Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
69 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Pudlpointr
Český název: Pudlpointr
 
Originální název: Pudelpointer
 
Oficiální zkratka: PP
 
Pořadí popularity: 240. místo [944.3b]
 
Číslo standardu FCI: 216
 
Skupina FCI: Skupina 7 - Ohaři
 
Sekce FCI: Sekce 1 - Kontinentální ohaři
 
Země původu: Německo
 
 
Použití: všestranně lovecky upotřebitelný pes se všemi pro plemeno požadovanými vlohami pro veškerou práci v poli, v lese i ve vodě.
 
Celkový vzhled: ideální se jeví stavba pointra těžšího typu, s ne příliš dlouhou, drsnou srstí, barvy spadaného listí, hnědé nebo černé, která chrání celé tělo. Délka trupu má být v poměru s kohoutkovou výškou 10 : 9 - délka lebky od zadního hrbolu ke stopu, odpovídá délce mordy od stopu k čenichu.
 
Povaha: ani bázlivý, ani agresivní. Klidný, ovladatelný, vyrovnané povahy s výrazným loveckým pudem, bez bázlivosti před zvěří a po výstřelu.
 
Výška: psi 60 až 68 cm
feny 55 až 63 cm
 
Osrstění: uzavřená, přiléhavá, tvrdá, středně dlouhá, drsnosrstá, s hustou podsadou. Délka srsti na kohoutku 4 – 6 cm. Hlava s vousem a na čele hoblinovitě tvořené kadeře. Osrstění břicha uzavřené a husté. Pokryv srsti musí zajistit svou tvrdostí a hustotou pokud možno dobrou ochranu proti prochlazení a poranění.
 
Barva srsti: - Jednobarevný
- Hnědá
- Barva spadaného listí
- Černá
 
Historie plemene: Pudlpointr je drsnosrsté plemeno ohařů, geneticky vzniklé ze dvou původních plemen - pudla a pointra a zpětně plně izolované od ostatních plemen ohařů. Ačkoli byl pudl využit jen k založení výchozích pokolení, jeho lovecké vlastnosti se dodnes udržely a přetrvaly. Ve spojení s převažujícími vlastnostmi pointra v poli, s jeho vynikajícím a daleko reagujícím nosem, rychlým prostorným hledáním a pevným vystavováním, odpovídá vzniklý pudlpointr svými loveckými vlastnostmi všestrannému, geneticky zdravému lovecky upotřebitelnému psu. V zemi původu byl dán velký důraz na zdravotní stav pudlpointra, zejména byla věnována pozornost prevenci výskytu dysplazie kyčelních kloubů a epilepsie v plemeni.
 
Poměr velikosti psa k dospělému člověku.
 
 
Chovatelské kluby:
Klub chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů - Vladimír Černý, Kaliště 1, 340 12 Švihov, +420 376 393 240
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 23.5.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2600  (2600 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1932  (1932 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1880  (1880 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1919  (1919 hl.)
Neřeším to
2030  (2030 hl.)

Celkem hlasovalo: 10361


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie