Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
41 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Pudlpointr
Český název: Pudlpointr
 
Originální název: Pudelpointer
 
Oficiální zkratka: PP
 
Pořadí popularity: 238. místo [920.1b]
 
Číslo standardu FCI: 216
 
Skupina FCI: Skupina 7 - Ohaři
 
Sekce FCI: Sekce 1 - Kontinentální ohaři
 
Země původu: Německo
 
 
Použití: všestranně lovecky upotřebitelný pes se všemi pro plemeno požadovanými vlohami pro veškerou práci v poli, v lese i ve vodě.
 
Celkový vzhled: ideální se jeví stavba pointra těžšího typu, s ne příliš dlouhou, drsnou srstí, barvy spadaného listí, hnědé nebo černé, která chrání celé tělo. Délka trupu má být v poměru s kohoutkovou výškou 10 : 9 - délka lebky od zadního hrbolu ke stopu, odpovídá délce mordy od stopu k čenichu.
 
Povaha: ani bázlivý, ani agresivní. Klidný, ovladatelný, vyrovnané povahy s výrazným loveckým pudem, bez bázlivosti před zvěří a po výstřelu.
 
Výška: psi 60 až 68 cm
feny 55 až 63 cm
 
Osrstění: uzavřená, přiléhavá, tvrdá, středně dlouhá, drsnosrstá, s hustou podsadou. Délka srsti na kohoutku 4 – 6 cm. Hlava s vousem a na čele hoblinovitě tvořené kadeře. Osrstění břicha uzavřené a husté. Pokryv srsti musí zajistit svou tvrdostí a hustotou pokud možno dobrou ochranu proti prochlazení a poranění.
 
Barva srsti: - Jednobarevný
- Hnědá
- Barva spadaného listí
- Černá
 
Historie plemene: Pudlpointr je drsnosrsté plemeno ohařů, geneticky vzniklé ze dvou původních plemen - pudla a pointra a zpětně plně izolované od ostatních plemen ohařů. Ačkoli byl pudl využit jen k založení výchozích pokolení, jeho lovecké vlastnosti se dodnes udržely a přetrvaly. Ve spojení s převažujícími vlastnostmi pointra v poli, s jeho vynikajícím a daleko reagujícím nosem, rychlým prostorným hledáním a pevným vystavováním, odpovídá vzniklý pudlpointr svými loveckými vlastnostmi všestrannému, geneticky zdravému lovecky upotřebitelnému psu. V zemi původu byl dán velký důraz na zdravotní stav pudlpointra, zejména byla věnována pozornost prevenci výskytu dysplazie kyčelních kloubů a epilepsie v plemeni.
 
Poměr velikosti psa k dospělému člověku.
 
 
Chovatelské kluby:
Klub chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů - Vladimír Černý, Kaliště 1, 340 12 Švihov, +420 376 393 240
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta

30.03.2019: Seminář Hrátky s klecí
Chtěli byste, aby váš pes měl pobyt v kleci rád a ne „za trest“? Aby se do klece těšil a vydržel v ní bez stresu odpočívat i cestovat? Představme klec svému psovi jako boudu, která skýtá nejen mnoho zábavy, ale zároveň psovi nabízí bezpečné místo pro odpočinek. Hry s klecí zlepšují i drive psa a prohlubují vztah mezi pánem a psem. Více info ZDE

13.03.2019: HafBO na For Pets
Ve dnech 4. - 7. dubna 2019 se bude konat veletrh For Pets, na kterém se ve čtvrtek a v neděli odpoledne můžete potkat s našimi instruktorkami, které budou provádět ukázky dogfitness. Stavte se, rády Vás uvidí.

10.03.2019: Letní tábory 2019
Program a termíny jsou známy. Místa se začínají postupně obsazovat. Více informací ZDE.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1942  (1942 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1494  (1494 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1377  (1377 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1409  (1409 hl.)
Neřeším to
1446  (1446 hl.)

Celkem hlasovalo: 7668


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie