Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
39 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Standard FCI č.169 ze dne 01.12.1997
FOXTERIÉR DRSNOSRSTÝ
 
Fox Terrier (Wire)
 

ZEMĚ PŮVODU:
 
Velká Británie
 

DATUM VYDÁNÍ PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU:
 
1.12.1997
 

POUŽITÍ:
 
teriér
 

ZAŘAZENÍ FCI:
 
skupina 3 – teriéři
 
Sekce 1 – vysokonozí a středněnozí teriéři
 
Pracovní zkoušky dobrovolné.
 

CELKOVÝ VZHLED:
 
Aktivní a živý, kostra a síla v souladu, nikdy však ani hrubý ani robustní. Stavba těla představuje dokonalou vyváženost, především to platí o poměrné proporci lebky a obličejové části hlavy a podobně také výšky v kohoutku s délkou těla od vrcholu ramene k vrcholu sedací kosti, která má být přibližně stejná. V postoji představuje široce postaveného loveckého psa s krátkým hřbetem.
 

CHOVÁNÍ A TEMPERAMENT:
 
Živý a rychlý v pohybu, bystrý ve výrazu, plný očekávání a reagující při sebemenším popudu. Přátelský, vstřícný a nebojácný.
 

HLAVA:
 
LEBEČNÍ PARTIE:
 
Mozkovna: horní linie mozkovny téměř plochá, mírně se zužující a postupně se svažující k očím.
 
Stop: mírný.
 
OBLIČEJOVÁ PARTIE:
 
Nos: černý.
 
Tlama: malý rozdíl v délce mezi lebkou a obličejovou částí. Když je obličejová část očividně kratší, hlava vypadá slabá a jaksi nedokončená. Obličejová část se pozvolna zužuje (sbíhá) od očí k čenichu a mírně snižuje v místě spojení s čelem, není pod očima propadlá ani srázná. Má zde být plná a dobře utvářená. Plné a zakulacené obrysy lící jsou nežádoucí.
 
Čelisti / zuby: čelisti silné s dokonalým pravidelným a kompletním nůžkovým skusem, tzn. horní zuby těsně přesahují přes dolní zuby a jsou zasazeny kolmo v čelisti. Nepřiměřeně kostnaté nebo svalnaté čelisti jsou nežádoucí a nevzhledné.
 
Oči: tmavé, plné ohně a inteligence, přiměřeně malé, nemají vystupovat. Co nejkulatějšího střihu. Posazené nepříliš daleko od sebe, ani příliš vysoko v lebce, ani příliš blízko uší. Světlé oko je vysoce nežádoucí.
 
Uši: malé ve tvaru V, středně silné, dobře překlopené a přilehlé k lícím. Vrchol přehybu ucha má být jasně nad úrovní lebky. Špičaté, vztyčené, tulipánovité nebo růžovité uši jsou vysoce nežádoucí.
 

KRK:
 
suchý, svalnatý, přiměřeně dlouhý bez kožních záhybů, rozšiřující se k plecím a při pohledu ze strany tvořící elegantní a ladnou křivku.
 

TRUP:
 
Hřbet: krátký, rovný a silný bez náznaku měkkosti.
 
Bedra: svalnatá, nepatrně klenutá, krátká a pevná.
 
Hruď: hrudník hluboký, přední žebra mírně klenutá, zadní žebra hluboká, pružná.
 

PRUT:
 
podle zvyku krácen. Posazen vysoko a nesen vztyčený, ne však nad hřbet ani zakroucený. Dobré síly (silný) a přiměřené délky.
 

KONČETINY:
 
HRUDNÍ KONČETINY: při pohledu zepředu se ramena od kohoutku svažují od spojení s krkem příkře dolů, krk je nasazen proti jejich vrcholům, které jsou jemně vyznačeny. Při pohledu ze strany mají být lopatky dlouhé, dobře vzad uložené. Kohoutek vždy jasně vyznačen. Hrudník hluboký, nikoliv široký. Při pohledu ze všech stran končetiny rovné, silných kostí až k tlapám. Lokty přiléhají svisle k tělu, volně pohyblivé podél těla, při pohybu se pohybují rovně vpřed.
 
PÁNEVNÍ KONČETINY: silné, svalnaté, nesmí být pokleslé ani přikrčené. Kombinace krátkého stehna s rovným kolením kloubem je vysoce nežádoucí.
 
Stehna: dlouhá a silná.
 
Kolení klouby: dobře úhlené, ani vytočené, ani vtočené.
 
Hlezno: svisle postavené.
 
Nárt: svislé a rovnoběžné při pohledu zezadu.
 

TLAPY:
 
kulaté, pevné s malými, tuhými, plnými polštářky, prsty mírně klenuté. Nejsou ani vtaženy ani vytočeny.
 

CHODY:
 
hrudní i pánevní končetiny se pohybují přímo vpřed souběžně. Lokty se pohybují rovnoběžně volně podél těla. Při pohybu se kolena nevtáčejí ani nevytáčejí. Dobrý silný posuv vychází ze správně ohebných pánevních končetin.
 

OSRSTĚNÍ:
 
SRST: hustá, velmi drátovité struktury, 2 cm (3/4 palce) plecích až 4 cm (1 1/2 palce) na kohoutku, hřbetě, žebrech a bězích s podsadou, která je krátká a jemnější. Na hřbetu a bězích je drsnější nežli na bocích. Srst na mordě je kadeřavá a je dostatečné délky, aby propůjčovala mordě výraz síly. Srst na končetinách je hustá a vlnitá.
 
BARVA: bílá má nad černou převládat; bílá s černou a tříslovou nebo tříslovými znaky. Žíhané, červené, játrově hnědé nebo břidlicově modré odznaky jsou nežádoucí.
 

VÝŠKA A VÁHA:
 
Výška v kohoutku nepřesahuje 39 cm (15 1/2 palce) u psů, u fen poněkud méně.
 
Ideální váha ve výstavní kondici je 8,25 kg (18 liber) u psů, u fen poněkud méně.
 

VADY:
 
Jakékoliv odchylky od uvedených bodů by se měly považovat za chybu a závažnost chyby je třeba posuzovat v přísném poměru k jejímu významu.
 

POZN.: psi musí dvě viditelně normálně vyvinutá varlata plně sestouplá do šourku.
 
Zdroj: http://www.cmku.cz


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1577  (1577 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1226  (1226 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1054  (1054 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1104  (1104 hl.)
Neřeším to
1152  (1152 hl.)

Celkem hlasovalo: 6113


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie