HafBezObav.cz
03. červen 2020, 19:24:22 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
  Časopis Výcvik Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
  Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3 ... 8
1  Všeobecný pokec / Zdraví / Re: nehojící se poranění konců uší kdy: 30. říjen 2007, 13:46:01
U ridgebacků je to celkem běžný problém. Asi nejlepší je použít lékařskou vazelínu aby rána zůstala vlhčí a nepraskala při poklepání hlavou nebo prolézáním roští. Trvá to delší dobu než se to zahojí, ale alespoň rána nepraská a nezvěšuje. Obzvláště pokud je to na konci ušního boltce, který je mechanicky nejvíce namáhán, potrvá to dost dlouho.
2  Všeobecný pokec / Všeobecný pokec o psech / Re: VY PEJSKAŘI JSTE VŠICHNI DEMENTNÍ!!! kdy: 27. Září 2007, 09:40:22
Ode dneška se hlásím do klubu dementních pejskařů. Byli jsme s Goofym na velké louce ze tří stran obklopené lesem... Šel kolem kůň, Goofy samozřejmě běžel za ním podívat se co je to za velkýho psa. Tak tam stojím volám na něj... Najednou úplně z opačný strany slyším: "Tak sakra chyťte si ty psy!" Tak se otočím:"Co?" Asi 50 metrů ode mě jsou dva psi-co jsem viděla tak jen čuchali, ale moc toho zase nevidím, takže nevim.. Tak volám:"To nejsou moji psi." A ona:"Je snad ňákej zákon, ne?!!" Tak opakuju: "To nejsou moji psi" A ona:"To mě nezajímá, chyťte si je!" Tak jsem zůstala stát s otevřenou pusou-za cizího psa jsem ještě vynadáno nedostala... Já z toho byla tak vedle, že jsem ani pořádně nestihla pochválit Goofyho jak krásně přišel... Undecided Asi jsem fakt dementní, ale cizí psi si nechytám  Wink
Tak to mám podobnou příhodu. Šel jsem kolem silnice a najednou k nám přiběhl malý pes. Chvíli se psi očichávali a pak pejsek vyrazil směrem přes přechod pro chodce. V tu dobu se tam řítil autobus tak jsem začal na psa volat (samozřejmě bezvýsledně). Autobus to zabrzdil těsně před psem. Řidič vylítnul a začal na mě řvát proč si toho čokla u silnice nedržím. Marně jsem se snažil vysvětlit že to opravdu není můj pes a teď ho vidím poprvé. Prostě proti nasraném autobusákovi a dalším 30 lidem v autobusu jsem neměl šanci.  Wink
3  Všeobecný pokec / Plemena / Re: Rhodéský ridgeback kdy: 25. Září 2007, 09:42:35
Pomalu začínáme řešit podobný problém....vrčí na stejně staré psy...jenom nevím, jestli ho mám okřiknout (což jsem dělala do teď) nebo jestli je mám nechat, ať si to vyřeší sami.

Rozhodně nenechat je řešit si to. Za čas by zjistil že je dobrý a zkušený rváč a zbušil by ti každého většího psa, který by se na něj jen ošklivě podíval.
Nejlépe je to snažit se řešit tyto situace v klidu. Dostat se do pozice, že ty jsi ta osoba která řeší krizové situace a ne on. Pokud se začne vytahovat na cizího psa použí příkaz “ke mně” (pokud ho má dobře zažitý), protože pak ho můžeš kárat za to že nepřišel na zavolání (co už předpokládám chápe). Můžeš mu začí překáže když se začne stavět (nechytat za obojek a už vůbec nestrkat ruce mezi ně když začne mela) – jednoduše se postaví mezi ně. Pokud tě bude tahnout k němu táhnout tak ho chyť za slabinu (kůže mezi stehnem a břichem). Protože mu je to dost nepříjemné, tak místo toho aby začal dorážet na psa se otočí na tebe a ty můžes začít s ním kumunikovat (neco ve smyslu “copak chlapečku/holčičko maš nějaký problém s tím psem…”).
To je zhruba ve zkratce. Jinak je to na delší povídaní.
4  Všeobecný pokec / Výcvik / Re: píšťalka kdy: 05. Září 2007, 14:12:55
Píšťalky jsou různé, každému vyhovuje jiná. Ja osobně dávám přednost klasické píšťalce z rohoviny nebo umělé hmoty. Oproti ultrazvukovym ji slyším přesně tak jako můj pes (mám zpětnou kontrolu), v zimě nestudí a nepřimrzá na rtech a hlavně ty ultrazvukové se mi vždy po nějaké době rozšroubovali a já je ztratil.

Citace
Jak to v praxi vypadá, když se venku potkají dva páníčci a oba mají pejsky naučené na píšťalku? Je s tím nějaký problém?
každá píšťalka mu trošku jiný zvuk (tón) a pes je schopen ji poměrně dobře rozeznat. Může byt za začátku trochu problém, ale rychle si zvykne reagovat jen na tu svoji.
5  Všeobecný pokec / Výcvik / Re: píšťalka kdy: 05. Září 2007, 12:41:13
Píšťalka je ideální na přivolání. Oproti povelu je dostatečně hlasitá, nepřenáší emoce a když tak jen slabě (příkaz je vždy skoro stejný, takže psu není hned jasné zda jsem rozzloben, mám strach že nepřijde atd..) a je anonymní (většinou nikdo podle pískaní nepozná o kterého psa se jedná, kdežto když volám jménem tak hned všichni vědí že ten můj zas neposlouchá  Smiley ).
Základní povely:
1x krátký hvizd - něco chci podívej se na mně (sleduj mně) - u loveckých psů taky často znamená "běž hledat - slídit na opačnou stranu“
2x - 3x krátký hvizd - klasický příkaz ke mně
1x - dlouhý hvizd - lehni (Down)

Tyto povely vycházejí z lovecké praxe, ale můžeš si vice-méně klidně vymyslet vlastní.

Na píšťalku se dá naučit i dodatečně. Pak se to cvičí tak, že dáváš nový povel (hvizd) a pak hned starý, který pes už dobře zná. Pokud budeš toto praktikovat nějakou dobu (vždy po novém přijde starý),  tak pes už přestane čekat na starý povel a rovnou příkaz udělá na nový.
6  Všeobecný pokec / Výcvik / Re: Cvičák kdy: 05. Září 2007, 06:38:42
Ahoj lidi.Dnes jsme byli s Goofym poprvé v mírně pokročilých a já mám z toho trochu zmatek v hlavě. Nechápu rozdíl mezi povelem čekej a zůstaň Undecided...natožpak aby to chápal on Smiley Poradíte mi? Jinak doufám, že příště už nám to půjde aspoň o chlup lépe...

Je to jednoduché. Po povelu "zůstaň" bude pes čekat na místě pokud se pro něj nevrátim. "Čekej" naopak znamená zůstaň dokuť si tě nezavolám. Takže po "zůstaň" se k němu vždy vracím já a po „Čekej“ jde pes ke mně.
Je to lepší ze začátku takto rozlišovat protože pes má pak lepší odložení v zůstaň. Nebude koukat, jestli na něj někdo nemává, nebo někdo za rohem nevolá a přemýšlet jestli má být na místě nebo jít k pánovi (jestli to byl ten správný povel na přivolání), ale bude vědět že pokud se páníček pro něj nevrátí má zůstat.  Smiley
7  Všeobecný pokec / Zdraví / Re: Stříhání drápků kdy: 30. Srpen 2007, 08:12:49
Většinou stáčí odstřihnou tu část drábku, která se stáčí dolů. Vemeš kleště, přiložíš zespoda cca ke kořenu drápku (rovnoběžně s drápkem) a to co se stáčí dolu přes kleště můžěš odstřinout. Pokud máš světlé drábky je to snadnější. Proti světlu můžeš vidět tmavou žilku, která vyživuje dráp. Stříhat můžeš to co je před ní.
Nejlépe začít postupně a ustřihnout malou část drápku a postupně odstřihávat další a další jak je potřeba. když se náhodou netrefíš bude to jen málá ranka. Až dostaněš vetší jistotu můžeš odstřihnout rovnou celou část.
8  Všeobecný pokec / Články / Re: Psí výkaly kdy: 12. červenec 2007, 13:14:10
co není může být... už se teším až budou naši strážnici s naběračkou lovit DNA  Grin
9  Všeobecný pokec / Výcvik / Re: Pes sám v bytě kdy: 09. červenec 2007, 08:30:09
napr. http://www.hafbezobav.cz/clanek-2004111206-Sam-doma.html
10  Všeobecný pokec / Články / Re: Letní psí tábor HAFBO 2006 kdy: 22. červen 2007, 16:00:09
já to udělám jinak. Pošlu vám všem co nejdříve rozpis jak ho mám,protože,veřte,není to tak jednoduché, a dáte mi všichni vědět,zda OK a nemám musíme předělat. stejně, jak víte, jsme všichni většinu dne pohromadě. Míša
11  Všeobecný pokec / Články / Re: Letní psí tábor HAFBO 2006 kdy: 20. červen 2007, 20:18:44
Pavlo a co Nelsonek? Toho na pokoj nechcete?
12  Všeobecný pokec / Zdraví / Re: Péče o zuby kdy: 20. červen 2007, 09:59:05
Pokud psa uspí při nějaké přiležitosti, tak většinou kámen čistí skoro automaticky (alespoň u nás na Hůrce) ale záleží na domluvě...
13  Všeobecný pokec / Články / Re: Letní psí tábor HAFBO 2007 kdy: 19. červen 2007, 21:27:30
Prosím, neznáte někdo Tomáše Ehrenbergera od fenky Kláry? Tomáš nám vůbec neodpovídá na maily a SMS,tak nevíme,zda s ním počítat. Vůbec se neozval.
14  Všeobecný pokec / Články / Re: Letní psí tábor HAFBO 2007 kdy: 19. červen 2007, 21:24:48
Neboj. S Evou a ESP se počítá. Už mám předběžné rozmístění do pokojů. Pošlu všem.
15  Všeobecný pokec / Výživa / Re: Kdy krmit? kdy: 06. červen 2007, 14:08:41
My jsem taky celou dobu v režimu: ráno po procházce a večer cca 20:30.  Smiley
Stran: [1] 2 3 ... 8
Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!