musím být teda hodně přísná, ale pes konečně poslouchá a do lesa můžeme jít konečně na volno....
1090  Všeobecný pokec / Plemena / Re: Český fousek kdy: 17. červen 2008, 08:40:47
Jojo, krásní a chytří, to oni jsou a taky pěkně vyčůraní....:-)))
1091  Všeobecný pokec / Plemena / Český fousek kdy: 17. červen 2008, 08:34:44
Ahoj, je tu někdo, kdo má, u nás tak vzácné plemeno, jako je český fousek?
Stran: 1 ... 71 72 [73]
Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!