Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
58 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Americký kokršpaněl
Český název: Americký kokršpaněl
 
Originální název: American Cocker Spaniel
 
Oficiální zkratka: AK
 
Pořadí popularity: 158. místo [1522.8b]
 
Číslo standardu FCI: 167 (Standard >>)
 
Skupina FCI: Skupina 8 - Retrívři, slídiči a vodní psi
 
Sekce FCI: Sekce 2 - Slidiči
 
Země původu: USA
 
 
Použití: slídič
 
Celkový vzhled: Kokršpaněl je nejmenším zástupcem skupiny loveckých španělů. Má silnou kompaktní stavbu těla a ušlechtile utvářenou hlavu, celkově je to zcela vyrovnaný pes ideální velikosti. Stojí pevně vzpřímen na rovných hrudních končetinách, linie hřbetu lehce klesá k silným, přiměřeně osvaleným pánevním končetinám. Je to pes schopný značné rychlosti spolu s velkou vytrvalostí.
 
Povaha: Pes má mít vyrovnanou povahu bez náznaku bázlivosti.
 
Výška: Ideální výška činí u dospělého psa 38 cm, u dospělé feny 36 cm. Výška se může odchylovat o 1.5 cm nahoru, nebo dolů od ideální výšky.
 
Osrstění: Na hlavě jemné, krátké, na trupu střední délky s dostatečnou podsadou pro ochranu. Na uších, hrudi, břiše a zadní straně končetin je srst dlouhá, ne však nadměrně, aby zakrývala pravé linie kokra, nepřekážela při pohybu a odpovídala vzhledu a úloze úměrně osrstěného loveckého psa. Velice důležitá je struktura srsti. Osrstění je hedvábné, hladké nebo mírně zvlněné, takové struktury, která umožňuje snadnou údržbu.
 
Barva srsti: Černí:
Jednobarevní černí včetně černých s pálením. Černá je černá jako uhel. Trochu bílé na hrudi, nebo na hrdle je možné.
Ostatní jednobarevní kromě černých /ASCOB/:
Ostatní jednobarevní kromě černých, kteří mají barvu od nejsvětlejší krémové po nejtemnější červenou, včetně hnědých a hnědých s pálením. Barva je jednotný tón, možný je světlejší odstín dlouhé srsti. Může být trochu bílé na hrudi nebo na hrdle.
Vícebarevní:
Dvě nebo více jasných zřetelně od sebe ohraničených barev, z nichž jedna je bílá. Černobílí, červenobílí (červená je od nejsvětlejší krémové po nejtmavší červenou), hnědobílí a bělouši, včetně všech těchto barevných kombinací s pálením.
Znaky pálení:
Barva pálení je od nejsvětlejší krémové po nejtmavší červenou, znaky tvoři 10% nebo méně barvy příslušného kokršpaněla. Znaky pálení u černých a ostatních jednobarevných se nacházejí na následujících místech:
- zřetelný bod nad každým okem
- po stranách čenichu
- na všech tlapách nebo končetinách
- na vnitřní straně uší
- pod ocasem
- na hrudi libovolně
 
Historie plemene: Americký kokršpaněl pochází ze široké skupiny plemen psů – španělů. Původně byli španělé rozděleni na dvě skupiny podle svého pracovního zařazení - na jedince pracující na poli (field spaniels) a ve vodě (water spaniels). Nejmenší španělé (např. Kavalir King Charles Spaniel) se vývojem začali řadit ke skupině společenských psů a ze skupiny field španělů postupně vznikla plemena dnešních kokršpanělů a šprigršpanělů.
Americký kokršpaněl je nejmenším zástupcem skupiny loveckých (sportovních) španělů. Původně byl kokršpaněl chován jako jedno plemeno. V roce 1936 byl v USA založen klub chovatelů English Cocker Spaniel Club of America s cílem oficiálně dosáhnout rozlišení dvou typů kokršpanělů a v roce 1946 došlo k oficiálnímu rozdělení na plemena dvě a sice anglický kokršpaněl a americký kokršpaněl.
Dnes je toto plemeno v USA a Kanadě jedno z nejpopulárnějších a rychle si získalo oblibu v Evropě i jinde ve světě. K nám byli první američtí kokři dovezeni v osmdesátých letech a dnes jsou poměrně početným plemenem, v současné době je v plemenné knize zapsáno asi 7200 jedinců.
 
 
 
Chovatelské kluby:
AMERICAN COCKER CLUB ČR - Ivana Zahradníčková, Dominova 7, 158 00 Praha 13, mobil: 603 290 245, email : Emeny@seznam.cz
 
 
Inzeráty:
Krytí: [Počet inzerátů: 1]
 
 
Fóra o plemeni:
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1509  (1509 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1185  (1185 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
991  (991 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1062  (1062 hl.)
Neřeším to
1095  (1095 hl.)

Celkem hlasovalo: 5842


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie