Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
34 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Standard FCI č.230 ze dne 24.08.1988
TIBETSKÁ DOGA
 
 

Země původu:
 
 
Tibet.
 

Patronátní země:
 
 
Velká Británie.
 

Charakter:
 
 
Dobrý společník, pes na hlídání a ochranu, vyvíjí se pomalu, nejlepší formy dosahuje ve věku 2-3 let u feny, u psa nejdříve ve 4 letech.
 

Chování:
 
 
Odměřené, se smyslem pro ochranu.
 

Hlava:
 
 
Dosti široká, těžká a silná. Mohutná lebka, týlní výčnělek a stop velmi dobře znatelné. Délka lebky od týlu ke stopu se rovná délce hřbetu nosu od stopu ke špičce čenichu, ale nos může být o něco kratší. Čenichová partie je správně široká, silná, čtvercová z jakéhokoliv pohledu (ze předu i z profilu).
 
Čenich je široký, dobře pigmentovaný, nozdry jsou otevřené.Pysky jsou správně vyvinuty, mírně převyslé na stranách. V dospělém věku se objevují na hlavě a v oblasti pod očima a v koutcích tlamy vrásky.
 

Oči:
 
 
Velmi výrazné, střední velikosti. Barva hnědá ve všech odstínech. Oči jsou dobře uloženy po stranách hlavy, oválné, mírně šikmé.
 

Uši:
 
 
Střední velikosti, trojúhelníkového tvaru, převislé, nesené nízko, padají směrem dopředu, lemují hlavu.
 
Mírně se nadzdvihávají, když je pes ve střehu. Ušní boltec je pokryt krátkou a jemnou srstí.
 

Skus:
 
 
Nůžkový. Čelisti jsou silné a představují perfektní nůžkový skus pravidelný a kompletní (horní řezáky se dotýkají spodních v těsné blízkosti a jsou zasazeny v pravém úhlu vzhledem k dásním). Klešťový skus je přípustný. Důležité je, aby nedošlo k posunu zubů (musí být zachován kvadratický tvar čenichové partie).
 

Krk:
 
 
Silný, svalnatý, bez laloku. Je pokryt hustou stojatou srstí.
 

Hrudní končetiny:
 
 
Lopatky jsou šikmé, svalnaté, silné. Přední nohy jsou rovné a dobře osrstněné, záprstní kosti jsou silnés mírným sklonem.
 

Trup:
 
 
Silný, svalnatý, záď téměř neznatelná. Hrudník dosti vysoko, úměrně široký, žebra klenutá tak, aby hrudní koš měl tvar srdce. Hrudní oblast mírně sestupuje pod lokty. Délka trupu je o něco větší než kohoutková výška.
 
Pánevní končetiny:Silné, svalnaté, se správným zaúhlením, hlezna silná a nízko nesená. Při pohledu ze zadu jsou paralelní. Odstranění paspárků není povinné.
 

Tlapky:
 
 
Dosti velké, silné, kompaktní, kočičí. Jsou dobře osrstněné mezi prsty.
 

Pohyb:
 
 
Energický, uvolněný, vždy lehký a elastický. Při rychlém pohybu se snaží přiblížit končetiny ve střední rovině. Krok se zdá být pomalý a odměřený.
 

Srst:
 
 
U psa mnohem hustší než u feny. Kvalita je důležitější než kvantita. Správně dlouhá a hustá, jemná, ale tvrdá a rovná, na krku a lopatkách tvoří hřívu. Ocas je bohatý. Stehna pánevních končetin jsou osrstěna delší srstí. Bohatá podsada (připomíná vlnu) v létě prořídne.
 

Barva:
 
 
Sytě černá, černá a rezavá ( velmi intenzivní až světle plavá ), kaštanově hnědá, různé odstíny šedé, zlaté a rovněž šedá se zlatými znaky. Bílý znak ve tvaru hvězdy na hrudi je přípustný. Menší bílé znaky na nohou jsou tolerovány. Rezavé a zlaté znaky se objevují pod očima, na vnitřní straně nohou a vnější straně ocasu.
 

Výška:
 
 
U psa nejméně 66 cm ; u feny 61 cm.
 

Vady:
 
 
Jakákoliv odchylka od standardu.
 

Poznámky:
 
 
Psi musí mít obě varlata úplně sestouplá v šourku.
 
Zdroj: http://www.kchmpp.cz/


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2914  (2914 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2213  (2213 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2196  (2196 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2180  (2180 hl.)
Neřeším to
2403  (2403 hl.)

Celkem hlasovalo: 11906


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie