Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
154 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Sussex španěl
Český název: Sussex španěl
 
Originální název: Sussex Spaniel
 
Oficiální zkratka: SS
 
Pořadí popularity: 333. místo [428.6b]
 
Číslo standardu FCI: 127
 
Skupina FCI: Skupina 8 - Retrívři, slídiči a vodní psi
 
Sekce FCI: Sekce 2 - Slidiči
 
 
Celkový vzhled: Masivní, silné konstrukce, aktivní, energický pes, jehož charakteristickým pohybem je výrazné kolébání na rozdíl od všech ostatních španělů.
Hlava a lebka: Lebka je široká, mírně zaoblená, od ucha k uchu téměř rovná, případně mírně klenutá s výrazně utvářeným stopem. Obočí je svraštělé, týlní hrbolek je znatelný, avšak nevybíhá do špičky. Hlava je dobře vyvážena.
Oči: Mají barvu lískových oříšků, jsou přiměřeně velké, ne plné, mají však mírný výraz a neukazují příliš mžurku.
Uši: Tlusté, poměrně velké a lalůčkovité, poněkud nízko nasazené, těsně nad úrovní očí. Visí dolů podél hlavy.
Morda: Nosní otvory jsou dobře vyvinuty a mají červenohnědé zbarvení. Čelisti silné s dokonalým, pravidelným a úplným chrupem a nůžkovým skusem.
Krk: Dlouhý, silný a lehce klenutý. Nenese hlavu příliš vysoko nad úroveň zádě. Je suchý, avšak s dobře patrným límcem chlupů.
Trup: Hluboký hrudník, dobře vyvinutý, nepříliš sudovitý a široký. Záda a bedra jsou dobře vyvinuta a osvalena. Poslední žebra jsou výrazně klenutá. Celé tělo je silné, od kohoutku k bokům nepůsobí dojmem štíhlosti.
Hrudní končetiny: Ramena jsou šikmá a volná, hrudní končetiny mají dobré kosti a jsou svalnaté. Lokty jsou velké a silné, spěnky jsou krátké a pevné. Končetiny jsou poněkud krátké a silné.
Pánevní končetiny: Stehna mají silný kostěný podklad a jsou dobře osvalena. Kolena jsou výrazná a silná. Končetiny jsou krátké a silné s dobře kostěným podkladem. Zadní končetiny se nesmí zdát kratší než přední. Záď nesmí být přestavěná.
Tlapy: Kulaté, dobře sevřené, mezi prsty dobře osrstěné.
Ocas: Níže nasazený, nikdy není nesen nad úrovní zádě. Při pohybu s ním pes vesele pohybuje. Je kupírován na délku 13-18 cm.
Pohyb: Přímo vpřed s charakteristickým kolébáním.
 
Povaha: Vrozená chuť k stopování, při kterém vyplazuje jazyk. Má laskavou povahu, agresivita je vysoce nežádoucí.
 
Osrstění: Husté a přiléhavé bez náznaků kadeření, s vyvinutou podsadou, která chrání proti nepohodě.
 
Historie plemene: O původu Sussex spaniela se neví nic jistého, protože je na stopě hlasitý, může se předpokládat, že mezi jeho předky můžeme vystopovat hlasitě lovící honiče. Pravděpodobný je výsledek křížení mezi starým dlouhosrstým "ptačím psem" a "Houndem", možné také je, že ztělesňuje nejstarší a původní typ starého "Landšpaněla". "Zlatý španěl ze Sussexu" byl čas od času lovci dosti oblíben, jak bylo tvrzeno v jednom článku z roku 1830 avšak chovatelé, kteří chovali výstavní psy, se mnoho o tyto játrově hnědé psi nezajímali. Tak nenašel Sussex spaniel nikdy většího rozšíření, občas stál na pokraji vymření. Sussex spaniel je prokazatelně chován jako čistokrevný už asi 150 let.
 
 
 
Chovatelské kluby:
KLUB CHOVATELŮ LOVECKÝCH SLÍDIČŮ - Ing. Zdeněk Antonovič, Kamenná 570, 763 26 Luhačovice, tel: 577 132 555, 777 122 451, email: z.antonovic@seznam.cz
KCHLS sekce Clumber spaniel a Sussex spaniel - Klub chovatelů loveckých slídičů - sekce Clumber spaniel a Sussex spaniel
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
01.11.2019: On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2429  (2429 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1799  (1799 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1721  (1721 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1726  (1726 hl.)
Neřeším to
1827  (1827 hl.)

Celkem hlasovalo: 9502


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie