Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
31 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Puli
Český název: Puli
 
Originální název: Puli
 
Oficiální zkratka: PUL
 
Pořadí popularity: 279. místo [665.9b]
 
Číslo standardu FCI: 55
 
Skupina FCI: Skupina 1 - Pastevečtí a honáčtí psi kromě švýcarských salašnických psů
 
Sekce FCI: Sekce 1 - Pastevečtí psi
 
Země původu: Maďarsko
 
 
Použití: Honácký pes
 
Celkový vzhled: Středně velký pes s pevným organizmem, kvadratického formátu, s jemnou, ale ne příliš lehkou kostrou. Každá část těla dobře osvalená. Díky silné, pásky nebo provázky tvořící srsti, je těžké posoudit vývoj částí těla. Proto při posouzení je nutné jej prohmatat. Osrstění hlavy je natolik husté, aby hlavě propůjčilo kulatý tvar a zastínilo oči. Ocas zatočený na křížovou oblast vyvolává zdání stoupající horní linie.
 
Povaha: Pes živého temperamentu, mimořádně učenlivý. Dnešní forma se vyvinula díky zájmovému chovu.
 
Výška: Psi: 41 - 43 cm. Povolené rozmezí 39 - 45 cm.
Feny: 38 - 40 cm. Povolené rozmezí 36 - 42 cm.
 
Váha: Psi: 13 - 15 kg
Feny: 10 - 13 kg
 
Osrstění: Ve štěněčím věku hustá, vlnitá nebo kudrnatá. Později vytváří prstýnky, pak stuhy nebo provazce se silnou strukturou. Pokrývka se sestává z drsnějších pesíků a z jemnější podsady. Poměr těchto dvou rozdílných typu srsti určuje charakter kožichu. Pokud poměr pesíků přesahuje poměr jemnější podsady, pokrývka je otevřená, bez typických znaků. Pokud poměr jemnější podsady je větší, způsobí jemnou, těžce zvládnutelnou pokrývku s tendencí ke zplstnatění. Geneticky určený správný poměr těchto dvou typů srsti vytváří lehce zvládnutelnou, estetickou, stuhovitou nebo provázkovitou formu pokrývky. Délka srsti největší v oblasti beder, zádě a hřbetu (20-30 cm); nejkratší na hlavě a na končetinách (10-12 cm). Zastínění hlavy je ideální v případě, když srst je silnější provázkovité struktury a dobře zakrývá oči a nosovou část. Vyčesaná, zanedbaná, zacuchaná srst je nežádoucí.
 
Barva srsti: - Černá
- Černá s mírně zrzavým a nebo šedivým odstínem
- Plavá s jasně ohraničenou maskou
- Šedá
- Perlově bílá bez žemlového odstínu
Bílá skvrna na hrudi o max. rozloze 3 cm povolena. Bílé pálení mezi prsty není chybou. Každý jiný barevný znak či odchylka je chybou.
 
Historie plemene: Maďarský honácký pes asijského původu. Jeho pradávná forma se pravděpodobně dostala do Karpatské kotliny s kočujícími nomádskými maďarskými pastevci.
 
 
 
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2917  (2917 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2214  (2214 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2200  (2200 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2182  (2182 hl.)
Neřeším to
2407  (2407 hl.)

Celkem hlasovalo: 11920


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie