Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
41 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Americký buldok
Český název: Americký buldok
 
Originální název: American Bulldog
 
Oficiální zkratka: AG
 
Pořadí popularity: 39. místo [4673.7b]
 
Číslo standardu FCI:
 
Skupina FCI: Neuznaná plemena
 
 
Celkový vzhled: Americký buldok má vyšší končetiny, je rychlejší a živější, než jeho anglický protějšek. Je to velmi svalnatý a statný pes, s velkou a silnou hlavou a čelistmi. Je velmi silný a hbitý, v končetinách však lehký. Hruď má širokou, se svalnatým krkem. Krk může mít nepatrný lalok. Hlavu má čtvercovou a širokou, se svalnatými lícemi a brázdou mezi kulatýma očima. Silný čenich je zformovaný do krabice. Stop je ostře definovaný a hluboký. Z různorodých typů uší jsou přijatelné růžovité i svěšené. Jakákoliv barva očí je povolena, ale černé oční lemy jsou u bílých psů upřednostňované. Nos má černý nebo šedivý. U černo nosých psů by i rty měly být černé, ačkoliv růžové zbarvení je povolené. Rty by měly být uvolněné. Těžké kosti předních končetin by měly být silné a velmi rovné. Zadeček by měl být velmi široký a svalnatý. Nízko posazený ocas je u kořene silný. Je to statný a silný pes, kompaktního rámce, psi jsou charakteristicky zavalitější, podsaditější a těžších kostí, než feny.
Americký buldok by nikdy neměl být spletený s jedinečnými odlišnými plemeny, jako například American Staffordsire Terrier nebo American Pit Bull Terrier.
Americký buldok je odvážný, rozhodný a odhodlaný, ne však zaujatý nebo nepřátelský. Je to živé a sebevědomé plemeno. Které opravdu miluje děti. Je známé pro svoji odvahu a hrdinství, když má bránit svého pána. Měl by být dobře socializovaný a již od ranného štěněčího věku být vychovávaný k poslušnosti. Někteří z nich mohou být směrem k ostatním psům agresivní a k cizincům rezervovaní. Aby byl Americký buldok opravdu šťastný, potřebuje být ve společnosti lidí. Toto plemeno však inklinuje ke slintání. Mírné cvičení je pro ně zapotřebí.
 
Povaha: Americký buldok by neměl být k člověku nadměrně bázlivý nebo plachý, ani však agresivní. Preferuje se, aby ani k ostatním psům nebyl příliš agresivní.
 
Výška: Pes má v kohoutku 55 až 70 cm.
Fena má v kohoutku 52 až 65 cm.
 
Váha: Pes 32 až 54 kg.
Fena 27 až 45 kg.
 
Osrstění: Americký buldok má krátkou a hrubou srst.
 
Barva srsti: Stálém nebo proměnlivě stupňovaná bílá, všech odstínů strakaté, hnědé, červené nebo tříslové.
 
Historie plemene: Dříve byl buldok využívaný se krvavému sportu býčích zápasů. Někteří z těchto psů odjeli se svými pány z Anglie do Ameriky. Nakonec byl Anglický buldok ve své velikosti snížen a jeho osobnost byla změkčena. Americký buldok zůstal větším a divočejším, má také delší končetiny, je rychlejší a čilejší. Díky úsilí Johna D. Johnsona ze Summerville z Georgie, existuje Americký buldok dodnes. Poté, co se vrátil z 2. světové války, byl velmi zklamaný, když zjistil, že stejně jako Anglický Mastif, toto plemeno téměř úplně zaniklo. Rozhodl se tedy, že shromáždí ty nejlepší jedince ze všech, které ještě mohl najít a z kraje jejich zániku je zachrání. Právě od choval toto plemeno déle, než kdokoliv jiný na světě a jeho otec tyto psy choval ještě před ním. Nyní je to již starý muš, je mu přes 80 let a tito psi dodnes v jejich rodině existují. On je tedy tím jediným důvodem, proč toto plemeno existuje dodnes. Nebýt jeho úsilí, jistě by dnes byli vyhynulí, neboť od té doby je nepřetržitě chová až do současnosti.
Americký buldok je také používaný jako strážný pes a jako lovecký pes, černé zvěře, veverky a mývala. Byli dokonce cvičení ke hnaní dobytka. Farmáři si těchto psů cení především pro jejich životní sílu, schopnost ochrany, inteligenci a pracovní schopnosti. Někteří z Amerických buldoků jsou talentovanými pro lov, hlídání, sledování a ochranu.
 
Poměr velikosti psa k dospělému člověku.
 
 
Chovatelské kluby:
BULLDOG KLUB - František Kuchař, Pacov 37, 251 01 Říčany, tel : 602 245 482, email: mailto:kucharf@ttc.cz
MOLOSS KLUB - Ing. Kateřina Bečková, Havlíčkovo n.258, 334 01 Přeštice, tel : 377 897 978
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2829  (2829 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2132  (2132 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2103  (2103 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2104  (2104 hl.)
Neřeším to
2314  (2314 hl.)

Celkem hlasovalo: 11482


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie