Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
62 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Český název: Chien Fila de Saint Miguel
 
Originální název: Chien Fila de Saint Miguel
 
Oficiální zkratka: FSM
 
Pořadí popularity: 279. místo [625.9b]
 
Číslo standardu FCI: 340
 
Skupina FCI: Skupina 1 - Pastevečtí a honáčtí psi kromě švýcarských salašnických psů
 
Země původu: Portugalsko
 
 
Celkový vzhled: Ačkoliv je to pes střední výšky, je zároveň největším pastýřským ostrovním psem na světě. Má hrubou stavbu těla, silný stisk, chůze je jakoby kymácivá do stran. Jsou schopni být přímo u stáda po celý rok venku a téměř neznají žádné nemoci. Pes má obdélníkový formát a hrubou stavbu těla. Hlava je masivní, lebka široká, lehce okrouhlá, oči jsou středního rozměru, elipsovitého tvaru, nepříliš hluboce posazené, kaštanové barvy. Uši jsou posazené vysoko, trojúhelníkového tvaru, u základu široké, na konci okrouhlé, krk svalnatý a střední délky. Ocas je u kořene silný, vysoce posazený, lehce ohnutý střední délky.
 
Povaha: Je to velice chytrý pes. Rozumí a splňuje všechny povely, avšak současně má vlastnosti vůdce. Aby majitel zrealizoval všechny schopnosti tohoto psa, musí mít trpělivost, silný charakter a tvrdou ruku. Tito psi jsou ještě kromě pastýřské služby vynikajícími hlídači. Chování psa je nezávislé, ale majiteli poslušné. Specifickou vlastností při pastvě skotu, je zvyk kousat skot do nohy, aby jim neublížili. Psi dokáží výborně rozeznat svoje stádo od cizího. S cizím zvířetem zachází velmi přísně.
 
Výška: Pes má v kohoutku 50 až 60 cm.
Fenka má v kohoutku 48 až 58 cm.
 
Váha: Pes má kolem 25 až 35 kg.
Fenka má kolem 20 až 30 kg.
 
Osrstění: Srst je krátká, hladká, s hustým podsrstím.
 
Barva srsti: Zbarvení je jelení, šedé, světle-žluté, je přípustná skvrnitost na čele, hrudi a předních tlapách.
 
Historie plemene: Druhý název je Azorský Cattel Dog.
Plemeno se zformovalo na jednom z ostrovů Azorského souostroví, na ostrově Sant Miguel. Portugalci objevili Azorské ostrovy v roce 1427, nazvali je „Ilhas dos Acores“, což v překladu znamená „Jestřábí ostrovy“. Díky subtropickému klimatu horské oblasti s termálními gejzíry, byly Azorské ostrovy téměř „zaplaveny“ zelení a květy. V takovém, na floru bohatém, prostředí se však zvířata téměř nevyskytovala. Portugalští námořníci se rozhodli napravit chybu přírody a přivezli na Azorské ostrovy domácí zvířata. První přistěhovalci, kteří na Azorské ostrovy v roce 1439 připluli, zde našli již obrovská stáda těchto přivezených domácích zvířat, která mezi tím zdivočela. Psi se stali hlavními a cennými pomocníky nejen pro lovení této domácí zvěře, ale také pro jejich pastvu. Prvním druhem psa, který jim pomáhal byl „Caes de Filam“, což v překladu znamená „pes, který pronásleduje“. Zřídka se v literatuře může vyskytovat také název „Cao de Fila“.
Předkem Fily byli již neexistující psi „Fila da Terceira“. Tito psi se na Azorských ostrovech vyvíjeli v izolaci dost dlouho.
Od počátku 14. století až dodnes jsou tito psi u Azorských pastýřů velice oblíbení.
 
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
01.11.2019: On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2429  (2429 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1799  (1799 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1721  (1721 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1726  (1726 hl.)
Neřeším to
1827  (1827 hl.)

Celkem hlasovalo: 9502


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie