Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
38 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Airedale terier
Český název: Airedale terier
 
Originální název: Airedale Terrier
 
Oficiální zkratka: AT
 
Pořadí popularity: 187. místo [1225.4b]
 
Číslo standardu FCI: 7
 
Skupina FCI: Skupina 3 - Teriéři
 
Sekce FCI: Sekce 1 - Vysokonozí a středněnozí teriéři
 
 
Použití: Terrier
 
Celkový vzhled: největší z teriérů, svalnatý, pohyblivý, vzhledem kompaktní pes, bez náznaku nohatosti nebo přílišné délky těla. Pes odvážného výrazu, rychlých pohybů, vždy připravený k akci. Charakterizuje ho nejlépe výraz očí, nesení uší a vztyčený ocas.
Hlava a lebka – mozkovna je dlouhá, plochá, nepříliš široká mezi ušima, směrem k očím se lehce zužuje. Hlava je vyvážená (proporcionální), mozkovna je přibližně stejně dlouhá jako obličejová partie hlavy. Hlava je bez vrásek. Stop je sotva znatelný. Líce jsou ploché, nevyboulené. Obličejová část hlavy je dobře vyplněná před očima nikoli miskovitě propadlá nebo proláklá pod očima, ale jemně modelovaná, takže nemá kuželovitý nebo nepěkný vzhled. Horní a dolní čelist jsou silné, hluboké a mocně osvalené, ale hrubá čenichová partie je krajně nežádoucí. Nadměrně vyvinuté čelisti nesmějí dodávat hlavě oblý nebo v lících vypouklý vzhled, ovšem propadlé líce jsou též nežádoucí. Pysky jsou přiléhavé, nos je černý.
Oči – jsou tmavé, malé, nevystupující, typicky teriérského výrazu, odvážného a inteligentního pohledu. Světlé oko nebo drzý pohled jsou krajně nežádoucí.
Uši – tvaru písmene „V“, nesené po stranách hlavy, dopředu klopené, malé, velikostí odpovídající velikosti psa. Linie lomu je poněkud nad rovinou mozkovny.Úplně ploše zavěšené ucho je stejně jako ucho příliš vysoko nasazené velmi nežádoucí.
Zuby - jsou silné. Čelisti jsou také silné. Skus je nůžkový, což znamená, že horní řezáky těsně překrývají řezáky dolní čelisti, přičemž jsou v čelistech zasazeny kolmo. Tomuto skusu se dává přednost, ale také klešťový skus je povolený. Předkus i podkus jsou nežádoucí.
Krk – suchý (čistých linií), osvalený, přiměřené délky a síly (nikoliv hrubý), postupně se rozšiřuje do plecí. Je bez laloku.
Hrudní končetiny – lopatky jsou dlouhé, správně uložené (vrcholky lopatek směřují kolmo vzhůru a vzad, přičemž plochými částmi přiléhají k hrudníku). Volné hrudní končetiny jsou dokonale rovné, náležitě silných kostí. Lokty se kyvadlovitě pohybují podél dlouhé osy těla, při pohledu ze strany jsou volné.
Trup – hřbet je krátký, silný, přímý až rovný. Nevykazuje žádné známky ochablosti. Bedra jsou svalnatá, žebra dobře klenutá, u tzv. krátce svázaných (tj. krátkých a kompaktních) jedinců a u psů s dobře vyvinutými a rozloženými žebry je patrná jen krátká vzdálenost mezi žebry a kyčlemi. Je-li pes dlouhý, projeví se v této partii jistá ochablost. Hrudník je hluboký (dosahuje přibližně k loktům), ne však příliš široký.
Pánevní končetiny – stehna jsou dlouhá a silná, bérce osvalené, nárty správně zaúhlené, nevytočené ani ven ani dovnitř. Hlezna jsou nízko u podkladu a jsou stejně jako ostatní části končetin při pohledu zezadu rovnoběžná.
Tlapky – malé, okrouhlé a uzavřené, se silnými nášlapnými polštářky, jež jsou pěkně pružné, a s přiměřeně klenutými prsty. Nejsou vybočené ani vbočené.
Ocas – je vysoko nasazený a vesele nesený, nikoliv přetočený nad hřbet. Je náležitě silný, odpovídající substance. Přiměřeně se krátí, takže jeho konec je přibližně ve výšce týlního hrbolu na lebce.
Pohyb – končetiny se pohybují přímo vpřed. Hrudní končetiny jsou v pohybu volné, pohybují se rovnoběžně s boky těla. V kroku tvoří hrudní končetiny prodloužení rovné hranice přední fronty. Tlapky jsou od sebe právě tak daleko, jako lokty. Dopředná síla pohybu vychází z pánevních končetin.
 
Povaha: otevřený a důvěryhodný, přátelský, odvážný, inteligentní pes. Za všech okolností je ostražitý, neútočný, ale také nebojácný.
 
Výška: kohoutková výška psů činí 23-24 palce (tj. asi 58-61 cm) u fen činí 22-23 palce (tj. asi 56-59 cm).
 
Osrstění: srst tvrdá, hustá a hrubá, ne tak dlouhá, aby byla otevřená. Je rovná a přilehlá, kryje tělo i končetiny. Krycí srst je tvrdá a hrubá, silní, podsada je kratší a měkčí. Nejtvrdší srst se kroutí anebo je zvlněná. Kudrnatá nebo měkká srst je krajně nežádoucí.
 
Barva srsti: na těle je černé nebo prokvetlé (tzv. grizzly) sedlo, které začíná na vrcholu krku a končí na špičce svrchní strany ocasu. Ostatní partie těla jsou zbarveny tříslově. Na uších je často tříslo tmavé. Tmavé stínování se může objevovat i na bocích a spodní straně krku a po stranách na hlavě. Několik bíle zbarvených chlupů na hrudí mezi hrudními končetinami se připouští.
 
 
 
 
 
Inzeráty:
Prodám - štěňata: [Počet inzerátů: 1]
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1498  (1498 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1179  (1179 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
985  (985 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1059  (1059 hl.)
Neřeším to
1086  (1086 hl.)

Celkem hlasovalo: 5807


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie