Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
72 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Americký kokršpaněl
Český název: Americký kokršpaněl
 
Originální název: American Cocker Spaniel
 
Oficiální zkratka: AK
 
Pořadí popularity: 151. místo [1821.4b]
 
Číslo standardu FCI: 167 (Standard >>)
 
Skupina FCI: Skupina 8 - Retrívři, slídiči a vodní psi
 
Sekce FCI: Sekce 2 - Slidiči
 
Země původu: USA
 
 
Použití: slídič
 
Celkový vzhled: Kokršpaněl je nejmenším zástupcem skupiny loveckých španělů. Má silnou kompaktní stavbu těla a ušlechtile utvářenou hlavu, celkově je to zcela vyrovnaný pes ideální velikosti. Stojí pevně vzpřímen na rovných hrudních končetinách, linie hřbetu lehce klesá k silným, přiměřeně osvaleným pánevním končetinám. Je to pes schopný značné rychlosti spolu s velkou vytrvalostí.
 
Povaha: Pes má mít vyrovnanou povahu bez náznaku bázlivosti.
 
Výška: Ideální výška činí u dospělého psa 38 cm, u dospělé feny 36 cm. Výška se může odchylovat o 1.5 cm nahoru, nebo dolů od ideální výšky.
 
Osrstění: Na hlavě jemné, krátké, na trupu střední délky s dostatečnou podsadou pro ochranu. Na uších, hrudi, břiše a zadní straně končetin je srst dlouhá, ne však nadměrně, aby zakrývala pravé linie kokra, nepřekážela při pohybu a odpovídala vzhledu a úloze úměrně osrstěného loveckého psa. Velice důležitá je struktura srsti. Osrstění je hedvábné, hladké nebo mírně zvlněné, takové struktury, která umožňuje snadnou údržbu.
 
Barva srsti: Černí:
Jednobarevní černí včetně černých s pálením. Černá je černá jako uhel. Trochu bílé na hrudi, nebo na hrdle je možné.
Ostatní jednobarevní kromě černých /ASCOB/:
Ostatní jednobarevní kromě černých, kteří mají barvu od nejsvětlejší krémové po nejtemnější červenou, včetně hnědých a hnědých s pálením. Barva je jednotný tón, možný je světlejší odstín dlouhé srsti. Může být trochu bílé na hrudi nebo na hrdle.
Vícebarevní:
Dvě nebo více jasných zřetelně od sebe ohraničených barev, z nichž jedna je bílá. Černobílí, červenobílí (červená je od nejsvětlejší krémové po nejtmavší červenou), hnědobílí a bělouši, včetně všech těchto barevných kombinací s pálením.
Znaky pálení:
Barva pálení je od nejsvětlejší krémové po nejtmavší červenou, znaky tvoři 10% nebo méně barvy příslušného kokršpaněla. Znaky pálení u černých a ostatních jednobarevných se nacházejí na následujících místech:
- zřetelný bod nad každým okem
- po stranách čenichu
- na všech tlapách nebo končetinách
- na vnitřní straně uší
- pod ocasem
- na hrudi libovolně
 
Historie plemene: Americký kokršpaněl pochází ze široké skupiny plemen psů – španělů. Původně byli španělé rozděleni na dvě skupiny podle svého pracovního zařazení - na jedince pracující na poli (field spaniels) a ve vodě (water spaniels). Nejmenší španělé (např. Kavalir King Charles Spaniel) se vývojem začali řadit ke skupině společenských psů a ze skupiny field španělů postupně vznikla plemena dnešních kokršpanělů a šprigršpanělů.
Americký kokršpaněl je nejmenším zástupcem skupiny loveckých (sportovních) španělů. Původně byl kokršpaněl chován jako jedno plemeno. V roce 1936 byl v USA založen klub chovatelů English Cocker Spaniel Club of America s cílem oficiálně dosáhnout rozlišení dvou typů kokršpanělů a v roce 1946 došlo k oficiálnímu rozdělení na plemena dvě a sice anglický kokršpaněl a americký kokršpaněl.
Dnes je toto plemeno v USA a Kanadě jedno z nejpopulárnějších a rychle si získalo oblibu v Evropě i jinde ve světě. K nám byli první američtí kokři dovezeni v osmdesátých letech a dnes jsou poměrně početným plemenem, v současné době je v plemenné knize zapsáno asi 7200 jedinců.
 
 
 
Chovatelské kluby:
AMERICAN COCKER CLUB ČR - Ivana Zahradníčková, Dominova 7, 158 00 Praha 13, mobil: 603 290 245, email : Emeny@seznam.cz
 
 
Inzeráty:
Prodám - štěňata: [Počet inzerátů: 1]
 
 
Fóra o plemeni:
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 23.5.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2605  (2605 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1934  (1934 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1882  (1882 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1921  (1921 hl.)
Neřeším to
2034  (2034 hl.)

Celkem hlasovalo: 10376


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie