Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
114 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Český název: Pyrenejský ovčák s dl. srstí v obličeji
 
Originální název: Berger des Pyrénées á poil long
 
Oficiální zkratka: POD
 
Pořadí popularity: 229. místo [1085.5b]
 
Číslo standardu FCI: 141 (Standard >>)
 
Skupina FCI: Skupina 1 - Pastevečtí a honáčtí psi kromě švýcarských salašnických psů
 
Sekce FCI: Sekce 1 - Pastevečtí psi
 
Země původu: Francie
 
 
Použití: hlídací pes na statcích a pastvinách v Pyrenejích
 
Celkový vzhled: Pes při minimální velikosti a hmotnosti vyzařuje maximální životní energii Jeho vždy ostražitý výraz a jeho mazanost a nedůvěřivé vzezření je spojeno s jeho impulzivní radostí z pohybu a vyjadřuje charakteristické a jedinečné chování tohoto psa.
 
Povaha: Malý odvážný pes , chytrý , iniciativní , svému pánu oddaný.Je umíněný a proto je zapotřebí pevné ruky , aby se jeho energie dostala do správných kolejí a získalo se to nejlepší z jeho inteligence a životního elánu. K cizím se chová často nedůvěřivě.
 
Výška: psi 40 - 48 cm
feny 38 - 46 cm
tolerance + , - 2 cm je přípustná u jinak výborných jedinců
 
Osrstění: Dlouhá nebo polodlouhá , ale vždy hustá , téměř rovná nebo lehce zvlněná. Hustší a zvlněnější je na stehnech a zadku . Struktura je mezi ovčí a kozí vlnou. Směs ze suché a zvlněné srsti tvoří u některých psů chumáč nebo šńůrky nazývané ,, cadenetten,, . Nebo někdy ,, pláty,, nebo jako spálený knot vypadající srst, která taškovitě pokrývá zadek a stehna psa.
„Cadenetten“ najdeme dokonce také na hrudi a na přední paži ve výšce lokte. Srst na čenichu je kratší a řidčí. Na konci čenichu někdy i na celém leží srst. Roste zepředu dozadu. Na stranách a lících je srst delší a vypadá jako od větru odvátá. Oči nemají být překryty , jsou dobře viditelné.
 
Barva srsti: Tmavě nebo světle plavá s nebo bez směsi černé a někdy trochu bělavé na prsou a končetinách. Více nebo méně intenzivně šedé , často bílé , na hlavě , prsou a končetinách. Harlekýni v různých odstínech (s černě kropenatou modrou).Také barva černá a černá s bílými znaky. Jasné barvy mají přednost.
 
Historie plemene: Ze skromných zdrojů je pyrenejský ovčák s dlouhou srstí k začátku 20. století v oficiální kynologii skoro neznámý. Jeho typ se značně mění z jednoho údolí k druhému, jeho podoba a srst jsou značně odlišné , ale jeho chování a jeho charakter jsou všude stejné.První plemenný standard byl představen v roce 1921-1925 ; do dnešní doby se změnil málo.
 
Poměr velikosti psa k dospělému člověku.
 
 
Chovatelské kluby:
KLUB CHOVATELŮ MÁLOPOČETNÝCH PLEMEN PSŮ - Helena Jeníková, Žitná 29, 110 00 Praha 1, tel : 296 326 020, 603 917 977
KLUB PYRENEJSKÝCH PLEMEN -
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 23.5.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2705  (2705 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2012  (2012 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1978  (1978 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1998  (1998 hl.)
Neřeším to
2182  (2182 hl.)

Celkem hlasovalo: 10875


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie