Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
55 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Standard FCI č.230 ze dne 24.08.1988
TIBETSKÁ DOGA
 
 

Země původu:
 
 
Tibet.
 

Patronátní země:
 
 
Velká Británie.
 

Charakter:
 
 
Dobrý společník, pes na hlídání a ochranu, vyvíjí se pomalu, nejlepší formy dosahuje ve věku 2-3 let u feny, u psa nejdříve ve 4 letech.
 

Chování:
 
 
Odměřené, se smyslem pro ochranu.
 

Hlava:
 
 
Dosti široká, těžká a silná. Mohutná lebka, týlní výčnělek a stop velmi dobře znatelné. Délka lebky od týlu ke stopu se rovná délce hřbetu nosu od stopu ke špičce čenichu, ale nos může být o něco kratší. Čenichová partie je správně široká, silná, čtvercová z jakéhokoliv pohledu (ze předu i z profilu).
 
Čenich je široký, dobře pigmentovaný, nozdry jsou otevřené.Pysky jsou správně vyvinuty, mírně převyslé na stranách. V dospělém věku se objevují na hlavě a v oblasti pod očima a v koutcích tlamy vrásky.
 

Oči:
 
 
Velmi výrazné, střední velikosti. Barva hnědá ve všech odstínech. Oči jsou dobře uloženy po stranách hlavy, oválné, mírně šikmé.
 

Uši:
 
 
Střední velikosti, trojúhelníkového tvaru, převislé, nesené nízko, padají směrem dopředu, lemují hlavu.
 
Mírně se nadzdvihávají, když je pes ve střehu. Ušní boltec je pokryt krátkou a jemnou srstí.
 

Skus:
 
 
Nůžkový. Čelisti jsou silné a představují perfektní nůžkový skus pravidelný a kompletní (horní řezáky se dotýkají spodních v těsné blízkosti a jsou zasazeny v pravém úhlu vzhledem k dásním). Klešťový skus je přípustný. Důležité je, aby nedošlo k posunu zubů (musí být zachován kvadratický tvar čenichové partie).
 

Krk:
 
 
Silný, svalnatý, bez laloku. Je pokryt hustou stojatou srstí.
 

Hrudní končetiny:
 
 
Lopatky jsou šikmé, svalnaté, silné. Přední nohy jsou rovné a dobře osrstněné, záprstní kosti jsou silnés mírným sklonem.
 

Trup:
 
 
Silný, svalnatý, záď téměř neznatelná. Hrudník dosti vysoko, úměrně široký, žebra klenutá tak, aby hrudní koš měl tvar srdce. Hrudní oblast mírně sestupuje pod lokty. Délka trupu je o něco větší než kohoutková výška.
 
Pánevní končetiny:Silné, svalnaté, se správným zaúhlením, hlezna silná a nízko nesená. Při pohledu ze zadu jsou paralelní. Odstranění paspárků není povinné.
 

Tlapky:
 
 
Dosti velké, silné, kompaktní, kočičí. Jsou dobře osrstněné mezi prsty.
 

Pohyb:
 
 
Energický, uvolněný, vždy lehký a elastický. Při rychlém pohybu se snaží přiblížit končetiny ve střední rovině. Krok se zdá být pomalý a odměřený.
 

Srst:
 
 
U psa mnohem hustší než u feny. Kvalita je důležitější než kvantita. Správně dlouhá a hustá, jemná, ale tvrdá a rovná, na krku a lopatkách tvoří hřívu. Ocas je bohatý. Stehna pánevních končetin jsou osrstěna delší srstí. Bohatá podsada (připomíná vlnu) v létě prořídne.
 

Barva:
 
 
Sytě černá, černá a rezavá ( velmi intenzivní až světle plavá ), kaštanově hnědá, různé odstíny šedé, zlaté a rovněž šedá se zlatými znaky. Bílý znak ve tvaru hvězdy na hrudi je přípustný. Menší bílé znaky na nohou jsou tolerovány. Rezavé a zlaté znaky se objevují pod očima, na vnitřní straně nohou a vnější straně ocasu.
 

Výška:
 
 
U psa nejméně 66 cm ; u feny 61 cm.
 

Vady:
 
 
Jakákoliv odchylka od standardu.
 

Poznámky:
 
 
Psi musí mít obě varlata úplně sestouplá v šourku.
 
Zdroj: http://www.kchmpp.cz/


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1651  (1651 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1271  (1271 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1125  (1125 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1181  (1181 hl.)
Neřeším to
1221  (1221 hl.)

Celkem hlasovalo: 6449


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie