Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
81 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Chow chow
Český název: Chow chow
 
Originální název: Chow chow
 
Oficiální zkratka: CHW
 
Pořadí popularity: 135. místo [2094.3b]
 
Číslo standardu FCI: 205
 
Skupina FCI: Skupina 5 - Špicové a primitivní plemena
 
Sekce FCI: Sekce 5 - Asijští špicové a příbuzné plemena
 
Země původu: Čína (patronát Velká Británie)
 
 
Použití: Hlídací a společenský
 
Celkový vzhled: živý, kompaktní, krátký a uzavřený, především ale velmi harmonický, lvího vzhledu, hrdý, důstojného postoje, pevné tělesné stavby. Ocas nesen dobře přes záda.
Lebka plochá a široká, pod očima dobře vyplněná. Stop nevyjádřený. Nosní houba velká a široká, vždy černá (vyjma krémově a téměř bíle zbarvených čauů, u kterých smí být nos zbarven světleji, jakož u modrých a skořicových čauů může být nos stejné barvy).
Čenich mírně dlouhý, od očí až ke konci čenichu široký (nikoli zužující se jako u lišky).
Pysky pysky a patro černé (modročerné). Černým dásním je dána přednost. Jazyk modročerný.
Zuby silné a souměrné, čelisti silné s perfektním pravidelným a úplným nůžkovým skusem, přičemž horní řada řezáků bez mezery dosahuje spodní a zuby stojí v čelisti kolmo.
Oči tmavé, oválného tvaru, středně velké a souměrné. U modrých a skořicově zbarvených čauů jsou oči téže barvy přípustné.
Uši malé, silné, na špičkách lehce zaoblené, pevně vzpřímeně nesené, daleko od sebe nasazené, avšak lehce k sobě nakloněné, dobře kupředu nad oči směřující, dodávají plemeni tak charakteristický.
Hřbet krátký, rovný a silný. Bedra silná. Hrudník široký a hluboký; žebra dobře zaoblena, avšak ne sudovitý.
Ocas vysoko nasazený, dobře přes záda nesený.
Končetiny hrudní rovné, mírně dlouhé, se silnými kostmi. Ramena osvalená a šikmo položená.
Končetiny panevní svalnaté. Hlezno nízko nasazené, s minimálním úhlením, nezbytným pro charakteristickou chůdovitou chůzi.
Tlapy malé, kulaté, podobné kočičím, dobře stojící na prstech.
 
Povaha: klidný, velmi ostražitý pes s modročerným jazykem, jedinečný svou chůdovitou chůzí. Svévolný, věrný, avšak zdrženlivý.
 
Výška: Výška v kohoutku: Psi: 48 - 56 cm Feny: 46 - 51 cm
 
Osrstění: dlouho- nebo krátkosrstý. Dlouhá: hojná, hustá, rovná a odstávající. Krycí srst je hrubé struktury s jemnou, hustou podsadou. Zvlášť hustá je okolo krku, kde vytváří hřívu nebo límec. Výrazné osrstění na zadních stranách stehen. Krátká: krátká, hojná, hustá, rovná, odstávající a ne položená. Plyšové struktury. Každé umělé zkracování srsti, které změní přirozené obrysy nebo výraz, má být negativně hodnoceno.
 
Barva srsti: jednobarevná, černá, červená, modrá, skořicová, krémová nebo bílá, často stínovaná, avšak ne s ohraničenými skvrnami nebo strakatá. Spodní strana ocasu a osrstění stehen často světlejší barvy.
 
 
 
Chovatelské kluby:
KLUB CHOVATELŮ A MAJITELŮ PSŮ ČAU-ČAU - Alice DUŠKOVÁ, K Labi 111, 500 11 Hradec Králové, email: alice.duskova@post.cz, tel: 495265461 Mob: 605 282 325
 
 
Fóra o plemeni:
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 23.5.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2595  (2595 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1926  (1926 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1876  (1876 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1914  (1914 hl.)
Neřeším to
2025  (2025 hl.)

Celkem hlasovalo: 10336


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie