Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
27 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Landseer
Český název: Landseer
 
Originální název: Landseer
 
Oficiální zkratka: LS
 
Pořadí popularity: 146. místo [1969.8b]
 
Číslo standardu FCI: 226
 
Skupina FCI: Skupina 2 - Pinčové a knírači, molossové a švýcarští salašničtí psi
 
Sekce FCI: Sekce 2 - Molossové a horští psi
 
Země původu: Německo / Švýcarsko
 
 
Použití: hlídací a společenský pes.
 
Celkový vzhled: Landseer by měl budit dojem velkého, silného, harmonicky stavěného psa. Stojí - zvláště pokud jde o psy - na vyšších končetinách než černí novofoundlandští psi.
Kůže na hlavě bez vrásek, krátká a jemně osrstěná. Modelace hlavy markantně vyjádřená, ušlechtilého výrazu. Stop výrazný, ale není tak strmý a vyjádřený jako u svatobernardského psa. Nosní houba černě pigmentovaná. Pysky suché, černě pigmentované. Pokud možno pevně přiléhající a horní pysk, po kterém nestékají příliš sliny, by měl lehce překrývat spodní pysk. Oči středně velké, přiměřeně hluboko uložené, hnědé až tmavě hnědé; světle hnědá se může tolerovat; s přátelským pohledem.
Uši středně velké; přiložíme-li je k hlavě, dosahují až k vnitřnímu koutku oka; trojúhelníkového tvaru, dole poněkud zaoblené; nasazené vysoko na temeni, těsně a hladce přiléhají ke stranám hlavy; s krátkým a jemným osrstěním; delší třásně srsti jen na zadní části nasazení ucha.
Délka od kohoutku ke kořeni ocasu odpovídá přibližně dvojnásobku délky hlavy. Od plecí až k zádi široký a silný. Hřbet pevný, rovný. Záď široká, dobře zaoblená směrem do stran a dozadu silnými plasticky modelovanými svaly. Mezi velmi svalnatými plecemi je hrudník hluboký a široký s odpovídajícím silným klenutím žeber hrudníku. Břicho málo vtažené. Mezi břichem a bedry by měla být zřetelně patrná plochá prohlubeň v oblasti slabin.
Ocas silný, dosahující až trochu pod hlezno, velmi hustě a huňatě osrstěný, ale bez vlajky. V klidu by měl pes v postoji nést ocas volně svěšený, eventuálně na konci lehce zahnutý směrem nahoru. Při vzrušení a za pohybu smí být ocas nesen rovně, na konci lehce zahnutý směrem nahoru. Zahnutý ocas nebo ocas nesený stočený nad hřbetem je třeba odmítnout.
Hrudní končetiny silné, mohutné svalstvo vycházející z plecí obaluje silné kosti nadloktí, na které navazují běhy se správným zaúhlením mohutných kostí; běhy jsou při pohledu zepředu zcela rovné a dobře osvalené.
Pánevní končetiny musí být silné, zcela volně pohyblivé a musí mít silné kosti obalené mohutnými svaly. Stehna vyvinutá do mimořádné šířky.
 
Výška: U psů: v průměru mezi 72 a 80 cm
U fen: v průměru mezi 67 a 72 cm
 
Osrstění: Osrstění by mělo být s výjimkou hlavy dlouhé, pokud možno hladké a husté a na omak jemné. Krycí srstí prorůstá podsada, ale ne tak hustě jako u černého novofoundlandského psa. Lehce zvlněná krycí srst na hřbetě a na stehnech není vadou. Srst, kterou kartáčujeme proti směru růstu chlupů, musí opět sama spadnout do správné polohy.
 
Barva srsti: Základní barva srsti je jasná bílá s roztrhanými černými plotnami na trupu a zádi. Krk, předhrudí, břicho, běhy a ocas musí být bílé. Hlava je černá. Za žádoucí znak k upevnění chovem se považuje bílá oblast tlamy s bílou, symetrickou, nepříliš širokou, protaženou lysinou. Šedavé skvrny na bílém pozadí, které se dosud vyskytují, nejsou vadou, ale je třeba je chovem omezovat.
 
Poměr velikosti psa k dospělému člověku.
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2908  (2908 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2207  (2207 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2188  (2188 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2174  (2174 hl.)
Neřeším to
2397  (2397 hl.)

Celkem hlasovalo: 11874


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie