Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
65 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Německý lovecký terier
Český název: Německý lovecký terier
 
Originální název: Deutscher Jagdterrier
 
Oficiální zkratka: JGT
 
Pořadí popularity: 127. místo [1919.0b]
 
Číslo standardu FCI: 103
 
Skupina FCI: Skupina 3 - Teriéři
 
Země původu: Německo
 
 
Použití: lovecký pes, vhodný k práci na povrchu i pod zemí, k hlasitému slídění na zemi i ve vodě, k práci na barvě i k přinášení drobné zvěře, vzhledem k velikosti se hodí také do měst i do aut
 
Celkový vzhled: mozkovna je plochá a mezi ušima širší než u foxteriéra, směrem k očím se zužuje a bez výrazného stopu přechází v čenichovou partii. Čenichová partie je o něco kratší než mozkovna (měřená od týlního hrbolu po stop). Čelisti silné, výrazná lícní svalovina, dolní čelist má výraznou bradu, chrup je silný, skus těsný nůžkový. Nos černý, při hnědém zbarvení srsti hnědý. Oči tmavé, malé, oválného tvaru, hluboko uložené, s víčky dobře uzavřenými, s odhodlaným výrazem. Uši mají tvar písmene V, jsou vysoko nasazené, lehce přiléhající k hlavě, nikoli vysloveně malé. Krk silný, nikoli příliš dlouhý, poněkud výše nasazený do plecí. Hřbet silný, rovný, nikoli příliš krátký. Bedra a záď jsou silně osvalené. Hrudník hluboký, žebra klenutá. Lopatky jsou dlouhé, šikmo uložené, končetiny rovné, dobře osvalené, zápěstí lehce zaúhlená, kosti spíš silné než jemné. Stehna dlouhá, končetiny dobře zaúhlené a správně osvalené, kosti silné, hlezna nízko u podkladu. Tlapky na hrudních končetinách jsou často širší, než na pánevních končetinách a jsou dobře uzavřené. Ocas dobře nasazený na delší zádi, krácen bývá asi o třetinu měl by být nesen raději vodorovně, než vysloveně přímo vzhůru, nemá být přetočený (překlopený) nad hřbet.
 
Povaha: vyžaduje hodně pohybu v revíru, vůči cizím osobám je dosti nedůvěřivý, proti nemocem je odolný
 
Výška: kohoutková výška by se měla pohybovat v rozpětí 33 až 40 cm
 
Váha: v pracovní kondici je u psa žádoucí tělesná hmotnost 9–10 kg, u fen 7,5–8,5 kg
 
Osrstění: srst je rovná, hustá, tvrdá, hrubá nebo hladká, nikoli však úplně krátká a jemná
 
Barva srsti: základní barva černá, černošedě melírovaná nebo tmavě hnědá s hnědočervenožlutými nebo světlejšími znaky nad očima, na čenichové partii a na hrudi, na končetinách a kolem řitního otvoru
taktéž je přípustná světlá nebo tmavá maska v obličeji
dovoleno je i menší množství bílé na hrudi a na prstech končetin
 
Historie plemene: Německý lovecký teriér - u nás se lépe ujal jeho kratší název jagdteriér - není původním plemenem, je to produkt záměrného křížení německých kynologů k němuž bylo použito foxteriéra, leaklend teriéra a jiných tmavě zbarvených teriérů. Tvůrci si pro svůj základ vybrali pracovně dobře osvědčeného foxteriéra s dominantní černou masou a hnědým pálením. Fena “Huntsmans Husse” a importovaný pes z Anglie “Eletric Whieerer” se stali v roce 1927 zakladateli tohoto plemene. Plemeno bylo uznáno v roce 1933.
Účelem vzniku tohoto nového plemene bylo dát myslivcům norníka s všestrannými loveckými vlastnostmi, který by byl tmavě zbarven, aby se vyhovělo rozšířené pověře, že bíle zbarvený pes zradí zvěř dříve než pes zbarvený tmavě.
 
 
 
Chovatelské kluby:
Moravskoslezský klub chovatelů jagdteriérů - Jaroslav Holoubek, Zbýšov 150, Křenovice u Slavkova, 683 52, tel. 544223448
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1585  (1585 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1229  (1229 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1060  (1060 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1107  (1107 hl.)
Neřeším to
1157  (1157 hl.)

Celkem hlasovalo: 6138


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie